Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OleAnder

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez OleAnder

  1. Przede wszystkim gratulacje wprowadzki (oraz posiadania gazu)! Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba Wasz kominek - super! Miło by było dowiedzieć się o nim więcej. Widzę, że w kuchni ma być wyspa? Także i u nas powstanie mała wyspa (między kuchnią a jadalnią) - to świetny pomysł i aż dziwne, że wciąż tak mało popularny.
  2. My robimy dwuwarstwową: 24 cm beton komórkowy + 12 cm styropian (perforowany).
  3. My także kupiliśmy już wełnę na ocieplenie poddasza i także wciąż brak czasu żeby to zrobić. Płytki wewnątrz domu mamy już dawno zrobione. Ostatnio kupiliśmy jeszcze płytki na garaż i na taras, ale te będą przyklejane ok. późnej wiosny. Musimy jeszcze podłączyć zbiornik na szambo do instalacji kanalizacyjnej oraz połączyć studnię z hydroforem, ale to już chyba zostawimy na wiosnę. Zatem jak widać dopadło nas zimowe lenistwo!
  4. Ja również lubię widzieć postęp prac, nie tylko u siebie. Niestety nie było sensu robić wykończeniówki nie mając ogrzewania, a za brak ogrzewania po raz kolejny wypada podziękować gazowni.
  5. O przepraszam chwilową absencję i brak odpowiedzi. Widzę jednak, że i bez mojego udziału udało się galerię odnaleźć. Niestety obecnie nic więcej się nie dzieje. Zatem kolejne zdjęcia zapewne dodam dopiero wiosną...
  6. OK, dzięki za odpowiedzi. Widzę z tego, że część zmian mamy podobne, tylko my mamy jeszcze garaż z boku (jak w wersji D12a) i w nim małe pomieszczenie gospodarcze (na pralkę i kocioł c.o.). Zlikwidowaliśmy pomieszczenie gospodarcze przy przedsionku i zrobiliśmy tam miejsce na szafę wnękową oraz przejęcie do pokoju (okno także od frontu). Przy drugiej sypialni zlikwidowaliśmy korytarzyk, szafę i dojście do frontowego pokoju - w ich miejsce zrobiliśmy małą garderobę przy naszej sypialni; także powiększyliśmy łazienkę, likwidując miejsce przewidziane na szafy w sypialni. Także pod schodami zrobiliśmy schowek, zrezygnowaliśmy z przeszklenia w ścianie przy schodach (jest okno połaciowe w dachu nad schodami). Część tzw. dzienną otworzyliśmy maksymalnie - jest szeroki otwór (od ściany do ściaany) pomiędzy salonem i holem oraz pomiędzy jadalnią a salonem; kuchnię otworzyliśmy na jadalnię. W jadalni również zrezygnowaliśmy z drzwi przesuwnych i zrobiliśmy okno na ścianie frontowej. W salonie mamy dwoje drzwi balkonowych jedne dwuskrzydłowe i drugie trzyskrzydłowe. Na poddaszu nie podnosiliśmy ściany kolankowej - baliśmy się o wygląd budynku. Ścianek działowych nie zrobiliśmy, będą w zabudowie lekkiej więc decyzję o aranżacji przestrzeni poddasza zostawiamy na później (poddasze nie będzie teraz wykończone). Zdjęcia z naszej budowy są w galerii "Tu mi przytulnie" na muratordom.pl My też wciąż nie możemy się wprowadzić (pierwotny plan zakładał koniec tego roku), bo gazownia nie kwapi się z przyłączeniem gazu...
  7. Może miałeś zbyt małą moc? Ja do ogrzania podobnej powierzchni (ale na jednej kondygnacji) chcę kupić koże o mocy 12 kW. Ponoć komin z radiatorem także jest efektywniejszy, tylko wizualnie wątpliwy...
  8. Ja mam z bloczków - szybciej, taniej i z większa kontrolą nad efektem. Oczywiście zdania są podzielone, np. znajoma architekt twierdzi, że takie fundamenty są mniej "szczelne". Ja jednak wyszedłem z założenia, że szczelność zależy od izolacji, nie zaś od materiału wykorzystanego do wykonania ściany fundamentowej.
  9. Super to wszystko wygląda! Nie zmienialiście nic w układzie pomieszczeń? Kiedy wprowadzka?
  10. Otóż to: "najważniejszy jest dobry producent" Oknoplast Kraków jest dobry, ale dosyć drogi. Po rozpatrzeniu wszystkich ofert wybrałem lokalnego producenta Jarbetal (oczywiście sprawdzonego pod kątem wyrobów) produkującego okna na profilu KBE (greenlight) z pakietem szybowym 1,0 i okuciami Roto. Jestem zadowolony, zarówno z ceny jak i montażu oraz z samych okien.
  11. http://www.docieplenia-kabe.pl/systemy_docieplen_03.htm http://www.e-izolacje.pl/termiczne_akustyczne,3838.htm
  12. Nie. Perforowanym, z wykonanymi otworami, np. do odparowania wilgoci.
  13. Czy ktoś z Was wykonał docieplenie ścian zewnętrznych styropianem perforowanym, zamiast zwykłym? Co o tym sądzicie?
  14. do mojej znajdz mi konkretne wyliczenia jakie mamy oszczednosci w stopniach celcjusza czy zuzytych kilowatach energii przy oknach 4, 5 czy 6 komorowych dodam ze mam 6 komorowe i nie dorabiam filozofii do dokonanego wyboru Czytałem o tym sporo kiedy szukałem okien - poszukaj a znajdziesz sam. Mam do czynienia z oknami zarówno 3- jak i 5-cio komorowymi i widzę różnicę, oczywiście można szukać wielu przyczyn, począwszy od tego, że na wybór pierwszych (3-komorowe) w bloku nie miałem wpływu (profil, producent itd.), natomiast drugie (5-komorowe) so domu wybrałem sam.
  15. Na początek zmień serwisanta pieca i zasięgnij rady nt. Twojej instalacji u innego hydraulika niż ją wykonywał. Sprawdź jakie masz okna. Sprawdź, czy nie byłoby warto docieplić ścian zewnętrznych (określenie dość ciepłe jest baaardzo względne), dachu, ociepla się też ściany i stropy oddzielające pomieszczenia ogrzewane z nieogrzewanymi.
  16. 0 (słownie: zero), bo gazownia nadal nie kwapi się z przyłączem!
  17. Zdecydowanie okna min. 5-cio komorowe z pakietem szybowym o przenikalności 1,0! Wbrew pozorom ma to znaczenie nie tylko laboratoryjne (żeby nawiązać do czyjejś wypowiedzi).
  18. To prawda. U mnie także w ruch poszły takie lampy i błędów było dosłownie kilka...
  19. Czy kalkulowaliście już koszty dociepleń? Jaki to rząd wielkości w tym przypadku i na jakie problemy się przygotować? Czy ktoś ma godny polecenia system (producent)? Ja wciąż łóamię się pomiędzy styropianem a wełną, choć cena wełny nie jest niestety przyjazna. Co o tym myślicie?
  20. Bardzo fajnie to zrobiliście i do tego w jakim tempie i przy niskich kosztach. Gratuluję! Nas to kosztuje duuuużo więcej, a prace posuwają się znacznie wolniej. Powodzenia!
  21. Oj, nie sądzę żebyśmy mieli szansę w takim wyścigu... Liczyliśmy na wprowadzkę ok. końca tego roku, ale gazownia niezbyt się kwapi z przyłączem, więc chyba wprowadzka będzuie wiosną.
  22. Witamy, My budujemy Przytulnego w wersji III, ale z garażem zrobionym jak w wersji II. Ponadto zrobiliśmy trochę zmian w tzw. części prywatnej. Zaczęliśmy jesienią 2006. Teraz mamy stan surowy zamknięty, instalację elektryczną i tynki wewnętrzne. W sierpniu zaczniemy instalacje sanitarne i c.o. Zdjęcia z budowy: http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=69 http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=103 http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=168 http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=174
  23. Moja działka jest otoczona działkami prywatnymi, także dojazd do niej jest działką prywatną (służebność drogi koniecznej) - nie graniczę zatem z drogami, ulicami, placami, torami kolejowymi i innymi miejscami publicznymi. Ogrodzenie nie przekroczy wysokości 1,9 ani 2,2 m. Czy wobec tego mam obowiązek dokonania zgłoszenia zamiaru budowy ogrodzenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...