Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szymonmajster

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szymonmajster

  1. Na moje oko takie rozszczenie zostanie odrzucone, równie dobrze mogłeś pociągnąć z kopa, wjechać wózkiem czy uderzyć czymś. Z punktu prawnego wada nie powstała podczas/przed montażem, nie została zatajona i wynika z niewłaściwego użytkowania ościeżnicy. Lepiej się dogadać.
  2. Firma Stalprodukt robi tak duże skróty, odradzam takie podcinanie przy montażu. Dopłata będzie spora, ale warto zainwestować w fabryczne zmiany. Specjalistyczne sklepy powinny mieć w ofercie, minusem na pewno wydłużony czas oczekiwania strzelam że koło 7 tygodni.
  3. Dzień dobry, ja osobiście mam z Portą dosć "przeciętne" doświadczenia, wychodzi drogo, a jakością nie przewyższa DRE czy Erkado, szczególnie z tym drugim nigdy nie miałem żadnych komplikacji. Wszystko zależy też od wykończenia (oklein typu Greko, 3D czy Folia Finisz radzę unikać jak ognia). Najważniejsze pytanie W garażu masz ogrzewane? Duża różnica temperatury występuje? Na płaskich płytówkach powinno się udać zrobić coś podobnego wewnętrznych i "zewnętrznych" (bardziej wewnątrzklatkowych)
  4. Pod przylgówki 87 na spokojnie wystarczy, pod bezprzyglowe nie wystarczy. Materiały moim zdaniem będą odchudzone więc i w 86 pewnie by wcisnął na upartego.
  5. 1. QuickStep i Pergo to ścisła czołówka jeśli chodzi o panele laminowane, jeśli tylko Ci wybarwienie i cena pasuje to bierz 2. QS Unisound, Silent Walk to raczej podkład dedykowany na podłogówkę ze względu na niskie opory cieplne 3. Należy. Można nie ciąć, w razie reklamacji zostanie odrzucona.
  6. To zależy. Masz podłogówkę? Jak tak to parkietu unikaj jak ognia. Jeśli masz kupować tani, słaby parkiet to zdecydowanie lepiej wydać kasę na panele z wyższej półki czyli Pergo, QuickStep albo Veneer Parquet z Kaindla czyli fornirowaną podłogę. Z drewna polecam z czystym sumieniem Tarketta
  7. Laminat ma wysoki opór cieplny, Classen w porównaniu do "lepszych marek" ma też mniejszą gestość HDF, więc inny podkład niż kwarcowy jest nie opłacalny. Chyba wolałbym przeboleć widok listwy na różnicę wysokości niż tracić kasę na mniej wydajne ogrzewanie.
  8. To już spokojnie Polstar 73 ECO wyrwiesz, wypełnienie też Polistyren, gruba blacha na poszyciu (0.8mm), wsparte na ramiaku drewnianym. Z doświadczenia polecam, solidne drzwi
  9. Bardzo dobrze robi sprzedawca, podkład na podłogówkę ma mieć jak najniższy opór cieplny, szczególnie że zastosowano panel laminowany. Jakie te panele?
  10. Co do drzwi z OBI to lepiej się nie wypowiadać, "kto widział i próbował ten wie". Różnica w cenie nie bierze się znikąd.
  11. Montaż z towarem masz na 8% VAT, sam towar na 23% więc montaż przy kwocie rzędu 3000 nierzadko wychodzi w cenie. Wszystko z dobrej firmy na pianie PUR już swoje kosztuje, więc tutaj do +- 3000 na prawdę nie widzę innej opcji niż WIKĘD Basic albo KMT 65 Standard. W sklepach specjalistycznych często mają "gazetkowe" drzwi, ale tutaj warto dopytać o producenta. Jedyny godny zaufania to Stalprodukt Zamość, chińszczyznę odradzam.
  12. Jaki to ma być winyl? Masz tam podłogówkę? Taniego winyla unikaj jak ognia, chyba że chcesz mieć zapach wulkanizacji w łazience, ftalany i formaldehyd w powietrzu. Po za tym raczej nic klejonego nie utrzyma się na długo na nierównej powierzchni tj. płytkach bez wylewki samopoziomującej. Robiąc budżetowo w tym przypadku można tylko stracić
  13. Zależy do czego porównujesz, na pewno opłaca się je wymienić za stare podobno puste w środku, zapewne z wielkopowierzchniówki, włożone jedynie w celu zamknięcia dziury. Za 3000 tak jak mówiłem nic sensowniejszego nie znajdziemy. (Chyba że zrezygnuje się z parametrów do czystego powietrza.) Nikły wybór kolorów w porównaniu do standardowych kolekcji, jeden wzór przeszklenia, jeden wymiar drzwi, dopłata do drzwi otwieranych do wewnątrz. Wypełnienie spienionym EPS też jest na pewno minusem w stosunku do piany PUR. Rama wokół jest. Produkcja "masowa" i utrzymywanie stanów magazynowych przez dystrybutorów też przekłada się na cenę. Po prostu uznany producent robi swoją "budżetową" kolekcję. To jak z Mercedesem A Klasą.
  14. Jeśli aktualnie mamy puste drzwi pod którymi przeciąga wiatr, to na pewno bym ich nie zostawiał. W budżecie do 3000 nic sensowniejszego nie znajdziesz od Basiców. Z tego co wiem to posiadają ramę z drewna wokół, zamki też nie najgorsze. W tym budżecie ciężko o coś lepszego. A wymienić drzwi puste w środku na chińszczyznę "z rewelacyjnymi paramterami" w wielkopowierzchniowym sklepie od wszystkiego i do niczego. O drewnie za 3000 lepiej nie wspominać. Można poszukać czegoś z Polstara, może się uda coś do 3000 lub nieco ponad znaleźć.
  15. Montaż jest na innej stawce VAT, więc nie skreślałbym wcale ani Wikęd Basiców ani KMT Standardów. Dobrze ponegocjujesz w jakimś salonie to do 3000 się zamkniesz. Z tym że nie ma manewru z rozmiarem, otwieraniem do wewnątrz, ani zbyt dużego wyboru kolorów.
  16. To może być małym problemem. Warto skoczyć do sklepu w którym kupowałeś i poprosić o warunki gwarancji. Z doświadczenia wiem że każda firma ma stos wymagań odnośnie montażu i późniejszej gwarancji, więc warto być przygotowanym na starcie z rzeczoznawcą.
  17. Drewna porządnego do 3000 nawet nie szukaj i nie daj sobie pseudodrewna wcisnąć. Stalówki Wikęd Basic/KMT Standard z przeszkleniem wyrwiesz spokojnie do takiej ceny jeśli tylko masz standardowe wymiary. Spełniają już spokojnie wymogi programu czyste powietrze, a do tego dostajesz produkt uznanego producenta, nie jakąś "chińszczyznę" którą się da otworzyć otwieraczem do konserw.
  18. Jeśli to tzw. sklep specjalistyczny to na pewno przez sklep, jak market to według uznania. Ja bym i tak próbował przez sklep, może coś doradzą. Przed zabudową kuchenną i innymi "ciężkimi zabudowaniami" też masz dylatacje?
  19. Panel może mieć po prostu niską gęstość płyty nośnej, a co za tym idzie słabsze zamki. Z tym że producent deklaruje solidny HDF 910, więc to nie powinno być problemem. Podkład 5mm też swoją drogą nie jest idealnym rozwiązaniem ponieważ panele bardzo mocno "pracują", sam podkład nie jest tak stabilny jak 3mm czy niższy i to również przekłada się na dodatkowe obciążenie zamków. Gwarancja powinna to obejmować i ja bym to reklamował, jeśli oczywiście jest ułożone zgodnie z zaleceniami. Jeśli to jest świeży temat to na pewno nie bawiłbym się w klejenie łączeń. Masz porobione dylatacje progowe i na odcinkach większych niż dopuszcza producent?
  20. Winyle uznanych producentów jak Gerflor, Pergo, Moduleo itd. mają więcej papierów na swoją nieszkodliwość niż leży w całym IPNie, więc wrzucałbym wszystkich winyli do jednego worka
  21. Ma ktoś doświadczenie z panelami firmy FAUS? Chodzi o podłogę Boho Chevron Masterpieces, jak z układaniem, problemami w użytkowaniu itd.
  22. Laminowane panele (szczególnie te z niższej półki, z płytą o mniejszej gęstości) mają stosunkowo wysoki opór cieplny, więc innej skutecznej w tym wypadku opcji niż podkłady kwarcowe nie widzę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...