Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

edarek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez edarek

  1. Takim ogranicznikiem może być każdy zawór, kryza jakaś, tylko akurat kryza nie daje możliwości regulacji. Ja rozważam coś takiego, akurat jest 1/2": https://allegro.pl/oferta/dlawik-zawor-precyzyjny-1-2-cala-regulator-przeply-6726205160
  2. Jak zwał, tak zwał. Może być ogranicznik przepływu, czy tam co innego, żeby wodę przyhamować.
  3. Istotnie, to ważne, dlatego planuję mimo tak małej średnicy rurki, zamontować też reduktor ciśnienia, żeby ten przepływ ograniczyć.
  4. Dziękuję. A ile może wzrosnąć temperatura w z obiegu wtórnego, jeśli na kotle podniósł bym ją do 55°C? Podejrzewam, że do 40°C nie wzrośnie?
  5. Witam. Posiadam kociołek 24 kW do ogrzewania domu ok. 140 mkw i zasobnik CWU 120 litrów wpięty w układ CO. Niestety woda podgrzewa się długo i na niewiele starcza. Chciałbym zamiast zasobnika, bądź równolegle zamontować wymiennik płytowy 65 kW (60 płyt), żeby podgrzewać bieżącą wodę przepływowo tylko w sezonie grzewczym. Poza sezonem grzeję wodę kotłem gazowym. Wymiennik zasilany byłby osobną pompą, włączaną czujnikiem przepływu/ciśnienia. Obieg pierwotny zasilany średnicą 3/4" (miedź 28 mm), a wtórny 15 mm. Kocioł węglowy pracuje na temp. 50°C, wiem, że to mało, ale ktoś taki zamontował i skoro jeszcze działa, to nie będę wymieniał. I tu moje pytanie - czy taki wymiennik podgrzeje bieżącą wodę do temperatury umożliwiającej kąpiel, czyli powiedzmy 40°C, jeśli kocioł na wyjściu ma powiedzmy 50°C? Czy wyłączenie pompy obiegu CO w czasie podgrzewania wody coś zmieni? Woda wtedy krążyłaby po krótkim obiegu kocioł -> wymiennik -> kocioł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...