Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SzabelFTN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana SzabelFTN w dniu 19 Sierpnia 2022

Użytkownicy przyznają SzabelFTN punkty reputacji!

O SzabelFTN

  • Urodziny 08.08.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    86-134
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

SzabelFTN's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. Inwerter. Przeważnie pracuje w granicach max 20, 30 procent mocy. No chyba, że temperatura zewnętrzna gwałtownie spada to wtedy potrafi się rozbujać do 70%. Teraz dziennie (przy temp. od 0 w dzień do -10 w nocy) zjada około 20 kW.
  2. Jest to mój trzeci rok z tą pompą i próbuje różnych ustawień. Pierwszy rok (zima, bo nie głównie chodzi) był bez termostatu wewnętrznego. To była lipa. I na drugi rok pracowałem już z termostatem wewnętrznym. Było ok. Pracowała często ale krótko. W tym roku testuje "Tryb" rzadko ale długo. Stąd moje pytanie jak to powinno wyglądać książkowo.
  3. P.s: A kupuje/instaluje ktoś w tych czasach pompy nie inwerterowe?
  4. Pompa Alfea extensa duo. Powietrze - woda. 8kw.
  5. Wszędzie w internecie piszą, że sprężarka powinna włączać się od 1 do max 3 razy na godzinę. Ta informacja jest dla mnie bez sensu. Przyjmijmy, że włącza się dwa razy na godzinę. Ale na jak długo? Bo co z tego jak włącza się tylko dwa razy na godzinę, jeśli pracuje wtedy przez 20 minut. 2 x 20 daje np. 40 minut na godzinę. U mnie przykładowo włącza się raz na godzinę ale pracuje około pół godziny (przy temp. Zewn. 0 stopni). I to dobrze czy nie?
  6. Słuchaj ja podchodzę do tego tak, że jak mam i tak poświęcić na to czas nie znając się to wolę zostać dłużej u siebie w robocie na której się znam, zarobić pieniądze i dać je komuś kto mi to zrobi fachowo bo od tego jest. Tak działa świat. Ty umiesz to, a inny tamto. Kiedyś była wymiana handlowa, teraz są pieniądze. Zasada działania jest wciąż taka sama... Dla mnie jest lepiej zarobić dodatkową kasę u siebie w robocie i dać na chleb komuś innemu.
  7. Teraz wiadomo dlaczego włącza się grzałka. W domu masz zimno a temperaturę komfortu ustawioną wysoką. Dlatego tak szybko załącza się grzałka. A przynajmniej tak mi się wydaje. Spróbuj zmniejszyć temperaturę komfortu na 16 i zobacz czy wtedy też grzałka będzie się włączać. U mnie teraz jest już na dworze -9C. Nawiew 17, wywiew 18, temperatura komfortu 23C a grzałka się nie włącza. W domu mam 22C.
  8. Jak ja czytam jak to kto czego nie zrobił to mnie ch... strzela... Żeby coś zrobić kiedy nic się nie wie to najpierw trzeba poświęcić czas na zapoznanie się z teorią, czyli poświęcić kupę czasu na "risercz". Później trzeba zrobić zakupy. Czasem wiąże się to z jeżdżeniem 5 razy do sklepu bo tego zapomniałem, tego nie przewidziałem, tego nie było, a to miało być tak a wyszło inaczej. Następnie wypadałoby mieć narzędzia. Więc dla laika to nie są trzy dni, a tydzień lub więcej. Samochód też sam naprawiasz? Ogródek też masz swój? Krowy i świnie hodujesz? Bo jak nie to leń z Ciebie. Przecież człowiek z Twoim potencjałem może być samowystarczalny. Dajcie człowiekowi rady jak dla człowieka co nie ma o tym pojęcia, a nie piszecie jak Wy byście zrobili... Emcichy poczytaj trochę w temacie i może zadaj jakieś konkretne pytania które Cię nurtują.
  9. Misy na skropliny nie kontroluję ponieważ mam odpływ z niej na zewnątrz budynku, więc cały nadmiar mi spływa. Serwisant mi polecił żeby co jakiś czas rozbujać rekuperację do 90% żeby wydmuchać nadmiar wilgoci z wymiennika. Co do włączania się grzałki to napisz mi jeszcze jaką masz podaną temperaturę komfortu na rekuperacji?
  10. Jeśli reku wyłączysz to raczej nie ma zagrożenia zamarznięcia wymiennika bo zimne powietrze samo się tam nie dostanie. Moja rekuperacja była wyłączona od lutego do czerwca i nic jej nie było, a luty był bardzo mroźny. Co do poboru prądu to nie spodziewałem się niczego. Nie brałem tego pod uwagę wybierając i kupując rekuperację. Jest jakie jest. Zawsze za komfort trzeba płacić. Ale aż takiej tragedii nie ma przecież. Więcej zapłacę za TV który gra non stop w tle a żona i tak nie ogląda
  11. Szczerze to w dupie mam tabelki. Mam podlicznik prądu który zlicza tylko pompę ciepła. Włącza się częściej, pobiera mniej. I to jest mój wyznacznik efektywności, a nie tabelka. A tak naprawdę jest masa zmiennych które wpływają na pracę pompy: dobór mocy, ocieplenie budynku, jak zrobiona jest hydraulika, jakie są przepływy, czy czylko parter czy piętro, czy podłogówka czy podłogówka i grzejniki, jakie są okna, jaka wentylacja, czy ustawiona jest stała temperatura czy ktoś non stop ją zmienia, zużycie ciepłej wody, temperatura zewnątrzna. Przy tylu zmiennych ta tabelka jest bez sensu. U każdego będzie działać inaczej. Tutaj na forum można co najwyżej pomóc komuś ustawić optymalnie pod nigo jego sprzęt w jego domu. To, że coś działa u Ciebie na Twoim sprzęcie, w Twoim domu, w Twoim obszarze zamieszkania, na Twoich ustawieniach, nie znaczy, że będzie tak samo działać u kogoś.
  12. U mnie pobór prądu przy 35% to 28W. Po przeliczeniu wychodzi około 21kW na miesiąc.
  13. Rozumiem, że te 5C masz w domu? Bo jeśli tak to dlatego włącza się grzałka. Standardowo grzałką reguluje czujnik temperatury na wywiewie. Więc jeśli u Ciebie jest tak niska temperatura w domu to wymiennik nie ma z czego ogrzać powietrza nawiewanego dlatego włącza się grzałka i wyłączają się wentylatory. Ja na razie na Twoim miejscu najpierw ogrzałbym mieszkanie do tych 17C i wtedy dopiero włączył rekuperację. Chyba, że źle zrozumiałem i alarm i grzałka włącza się gdy masz 5C na dworze. Wtedy to raczej coś nie tak z rekuperacją. Podaj jakie masz temperatury na czerpni, nawiewie, wywiewie i wyrzutni. Wtedy będzie wszystko jasne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...