Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Snajper7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Snajper7

  1. Spróbuj u pana Andrzeja Erwinskiego .
  2. Nie wiem czemu ma popękać , ale dlatego nie zamówiłem u nich, tylko opisuję sytuację ludziom którzy "coś" wiedzą i może kogoś mi podpowiedzą
  3. Na salon mogę spokojnie wyjść , chodziło mi bardziej o to czy zmieszczę się na szerokość wnęki. Dom jest w bardzo tradycyjnym stylu, więc nowoczesne urządzenie salonu nie wchodzi w grę . Czy te 60 cm przestrzeni dotyczy głębokości kominka ?
  4. Uff, przebrnąłem przez cały wątek. Było ciężko - dużo pyskówek - ale było warto. Teraz już wiem , chcę ciepły kominek. Niestety nie mam tyle odwagi (ani chyba umiejętności) aby powtórzyć wyczyn Samuraja . W tym miejscu chyba wypada złożyć wyrazy szacunku dla Wojtka, jego pomoc była ogromna i godna podkreślenia. Ale do rzeczy : jestem na etapie wykańczania domu. Jest to dom parterowy o p.u. 155m kw. + strych .Na strychu pralnia kotłownia i klimatyczne pomieszczenie do wykorzystania . Dom dość dobrze zaizolowany ( ściany 20 cm styro grafitowego , podłoga 25 cm , strop 10 cm + 20 cm dach, rekuperator ) Obliczone zapotrzebowanie cieplne parteru - 8 kW. Dlatego boję się uderzeń gorąca powodowanych przez zwykły wkład i myślę o ciepłej obudowie kaflowej , tym bardziej że wychowałem się w domu w którym był piec kaflowy i pamiętam jak miło było po sankach się do niego przytulić Niestety , po kilku wizytach w lokalnych salonach kominkowych , okazało się że obudowę kaflową mi odradzają ( popęka , trudna do zrobienia, strasznie droga itp.) że postanowiłem poszukać porady (kto), lub po prostu wykonawcy tutaj. Oto rzut parteru i wymiary ściany przy której miałby stanąć kominek. I teraz pytanie , czy zmieszczę do mojego wymarzonego kominka obudowę akumulacyjną Kominek szkic do zam Kominek szkic do zam
  5. Snajper7

    KOMINKI nasze !!!

    Czy ktoś z Was słyszał coś o wkładach KWLine ? Podobno są super , ale to tylko wg sprzedawcy , a aż tak mu nie zaufam
  6. W związku z tym , iż prąd już w domu , a rozdzielnia elektryczna (budowlana) nie potrzebna, gdyby ktoś potrzebował proszę pisać.
  7. Mina, mina i to duża !!!Jeżeli masz możliwość zmiany to zmieniaj , najlepiej ekipę .....
  8. Witam , mam jeszcze do zbycia ok. 250 stempli długości 3.25 m i 50 szt. krótszych zainteresowanych proszę o kontakt na priva . Stemple bardzo grube i po pierwszej budowie.
  9. Witam , za ok. miesiąc będę miał do zbycia ok. 350 stempli długości 3.25 m i 50 szt. krótszych zainteresowanych proszę o kontakt na priva . Stemple bardzo grube i po pierwszej budowie.
  10. Snajper7

    GRUPA WŁOCŁAWSKA

    Witam , za ok. miesiąc będę miał do zbycia ok. 350 stempli długości 3.25 m i 50 szt. krótszych zainteresowanych proszę o kontakt na priva . Stemple bardzo grube i po pierwszej budowie.
  11. Niewierny Tomasz też tak mówił
  12. ja z PN-83/B-03430 ze zmianami oraz doświadczenia że uczucia dobrego samopoczucia nie wywoła żadna norma, tak jak są rózni ludzie tak i ich odczuwanie komfortu, ograniczanie możliwości wm bo tobie się tak wydaje to po prostu udzielanie nie pełnych informacji, nie wszyscy lubią siedzieć w zaduchu, nawet lekkim, funkcje wm nie ograniczają się do powolnego wałkowania 0,2 wymiany na godzinę tak jak to przedstawiasz Ale w tym temacie ja się z Tobą absolutnie zgadzam. Odczuwanie komfortu to rzecz indywidualna. Wymiana 0,2 na godzinę to wymiana minimalna. Ja nie mam jeszcze rekuperatora , jak go zainstaluję to opiszę wrażenia, ale czytam posty innych ,że przy wymianie 1 na godz. cyt. "łeb chce urwać "
  13. Tom33 Gdynia Taka wymiana wystarczy. Każda książka na temat wentylacji mówi o 0,2 do 0,5 wymiany na godzinę. Mowa o wymianie całego powietrza co godzinę, to moim zdaniem czysty marketing. Poczytaj na forum jak później ludzie kombinują aby zmniejszyć wentylację ( wyłączanie, właczanie co kilka minut ,dodatkowe regulatory aby zmniejszyć prędkość wentylatorów, itp) pozdrawiam
  14. Czy ktoś słyszał o przewodach wentylacyjnych Uniflex+ i co o tym sądzicie?
  15. Witam, w innym miejscu zadałem takie pytania: "Witam, ja w tym temacie. Dwa pytanka. 1.Na większości projektów WM które widziałem , jest nawiew do pomieszczeń czystych i wywiew w brudnych. Czy błędem jest zainstalowanie np w pokoju wywiewu? Chodzi mi o to , że np goście którzy palą siedzą w salonie. Czemu smród papierosowy musi "zawędrować" do łazienki lub kuchni i dopiero stamtąd zostać wyciągnięty? 2. Jestem przekonany do rekuperatora , lecz nie do końca do GWC. Rozumiem sposób jego działania w zimę , ale co w lato? Czy najpierw płacimy bombę pieniędzy za ocieplenie budynku aby było w zimie ciepło , latem chłodno , a następnie czerpnią zaciągamy do wnętrza gorące powietrze ( oczywiście gdy nie ma GWC) ? " I kilku miłych ludzi odp. mi na temat GWC ale nikt na temat usytuowania wywiewów . Co o tym sądzicie?
  16. Witam . Wykonawca za ten dom http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-osika/m471766e658605 zażyczył sobie za SSO od fundamentów po dach 70 000 zł Sciany z ceramiki , na dachu karpiówka i 4 wole oczka. Jak myślicie czy ta cena jest do przyjęcia?
  17. Witam, ja w tym temacie. Dwa pytanka. 1.Na większości projektów WM które widziałem , jest nawiew do pomieszczeń czystych i wywiew w brudnych. Czy błędem jest zainstalowanie np w pokoju wywiewu? Chodzi mi o to , że np goście którzy palą siedzą w salonie. Czemu smród papierosowy musi "zawędrować" do łazienki lub kuchni i dopiero stamtąd zostać wyciągnięty? 2. Jestem przekonany do rekuperatora , lecz nie do końca do GWC. Rozumiem sposób jego działania a zimę , ale co w lato? Czy najpierw płacimy bombę pieniędzy za ocieplenie budynku aby było w zimie ciepło , latem chłodno , a następnie czerpnią zaciągamy do wnętrza gorące powietrze ( oczywiście gdy nie ma GWC) ?
  18. Witam wszystkich włocławiaków. Przeczytałem wszystkie posty na tym forum i myślę , że mogę od Was dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Mam wrażenie zę większość z Was kończy budowy więc macie możliwość występować jako praktycy. Jestem na etapie "zero absolutne" tzn mam działkę lecz nic poza tym. Dojrzewam do decyzji o rozpoczęciu budowy. Czy możecie polecić ekipę ,bądź ekipy do solidnego wykonawstwa począwszy od fundamentów , aż po dach i instalacje? Gdzie zaopatrywać sie w materiały itp. itd. Za wszystkie porady z góry dziękuję.
  19. Snajper7

    GRUPA WŁOCŁAWSKA

    Witam wszystkich włocławiaków. Przeczytałem wszystkie posty na tym forum i myślę , że mogę od Was dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Mam wrażenie zę większość z Was kończy budowy więc macie możliwość występować jako praktycy. Jestem na etapie "zero absolutne" tzn mam działkę lecz nic poza tym. Dojrzewam do decyzji o rozpoczęciu budowy. Czy możecie polecić ekipę ,bądź ekipy do solidnego wykonawstwa począwszy od fundamentów , aż po dach i instalacje? Gdzie zaopatrywać sie w materiały itp. itd. Za wszystkie porady z góry dziękuję.
  20. Witam wszystkich. Jakiś czas temu napisałem podoby post lecz po jakimś czasie "umarł" . Znalazłem projekt domu Pod Osiką. Jest to moim zdaniem dość ciekawy projekt w tradycyjny stylu , lecz chciałbym wprowadzić następujące zmiany : pomieszczenie na pralnię i kotłownie zrobić na poddaszu.Wtedy w miejscu kotłowni robi się garderoba, wole oczka z przodu w miejscu kominów wentylacyjnych - zamiast nich rekuperator, w toalecie dokładam kabinę prysznicową . Bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii . http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_osika/m471766e658605
  21. Mam dużą działkę. Mam zapał. Z kasą jest różnie , lecz garaż może poczekać. Myślałem o tym aby pomieszczenie na pralnię , a może i kotłownie zrobić na poddaszu.Wtedy w miejscu kotłowni robi się garderoba. Ponadto wole oczka z przodu w miejscu kominów wentylacyjnych - zamiast nich rekuperator. W toalecie dokładam kabinę prysznicową Jak teraz? A może ktoś podpowie ciekawszy projekt w podobnym stylu i metrażu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...