Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

superwojcio

Members
  • Posts

    17
  • Joined

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

superwojcio's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputation

  1. Ja mam tą samą wersję softu i niestety też na różne sposoby ustawień próbowałem się skomunikować. Niestety bezskutecznie. Musiałem pozostać przy integracji z Domoticzem poprzez WiFi które jest mocno ograniczone i czasami potrafi zawieść.
  2. Witam,

    Jakiś czas temu pisałeś że może podejmiesz próbę komunikacji z pompą po modbusie. Jestem ciekaw czy podjąłeś jakieś próby i z jaki skutkiem?

  3. Dom 145m2 +35m2 garaż. Ocieplenie ściany 15cm grafit, strop styropian 32cm, fundamenty 15 cm xps. Pompa ciepła Lg therma V 7kw
  4. Szczegółów właśnie nie znam. Ja mam 4 generację (w listopadzie 2021 uruchomniona) i serwisant wspomniał mi o tym przy corocznym przeglądzie. Ale powiedział mi to w zasadzie już wyjeżdżając odemnie więc już go nie zatrzymywałem bo się gdzieś podobno spieszył.
  5. Witam, wie ktoś może coś więcej na temat planowanej akcji aktualizacji oprogramowania naszych Therma V? Dostałem taką informację od serwisanta że takowa ma nastąpić w najbliższych tygodniach a może i już się dzieje.
  6. Rozumiem że masz zamontowany dodatkowy moduł miernika (PENKTH000) bo bez niego będzie ciężko;)
  7. Zmniejszyłem przepływ na pompie obiegowej do 15 l/min i po ocieplałem w jednostce zewnętrznej rurki gazowe na tyle ile byłem w stanie i nagle COP wzrósł do ponad 4. Wiem że wzrosła również i temperatura zewnętrzna ale mimo wszystko wzrost efektywności duży. Zastanawia mnie tylko to że skoro któraś z tych dwóch prostych czynności może mieć tak duży wpływ na efektywność to czemu producent w końcu też nie jakaś firma krzak nie zrobili nic z tym. Bo jeśli zwiększenie delty ma tak duży wpływ to dlaczego pompa pracuje zawsze ze stałą wydajnością? Jeszcze jedna kwestia którą zaobserwowałem. Mianowicie nie ważne jaki jest przepływ na pompie defrost trwa zawsze tyle samo czasu. Więc teoretycznie przy mniejszym przepływie ilość pobranej energii z instalacji jest również mniejsza a mimo wszystko defrost jest wykonany.
  8. Informacje o przepływie odczytuję z pompy i ręcznie przepisuje do algorytmu wyliczającego moc cieplną (przepływ stały, delta zmienna). Termometry to ds18b20 z dokładnością do 0,1 C
  9. W tym momencie dom jeszcze nie zamieszkały a temperatura utrzymywana w okolicy 15 C. Pompa ustawiona w tryb grzania na temp. 26 C ale dodatkowo w trybie silent z powodu taktowania. W trybie normalnym jest jeszcze gorzej z efektywnością bo pompa ciągle wachluje mocą od w zasadzie 0 do 3,3 kW kilka razy pomiędzy defrostami.
  10. Z jakimi sprawnościami przy obecnych temperaturach Wam teraz Thermy V pracują? Bo moja pracuje z COP na poziomie 2,3 i sie zastanawiam czy ten typ tak ma czy może moje pomiary są jakieś mocno przekłamane.
  11. Wiem że nie o to do końca pytasz ale u mnie na jeden defrost jest pobierane z instalacji jakieś 0,3- 0,4 kWh. Sam defrost trwa 4 min. więc przy włączonych grzałkach 6kW daje też 0,4kWh. Jeśli pompa ma zapas mocy to chyba dołączanie grzałki nie jest energetycznie dobrym posunięciem chyba że będzie miało to wpływ na późniejszą sprawność pompy.
  12. Za buforem nie ma na razie żadnej automatyki. Pompkę obiegową włączyłem na 3 bieg (60W) i po rozkręcałem na max rotametry. Delta temperatury po buforze zmniejszyła się z 6 C do 2 C i pompa przestała się wyłączać ale będę musiał zjechać teraz jeszcze temperaturą zadaną bo widzę że ilość wyprodukowanej energii mi wzrosła o jakieś 30% a puki co nie potrzebuję wzrostu temperatury w domu. Do wyliczania COP używam cyfrowych termometrów zamontowanych przy wlocie i wylocie pompy oraz licznika energii Shelly wpiętych do Domoticza
  13. Pomiędzy defrostami potrafi 4 krotnie wyjść poza ustaloną histerezę Th on/off a co za tym idzie wyłączyć się. Obserwując jej pracę można zaobserwować taką zależność że w momencie gdy pompa zrównuje się z temperaturą zadaną pompa dalej się rozpędza do 3-3,5kW i zaczyna bardzo powoli zwalniać dopiero gdy przekroczy o kilka stopni temp. zadaną ale nie zdąża zejść z wydajnością bo temp. dalej rośnie i w efekcie pompa się wyłącza. Samo wkręcanie się na obroty następuje bardzo szybko problem jest ze zwalnianiem które następuje bardzo powoli.
  14. Mam umówiony serwis więc zobaczę co oni powiedzą. Przy takiej pracy efektywność na poziomie COP 2. Wczoraj jak przez kilka godzin udało jej się działać płynnie był w okolicy 3,5. Na razie z wielkich nadzieji związanych z pompą ciepła spore rozczarowanie.
  15. Pompa 7kw. Soft 3.0.5.6. Dzisiaj porawilem a w zasadzie uzupelnikem brakującą izolacje przewodów gazowych w jednostce zewnętrznej której nie uzupełnił instalator i nagle pompa zaczęła pięknie trzymać zadaną temperature. Niestety wieczorem zaczęła znowu falować prawdopodobnie z powodu spadku zewnętrznej temperatury. Będę musiał spróbować jeszcze poprawić izolacje przewodów na zewnątrz ale nie wiem na ile to poprawi sytuację.
×
×
  • Create New...