Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bazgrus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    272
  • Rejestracja

bazgrus's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Wiadomo, że najlepszą ochroną jest dobry sąsiad. Wszyscy sąsiedzi mają systemy alarmowe. Chcemy zrobić sobie taki system łączności, że jak u kogoś włączy się alarm to pozostali od razu dostaną informację Istotne jest to aby było wiadomo u kogo włączył się alarm. Czy da się coś takiego prosto zrobić Niby można poprzez moduł GSM i wysyłkę SMS ale to drogo wyjdzie jeśli byśmy chcieli u każdego montować. Czy można o prościej/taniej zrealizować np.poprzez nadajnik/odbiornik albo jakoś inaczej połączyć centrale alarmowe?
  2. Generalnie firma ochroniarska odpowiada tylko z przyjazd w terminie. Żadnego odszkodowania za włamanie nie dostaniesz. Ale jak nawet przyjadą za późno to pewnie udowodnienie spóźnienia jest trudne Tak więc logicznie myśląc firma ochroniarska w ogóle się nie opłaca Prawda jest taka, że złodzieje wystawiają ludzi na czatach. Jak widzą patrol lub policję to dają znać i złodzieje uciekają z budynku Nie ma znaczenia czy alarm wyje czy nie. Oczywiście jak go nie ma to będę siedzieć dłużej Przykłady z życia. Warszawa Rembertów - Solid - dojazd średnio 15-40 minut, policja 5-10 minut Być może gdzie indziej jest lepiej
  3. Witajcie, potrzebuję zamontować kamery do obserwacji i nagrywania okolicy. Generalnie od czasu do czasu kręcą się w okolicy osobnicy wskazujący zainteresowanie cudzym majątkiem. Całkiem zabawnie wygląda taki dresiarz z wózkiem. Niezabawne jednak jest to, że co jakiś zdarzają się kradzieże. Chciałbym więc mieć zapis wideo jeśli już nie samego włamania to przynajmniej tych osób, które niedawno się kręciły w okolicy Wymyśliłem, że zamontuję kamerki w podbitce ok. 4m nad ziemią Do obserwacji mam teren mniej w odległości od 5 do 20m od domu i szerokości 25 m Jaką kamerę trzeba by zastosować aby móc monitorować taki teren. Czy wystarczy jedna? Czy z takiej odległości będzie widać twarze/numery rejestracyjne?
  4. Witam, producent kotła kondensacyjnego dopuszcza dwa rodzaje przekrojów kominów 60/100 i 80/125. Czy ma to jakieś znaczenie w eksploatacji, który wybiorę czy po prostu brać tańszy? Dodam, że dla obu przekrojów nie przekraczam maksymalnej dopuszczalnej długości komina
  5. bazgrus

    Danfoss Living Eco

    Czy możesz jeszcze napisać czy głowica pracuje w trybie włącz/wyłącz czy np.stopniowo ogranicza przepływ? Na grzejnikach pod głowicą masz zawory termostatyczne czy zwykłe?
  6. Witajcie, czym się różni głowica termostatyczna od zaworu termostatycznego? Na zdjęciach widzę, że wielkością ale nie wiem czy także zasadą działania? Zamierzam wymienić zwykłe zawory kątowe (Ferro ZG5Y - link poniżej) przy grzejnikach na zawory/głowice termostatyczne http://www.kreocen.pl/img/e/0/p/553943/1/Ferro-Zawor-grzejnikowy-katowy-ZG5Y-12cala.jpg Czy muszę spuścić wodę i wymienić cały zawór czy np. wystarczy głowice jako nakładkę na istniejący zwykły zawór zamontować? Czy firma ma znaczenie czy wszystko jedno czy wezmę Valvex, Ferro, czy Danfos, Herz? Rozumiem, że jeśli odpowiednio opuszczę temperaturę na piecu na noc to niezależnie od nastawy zaworu głowicy termostatycznej uzyskam niższa temperaturę pomieszczenia.
  7. Czy ten kociołek gdy zaczyna grzać to moduluje od minimalnej, średniej czy maksymalnej mocy? No i dodatkowo czy możliwe jest aby sterować go zarówno pogodówką jak i termometrem wewnętrznym Jak jest z cenami części zamiennych?
  8. bazgrus

    Czas nagrzewania c.w.u

    Ja jeszcze myślałem o innym rozwiązaniu. Obieg solarny podłączyć do dwóch zasobników, natomiast gazowy tylko do jednego. Na początku grzejemy zasobnik (ten sam co podłączony do gazu), kiedy osiągnie wymaganą temperaturę to grzejemy drugi zasobnik jako bufor ciepła. Tak jak powiedziałeś, jak temperatura w obiegu solarnym spadnie to mieszanie wody za pomocą obiegówki. Zysk jest taki, że obiegówki można stosunkowo rzadko używać, można tez uzyskać większą temperaturę gotową do użycia bez konieczności jakiegokolwiek dogrzewania gazem (mniejsza objętość). Przypuszczam, że w okresie wiosenno-jesiennym ładowanie bufora byłoby rzadkie. Wada: trzeba by zastosować jeden zasobnik z dwoma wężownicami, problem z odczytem temperatury (używałby tego zarówno sterownik pieica gazowego jak i obiegu solarnego), dodatkowe elektrozawory + sterowanie. Trzeba by też przewidzieć coś na wypadek braku prądu. Pewnie zawór bufora domyślnie otwarty To moje rozważania ale niepoparte praktyką.
  9. bazgrus

    Czas nagrzewania c.w.u

    W sumie to mogę sobie przecież na wieczór ustawić większą temperaturę i wtedy nawet jak nawet pójdzie więcej wody to i tak woda nie będzie zimna Sprawdzę czy kocioł ma opcję szybkiego podgrzewu
  10. bazgrus

    Czas nagrzewania c.w.u

    Nie tylko dla c.w.u. Kocioł jednofunkcyjny ale do grzania c.o i c.w.u Natomiast ponieważ dla potrzeb c.o. wychodzi mi że potrzeba ok. 10 KW więc zapotrzebowanie na ogrzewanie c.w.u jest większe
  11. bazgrus

    Czas nagrzewania c.w.u

    1 córka. Ponieważ mam tylko wannę i prysznic osobno w dwóch łazienkach więc 3 osoby razem nie wejdą. Ale zgadza się. trzeba się liczyć z tym, że córka/zona mogą spędzić te 1/2h pod prysznicem lub w wannie A co daje taki bufor i czym się różni od kupienia po prostu większego zasobnika? Czytałem w innym wątku, że w takim wypadku koszty ogrzewania c.w.u rosną? Docelowo myślę o podłączenie tez kolektorów, tyle, że planowałem osobny zasobnik - aby ten podłączony do instalacji c.w.u nie przegrzewał się w lecie.
  12. bazgrus

    Czas nagrzewania c.w.u

    Na razie 2 osoby dorosłe + 3 dzieci. W domu zawsze ktoś jest Częstotliwość - kąpiel raz dziennie + normalne użytkowanie (ale to pewnie nie ma wpływu) Rzadko zdarza się abyśmy kąpali się w pełnej wannie Raczej prysznic lub kąpiel dzieci w 1/3 wanny Tyle, że dzieci urosną Czy to aby czasem nie zależy też od wydajności samego zasobnika?
  13. Hej, mam pytanie. Stoję przed wyborem kotła gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem Do wyboru kocioł 12 lub 18 kW Po przeliczeniu nagrzanie 150l wody zajmie kotłowi 12 kw - 35 minut 18 Kw - 23 minuty Czy 35 minut to będzie wartość będzie wystarczająca dla odpowiedniego komfortu użytkowania Chodzi mi o to aby w trakcie kąpieli temperatura wody w prysznicu/wannie znacząco nie spadła. Mam 2 łazienki - jedna ze zwykłą wanną druga z prysznicem + 2 umywalki + bidet + zlew Pytałem instalatora sugeruje kocioł 18 KW jako bezpieczniejszy W pomocy technicznej sugerują kocioł 12 kW jako bardziej ekonomiczny.
  14. Zgadzam się z przedmówcą. Piec węglowy i gazowy wymagają osobnego komina, wiec inwestycja na kilka miesięcy się nie opłaci Możesz też rozważyć ogrzewanie samej c.w.u. Skoro masz kominek to możesz nim się dogrzać Jeśli nie masz jeszcze kominka to polecam kozę podłączoną do komina tam gdzie ma być kominek Bardzo dobrze nagrzewa. Z tym, że trzeba będzie zimą palić. Kocioł elektryczny będzie działał automatycznie z tym, że spodziewaj się wysokiego rachunku za prąd.
  15. Zastanawiam się nad odprowadzeniem spalin z kotła kondensacyjnego przez ścianę Mam wprawdzie komin ale do tej pory był wykorzystywany przez piec węglowy i wolałbym go pozostawić jak bym jednak postanowił rozpalić w piecu węglowym Mam następujące wątpliwości - podobno ściana ulega zawilgoceniu (martwię się tez o podbitkę) - podobno koniec może w zimie zamarzać - podobno sprawność kotła jest mniejsza (zimne powietrze nie ogrzewa się tak jak w standardowym kominie) - z drugiej strony krótsza rura to mniejsze opory dla wiatraka - podobno w kominie dodatkowo może zajść kondensacja (pytanie czy ten kondensat z komina może być wykorzystany do czegokolwiek) - jeśli piec się zepsuje to przy silnym mrozie wymiennik może zamarznąć Prośba do użytkowników odprowadzenia spalin przez ścianę o odniesienie się do powyższych uwag Nie wiem co z tego to rzeczywiste problemy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...