Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcelinak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcelinak

  1. I dr i tp należą do Gminy. Mają oddzielne numery: dr - 101212_2.0004.212 tp - 101212_2.0010.1204/31
  2. Na geoportalu, na mapie „Planowanie przestrzenne” ta droga, którą nazywają „dojazd pożarowy do lasu” jest podpisana tylko „dr”, czyli „droga” a ten pas pomiędzy drogą, a naszą działką, na którym rosną drzewa oznaczony jest innym numerem działki i zaznaczony jako „tp”, czyli jakby „grunt przeznaczony pod budowę drogi publicznej”.
  3. Witam. Zakupiliśmy z mężem działkę z przetargu od Starostwa. W ogłoszeniu przetargu był zapis, że działka (grunt orny RIVa) posiada bezpośredni dostęp do drogi gminnej ( i tu podana nazwa drogi), w ktorej przebiegają elementy infrastruktury technicznej: sieć gazowa, elektroenergetyczna, kanalizacja, wodociągowa. Pomiędzy naszą działką, a drogą znajduje się pas zieleni, który zarośnięty jest drobnymi, cienkimi drzewkami (czeremchami), które całkowicie tarasują nam dojazd do działki. Złożyliśmy wniosek do Gminy o usuniecie tych drzew razem z korzeniami. Po prawie pół roku, wielu telefonach do gminy, wymijających odpowiedziach, zbywaniu, że nie mają firmy, musieliby prosić staż pożarną, tłumaczeniu Kierownika Referatu, że ma ważniejsze sprawy na głowie, żebyśmy sobie sami to usunęli - dostaliśmy pisemną odpowiedź, że nie jest to droga i nie mogą przychylić się do naszego wniosku. „Droga” ta figuruje niby jako „Dojazd pożarowy do lasu”. Dodam, że po drugiej stronie znajdują się normalnie domy i tak jak pisałam wyżej droga ta jest uzbrojona. W KW jest wpisana nazwa ulicy taka jak w ogłoszeniu przetargu. Teraz moje pytanie, co możemy zrobić w tej sytuacji? Czy istnieje jakiś sposób, żeby jednak Gmina przychyliła się do naszego wniosku? Może jakoś inaczej trzeba to napisać? Nie chcielibyśmy robić tego sami, bo wiadomo, że są to dodatkowe koszty plus nie wiem czy byłoby to zgodne z prawem skoro teren nie należy do nas tylko do gminy. Proszę o radę.
  4. A czy orientuje się Pani jak to jest z wyłączeniem z produkcji rolnej? Bo od ulicy jest 526m2 gruntu o klasie IIIb, a dalej IVa. Wiem, że do 500m2 jest darmowe, a za resztę trzeba już słono płacić. Chcielibyśmy odsunąć dom od drogi ok.35 metrów, więc czy do wyłączenia wliczamy tylko powierzchnię domu, tarasu, garażu, podjazdu do garażu i chodnika do drzwi? Czy cały „przód ” przed domem musimy też wyłączyć? Nawet jeśli na nim będzie trawa?
  5. Chciałabym, żeby wejście do domu było od strony ulicy i jeżeli byśmy się zdecydowali na garaż to też jeszcze sprawa dyskusyjna, bo możemy go też zrobić za domem) to garaż z prawej strony, żeby po lewej zrobić przejazd za dom. Bardzo dziękuję za pomoc
  6. Dziękuję za propozycję. Ten pierwszy jest chyba najbardziej w naszym stylu. Mi osobiście podoba się jeszcze dom w Szyszkowcach, gdyby tylko wejście do domu było od tej węższej strony.
  7. Tak myślę 3 sypialnie + gabinet
  8. Witam, chcę wystąpić o WZ, ale nie wiem jaki dom wybrać, czy z płaskim dachem czy z dachem dwuspadowym i to trochę spędza mi sen z powiek, bo wiem, że później będzie trzeba występować o nowe WZ gdybyśmy całkowicie zmieniło zdanie i szukam ciekawych projektów, żeby cokolwiek ustalić. Działka 18x135 m Wjazd od wąskiej strony, od wschodu. Od północy chcielibyśmy postawić w odległości 3 m od sąsiada, więc bez okien. Najlepiej, żeby garaż był na dwa samochody lub całkowicie bez garażu. Może ktoś dysponuje jakimś ciekawym projektem o mniej więcej takich parametrach? , żebym mogła się zainspirować występując o te WZ.
  9. marcelinak

    Zakup działki

    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
  10. Witam. Chcę zakupić działkę pod budowę domu. Wymiar działki to 18x135, która jest w tym momencie gruntem ornym. Większa cześć działki jest oznaczona jako IV b, natomiast od ulicy jest fragment III b. Działka ma dostęp do drogi publicznej, w której jest prąd i woda. Co muszę zrobić i jakie warunki muszę spełnić by móc wybudować tam dom? Z jednej strony działki sąsiad buduje nowy dom, a z drugiej strony jest działka, którą ktoś ma w dzierżawie i sadzi na niej ziemniaki. Czy możemy wystąpić o WZ na dom do 11 metrów szerokości na takiej wąskiej działce, czy to gmina narzuci nam w którym miejscu możemy postawić dom i jaka może być maksymalna jego szerokość i długość? Czy tam od ulicy gdzie jest klasa ziemi IIIb będę mogła wyłożyć kostkę, czy nie będzie takiej możliwości? Ja w tym temacie jestem totalnie zielona, a czytając różne artykuły już totalnie nie wiem nic. Czy trzeba odralniać taką działkę czy wystarczy wyłączyć fragment z produkcji rolnej? I co mogę zrobić na reszcie działki? Czy występując o WZ muszę już mieć konkretny plan domu? Jakie koszta poniosę i czy to w ogóle jest opłacalne. Nie chcę się wprowadzić na minę stąd moje obawy.
  11. marcelinak

    Zakup działki

    Nie, działka byłaby moją własnością lub naszą wspólną (moją i narzeczonego).
  12. Witam. Razem z narzeczonym planujemy w najbliższych dniach zakup działki. Za działkę płacą moi rodzice i tu nasuwa się kulka pytań. Czy jeżeli wezmę od nich te pieniądze jako darowiznę to uniknę płacenia podatku do US od wzbogacenia? Działka będzie zapisana na mnie. Czy będzie później problem wzięcia wspólnego kredytu na budowę domu? Czy nie będzie miało to znaczenia, że obydwoje nie jesteśmy właścicielami działki? Dodam, że każde z nas posiada na własność swoje mieszkanie. Czy Notariusz może zaznaczyć w Akcie Notarialnym, że jeżeli zostaniemy małżeństwem (ślub za kilka miesięcy) to wtedy działka przechodzi z mojej własności na małżeńską wspólność majątkową? I czy to wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami? Czy zapis taki nie jest konieczny, żeby później dostać wspólny kredyt pod hipotekę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...