Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arturpucz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez arturpucz

  1. To jakieś paproki nie tynkarze. To teraz zapytaj ich kto zapłaci za extra materiał i robotę gipsiarza jeśli ma teraz prostować ściany. Umawiałeś się na proste ściany, a oni dali dupy i teraz głupie tłumaczenie, że gispisarz naprawi i że się czepiasz. Jeśli odchyły nie mieszczą się w normie to ostro zabijaj cenę, bo następny co przyjdzie po nich doliczy ci za prostowanie scian.
  2. Nie wiem jak się umawiałeś z tynkarzem ale widzę tu trochę odjebana lipa. Ja u siebie od razu mówiłem że nie chce kłaść gipsu i żeby zrobili możliwie najgładziej. Z efektu finalnego jestem naprawdę zadowolony, ściany równe, nigdzie nie prześwitują kable, narożniki obsadzone idealnie, jedyne co muszę zrobić to delikatnie przeleciec ściany jakąś skórzana rękawicą aby odskrobac delikatnie piaseczek i można lecieć z gruntem u malować. Niestety nie mam zdjęć z bliska żeby pokazać. A tak z ciekawości zapytam ile płaciłeś od metra za samą robocizne? Bo u mnie wykonawca wziął 32 zl/m + materiał.
  3. Najlepiej żebyś podjechał na budowę na której działa wykonawca i zobaczył jak to wygląda. Ja dostałem namiar z polecenia ale i tak pojechałem zobaczyć jak to wygląda w czasie prac. Również chciałem żeby było "pod malowanie" ale jak to tłumaczył gość to jest piasek i w jednym miejscu będzie gładziej w drugim nie. Ale ja jestem zadowolony z efektu i nie będę tego teraz zakrywał gipsem, nie po to brałem tynk CW żeby go teraz zakryć gladzią.
  4. No dobra, a co z buforem przy sterowaniu temperaturą podłogówki w każdym pomieszczeniu? Bo tutaj słyszałem że lepiej dać, bo nie można dopuścić do zamknięcia wszystkich obiegow?
  5. Trochę porównanie z dupy, bo płotu nie budujesz po to by Ci się kiedyś zwrócił, on ma pełnić inna funkcję, czy tak samo wakacje - jedziesz żeby odpocząć. A wracając do pompy i jej "zwrotu" chodziło o to, że gruntowa teoretycznie ciągnie mniej energii przez to, że nie pracuje przy - 20 stopniach. Ale dopłacać teraz 10-15 tys dla mnie nie ma sensu, bo pompa powietrzna równie dobrze poradzi sobie przy tej temp. Te starsze może faktycznie nie były tak wydajne czy może teraz te "najtańsze chinczyki" nie trzymają parametrów. Ale kupić w miarę dobrą firmową i tego problemu nie ma. A zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na wakacje.
  6. Najtaniej tak na szybko z gruntowych znalazłem Nibe 6KW za lekko ponad 27tys teraz doliczyć montaż, odwierty materiał, to się raczej nie zwróci szybko.
  7. Ale kominki właśnie współpracują z rekuperacją i dużo ludzi tak właśnie ma. Kominy mam już postawione dach skończony, a dekarz nie odjąłby nic z ceny przy braku kominów. Także dodatkowy koszt to był tylko zakup kominów, robocizna tyle samo tak czy siak.
  8. Tu mam odpowiedź jednego z instalatorów pomp z innego forum - "To z punktu widzenia instalatora - wycena na 35 jest taka z uczciwych. Nie pod wodą, ale i nie z łupieżczą marżą. I żadnych dyskusji co do gwarancji. Pompę kupioną przez klienta też zarejestruje w Proclub, ale pod pewnymi warunkami, których pompa (a raczej jej sprzedawca) kupiona przypadkowo w sieci prawdopodobnie nie spełni. Dodatkowo jak mam zarejestrować taką pompę i udzielić gwarancji to nie za darmo. W efekcie montaż, materiały, gwarancja Plus pompa z internetu wyjdą klienta nieco drożej niż zakup kompletu u mnie pomimo tego, że mniej zarobiłem. Każdy ma prawo do takich decyzji " A widzę po cenach montażu, że nikt za 3000-4000 zł tego nie zamontuje, a tu mówisz jeszcze ze materiał w cenie. Raczej nie realne w tej kwocie.
  9. Gruntowa raczej tańsza nie będzie bo dochodzą teraz odwierty itp. W zeszłym roku z ciekawości byłem w sklepie i różnica wynosiła 10 tys na korzyść pompy powietrze-woda o tych samych mocach. A co do kominka i rekuperacji to wystarczy wybrać kominek z zamkniętą komorą spalania i doprowadzić do niego powietrze z zewnątrz.
  10. Serwis/przegląd Panasonica na chwilę obecną kosztuje 500zl raz rocznie, taka dostałem informację. Czyli jeśli utrzymuje przegląd coroczny to chyba w ramach gwarancji powinno się wymienić zepsuty element na nowy ew naprawić to bezpłatnie, czy źle odczytuje gwarancję? Bo jeśli nie to na co ona w ogóle jest? Jeśli w ciągu 5 lat coś się zepsuje a ja wykonywałem coroczne przeglądy jak zaleca producent to gwarancja mnie raczej obejmuje, no tak to jest przynajmniej przy autach.
  11. Najtaniej udało mi się ją znaleźć za 21 tys, z tym że "ZAKUP BEZ MONTAŻU WYMAGA POTWIERDZENIA UPRAWNIEŃ DO ZAKUPU (USTAWA F-GAZ)", czyli sam jej już nie kupię. Teraz pytanie czy instalator którego sam wezmę podbije się pod gwarancją i weźmie na siebie serwis. Swoje też policzy, dojdzie materiał itp. Ja nawet nie wiedziałbym co dokupić, od czego zacząć. Tu dostaję gwarancję 5 lat i serwis. Dokładny model to KIT-ADC05KE5 Jednostka zew. i wew. nie jest wyszczególniona ale po tym modelu wyskakuje to co podałeś. Myślę że przy montażu i rozliczeniu byłoby to wyszczególnione dokładnie co i jak było użyte, ale nie wiem na pewno. No sam tego nie zamontuje na pewno, szukać kogoś z polecenia? Hmm różnie to bywa.
  12. Model to: Panasonic All in One 5kW 1F gen. K SERIA HIGH-PERFORMANCE Pompa All in one więc zbiornik cwu jest wbudowany, a komin co masz na myśli? Poniżej opis oferty
  13. Zastanawiałem się właśnie nad Panasonic-iem 5KW, dostałem ofertę na pompę + montaż 35400 na gotowo. Czekam jeszcze na wycenę Boscha ale podejrzewam że będzie sporo droższa.
  14. Wentylacji jeszcze nie ma gdyż dom jest jeszcze w trakcie budowy ale w planach jest rekuperacja i tak też wpisałem w kalkulator.
  15. Zrobiłem z ciekawości OZC przez cieplo.app i wyszło mi coś takiego, czy jeśli wprowadzone dane są poprawne jest to realistyczna wartość? Na wiosnę chce montować pompę ciepła i tak powoli coś szukam, czytam w internecie. Dom 108 mkw, garaż w bryle budynku nieogrzewany, część mieszkalna 82,5 mkw, ściany 20 cm styro, podłoga 12cm, podłogówka po całości, na strop pójdzie ~30 cm waty, 3 osoby, pompa jako główne źródło ciepła, planowany jest też kominek w salonie do przepalenia/dogrzania w większe mrozy. Dobrze odczytuje wynik, pompa 5 kw jest wystarczająca?
  16. W sierpniu startuje z elewacją domu. Poddasze nieużytkowe, strop będzie docieplony. Na dachu membrana i blachodachowka. Czy muszę robić jakąś wentylację poddasza? Jeśli styropianem nie dojadę do samej membrany i zostawię wolną przestrzeń a podbitke z perforacja dam na krowie to czy muszę wykonać dodatkowo jakieś kratki nawiewne /wywiew ne? Albo zrobić to w ten sposób że nawiewy dać po obu stronach budynku a wywiew na ścianie szczytowej?
  17. Dzięki za pomoc, widzę masz fajny sklep, kiedyś znalazłem Cię na forum ale sklep nie działał (chyba jeszcze stary wtedy miałeś), a powiedz listwy, narożniki itp masz wszystko w ofercie?
  18. Ok dzięki za cenne wskazówki, a powiedz bo widzę przyjąłeś 2,5kg/m2 tynku, tyle rzeczywiście schodzi materiału? Producent widzę podaję 2,5-2,8 kg/m2. Ile wziąć zapasu na glify itp? 2 wiadra więcej? I co do gruntu 111, to z 10l rozcieńczam wodą do 20l i tyle starczy na pewno? No i powiedz jeszcze, czy lepiej dać dwa razy siatkę niż raz ale o większej gramaturze? Wtedy więcej kleju będzie tak, przy podwójnej siatce?
  19. Interesowałby mnie Caparol, ile potrzebuje na 160 m2 elewacji? I drugie pytanie do Ciebie jeśli można, bo w kwestii elewacji to masz pojęcie jak mało kto, a mianowicie przy ścianie szczytowej będzie w przyszłości wiata samochodowa. Chciałem tą ścianę jakoś "wzmocnić", dać mocniejsza siatkę 240g cos więcej? Czy może klej dwa razy? Dobrze kombinuję? Tynk będzie Caparol Amphisilan
  20. Podepne się, bo sam jestem na etapie elewacji i kupna materiałów. Ściana z betonu komórkowego czy trzeba gruntowac przed klejeniem? Jeśli tak to czym?
  21. Ciąłeś styropian w pasy i dawałeś po długości czy normalnie całe płyty wsuwałeś pod rurki?
  22. Coś tam zdziałałeś w temacie? Mam tą samą sytuację.
  23. I jak kolego, rozwiązałeś problem izolacji hudziaka? Tynkarze kończą tynki u nas w domu i zaraz również będę robił wylewkę i mam zagwozdke co dać na chudziak. Niby w projekcie jest papa, ale walczę o każdy centymetr i zastanawiam się właśnie nad jakąś masą do malowania.
  24. Ok, dzięki, a powiedz jeszcze jak z klejem do tego etixx-a, w co poszedłeś? Klej i później warstwa zbrojąca.
  25. Ok dzięki za info. A czy nie odpychało Ci płyt jak dawałeś piankę na krawędzi od wewnątrz? I jednak trzeba było też panować szczeliny na zewnątrz? Nie przylegał tak dokładnie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...