Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzychu_76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Krzychu_76

  • Urodziny 11.10.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Geodeta
  • Mój klub zainteresowań
    Energia odnawialna

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kostrzyn
  • Kod pocztowy
    62-025

Profil płatny

  • Lokalizacja - Płatny profil
    Polska
  • Kategoria
    usługi

Krzychu_76's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Widzisz Marco36 traktujesz mnie protekcjonalnie, radzisz jak żyć a nie odróżniasz powierzchni grzewczej od ogrzewanej. Po ruku analizowania tematu jestem prawie przekonany do 9kW więc by się pokrywało. Do tego grzałka 6kW na CO i 1,5kW na CWU. Właśnie nie chcę zamykać starego domu w termos. Po za tym jedynym elementem dachu wystającym za płaszczyznę ściany jest rynna więc doklejenie jakiejkolwiek izolacji niesie ze sobą kolejne koszty. Jeśli już to nie w tej dekadzie bo póki co mam w planie dość pracy z wymianą źródła ciepła i rewolucją w kotłowni. A muszę to zrobić teraz bo uchwała antysmogowa... Grzejniki raczej przewymiarowane jak na ogrzewanie węglowe. Rozumiem, że zrobiłeś u siebie obliczenie OZC i wynik wziąłeś w ciemno? Wiadomo, że 26 kW to stanowczo za duży kocioł. Pewnie poprzedni właściciel domu zaufał instalatorowi. A te 4 tony węgla... No cóż. 1. Kocioł jest przewymiarowany 2. Kocioł jest z podajnikiem tłokowym - żeby go dobrze wysterować trzeba by z miesiąc spędzić w kotłowni. 3. Kocioł ma ponad 10 lat 4. Nie można obniżyć temperatury zasilania np do 55 stopni bo na powrocie będzie 45 i będzie jeszcze mniej sprawny i będzie dmuchał, sypał, dmuchał, sypał... Gwarantujesz, że jak wykonam profesjonalne OZC będę mógł jego wynik wziąć w ciemno?
  2. Bardzo miłe z Twej strony byłyby te słowa gdybym młodym inwestorem nie był 20 lat temu. Reszty przez wzgląd na Pański (domniemany) wiek nie skomentuję.
  3. Tu nie ma co wróżyć. Nie o tym jest wątek
  4. Wstępnie tego typu kalkulatory wypełniam od roku. I gdyby 90% fachowców zaproponowało mi pompę o zbliżonych parametrach A wyniki obliczeń byłyby jednoznaczne to nie zakladalbym tak bezmyślnych tematów
  5. Też bym się wypalił gdybym miał się przebijać przez setki postów bez związku. Żaden z domów z postów przez Ciebie podanych nie jest nawet w połowie podobny do mojego. Tak więc jeśli Twoim hobby jest pisać byle co byle pisać... to możesz sobie darować. Dziękuję i pozdrawiam.
  6. Zapomniałem dopisać istotną informację: PC zamierzam wspomagać grzałkami.
  7. Cześć wszystkim. Chciałbym zapytać o doświadczenia ludzi, którzy dobierali, montowali bądź użytkują pompę ciepła powietrze-woda w domu podobnym do mojego. Zdecydowałem się poprosić Was o pomoc ponieważ co firma to inna moc proponuje. I tak od 6 do 16kW. Planuje samodzielny montaz PC typu PW monoblok w domu o powierzchni ok. 125m2. Ściany cegła pełna 50cm Poddasze nieużytkowane bez ścianki kolankowej, izolacja połaci i nad jętką 15cm wełny Stropy drewniane, między powierzchnią podłogi strychu A sufitem parteru 35 cm, w tym od 5 do 10 cm wełny Podłoga na gruncie 15 cm styropianu. Okna PCV standardowe dwuszybowe. 2 osoby do CWU bez wanny. Dotychczasowe ogrzewanie piec na ekogroszek z podajnikiem tłokowym 26kW. Zużycie węgla 4 tony na sezon. CWU latem podgrzewane elektrycznie Chciałbym zaznaczyć że nie oczekuję gotowej recepty bo wiem że to nie jest możliwe Proszę o podzielenie się doświadczeniem z PC w podobnych do mojego budynkach. Pozdrawiam Was serdecznie.
  8. Mam podobny dylemat. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji po za ogólnym wykazem materiałów i usług podlegających uldze. W moim przypadku chciałbym odliczyć po za styropianem koszt jastrychu ocieplanej podłogi oraz koszt wykonania nowej instalacji elektrycznej zasilającej bezpośrednio powietrzną pompę ciepła, która będzie montowana w ramach wymiany nieefektywnego źródła ciepła. W tej chwili w kotłowni mam instalację jednofazową a będzie potrzebna trzyfazowa. Może już ktoś przerabiał podobny temat?
  9. No to pojawiło się światełko w tunelu Według tego kalkulatora wychodzi, że potrzebuję pompę ciepła o mocy 14 kW i buforze min. 200l. Ale to wynik nie uwzględniający izolacji połaci ponieważ wybrałem nieogrzewane poddasze i 5 cm izolacji na stropie nad parterem. Tu trochę przesadziłem z tą powierzchnią ) Kalkulator wyliczył użytkową na 126 m2. Poddasze nie ma w ogóle ścianki kolankowej więc po zagospodarowaniu powierzchnia nie będzie aż tak imponująca. Ocieplenie wnęk raczej w ogóle nie wchodzi w rachubę ponieważ nie ma tam już miejsca a po za tym prowadnice rolet zewnętrznych głupio by wyglądały. Właściwie to długo zastanawiałem się nad ociepleniem ścian i raczej nie pójdę w tę stronę jeśli nie zmusi mnie do tego rachunek ekonomiczny. Stary dom na fundamencie kamiennym ma swój urok a przy ocieplaniu trzeba by zaizolować także ścianę fundamentową. Stan izolacji przeciwwilgociowej poziomej jest niewiadomą - obawiam się, że jeśli następuje gdzieś podciąganie wilgoci z fundamentu to zamknięcie jej styropianem w ścianie nie będzie dobrym pomysłem.
  10. Witam wszystkich. Bardzo się cieszę, że trafiłem na ten wpis i liczę na to, że nawet jeśli nie znajdę tu odpowiedzi na swoje wątpliwości to rozmowa z ludźmi, którzy mają doświadczenie skieruje mnie na dobre tory. Od 4 lat mieszkam w ponad 100-letnim domu i przerabiam go powoli pod swoje potrzeby (samodzielnie). Dom ma około 140 m2 powierzchni parteru + niezagospodarowane poddasze o takiej samej powierzchni podłogi. Kiedy kupowałem dom w 2016 roku miał ocieplone połacie (około 10 cm wełny), wymienione okna na PCV i na większości powierzchni zrobione podłogi (brak danych co do grubości izolacji). Materiał ścian to cegła pełna gr. 50 cm bez izolacji. Dom ogrzewany kotłem na ekogroszek w wersji tłok. Z pobieżnych obliczeń wg zużycia węgla wynika, że na potrzeby CO i CWU w sezonie grzewczym potrzebuję 24 000 kWh energii. Biorąc pod uwagę, że kocioł o mocy 26 kW będzie uzyskiwał sprawność na poziomie 80% i fakt, że automatyka takiego pieca jest, powiedziałbym prymitywna, przyjąłbym 70% z 24 000 kWh czyli około 17 000 kWh na rok. Zużycie energii elektrycznej wynosi 3150 kWh rocznie. Średni miesięczny koszt energii (prąd + węgiel) to 400 zł. Czy to w ogóle ma ręce i nogi i czy trzyma się kupy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...