Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bawoleoko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gostynin
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bawoleoko's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście masz rację faktyczna średnia temperatura wylewki musi być niższa niż wody w rurach ale np dookoła rurek wylewka będzie cieplejsza niż na powierzchni i może się zmieścić w 1 stopniu, a panasonic zaokrągla pomiary do całych stopni. Jak w rurkach masz 29,4 to dookoła wylewka może mieć 28,5 a dla pompy to to samo bo zaokrągla do 29. Zresztą jak powrót ma być 27 to zasilanie raczej będzie 31 bo delta nie będzie taka mała, raczej 4 niż 2. I tak bezsensowna ta nasza dyskusja. Na podłogówka nie da się mieć powrotu 27 i tyle. Nowe panasonici już nie włączają grzałki na 100% gdy powrót jest poniżej 27, jest jakiś dodatkowy algorytm, nawet jest o tym w filmie który wrzuciłes.
  2. Podłoga ma temperaturę średnią między zasilaniem a powrotem, więc jest cieplejsza niż ppowrót więc w defroście powrót będzie +- taki sam jak przed, może spadnie o stopień zależy od czujnika panasonic ma słabe czujniki. A 29 stopni na podłodze jest nierealne w normalnym domu, nie wiem jak musiałaby być zwalona instalacja żeby tak się dało grzać non stop. A grzejąc harmonogramem zanim powrót dojdzie do 27 to już będzie kilka defrostów na grzałce w tym czasie. Niż high performance 7kw którą będzie miał autor tematu.
  3. Żadna, ale przy 50l wody z samego bufora temperatura podczas defrostu spadnie o 10 stopni o to mi chodzi. Bez bufora na samej podłodze nie spadnie wcale. Pokazujesz tcap a to zupełnie co innego, ona nie używa grzałek do defrostu. Na wykresie widać że grzejniki i za mały bufor powrót spada i stąd defrost sprężarką. Źle zrobiona instalacja.
  4. Jakbyś chciał zrobić defrost na samym buforku 50l, to przy przepływie 50l/min woda z buforka 5 razy przeleci przez wymiennik bardzo mocno się ochładzając i wtedy grzałka wejdzie na 100% a możliwe że pompa stanie całkiem przez zbyt niską temperaturę wody. Na podłogówce w czasie defrostu temperatura powrotu nie spada nawet o stopień, bo wodę wychodzącą z wymiennika podgrzewa wylewka. Nie ma czegoś takiego jak za mały zład w podłogówce, bo pompa nie potrzebuje wody tylko energii której w wylewce jest mnóstwo. Grzałkę trzeba zwyczajnie wyłączyć, bo nie ma żadnego wpływu na defrost tylko marnuje prąd.
  5. WYlewka jest buforem ciepła, żaden dodatkowy nie jest potrzebny i niczego nie wnosi, kominek też go nie potrzebuje. Bufor jest tylko do grzejników, bo z nimi nie ma jak magazynować energii. W wylewce zmagazynujesz tyle co w 3000l wody. Nie daj się naciągnąć instalatorowi na żadne 50l do rozmrażania albo żeby pompa nie taktowała bo to bzdura.
  6. Panasonic wymaga dla jednofazowych 4x2,5 dla high performance i 4x6 dla t-cap a dla trójfazowych 6x2,5.
  7. Bawoleoko

    Panasonic Aquarea

    Ile za przedłużenie gwarancji chcieli i ile za przeglądy?
  8. Jak już budujesz od podstaw to zrób to porządnie, czyli płyta fundamentowa ocieplona, rekuperacja, podłogówka na całej powierzchni bez żadnych grzejników. Taki domek to może mieć 5kw zapotrzebowania albo mniej, po co kombinować z odwiertami jak to się nigdy nie zwróci, byle kaisai za 8000 złotych to ogrzeje przy rachunkach na 1500 złotych rocznie. 12 stopni w garażu to ci przez ścianę ucieknie jak jest w bryle, po co tam ogrzewanie robić.
  9. Pompa powinna stać w cieniu, od północy, co to za pomysł że na słońcu. I lepiej zrób ozc bo niemożliwe żeby nowy dom tak ocieplony miał 40w/m2 zapotrzebowanie, raczej 20.
  10. Panasonic wymaga 3x2,5 elektryki do 16a, czyli zgodnie ze sztuką, a nie zmyślone. Może kaisai tego tak nie przestrzega, trzeba zapytać. I w schematach podają bufor równolegle czyli najgorszy możliwy montaż, mam nadzieję że to nie obowiązek.
  11. Jak nie musi akredytowany instalator montować a gwarancja jest, to nawet lepiej, ale panasonic lepszy z dotacją mała różnica. Patrzę na wytyczne instalacji kaisaia 8kw a tam przy maks poborze prądu 14a wymagany bezpiecznik 20a i kabel 3x4. Chyba ktoś napruty to pisał. Odległość od ziemi 40cm po co jak pompa pod dachem. Moduł wewnętrzny niby potrzebuje 30/35cm po bokach niewiadomo po co, gdzie panasonic wymaga 10cm. To trochę problem, bo zamontujesz wszystko dobrze, a przyjdzie serwisant do uruchomienia i powie że tak nie może być, bo ja np. nie mam w domu przewodów 3x4.
  12. Gdyby nie dotacje to bym brał kaisai 8kw monoblok za 8000 a nie takiego składaka, ale pomysł niezły. Z dotacjami to już chcę lepszą pompę i splita. Kilka pomysłów mam, zobaczymy.
  13. Taki jak w pierwszym poście. Poustawiać, poskręcać, uruchomić. Przyjść o 8 wyjść o 13. Panasonic 9kw 1faz, zbiornik 200, bufor 100, zawór roznicowy, zawór 3d, naczynia, wifi. 25000 za sprzęt, 26000 za montaż czyli uczciwie.
  14. Zapomniałem wam powiedzieć. Przedwczoraj dostałem wycenę na 51000
  15. Gdybyś ich zapytał o dotacje to by obudzeni w środku nocy wyrecytowali wszystkie progi i kwoty, tylko na tym się znają. Naciąganie seniorów na garnki na pokazach wyszło z mody, teraz śmiecie ludzkie szukają nowych sposobów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...