Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

danduo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez danduo

  1. Rozwinąłem pomysł (Dziękuje!_) - wyszedł całkiem zgrabny układ. Fragment ściny z kominkiem powienien załatwic sprawe podpory stropu + wsporniki. Drzwi do łazienki przesunąłem od strony garderoby a samą część z szafami do wydzielenia sugerowanym przeszkleniem. Takie przeszklenie stałe czy otwierane bardziej sie sprawdzi? Wspomniane wczesniej drzwi klasyczne 120cm myśłlę zamontować do klatki schodowej. - myśłę bo wcześniej nie bralismy pod uwage drzwi w tym miejscu. No ale dobrze było wydzielic część sypialna. Inna opcja to zamontować te drzwi w przejściu miedzy ścianą z kominkiem a scianą z oknami. Co do pralki na pietrze to uwzględniłem to rozwiazanie jednak nie w samej łazience co schował bym pralke w szafie po prawej, tuż za wejściem z klatki schodowej. W załączniu plan.
  2. Masterbedroom to było by to~! problem jest ze scianami. Musiał bym kombinwac z wspornikami. Powyzsze sugestie (tutaj Dziękuje), wpłyneły na powrót do opcji wiekszej lazienki w "schowku z łóżkiem" tam wanna asymetryczna. Nie musze też kombinowac z przedłuzaniem instalacji wodno kanalizacyjnej do wanny kiedy była by w sypialni. Prysznic jest juz w domu w łazience na parterze. W ścianie nośnej miedzy sypialnia a pokojem zainstalował bym kominek tunelowy dwustronny. Efekt dla obu pomieszczeń. Drzwi we wnece od strony pokoju przejściowego, dwuskrzydłowe 120cm klasyczne w kolorze ecru. Już je mam. W samej sypialni łóżko pod ścianą z wneką 25cm. Po prawej po obu stronach okna dwie szafy po 120cm z drzwiami ażurowymi . Mam nadzieje że to praktyczne rozwiązanie. Vis a vis łóżka okno z wyjściem na balkon. Podłoga drewniana na całym piętrze poza łazienką.
  3. Planowo w tym małym pokoju miała byc łazieka jednak jest to mało komfortow lokalizacjia biorac pod uwage odległość od sypialni. Rozbicie łazienki na osobna toaletę i miejsce kompielowe w sypialni dało dodatkowy mały pokój dla dziecka czy jako miejsce pracy (za niast łóżka biurko) Inna opcja?
  4. Pomieszczenia na pietrze są bez skosów. Piony wodno kanalizacyjne są w ścianie miedzy małym a pokojem z kominkiem oraz w ścianie zewnętznej tam gdzie zaplanowano toalete. Przestrzeń między stropem a planowanym pozimem podlogi pozwala na poprowadzenie rury odpływu z wanny. W sypialni zalezy nam na otwartej przestrzeni. między innym stad pomysł z wanna wolnostjacą. Funkcja pokoju z kominkiem jest oczywosta Pierwotnie podział pomieszczeń pietra miał charakter przejściowy. Okna od wschodu, południa i jedno od północy. Ściana od zachodu w granicy działki wiec bez szans na okna. Nowy rzut pieta w załączeniu.
  5. Przy tym układzie pomieszczeń na piętrze bez odzielnej łazienki, sypialnia to jedyna opcja na wannę w domu. Jednak jeśli ktoś widzi inne rozwiazania co do organizcji pietra, prosze o sugestie.
  6. - w rzeczy samej z kąpieli w wannie nie korzysta sie często ale zawsze można wziąć przysznic no i dobrze żeby jedna wanna była w domu gdzie z założenia mają być dwa pomieszczenia łazienkowe. Nie koniecznie wolnostojaca. O
  7. Proszę o "świeże" spojrzenie na proponowany układ pomieszczeń gdzie na pietrze budynku jednorodzinnego zaplanowano sypialnię z wanną, wydzielono toaletę, mały pokój i otwarty pokój przejściowy z kominkiem. Pierwotnie były to pokoje przejsciowe z kuchnią bez łazienki. Może inny pomysł na aranżację samej sypialni z waną i garderobą - szafa w zabudowie? Aktualny układ pomieszczeń i ten zaproponowany w załączniku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...