Pytanie czy piec gazowy zwiększa bardzo zapotrzebowanie - przyjmując np max 15l wody z kondensatu na dobę w zimę i czy przy rodzinie 2 dorosłych i dziecko warto brać np model 6 osobowy. Oczywiście założony będzie neutralizator kondensatu. Wiem że ZBS-4C to oczyszczalnia SBR a pozostałe to przepływowe - ale znów pytanie czy jest to coś czym powinienem brać pod uwagę - zakładając że oczyszczalnia ma po prostu działać pytanie czy w praktyce dla użytkownika jaka wykorzystuje technologie ma jakiekolwiek znaczenie.
Byłbym bardzo wdzięczny za porady, w szczególności na takie które mają wpływ na praktyczne korzystanie z oczyszczalni z punktu widzenia użytkownika.
To tak po krótce o ile jeszcze temat jest aktualny
Ze wskazanych przez Ciebie oczyszczalni ZBS ma najbardziej rozwinięte działanie, a tym samym sterowanie. Jedno bez drugiego się nie da . W SBR nie ma przepływu na zasadzie " ile wleci to od razu tyle wyleci". Lepiej to się sprawdza, bo wciągu dnia zrzut ścieków jest większy rano i po południu, czyli z natury rzeczy nie jest równy, a taka oczyszczalnia to buforuje. Zbiera w pierwszej komorze i daje dawkę dopiero gdy cykl się kolejny zaczyna, więc druga komora z biologią lepiej działa.
Mi z praktyki odpowiada sterowanie, bo możesz sobie regulować. Akurat u tego producenta jest przełączanie trybów, bo u innego, którego kiedyś montowałem, Sotralentz nie było. Ułatwia to żywice, bo u każdego trochę inaczej działa bo ma inne każdy ścieki .
Na Twoim miejscu wybrałbym pomiędzy ZBS-6C, bo większy zawsze się przyda i rzadziej będziesz wybierać lub opcjonalnie Bioficient 6. Obie oczyszczalnie mają komory co jest ważne, aby oddzielić tłuszcz. Z tego powodu odradzam III model, bo jest bardzo uproszczony.
Pozdrawiam, Wojtek