Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HenryKruse

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez HenryKruse

  1. Ja tak robiłem - piasek, rurka w otulinie obsypana żwirem na głębokości około 1.2 metra - odprowadzenie do pobliskiego strumyka - działa. Jeżeli pod spodem masz glinę wyprowadzenie wód drenażowych musisz wyprowadzić na zewnątrz - do rowu/ cieku/ kanalizacji deszczowej .
  2. Można to robić w ten sposób - twój rysunek jest niewyraźny, ale zapewnie jest z programu, który liczy różnice wysokości w oparciu o zadany spadek. Na podstawie tego można wyznaczyć kilka punktów charakterystycznych [paliki] połączyć je sznurkami i rozsypywać ziemię.Oczywiście wystarczy mniejsza dokładność - w zależności od terenu 10 lub 5 cm. Ja tak robiłem - tyle że spadki liczyłem na piechotę i wyznaczałem niwelatorem - od biedy można sznurkiem i poziomic - u mnie się sprawdziło - dokładność 5 cm -ale działka malutka to miało to znaczenie.
  3. Cześć, Mam do wykonania bramę przesuwną - wymiary jak w załączniku. Problemem są wymiary - zły stosunek ogona do części głównej - ale tego nie mogę przeskoczyć. Całość będzie ważyła +/- 220 kg - wypełnieniem są sztachetki drewniane około 130 kg plus stal. W związku z tym mam pytanie jakie mają być profile do jej wykonania, czy profil bramowy 60x60x4 wystarczy? I czy bramę zrobić z profilu 50x30 czy może 40x40 na 4 lub 30x30 z grubsza ścianką? Czy da coś potrójne wzmocnienie w ogonie? Aaaa - czy ma znaczenie ze całść będzie asymetrycznie zamontowana na profilu prowadzącym? Wszystko pokazałem na rysunku. Proszę o sugestie - dzięki!!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...