Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zoltyyy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    112
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez Zoltyyy

  1. Sprawę gwarancji Konsultant Viessmanna nam już wyjaśnił..😉 Dostępność i cena serwisu - to ważne. Po tygodniu czekania na serwis robi się chłodno.
  2. Ja się na polityce znam o tyle, że uważam że politycy nie kłamią tylko kiedy mają zamknięte usta i nie mają w dłoni nic do pisania - niezależnie od opcji politycznej, więc raczej podejdę matematycznie: Jeśli koszt termomodernizacji (materiały+robocizna) wzrósł proporcjonalnie do kosztów energii, to opłacalność się nie zmieniła. Co najwyżej przestało nas być stać na wyłożenie kasy, bo zarobki nie wzrosły proporcjonalnie. Nie liczyłem tego dokładnie, ale dałem 280 PLN/M2 elewacji , 150 M2, oszczędzam raptem 2800 pln rocznie. Czyli po 15 latach (nie licząc wzrostu cen energii) wychodzę na zero. Wymieniając okna za 36 tys., oszczędziłbym dodatkowo jakieś 600-700 PLN rocznie, czyli ponad 50 lat zwrotu... Ile kosztował M3 gazu w czasach o których piszesz? Dawno temu liczyłem i okres "zwrotu" był podobny, jeśli nie dłuższy.
  3. Ciekawe wnioski: Ponieważ energia podrożała to budowanie bardziej energooszczędnego domu jest nieopłacalne... Akurat wzrost cen energii to argument za budowaniem energooszczędnym. Argumentem przeciw są ceny materiałów i usług. Dopiero jedno połączone z drugim pozwala odpowiedzieć na pytanie czy warto. W moim przypadku: inwestowanie kilkudziesięciu tysięcy w przebudowę dachu, by zaoszczędzić 350 PLN rocznie mija się z celem. Takoż wymiana okien na 3 szybowe dla 600 PLN oszczędności rocznie (koszt wymiany 36 tys.) To ekstremalny przypadek, bo to termomodernizacja. Przy budowie domu różnica w cenie dodatkowych cm styropianu zwróci się dużo szybciej. Pozostaje trzeci.czynnik - przepisy.
  4. Następne kroki: Płatne odrzucenie roszczenia gwarancyjnego? Abonament na poszczególne funkcje kotła? Dla dobra użytkowników oczywiście. Szczerze - wpis konsultanta Viessmanna oddaje podejście firmy do klientów. Nie dosłownie to co napisał, tylko co z niego wynika. I samo to znoechęca mnie do firmy Viessmann. Wolę firmę, która nie będzie się troszczyła o moje dobro za pomocą płatnych napraw i nie będzie "wymuszała dobrej roboty instalatorów" także na mój koszt. Ta płatna infolinia też zapewne dla dobra i wygody użytkowników.
  5. Pozostaje nam zgadywać, ja cieszę się że jeszcze działa mój 16 letni kocioł Junkersa, bo miałbym problem z wyborem.
  6. Pozostaje nam zgadywać, ja cieszę się że jeszcze działa mój 16 letni kocioł Junkersa, bo miałbym problem z wyborem.
  7. Ciekawa logika - w jaki sposób odrzucenie gwarancji i zmuszenie użytkownika do płatnej naprawy zmusza instalatora do dobrego wykonywania swojej pracy? No i ta "troska o dobro użytkownika" - w postaci płatnej naprawy. Troską o jakość usług byłoby rozwiązanie umowy z takim instalatorem, a jeszcze lepiej nie podpisywanie prze Viessmanna umów z instalatorami których montaże powodują odrzucanie gwarancji. Na razie z Pana słów, wygląda to tak: Viessmann daje autoryzację, autoryzowany montuje, jak źle zamontuje to płaci za to użytkownik odrzuceniem roszczenia gwarancyjnego. Ergo - Viessmann nie ponosi odpowiedzialności za działania instalatora przez siebie autoryzowanego. Czy "dobro użytkownika" zamontowanego już urządzenia to konieczność zapłaty za naprawę? Wygląda to bardziej na "dbanie o dobro" bilansu finansowego firmy. Troską o "dobro użytkownika" i o wysoką jakość pracy instalatorów, byłoby uznanie gwarancji, i obciążenie kosztami instalatora. Na razie słabo wyszło to tłumaczenie.
  8. Był tu na forum długi wątek o kotłach Viessmanna reagujących na wietrzną pogodę przez znaczące podniesienie mocy minimalnej. Użytkownicy skarżyli się, że kotły zaczynały taktować, bo przy wietrznej pogodzie kotły (zapewne dla ochrony płomienia) podnosiły moc minimalną z np 2 kW na 4 kW? Czy to rozwiązanie nadal jest stosowane?
  9. Szalbud ma tak słaby ruch w interesie, że musi uciekać się do spamowania wątków?
  10. Spółdzielnia mieszkaniowa w lokalnej gazowej ciepłowni....😉
  11. Próg bólu jest wtedy kiedy ludzie wychodzą na ulicę i obalają rządy. Wspomnisz moje słowa - w czerwcu skończą się "tarcze" na gaz, jesienią uwolnią ceny prądu - już ładnie nam to zapowiedziano mówiąc o spadkach cen hurtowych (a spadły bo ruszyła produkcja z paneli). Przed wyborami nikt tego nie zrobi, ale po wyborach prezydenckich mamy dwa lata do następnych i kryzys ekonomiczny blisko. A palenie węglem można ukrócić administracyjnie.
  12. Jeśli PGNiG wyliczyło prognozy po cenach sprzed 30 czerwca .... To będzie trzeba dopłacić. U mnie przy W2.12T wychodzi około 4.42Pln/M3. Czyli twoje 172m3 to bliżej 792 z abonamentem, jeśli złapałbyś się zużyciem rocznym na W3.6 to bliżej 840 PLN.... bo sam abonament to 80 PLN/msc. Obstawiam, że dopłacisz do prognoz jakieś 20-25%. Od czerwca kolejną podwyżka - i może być "grubo", bo będzie już po wyborach i daleko do następnych. Edyta z dzisiejszej faktury (Gdańsk): Abo w 2.12T: (8.81 PLN+16.60 PLN) + 23% VAT = 31.2543 PLN/m-c Gaz: (0.23965 PLN + 0.06632 PLN) +23% VAT = 0.3763431 PLN/kWh Przelicznik M3/kWh =>11.756 Ergo 1 M3 = 4.42 PLN. Sprawdziłem dla W. 2.1 dla Gdańska: Ceny przed 30 czerwca 2024 z tzw. Tarczą Solidarnościową: Abo: 11.55 PLN/m-c 1 kWh = 0.265828 PLN Średnio między 1 lipca 24 a 30 czerwca (zmiana cen 1.1.25, zakładam zużycie po połowie w 24 i 25): Abo: 27.189 PLN 1 kWh = 0.366356 PLN. Gruba zmiana jeśli wyliczyli prognozy na podstawie tych "tarczowych" cen.
  13. Pogrubiona nazwa firmy, wymieniona dwa razy. Nazwisko właściciela pogrubione. Jedyny wpis użytkownika forum. Ufam tej opinii jak politykom w czasie kampanii wyborczej.
  14. Na Forum 18 wpisów w ciągu 24 godzin. Z tych 18 wpisów 4 to spam, jeden to moja reakcja na spam i jeden to mój żarcik w tym wątku. To forum już prawie skonało.
  15. I tego "doświadczonego eksportera" nie stać na kampanię promocyjną inną niż spamowanie forum o budowaniu domów? Desperackie szukanie nowych klientów po podwyżce cła w USA?
  16. Nie wiem jak u Was, w Trójmieście średnie temperatury: Styczeń 2024: 1.5 C. 2025: 3.2 C Luty: 2024: 4.8 C. 2025: 0.7 C Marzec: 2024: 5.6 C. 2025: 5.9 C Kwartał: 2024: 3.94 C. 2025: 3.35 C Luty chyba robi sporą różnicę w zużyciu kWh.
  17. Wg cen w pomorskim wychodzi 589 PLN w taryfie 2.12T. Obstawiam po zużyciu i rozliczeniu miesięcznym, że Hartke1985 na takiej jest. U mnie za marzec wyszło 101.5 M3, powinno być około 1194 kWh. Stary Szereg, 150m2, 12 cm styro, okna dwuszybowe. Samo cwu to około 35 m3.
  18. Jak to jak by zareagowali - wprowadzając kolejną pozycję do rachunku: Opłata wyrównawcza - żeby wyrównać sobie utracone zyski. Widzę dwie opcje: opłata wyrównawcza panelowa - każdy właściciel PV płaci różnicę między teoretyczną produkcją instalacji, a produkcją sprzedaną wg stawki: cena brutto kWh w G11-cena netto hurtowa w południe w niedzielę x nie oddana do sieci energia.... Albo wszyscy płacą tak żeby chłopaki zarobili.
  19. Mam LPU42 od 2.5 roku - nic złego się nie dzieje. Jedynie przy pierwszym rocznym przeglądzie panowie serwisanci zaprogramowali krańcówki kiedy w świetle bramy leżała gruba wycieraczka. W efekcie brama nie dociskała - jeszcze raz powtórzyłem procedurę programowania i jest OK. Jedyne zastrzeżenie - awaryjne otwieranie: wpięcie napędu z powrotem zawsze sprawia mi kłopot. Dokupienie akumulatora do napędu załatwiło sprawę😉
  20. Może właściciele stwierdzili, że wygaszą forum, bo nie generuje ono planowanych wpływów/zysków. Szkoda.
  21. Na to pytanie tylko Ty możesz odpowiedzieć. Wpisy doświadczonych użytkowników chętnych by dzielić się wiedzą są nieocenioną kopalnią wiedzy i pomocy - tacy użytkownicy chętni by dxielić się wiedzą są jego trzonem. Z tego egoistycznego powodu (jako użytkownik tej wiedzy) chciałbym żebyście zostali i nadal pomagali. Z drugiej strony - wysilać się po to, żeby bezmyślny bot redakcyjny wywalił Wasz wysiłek w niebyt kasując historię wpisów? Rozumiem rozterki. Napędzać ruch i budować poziom forum, właścicielowi który użytkowników nie szanuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...