Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Upiorka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Upiorka

  1. Pitrsk-wysłałam info na priv, ale nie mam pewności czy dostaniesz bo mam wrażenie że forumowa poczta szwankuje. Gdyby nie było podaj e-mail to prześlę jeszcze raz.
  2. Nalbor-u nas zestawienie robiła firma w której zamawialiśmy materiały na dach na podstawie projektu. Pomylili się o 3 gąsiory ( ze 190 zamówionych) i półtorej palety dachówki podstawowej (było zamówione 4000 sztuk). Za to nie było najmniejszych problemów ze zwrotem i korektą faktury, co zapewne nie byłoby takie oczywiste w przypadku zamawiania przez nas na podstawie własnych wyliczeń. Nasz dom jest bez wykusza więc wyliczenia nieco inne , ale jeśli chcesz mogę Ci przesłać na priv.
  3. Mam pytanie do mieszkających już w swoich melodiach: jaką macie temperaturę w pokoju nad garażem? Czy jest odczuwalnie chłodniej? U nas podczas ostatnich naprawdę mroźnych dni łazienka na górze jest praktycznie wyłączona z użytku ( dla niezorientowanych-u nas ten pokój został przerobiony na łazienkę) Próbuję dociec czy jest to spowodowane różnicą temperatur między garażem a domem ( w garażu ostatnio w okolicach zera stopni, na zewnątrz -25 ) czy mamy coś sp...e z ogrzewaniem ( w łazience podłogówka + 2 małe grzejniki pod oknami)
  4. Ma.sko, mamy u siebie drzwi pełne i z przeszkleniami. Uważam, że te drugie są po prostu ładniejsze-choć to rzecz gustu. Pełne z oczywistych względów wstawiliśmy w przejściu z wiatrołapu do garażu i do spiżarni-choć tu akurat niepotrzebnie. Jeśli zaś chodzi o wnętrza...cóż, niewiele się zmieniło, bo kryzys finansowy nas dopadł więc póki co nadal designerskie żyrandole (znaczy żarówki na drutach), mebli jak na lekarstwo (kocham stoliczki i krzesełka z Ikea, są takie funkcjonalne... ),ciągle też brakuje drzwi do pralni i całej masy tych niepotrzebnych rzeczy, które tworzą klimat domu... Jutro mam wolny dzień w pracy to może uda mi się zapanować nad bałaganem i porobić zdjęcia (ale nie obiecuję )
  5. Seba, gratulacje! Bardzo mi się podoba Twój pomysł na kuchnię i jadalnię. Okazuje się że pozostawiając spiżarnię "na swoim miejscu" da się wyczarować piękne wnętrze. U nas zima taka, że najstarsi mieszkańcy osiedla nie pamiętają . Z trwogą oczekuję na kolejne rachunki z Shella... . Za to widoki z okien cudne i spokój taki, i zwierzyna pod okna przychodzi wszelaka... Pozdrawiam wszystkich mieszkających i budujących.
  6. Dołączam do grona zadowolonych użytkowników kuchni indukcyjnej-wg mnie same zalety, nie zamieniłabym już na żadną inną!
  7. Szydełko, jedyny sposób jaki sprawdził się u mnie to kupowanie próbek kolorów i malowanie ścian (w przypadku ścian wewnętrznych), a co do tynku zewnętrznego to po prostu bierz kolor 2 tony jaśniejszy od tego, który wydaje Ci się dobry . Na dużych powierzchniach kolory są ciemniejsze/bardziej intensywne od tych na wzorniku.
  8. My mamy Polskone, linia Quattro Soft limba. Wrażenie estetyczne-bardzo pozytywne,ale ogólna ocena niestety niezadowalająca. Fornir śliczny,ale bardzo miękki-bardzo łatwo o mechaniczne uszkodzenia. Gdybym miała ponownie wybierać-w tej samej (niemałej) cenie miałabym piękne drzwi wykonane z litego drewna przez miejscowego stolarza. O zdjęciach pamiętam, ale mąż jakiś zapracowany, a jego talent fotograficzny znacznie przewyzsza mój
  9. Przekroje krokwi...powiedziałabym że pancerne. Dopiero teraz zwracam uwagę na inne budujące się domy i nigdzie, powtarzam-nigdzie nie widziałam tak grubych krokwi. Nasz cieśla się śmiał że na takim dachu można zbudować lądowisko dla śmigłowców
  10. Cóż...Przy takiej ilości zabudowy to chyba cena nie jest przesadzona. Wszystko zależy też od materiału: fornir czy mdf, jakie są mechanizmy szuflad, jaki blat-wiem że rozbieżności cenowe są ogromne.
  11. Seba-schody piękne-bardzo lekkie. Jeśli to nie tajemnica to czy możesz zdradzić ile kosztowały? Popieram pomysł z odwróceniem biegu schodów w przypadku dobudowania ścianki w salonie-moim zdaniem wyglądają dużo lepiej niż te z oryginalnego projektu. Tapeta też piękna
  12. U nas ok. 300tys bez podbitki, ogrodzenia,zagospodarowania terenu,wykończenia tarasu
  13. Proxi- poszliśmy za radą Pana Kominkarza i nie robiliśmy rozprowadzenia ciepłego powietrza. Jego zdaniem otwarta przestrzeń parteru i otwarta klatka schodowa umożliwiają swobodną cyrkulację ciepłego powietrza. Na pewno temperatura w pokojach nie będzie taka jak w salonie i hallu,ale zasadniczo liczyliśmy się z tym traktując kominek raczej rekreacyjnie. Zrezygnowaliśmy z komina "kominkowego" wg projektu oryginalnego a komin "kuchenny" przesunęliśmy i zrobiliśmy w nim trzy przewody: wentylacyjny kuchni,wentylacyjny salonu i dymowy kominka.
  14. Androżku-dziękuję Oto dowód na to, że różnica poglądów nie musi być źródłem konfliktów
  15. Kochani Dziękuję za miłe słowa-przyjemnie się czyta takie posty . My w zasadzie już zamieszkaliśmy-w zasadzie-bo jeszcze mnóstwo rzeczy zostało w starym mieszkaniu i po troszeczku, pudło po pudle przeprowadzamy się. Uznaliśmy że łatwiej nam będzie dokończyć drobne prace montażowe i posprzątać po budowie jeśli będziemy na miejscu, niż jeździć z całym majdanem codziennie na parę godzin i wracać z wrzeszczącym niemowlakiem. Czujemy się trochę jak na obozie harcerskim bo śpimy na materacach na podłodze, ubrania w plecakach i torbach (bo zabudowa garderoby jeszcze nie zrobiona), żarówki wiszą na drutach a przed domem jeszcze wykopy (robiło się przyłącze od zbiornika z gazem do domu). To wszystko to mały pikuś bo i tak mieszka się wspaniale. Spostrzeżenia: - bardzo dobrą decyzją była likwidacja wejścia z holu do kuchni-argument o chodzeniu z zakupami przez salon-przereklamowany-nie jest to uciążliwe - zabudowa kuchni z wyspą-bardzo ergonomiczna,nie trzeba się nabiegać, bardzo wygodnie-bliskość jadalni-nieoceniona - powiększenie wiatrołapu - wydzielenie garderoby w sypialni na dole (a więc i likwidacja drzwi na taras) - przesunięcie komina i zmiana lokalizacji kominka - spiżarka w miejscu WC na dole-najbardziej potrzebne pomieszczenie na parterze - zmiana kształtu schodów - zmiana lokalizacji ścian działowych i pomieszczeń na poddaszu ( 2 pokoje, 2 garderoby,łazienka z pralnią i sauną,duży hall) Co bym jeszcze zmieniła: - łazienka na dole: zrobiłabym wnękę na prysznic tak jak zetka79- hall jest i tak olbrzymi a łazienka nie za wielka (co nie znaczy że za mała) i to by było na tyle Postaram się wkleić nowe fotki (ciekawe co na to nasze łącze internetowe,hehe)
  16. Rataj75- dylemat ściana jedno- czy dwuwarstwowa pozostaje nierozstrzygnięty pewnie od czasu kiedy w użytku są obie technologie. Androżek ma ścianę jednowarstwową i chyba nie narzeka, nasz sąsiad zrobił jednowarstwową z ytonga i po pierwszej zimie docieplał styropianem 8cm. Podejrzewam że to kwestia staranności ekipy budowlanej. My nie mieliśmy odwagi robić jednowarstwowej ( nie było komu czuwać nad ekipą ,hehe ) i budowaliśmy z porothermu 25, ale gdybym miała budować z gazobetonu i docieplać to na pewno wybrałabym zwykły suporex a nie ytong-bo po co przepłacać. Moim zdaniem ytong tak-jeśli ściana jednowarstwowa. Oczywiście prezentowane tu stanowisko jest moje i nie poparte żadnymi naukowymi obliczeniami Wrzuciłam kilka nowych fotek do albumu na ao.pl (oczywiście posprzątać mi się nie udało )
  17. Proxi-wszystko zależy od tego jak wysokie chcesz mieć pomieszczenia na parterze. My nie podwyższaliśmy i "na gotowo" mamy wysokość 2,60m (oczywiście tam, gdzie nie ma podwieszanych sufitów) Poza tym musisz wziąć pod uwagę grubość styropianu,który chcesz położyć pod posadzkę-jak poczytasz inne wątki zobaczysz że rozpiętość jest ogromna-są tacy,którzy dają 5-10cm, ale i tacy którzy dają 15-20cm. (np tu http://forum.muratordom.pl/jaka-grubosc-styropianu-pod-wylewke,t33228.htm?highlight=wylewka%20pod%B3og%F3w%EA) Najprościej będzie zacząć od tego jaką chcesz mieć ostateczną wysokość pomieszczeń ( np 2,65m), do tego dodaj ok 1,5-2cm grubość podłogi (gres, deska) + 6-7cm (grubość wylewki) + grubość styropianu (załóżmy 10cm). Z takich obliczeń wynika że wysokość ściany musisz mieć ok. 2,84m od poziomu chudziaka (czyli np wysokość otworów okiennych czy drzwiowych należy liczyć od poziomu +24cm od poziomu chudziaka) Oczywiście jeśli chcesz mieć mniej lub więcej styropianu należy te obliczenia zmodyfikować. Elementem stałym jest grubość wylewki, która przy ogrzewaniu podłogowym powinna być większa (6-7cm) Na drugie pytanie nie odpowiem-u nas jest porotherm 25+ 15cm styropianu.
  18. Szydełko-drogę już znasz-zapraszamy A fotki ...jutro Kochaniutka, jutro -najpierw trza trochę posprzątać, bo wstyd Co do schodów: my mamy inne niż w projekcie, bardzo nam się podobają, nie "zagracają" hallu, choć trzeba uczciwie przyznać że nie są najwygodniejsze do schodzenia dla osób o rozmiarze stopy powyżej 43 . Mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą, wkrótce pokażę Wam na zdjęciach.
  19. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą kasą? I komu na tym forum opowiadam bajki? Napisałeś cztery posty i wszystkie zachwalają jedną firmę. Dlaczego zaśmiecasz nam forum? Założę się że nawet się nie pofatygowałeś żeby przeczytać temat od początku i zasadniczo nie masz pojęcia o co w tym pisaniu nam-BUDUJĄCYM wg tego projektu chodzi. Proponuję-skorzystaj z rady Szydełki i zmień forum albo chociaż temat. Koniec off-topa. A teraz w temacie Uprzejmie donoszę że spędziliśmy pierwszą noc w naszej Melodii. Co prawda jeszcze na dmuchanych materacach,ale i tak cieszy Nie wiem kto się bardziej cieszył z kąpieli w wieelkiej wannie-nasza dwumiesięczna córka czy my
  20. Pragnę nieśmiało napomknąć że od montażu walory użytkowe dopiero się zaczynają... Nie jestem przedstawicielem handlowym firmy Roto i nie płacą mi za reklamę
  21. My wybraliśmy roto 735h i 735k. Powody decyzji: -bo są wysokoosiowe i gdy są otwarte nie grozi to utratą zdrowia lub życia -bo wydawały nam się najbardziej solidne z tych które oglądaliśmy-zwłaszcza system uszczelek
  22. No i wprowadziłam zamieszanie. Co prawda powierzchnia się nie zmieniła ale cena i owszem. Te 35/m2 było za docieplenie+konstrukcję płyt k-g. Za szpachlowanie i gruntowanie dodatkowo15zł/m2, za malowanie kolorem-7zł/m2. Podsumowując: m2 poddasza "na gotowo"-57zł. Oglądając Twój album na ao.pl zobaczyłam że macie ścianki kolankowe murowane-zawsze to ileś tam m2 mniej do zabudowy i położoną wełnę. Cena wydaje mi sie nieco przesadzona, chociaż nie wiem jak to wygląda na Dolnym Śląsku. Pozdrawiam.
  23. Właśnie odnalazłam nasze zapiski: poddasze-176,70m2-cena 35/m2+120zł za obróbkę każdego okna połaciowego-w tej cenie docieplenie dwiema warstwami wełny mineralnej,płyty karton-gips, szpachlowanie, malowanie gruntem-bez malowania kolorem.
  24. A moja rada co do okien jest taka: róbcie tak wysoko jak się da ( tzn jak więźba pozwoli)-jak już będzie więźba będzie można to ocenić wizualnie. Weźcie pod uwagę to,że dopóki nie ma pokrycia dachu to stojąc na stropie "przy oknie" głowa "wychodzi" ponad dach-jest więc złudne wrażenie przestrzeni ponad nią. Przy takim kącie pochylenia dachu okna na pewno nie wyjdą za wysoko a będzie możliwość zrobienia wyższej ścianki kolankowej. Z tego co pamiętam u nas dolna krawędź okien zaczynała się na wysokości 100cm od stropu-po wylewkach i dociepleniu poddasza dało to możliwość postawienia ścianki o wysokości 75cm. Co do więźby-jakbym naszego cieślę słyszała . Też mówił że projekt kompletnie nieczytelny i "przekombinowany", a poza tym taki dach można zrobić w sposób znacznie prostszy-w szczegóły nie wnikałam, bo terminologię ciesielską opanowałam jedynie w zakresie: krokiew-murłata-wiązar . Może dziś uda mi się jakieś fotki zrobić ( o ile dwumiesięczna latorośl pozwoli )
×
×
  • Dodaj nową pozycję...