Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomas1986

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomas1986

  1. tomas1986

    Altherma DAIKIN

    Panowie czy wie ktoś może jak przywrócić ustawienia fabryczne w Daikinie Altherma 3? Mam taki problem - mój daikin ciągle próbuje się połączyć przez wifi i co jakiś czas wyskakuje błąd braku połączenia i cały czas ekran jest włączony (w ogóle się nie wyłącza). Zaczęło się od tego że próbowałem się połączyć przez wifi i program w smartfonie, ale nic nie pomagało (próbowali nawet serwisanci) a sama pompa wpadła w spiralę ciągłych automatycznych prób połączenia. Generalnie to obecnie chciałbym tylko wyłączyć tą opcję łączenia ale w bramie bezprzewodowej nie da się tego zrobić.
  2. Witam, w sierpniu wprowadziłem się do nowo-wybudowanego domu z rekuperacją komfowent domekt R400V. Wszystko działało i wentylowało, było sucho z poziomem wilgotności 40-50%. Sytuacja zmieniła się gdy pojawiły się mroźne noce - wilgotność podwyższyła się do ponad 60% a na szybach jest ciągle sporo wilgoci. Zabrudzenie filtrów pokazuje na 40%. Zwiększenie obrotów niewiele zmienia. Co może być przyczyną? Czy jest to jeszcze wilgoć budowlana która zaczęła bardziej wychodzić? Czy może to tak działający odzysk wilgoci z reku lub ma to związek z ochroną przed oblodzeniem?
  3. zdjęcia z poziomicą: skrzydło przy dolnym zawiasie: [ATTACH=CONFIG]466224[/ATTACH] na środku: [ATTACH=CONFIG]466225[/ATTACH] przy górnym zawiasie: [ATTACH=CONFIG]466226[/ATTACH]
  4. [ATTACH=CONFIG]466219[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466220[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466221[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466222[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466223[/ATTACH]
  5. Witam, mam okno balkonowe jednoskrzydłowe z okuciami maco z ukrytymi zawiasami. Po stronie zawiasów - na wysokości pomiędzy nimi - skrzydło słabo przylega - po wykonaniu testu z kartką jestem w stanie ją wyciągnąć i czuję w tym miejscu przepływające powietrze w zimniejsze dni. Natomiast tuż przy samych zawiasach oraz od strony klamki przyleganie jest prawidłowe (nie mogę wyciągnąć kartki). Czy jest jakiś sposób regulacji okna aby zwiększyć docisk w tym miejscu?
  6. Panowie prześledziłem cały wątek, ale mam prośbę do posiadaczy izzi 302 o krótką recenzję jak się u nich sprawuje rekuperator - zwłaszcza w mroźniejsze dni. Dostałem ofertę z montażem takiej centrali wraz rurami EPS do czerpni i wyrzutni - na ok. 10200zł - dobra cena?
  7. Nie mam pieca, czekam na przyłącze prądu i zamówioną pompę ciepła na marzec. Plamy z wilgocią występują miejscowo na tynkach na parterze na stropach, poza tym wewnątrz nie ma zbytniej wilgoci. A jakiś piecyk katalityczny nie dałby rady?
  8. Witam, mam nieduży dom z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej ok.120m2, obecnie jest ocieplane poddasze, z zewnątrz jest już ocieplony. Miesiąc temu były wykonane wylewki betonowe a 2 miesiące temu tynki gipsowe. Na podciągu i stropach na parterze przy ścianach nadal są widoczne mokre plamy na tynku. Nie mam jeszcze doprowadzonego prądu na działkę. Jakim piecykiem bezprądowym najlepiej dogrzać wnętrze przed zimą, aby wysuszyć te tynki (biorąc również pod uwagę obecne ceny paliw)? Chciałbym również, żeby ten piecyk można było potem wykorzystać do grzania domu w razie braku prądu, bo ogrzewanie będzie z pompy ciepła i nie mam kominka.
  9. Prośba napiszcie jak to wygląda u was w praktyce
  10. OK czyli ocieplony powinien być przewód czerpni i rury na nieogrzewanym poddaszu. A pozostałych nawiewów/wywiewów oraz wyrzutni nie ma potrzeby?
  11. Dzięki za odpowiedź. A czy powinno się ocieplać rurę nawiewu (tą główną - na odcinku od ściany zewnętrznej do rekuperatora)? Rekuperator będzie w ogrzewanym pomieszczeniu technicznym na parterze.
  12. Witam, jestem w trakcie budowy - dom dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy 40 st., z rekuperacją. Zakładam izolację termiczną dachu z wełny mineralnej gr. 35cm na wysokości części użytkowej poddasza (do wysokości jętki), oraz dodatkowo izolację gr. 20cm pomiędzy krokwiami do samej kalenicy - zgodnie z załączonym rysunkiem. Przewody rekuperacji które będą przebiegać na strychu również chcę zaizolować termicznie, w końcu nie będzie to przestrzeń ogrzewana. Jest jeszcze kwestia wentylacji takiego strychu, doradzono mi, że najlepiej wentylować to tak jak cały dom czyli umieścić nawiew i wywiew z rekuperacji. Jak to wygląda u was? Czy wykonywaliście izolację termiczną strychu i jak ją wentylujecie?
  13. Dodam, że wylewkę planuję na koniec września. A samo wygrzewanie posadzki dopiero na luty/marzec przyszłego roku, więc wylewka musi przezimować w domu z ocieploną elewacją (ale bez ocieplonego dachu). Przyłącze elektryczne będę miał dopiero na koniec roku.
  14. Witam Jak w temacie cementowa czy anhydrytowa? Wiem, że temat już był wałkowany, ale może po latach doświadczeń ktoś się wypowie. Różnica kosztów jest do przetrawienia przy anhydrytowej - martwi tylko słaba odporność na wilgoć, zwłaszcza w łazience z prysznicem bezbrodzikowym. Z drugiej strony czy realnie zyskujemy coś na rachunkach za ogrzewanie robiąc anhydryt?
  15. Witam serdecznie, prośba polećcie pompę ciepła o mocy ok. 5kw dla nowego domu 118m2 powierzchni użytkowej po podłodze, 2 kondygnacyjny, z rekuperacją.
  16. Przy mojej chacie 120m2 zgodnie z obliczeniami - przy cenie gazu 2,40zł / l (tyle jest w firmie w której zaopatruje się mój znajomy w moich stronach) - dopiero przy cenie ok. 1,20zł za kwh prądu koszty ogrzewania obu wariantów zrównają się. Koszty gazu płynnego również rosną z roku na rok.
  17. Ok dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście w zimie z powodu suchszego powietrza alergia na roztocza się nasila
  18. Zakładam że większość forumowiczów kiedyś mieszkała w domach lub mieszkaniach z wentylacją grawitacyjną. Wśród was byćmoże są osoby z alergią i teraz chodzi mi o porównanie czy dużo lepiej czują się w domu z rekuperacją? Wiem że są filtry itp ale czy gra jest warta zachodu.
  19. Witam, czy są może na forum osoby z alergiami (najbardziej na roztocza), które mieszkają w domach z rekuperacją? Jeśli tak to prośba napiszcie czy względem wentylacji grawitacyjnej odczuwacie różnicę w nasileniu alergii? I jaki rekuperator wam się sprawdził? Dzięki
  20. Mam również taki dylemat. Jestem przed rozpoczęciem budowy i się waham między LPG a pompą ciepła. Wstępna wycena na montaż pompy ciepła Daikin 4kw z wbudowanym zbiornikiem cwu z instalacjami, którą otrzymałem to 35K brutto. Natomiast wykonanie zbiornika LPG 2,7m3 z instalacją gazową doziemną wyceniono mi na ok. 12K brutto (bez wykonania wykopów). Do tego dojdzie wykonanie kotłowni gazowej. W sumie taniej pewnie wyjdzie wykonanie gazu. Generalnie biorę pod uwagę dwie opcje: - wersja oszczędna - kotłownia gazowa i wentylacja całego domu grawitacyjna, ale droższe ogrzewanie pewnie koło 3500 - 4000zł rocznie - wersja droższa ale bardziej komfortowa użytkowo - pompa ciepłą + rekuperacja (więc chata bez kominów) - tańsze ogrzewanie wg instalatora ok. 1500zł - 2000zł rocznie, Może ktoś mądry jeszcze się wypowie w temacie.
  21. Składający ofertę na podstawie własnych obliczeń
  22. witam serdecznie Dostałem wstępną ofertę na wykonanie całej instalacji pompy ciepła Daikin ALTHERMA 3 R F 4KW 230L ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej wraz z montażem instalacji, uruchomieniem, przeszkoleniem itp. za 32K. Dom przed budową 115m2, ogrzewanie podłogowe. Czy to dobra cena? Czy nie wychodzi taniej wziąć pompę ciepła + odrębny zbiornik c.w.u.?
  23. Witam, jestem przed rozpoczęciem budowy po nowym roku. Mam w projekcie założoną kotłownię 4m2 z kotłem na gaz lpg, zbiornik zakładam własny. Dom o powierzchni ok. 120m2, wentylacja grawitacyjna, ocieplony ściany styropianem 20cm, dach 30cm wełna. Biorąc pod uwagę rosnące ceny gazu zastanawiam się czy nie lepiej przejść na pompę ciepła. Z symulacji wynika że potrzebna mi pompa 5kw. Nie robię kominka, więc większe mrozy tylko grzałka mogłaby dogrzewać. Co sądzicie? Czy jednak zostać przy gazie? Może polecieć jakieś pompy ciepła w rozsądnych cenach.
  24. Witam, jestem przed rozpoczęciem budowy po nowym roku. Mam w projekcie założoną kotłownię 4m2 z kotłem na gaz lpg, zbiornik zakładam własny. Dom o powierzchni ok. 120m2, wentylacja grawitacyjna, ocieplony ściany styropianem 20cm, dach 30cm wełna. Czy bralibyście pod uwagę inne źródło ciepła bez zmiany wielkości kotłowni? Czy dach lepiej ocieplic wełną czy pianką PIR? (dach z membraną bez deskowania)
  25. Panowie jeszcze pytanie - czy ktoś z was ma u siebie studnię wodomierzową ocieplaną o wys. 120cm, gdzie wodomierz znajduje się 30cm pod pokrywą? Jeśli tak to czy silne mrozy które były w styczniu nie wpłynęły na dopływ wody?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...