Farba też wnika. Ale czy po pomalowaniu preparatem gruntującym nie ma problemów z nałożeniem farby? Do gościa Nie rolowało mi się na wałku nic oprócz jednego miejsca na ścianie. Nie wiem dlaczego tylko w jednym miejscu tak się działo.
A czy dobrze sie maluje ściany pokryte gruntem?
Ja zrobiłem jeden pokój gipsarem i pomalowałem go najpierw na biało a później na kolor. wyszło dobrze.
Czy może z gruntem wyjść lepiej?
I po co w ogóle gruntować specjalnym preparatem?
Ale czy PTH 38 bez ocieplenia to dość. Mam właśnie takie i na razie nie ocieplam zobaczę po pierwszych dwóch zimach. Może ma ktoś jakieś doświadczenia?
Za tydzień lub dwa zaczynam tynkowanie w środku. Tynk tradycyjny cementowo - wapienny, kładziony maszynowo. Tynk kładziony będzie na porotherm i w związku z tym mam pytanie czy trzeba zagruntować te pustaki przed tynkowaniem czy też nie? Jeśli tak to po co? Proszę o opinie bo sprawa dosyć pilna.
Są gotowe szalunki ze specjalnego papieru. Po stwrdnięciu po prostu odrywasz ten papier i już. Jednorazowego użytku i dosyć drogie. Deskowanie też możesz zrobić ale okrągłe to Ci chyba nie wyjdzie. Ja miałem rurę kanalizacyjną (z tworzywa), zalałem słupek i później rociąłem tą rurę wzdłuż (kątówką) i ściągnąłem. Ale rura to też duży wydatek choć można ją wykorzystać wiele razy.
Możesz spróbować podsypać najpierw keramzytem (choć nie wiem czy jest lekki) i póżniej zrobić ostateczną wylewkę ale i tak musi 4-5 cm. Inny sposób to wyrónanie styropianem ( lub wełną) i wylewka.
Powietrze nie musi ale powinno buć doprowadzone do kominka a ściślej do komory spalania z zewnątrz. Doprowadza się je zwykle rurą z tworzywa (może to być rura taka jakiej używałeś do wykonania kanalizacji) o średzicy 100 umieszczoną pod podłogą (względy estetyczne). Poszukaj coś w archiwum, na ten temat było już kilka postów.
Ja mam folię pod hudym betonem którą wywijam aż na papę z fundamentów i w ten sposób styropian nie będzie się stykał z papą. To że styropian reaguje z papą to prawda, kto nie wierzy niech zrobi eksperyment polewając styropian benzyną. Oczywiście ta reakcja jest natychmiastowa, a z papą to potrwa trochę dlużej. Folię daję jeszcze na styropian a na to podłogówka i szlichta.
Ocieplam właśnie poddasze wełną ISOVER. Sypie się trochę (ale która wełna się nie sypie) trzeba pracować w rękawiczkach i masce bo kaszle się w tym pyle. Kupiłem 15 cm rozprężną i rozprężała się do 20 cm. Dodatkowo daję jeszcze 5 lub 6 cm na krokwie.
Luna-tyk Ale jaką powierzchnię ogrzewasz, ile jest osób w domu, jakie masz ogrzewanie (podłogowe, tradycyjne) i wreszcie jaki masz piec (kondesacyjny czy normalny)??