Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

keyzek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez keyzek

  1. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    A czy są jakieś konkretne firmy/model tych taśm, które powinienem lobbować, żeby zostały zainstalowane?
  2. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    To jest chyba pozostałość po tej piance. A będą musieli mi zainstalować tą łatę kalenicową, żeby przykleić mi taśmę kalenicową?
  3. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    Dzisiaj byłem na dachu zobaczyć co tam jest i tak. Nie ma łaty kalenicowej - gąsiory są przykręcone wkrętami do blachy. Pod gąsiorami była przyklejona jakąś gąbka z dwóch stron gąsiora ale już jej prawie nie ma. Ta gąbka rozpada się w ręku. Występują miejsca gdzie blacha jest docięta za krótko i chowa się pod gąsiorem tylko na ok 1-2cm. Poniżej zdjęcia i filmik. https://youtu.be/LeBd7znxMiA Wydaje mi się, że te kominy muszą zostać poprawione, bo ta blacha na okuciu odchodzi, silikon się kruszy i mogą przeciekać. Jest sens zastosować tą taśmę kalenicową pod te gąsiory (nie są za duże przerwy i czy brak łaty kalenicowej nie sprawia problemu)?
  4. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    Nie mam faktury - dom kupiłem, a wcześniejszy właściciel zmarł, więc nic się nie dowiem na temat tej blachy. Z tego co wiem to robiła to jakaś firma i potem nie było zmian robionych na tym dachu. Więc te szczeliny były od momentu pokrycia tego dachu.
  5. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    Szukałem informacji i nie znalazłem. W dokumentach nic nie mam i na blachodachówce też nic nie ma napisane. Dach był kryty w 2009 roku i grubość blachy jest ok. 0,8mm.
  6. Aktualnie nie mam ocieplonego poddasza (w najbliższych czasie będę to robił) i nie mam wyprowadzonego pionu wentylacyjnego 2-kanałowego z kuchni na dach z blachodachówki. Kończy się na poddaszu jak widać na zdjęcia poniżej. W jednym kanale będzie okap, a w drugim kanale będzie kratka wentylacyjna w kuchni. Do krawędzi blachy od wewnątrz brakuje ok. 0,5m - może by się zmieścił jeszcze jeden pustak wentylacyjny. W jaki sposób najlepiej wyprowadzić te dwa kanały na dach?
  7. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    A są jakieś zasady, jak powinny się schodzić te blachy ze sobą? Jaka powinna być szczelina pomiędzy nimi? Czy do takiego dachu można zastosować inne gąsiory zamiast tych półokrągłych, żeby zakryły jakieś niedociągnięcia w cięciu blachy (koszt wymiany nowych gąsiorów byłby pewnie tańszy niż całej blachy)?
  8. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    Czyli może się okazać, że poprzednia ekipa za krótko docięła blachę i teraz będzie konieczność wymiany całej blachy na nową? Czy mogę we własnym zakresie zweryfikować wizualnie/zmierzyć, czy ta blacha jest przycięta za krótko?
  9. keyzek

    Prześwity pod gąsiorami

    Właśnie jak zaglądałem tam z góry przez wyłaz na dachu to nic tam nie ma pod gąsiorami i wydaje mi się, że albo jest blacha za krótko przycięta albo źle dobrane gąsiory. Ok, czyli ta taśma kalenicowa to jedno, a czy tutaj będzie konieczne wymiana tych gąsiorów na większe żeby zakryło tą za krótko uciętą blachę? Czy takie gąsiory mogą zostać po zastosowaniu tej taśmy kalenicowej?
  10. Witam, Mam problem z dachem - w kilku miejscach występują prześwity pod gąsiorami. Jaka zacina deszcz to membrana pod blachą staje się mokra - widać zacieki od środka w kilku miejscach. Poniżej jest zdjęcie gdzie udało mi się uchwycić najlepiej widoczny prześwit z dołu. W jaki sposób można to naprawić?
  11. @MajorBoss mógłbyś podzielić się informacją jak zrobiłeś tą ściankę? Też teraz chcę zrobić ścianka z OSB i gk po 12mm ale nie wiem czy nie dać grubszej OSB. Jaki zastosowałeś stelaż metalowy 75mm?
  12. @zielony11 która opcję wybrałeś do zrobienia tej ścianki? Ja też teraz będę stawiał i zastanawiam się nad OSB 12mm + gk 12,5mm.
  13. Witam, Będę stawiał ściankę działową na posadce gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Żeby nie przewiercić rurek od ogrzewanie na podstawie tej ścianki zamierzam dać podstawę z ytonga (10 cm wysokości). Na ściance będzie wisiał telewizor 65 cali z ramieniem, które będzie można odsunąć od ściany. Dlatego zastanawiam się na daniem płyty OSB 3 o grubości 12mm i dopiero na OSB dać płytę G-K. Profile będą 75mm o grubości 0,6mm. W środek oczywiście pójdzie wełna. Zastanawiam się nad dwoma opcjami montażu płyty OSB. W pierwszej opcji dwie płyty nachodzą na ytonga, a w drugiej OSB kończy się na ytongu i tylko płyta G-K zakrywa ytonga. 1) Czy pierwsza opcja nie będzie lepsza w przypadki późniejszego montażu listew przypodłogowych? 2) Czy druga opcja nie jest lepsza pod względem stabilności konstrukcji (profil UW jest oddalony od krawędzi ytonga)? 3) Czy płyta OSB 12mm jest wystarczająca w moim przypadku (telewizor może ważyć nawet do 35kg + uchwyt do telewizora + maksymalne wysunięcie go na 40cm)? 4) Czy taka podmurówka pod tą ściankę z ytonga (10cm) będzie wystarczająca? 5) Czy profile 75mm będą wystarczające w tym przypadku? 6) Czy miejsce montażu uchwytu pod telewizor powinno być wzmocnione profilami UA zamiast CW?
  14. @daniel.w ja też teraz będę robił część ogrodzenie z instalacjami gaz i prąd, które przechodzą prostopadle do mojego ogrodzenia. Chcę zrobić fundament ciągły, na którym będzie murowane ogrodzenie z kamienia. Fundament myślę dać na 1-1,2m, więc rura od gazu i przyłącze elektryczne będą zatopione w betonie. W jaki sposób zabezpieczyłeś już istniejące instalacje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...