Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pit69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pit69

  1. Ja zrobiłem tak samo. Ta część która jest w ziemi nie wymaga klejenia jedynie docisku, a to zapewnia grunt. Folia zabezpiecza styropian przed lepikiem i o to chodzi. Natomiast fundament powyżej gruntu to już tradycyjnie czyli styro na kleju, siatka i na to tynk mozaikowy.
  2. Odpowiedź wysłana na priva.
  3. Wielkie dzięki Sp5es, to praktycznie odpowiedź na moje pytania. Oba warianty są dla mnie dobre - pozostaje kwestia, który jest właściwszy na moje pęknięcia BK - jak sądzisz? Mam jeszcze wątpliwość dotyczącą siatki czy ma być to ta z włókna szklanego czy stalowa (Rabitza?) oraz czy należy ją układać na szpryc czy dopiero po szprycu i pierwszej warstwie tynku, a przed warstwą ostateczną (bo chyba daje się trzy warstwy tynku z tego co gdzieś wyczytałem)? Aha, jeszcze jedno czy BK się gruntuje przed tynkowaniem czy wystarczy solidnie go zmoczyć? Zamęczam Cię wieloma pytaniami ale może ten wątek będzie gotowym przepisem na dobry tynk C_W, który nie popęka.
  4. Ściana ma pewne nierówności i nie jest tak równa jak Ytong, stąd pytanie czy na taką nie równą ścianę dać siatkę i jakoś wkleić ją w grubszej warstwie kleju - czy tak? Czy może najpierw wyrównać sianę np tynkiem cem-wap (ale to podwójne koszty). I jeszcze jedno tynk grubowarstwowy to ... - proszę o małą podpowiedź (zapytam nieśmiało np. cem-wap.)?
  5. No właśnie tu szukam jakiegoś fachowca od tynków i jak na razie się nikt nie chce ujawnić.
  6. Ty zobacz na najkie grube fugi postawili ci ten dom ? na klej powinni ci zrobic fugi prawie na styk, a ty tam masz te fugi do centymetra. To jest fuszerka i z tego powodu peka Ale powodow pekania moze byc o wiele wiecej Poczytaj moje posty tu i tam Na takie fugi to stawia sie sciany bloczkow betonowych, a nie klei dla poprawienia wlasciwosci termicznych sciany Masz rację - tak się stawia na kleju ale ja mam na zaprawie ciepłochronnej, której zazwyczaj daje sie około 1cm i tyle mniej więcej było dawane. A co z tym tynkiem na taki BK ma może ktoś jakiś pomysł?
  7. Witam Forumowiczów Mam taki problem. Postawiłem dom z BK odmiana 400 gr 36,5cm na zaprawie ciepłochronnej (ciepła fuga) 3 lata temu, dom do dziś jest nieotynkowany z zewnątrz a problem dotyczy pęknięć pojawiających się na bloczkach po str zewnętrznej. Są to rysy które biegną w bardzo wielu miejscach, w niektórych przechodzą praktycznie od nadproży do samego dołu. Wystepują głownie po str południowej i zach. Po str pn też są ale chyba mniej. Podejrzewam że przyczyną pęknięć jest zaprawa ciepłochronna która w wielu miejscach dziwnie kruszeje i pęka. Wydaje mi się że ma na to duży wpływ zmienna aura. Raz ściana nagrzana od słońca, innym razem wystawiona na deszcz. Wydaje się jakby ta zaprawa raz się kurczyła a innym razem pęczniała. Dach jest z dachówki cem (ciężki) więc i on swoje dokłada. Stąd moje pytanie o sposób zabezpieczenia tynku cem-wap bo taki planuję. Cały czas zastanawiam się jak max zabezpieczyć tynk przed pojawieniem się ewentualnych pęknięć. Myślę o siatce z włóna szklanego ale jak ją wkomponować w warstwy tynku: szpryc, siatka, tynk cem wap, czy może jakoś inaczej - pomóżncie koledzy i koleżanki bo wielu wątkach na temat tynków, które przeczytałem odpowiedzi nie udało mi znaleźć. Może ktoś z szanownych Forumowiczów miał lub ma takie problemy z BK i wie co jest tego przyczyną - proszę o inf? Sorry że tak sie rozpisałem. http://foto.icp.pl/albums/userpics/10254/img_0239_764.jpg A tak to właśnie nieciekawie wygląda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...