Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bryndasz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bryndasz

  1. Cześć, mam pytanie. Potrzebuję wyrównać posadzkę w 3 pomieszczeniach. O ile w 2 (kuchnia i korytarz) obecny poziom jest jednakowy sprawę myślę załatwia wylewka samopoziomująca, o tyle w 3 pomieszczeniu (łazience) jest niżej o około 4-6 cm. I teraz pytanie czy jest możliwość wyrównania tego na raz (3 pomieszczeń) za pomocą jednej wylewki samopoziomującej? Czy lepiej wylać jakąś wstępną wylewkę w łazience, żeby zrównać się z poziomem korytarza i kuchni i dopiero na całość dać wylewkę samopoziomującą ? Jeżeli tak to jaką wylewkę/ produkt możecie polecić. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  2. Mówimy o wylewce maks do na poziomie 3-5 mm wiec ta mega konstrukcja drewniana jest napewno konieczna ?
  3. Mówimy o wylewce maks do na poziomie 2-3 mm wiec ta mega konstrukcja drewniana jest napewno konieczna ?
  4. Cześć, ma pytanie odnośnie kolejności wykonywania prac remontowych. Remontuję mieszkanie w bloku, został skute tynki i będę je wykańczał płytami GK. Posadzka też ma jakieś nierówności i chciałbym je wyrównać przy pomocy wylewki samopoziomującej. I tu pojawia się pytanie czy ma znaczenie co zrobię najpierw? Gdzieś czytałem, że najpierw płyty bo póżniej chłoną wilgoć itp. Ale z drugiej strony jak ktoś robi remont i ma już płyty na ścianie, a chce wyrównać podłogę to przecież nie zrywa płyt. Pytanie nr.2 w jaki sposób podzielić pomieszczenia, może dokładniej brzmiałoby czym przy wykonywaniu wylewki? chodzi mi o to, że oddzielnie zrobię jednego dnia np. kuchni, a później wyrównam z tym korytarz czy łazienkę. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
  5. Cześć, Mam pytanie odnośnie zabudowy nierównych ścian płytami GK. Ile odsunie się ściana z przyklejanych płyt GK w porównaniu do np. atlas m system, który deklaruje regulację od 10 mm co razem z płytą da 22,5 mm. Czy na kleju jestem w stanie osiągnąć znacząco mniej niż 22,5 mm?
  6. Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie dzielenia kosztów utwardzenia drogi dojazdowej. Otóż jestem współwłaścicielem wewnętrznej drogi dojazdowej. Droga prowadzi do 6 działek ,które usytuowane są jedna za drugą. Co za tym idzie właściciel pierwszej działki będzie teoretycznie korzystał tylko z początkowego odcinka drogi, chociaż w praktyce droga prowadzi do lasu więc niewykluczone, że będzie z niej kiedyś korzystał rekreacyjnie itp. I teraz moje pytanie jak powinny być sprawiedliwie podzielone koszty. Na równo za całą drogę na 6 właścicieli działek? Czy też każdy z właścicieli składa się tylko na fragment ,który prowadzi do jego działki ,a co za tym idzie ten ostatni za swój kawałek musi zapłacić sam a finansował wcześniejsze wiec poniesie największe koszta. Pozdrawiam i proszę o wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...