Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ad_X

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ad_X

  1. Tych elementów betonowych do ułożenia jest ponad 300 szt. Lekko licząc te wsporniki systemu tarasowo będą kosztowały ponad 4 tys. zł (najtaniej znalazłem je po 7,3 zł). To zdecydowanie wkracza poza budżet. Jest jeszcze kwestia wzoru. Inwestor życzy sobie, żeby kostki były ułożone "na cegłę", mijankowo z przesunięciem o pół długości elementu.
  2. Jasne, że wszystko da się zrobić. Zależy tylko jakim kosztem i nakładem pracy. Dziękuję Ci bardzo za sugestię, na pewno ją jeszcze dokładniej rozpatrzę. Chętnie poznałbym też jakieś inne rozwiązania. Jak inni by to zrobili w tej sytuacji.
  3. Hmyy... Nie wpadłem na to i byłoby to jakieś rozwiązanie gdyby nie to, że te płyty, które kupiła teściowa, pochodzą z manufaktury i mogą się delikatnie różnić grubością. Wiesz, jakiś facet odlewa je w przydomowym warsztacie i nie są idealnie równe.
  4. Cześć, teściowa wymyśliła sobie bruk ze wzorem drewna na tarasie. Taras ma 30 m2, jest zadaszony i znajduje się około 30 - 40 cm nad poziomem gruntu. na powierzchni tarasu znajduje się 4 - 5 cm wylewka betonowa ze spadkiem od budynku. Wygląda to tak: PYTANIE: Jak ułożyć ten bruk? Na zdjęciach ułożony jest "na sucho". Pomimo zadaszenia deszcz "zacina" na jakieś 20 cm w głąb tarasu. Ułożyłbym go na piachu, ale nie wiem jak zabezpieczyć brzeg przed obsypywaniem piachu jednocześnie zapewniając odpływ wody. Myślałem też o przyklejeniu na mrozoodporny do gresu, ale nie widzi mi się fugowanie, a teściowa nie chce mieć fug. Nie wiem czy to w ogóle dobry pomysł z tym klejeniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...