Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dudi82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    323
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dudi82

  1. Dzięki. Zdradź mi jeszcze jak rozróżniać tuje np w sklepie, żeby mi sprzedawca czegoś nie wcisnął. Nie znalazłem w necie takiego poradnika.
  2. Chcę mieć zwarty, zimozielony żywopłot. Jeśli nie tuje, to co?
  3. 100%? Chcę kupić identyczne, żeby później nie mieć kolorowego żywopłotu.
  4. Witam Mam na działce kilka tuj i chce dokupić taki sam gatunek. W necie jest mnóstwo informacji o sadzeniu, uprawie, glebie, wymaganiach, jaki gatunek jest lepszy, szybciej rośnie itd, ale nie znalazłem poradnika jak je odróżnić. Jest ktoś w stanie to zrobić po zdjęciach?
  5. Dodaję rysunek. Wymiary w metrach. To przybliżone wymiary. Dokładnych nie pamiętam. To ja jednak głupi jestem, że na to nie wpadłem . Dzięki Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
  6. Witam Remontuję domek na działce i chcę wyburzyć 2 ściany grubości 10cm. Ściany są wewnątrz domku i są w nich otwory drzwiowe. Niektóre ściany zewnętrzne mają około 25cm grubości. Niektóre ściany wewnątrz domu też mają 25cm i te zostają. W narożnikach domu i przy drzwiach wejściowych są słupy(?) i jak rozumiem, to one są konstrukcją nośną domku/dachu. Domek jest parterowy, bez piwnicy. Mogę w ciemno założyć, że wyburzenie tych 10-cio cm ścian jest bezpieczne, czy powinien zasięgnąć opinii ... no właśnie, kogo? Nadzoru budowlanego? O konstrukcji domu nic nie wiem. Taki kupiłem. Żadnych planów, projektów, rysunków nie mam. Poza tym poniżej, stworzonym przeze mnie. Ściany czerwone - 25 cm. Czarne - 10 cm.
  7. Właśnie dla potwierdzenia, że dobrze kombinuję. Wełnę bezpośrednio na izolację kłaść, czy jeszcze folię dać? Wiem, że mysz wlezie prawie wszędzie, ale na posadzce i ścianach będą płytki, więc od góry nie ma szans. Prędzej z ziemi od strony rur kanalizacyjnych, więc siatkę chyba pod folię, a nie na? O ogrzewaniu myślałem, ale w kleju pod płytki - o ile są takie cienkie maty. Jeszcze pomyślę czy robić tak, czy jednak zwykły grzejnik elektryczny na ścianie.
  8. Prawie 200 odwiedzin i nikt nic nie napisze? Poczytałem trochę i zdecydowałem się izolować tą wylewkę, ale - papą termozgrzewalną, czy Eurolan 3K
  9. Ponad 200 odwiedzin i nikt nic nie napisze? Poczytałem trochę i zdecydowałem się izolować tą wylewkę, ale - papą termozgrzewalną, czy Eurolan 3K?
  10. Witam Remontuje domek letniskowy. Dom murowany. Ma 4 pomieszczenia i w każdym z nich betonowa wylewka jest na innym poziomie. Różnice to około 15 cm. Marzy mi się równa podłoga bez żadnych progów w całym domku, (ewentualnie łazienka 2-3cm niżej). Chcę zastosować michnosytem + 2 płyty OSB 18mm żeby to osiągnąć. Pod płyty OSB chcę dać watę. Czy powinienem ją jakoś odizolować od betonowych wylewek i ścian? Dać jakąś folię? Wylewki raczej są suche, ale czy wata może leżeć bezpośrednio na nich? A może najpierw folia w płynie? Papa termozgrzewalna? Eurolan? W łazience będzie sporo przedścianek g/k, stelaż wc i cała instalacja wod-kan schowana za stelażem g-k. Czy tam też warto dać watę? Czy wata pod posadzką powinna być wentylowana? Dom co prawda jest letniskowy, ale wata ma sprawić, że wiosną i jesienią nie będzie ciągnęło zimnem od podłóg. Z zewnątrz na razie nie jest ocieplony – w przyszłości planuję go ocieplić watą i obić deską.
  11. Witam Remontuje domek letniskowy. Dom murowany. Ma 4 pomieszczenia i w każdym z nich betonowa wylewka jest na innym poziomie. Różnice to około 15 cm. Marzy mi się równa podłoga bez żadnych progów w całym domku, (ewentualnie łazienka 2-3cm niżej). Chcę zastosować michnosytem + 2 płyty OSB 18mm żeby to osiągnąć. Pod płyty OSB chcę dać watę. Czy powinienem ją jakoś odizolować od betonowych wylewek i ścian? Dać jakąś folię? Wylewki raczej są suche, ale czy wata może leżeć bezpośrednio na nich? A może najpierw folia w płynie? W łazience będzie sporo przedścianek g/k, stelaż wc i cała instalacja wod-kan schowana za stelażem g-k. Czy tam też warto dać watę? Czy wata pod posadzką powinna być wentylowana? Dom co prawda jest letniskowy, ale wata ma sprawić, że wiosną i jesienią nie będzie ciągnęło zimnem od podłóg. Z zewnątrz na razie nie jest ocieplony – w przyszłości planuję go ocieplić watą i obić deską.
  12. dudi82

    kolejne pytanie

    Widocznie mało komu się chce wchodzić w wątek zatytułowany "kolejne pytanie" A tu są odpowiedzi na Twoje pytania. https://www.google.pl/search?q=wielka+p%C5%82yta&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=fl1eU4y4NYim8wek_YCIBA
  13. Też kupiłem mieszkanie z boazerią w przedpokoju. Zerwałem i zrobiłem gipsówkę. Listwy + regipsy to zawsze kilka cm mniejsze pomieszczenie i problem z powieszeniem czegoś cięższego. Piony pionami, ale czy boazeria nie "faluje" na długości 2-4m ściany?
  14. Co prawda o C.O. pojęcia nie mam, ale z tego co się orientuję, to w podłogówce temp wody to max 30-40st. W grzejnikach temp jest o wiele wyższa. Jeśli wodę sprzed grzejnika dasz na podłogówkę, to chodzenie po posadzce może być mało komfortowe.
  15. Niczego nie sugeruje. Jeśli w instrukcji nie ma nic o wyświetlanym błędzie, to może jest tam kontakt do serwisu. Na stronie Berkera jest na pewno.
  16. Ja obstawiam nieprzeczytaną instrukcję obsługi.
  17. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579654.html I pamiętaj o uziomie fundamentowym.
  18. Po co wyważać otwarte drzwi? Wystarczy kupić gong wyposażony w odpowiednie zabezpieczenie. Np: DB-23A3 firmy Eura-tech "Gongi wyposażone są w termiczne zabezpieczenie cewki elektromagnesu, stanowiące ochronę przed uszkodzeniem urządzenia w przypadku zbyt długiego, ciągłego wciśnięcia przycisku." Gong zazwyczaj jest zasilany z odpowiednio zabezpieczonej instalacji oświetleniowej. Zawsze można dać osobny obwód na sam dzwonek, jeśli ktoś wyjątkowo bojaźliwy.
  19. Jakie straty? S wybije i dzięki temu strat nie będzie. Jakiś przewrażliwiony jesteś. Odpowiedź masz na samym początku, a reszta to tylko pytania z naszej strony, na które nie odpowiedziałeś.
  20. Wpisz w google "układ schodowy" - schemat się wyświetli. Wpisz w google "schodowy dwa krzyżowe" - też się wyświetli. Trzeci krzyżowy dajesz szeregowo między dwa krzyżowe.
  21. Lepszym rozwiązaniem jest rozdzielenie tych instalacji. Dzięki temu wybicie s-ki, czy RCD gniazd nie pozbawia mnie światła. Czyli przewód 3x1,5 ma zabezpieczenie 16A. Tam normy pozwalają tak robić, czy wszyscy tak robią nie oglądając się na obowiązujące normy?
  22. Nie przesadzaj. Acar S8Pro kosztuje 50zł. No chyba że według Ciebie to nie jest "prawdziwe zabezpieczenie". 100zł to kosztuje Acar Eco.
  23. W Niemczech robienie takiego bajzlu jest zgodne z normami? A ja myślałem, że lepsze rozwiązania przychodzą do nas właśnie z zachodu.
  24. Nowy automat też może być zepsuty - bywa. Może go źle podłączyłeś? Wyprowadzenia mogą być inaczej. Rozumiem, ze zasilanie sprawdziłeś i jest ok? Jeśli automat jest sprawny, to niesprawna jest reszta instalacji. A więc do sprawdzenia masz przewody, łączniki, źródła światła. Elektryk temat rozgryzie w kwadrans.
  25. Tak nawiasem mówiąc, to nie ufam takim "esowatym" przełącznikom źródła zasilania. Do ich przełączenia często wystarczy użyć siły wystarczającej do zrzucenia es-ki. Znam 2 przypadki awarii tego typu rozwiązań. Po awarii zastąpiono je przełącznikami PRZK.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...