Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukikow

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

O lukikow

  • Urodziny 25.01.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chrzanów
  • Kod pocztowy
    32-500
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

lukikow's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

22

Reputacja

  1. Mam podobne problemy z wersja zbs-5c. Do tej pory sypnalem raz w miesiącu neobac. Po 3 miesiącach nadal nie ma osadu, a z oczyszczalni straszny smród. Jak startowaliście swoje oczyszczalnie? Jakich bakterii używać?
  2. Kupowałem duże płyty PIR z folią. Dawałem je do nadproży gdzie są teraz skrzynki żaluzji. Zostało tego trochę i wykorzystałem za skrzynkami. Kto i gdzie robił to nie wiem. Za ścianą na której jest skrzynka jest sypialnia. Nie ma skąd się tam wziąć para. Chyba pozostaje wykraplanie się wody technologicznej.
  3. Czy twoje plany się ziściły? Mógłbyś podzielić się szczegółami?
  4. Gdybym miał dłuższą rękę , to mógłbym dotykać podbitki. Jest szczelina niczym nie przysłonięta. Paroizolacji stropu nie ma. Robi za nią strop żelbetowy, a sam strych/poddasze jest nieużytkowe. Spotkałem się już z teorią wilgoci technologicznej i najbardziej ku niej się skłaniam. Mam ku temu dwa powody: 1. Problem pojawia się głównie na stronie północnej (dom mam usytuowany idealnie względem południa i północy). 2. Mam wrażenie, że ilość wody zmniejsza się. A co sądzisz o wodzie pod rewizją? Zastanawiam się czy to też wilgoć technologiczna czy jakiś gigantyczny mostek cieplny, chociaż po zdjęciach z czasu kładzenia elewacji nie widać żeby panowie specjalnie zostawili dziurę w tym miejscu. Widać natomiast wylewającą się piankę w koło skrzynki.
  5. Z twojej wypowiedzi wynika, że EPS powinien rogiem dotykać membrany aby umożliwić ruch powietrza. Nie sądzę, żeby tak było. Kalenica jest otwarta.
  6. Ja położyłem na farbę ceramiczna to po tygodniu miałem masę bąbli z powietrzem. Ekipa od tapety jakoś temu zaradziła i problem zniknął całkowicie.
  7. Mam podobnie z drzwiami ale tylko przy dole. Nieważne ile raz bym naprawiał, wciąż wraca szczelina. Dostałem radę, aby wstawić tam siatkę. Jeszcze nie wykonałem, pewnie poczekam to do najbliższego remontu.
  8. Ahoj! Mam problem z wodą. Wszędzie jej pełno. Wycieka ze skrzynki rewizyjnej odgromu. Paruje na membranę i krokwie. Co począć? Budowe zacząłem we wrześniu 2023. Fundamenty tradycyjne bo wody w gruncie brak, mimo że glina. Ściany z bloczków silikatowych. Strop żelbetowy. Tynki gipsowe miękkie, wylewka betonowa. Dom jest parterowy, więc na strychu ociepliłem podłogę, ścianki szczytowe i ścianki kolankowe. Od wierzchu ściany szczytowej i kolankowej jest wełna szklana. Styropian fasadowy frezowany klejony obwodowo + packi. Między styropianem a membraną jest dylatacja. Podbitka ma perforacje. W trakcie budowy nie pominąłem wygrzewania posadzek i dwutygodniowej pracy osuszaczy - tak na wszelki wypadek. We wrześniu 2024 układałem szklanki w kuchni. Spójrzcie na zdjęcia gdzie ta woda mi się przeciska. Na strychu wprowadziłem rozwiązania zaradcze. Wspomagam naturalną wentylacje wentylatorem aby szybciej rozganiać wodę. Mówiąc inaczej, wentylator dmucha na krokwie. Mogę zrobić coś więcej? Za skrzynkami rewizyjnymi odgromu jest 5 cm PIRu. W skrzynce, z której cieknie - a cieknie tylko z jednej z czterech - dałem wełnę licząc że był mostek. Niestety nie pomogło, a wełna od strony zewnętrznej jest powierzchniowo wilgotna. Brak mi pomysłu na problem z wodą pod skrzynką rewizyjną.
  9. Mógłbyś opisać jak rozwiązałeś problem?
  10. Czy kolega odezwał się do ciebie? Jak ty poradziłaś sobie z problemem? Co było przyczyną?
  11. Dzięki z odpowiedź. Nie bardzo wiem o czym piszesz. Odpowiedź brzmi jak do innego posta.
  12. Cześć, Szukam porady jak podejść do ocieplenia styku ścianki kolankowej z murłatą. Strych jest nieużytkowy, ścianka kolankowa ma 30cm, ocieplam tylko strop. Co sądzicie o przedstawionych pomysłach? Może podejść do tego jeszcze inaczej? Przy okazji, co zrobić z "nadmiarem" izolacji poziomej murłaty - uciąć/zawinąć?
  13. Jeszcze jedna prośba. Proszę o polecenie zmiękczacza do domu. Parametry: - 3 osoby - twardość wody 28 dH - docelowa twardość 4-6 dH (zależy od smaku końcowego wody) - zużycie w bloku 4m3, w domu pewnie będzie ciut więcej - woda z sieci - budżet max 3 tysiące, wolałbym mniej Pierwszy pomysł to Water Technic o pojemności 26l. Ma polecaną tu żywicę monisferyczną Lewatit S1567, ale niestety nie ma już głowicy clack. Jest w nim też upflow i mieszacz. Często polecacie zmiękczacz z firmy ecoperla, ale to wydatek o ponad tysiąc więcej od podanego wyżej urządzenia. Wydaje mi się, że jedyną różnicą jest głowica - czy dopłata do niej jest aż tyle warta?
  14. Cześć, Proszę o podpowiedź. Popłuczyny będę odprowadzał do studni chłonnej, do tej samej gdzie pierwotnie będzie trafiać deszczówka. Pierwotnie, ponieważ z czasem chcę wpiąć po drodze zbiornik 10m3 na deszczówkę. Odpływ popłuczyn podpiąć osobną nitką do studni, czy spiąć ją z jedną z rynien aby woda deszczowa podmywała to co w odpływie zostanie i tą nitką ominąć zbiornik? Odległość odpływu to 30m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...