Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nika

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nika

  1. Grzejnik wystaje w trzech-czwartych, ale wyszedł trochę za wąski parapet
  2. Chciałabym bardzo przeczytać artykuł o sklejce zamieszczony w bodajże listopadowym numerze Muratora. Niestety nie mam tego numeru a nie mam czasu jechać do redakcji. Czy ktoś ma możliwość żeby jakoś umieścić go na forum?
  3. A czy ktoś może wyjaśnić jakie wady ma odkurzacz bezworkowy np. cyklonowy i dlaczego workowy jest lepszy. Dotychczas miałam Zelmera- to raczej zakurzacz, choć przynajmniej worki są tanie . Do Electroluxa ponoć worki po 8-10 zł sztuka
  4. Dzieki, to chyba nawet blisko naszego domku. Ciekawe jakie ceny. Jezeli sa inne miejsca tego typu czekam na informację
  5. Czy ktoś wie gdzie w wawie można kupić rolety rzymskie?
  6. Czy ktoś się orientuje jakie są różnice chemiczne i jakościowe wśród olei do podłóg? czy któreś firmy są szczególnie godne polecenia i dlaczego? Zaproponowano mi olej firmy Eukula który ma wydajność 40 m z litra, inne oleje np. Faxe, Bona , Trip TRap mają wydajność 10m z litra. Zastanawiam się czy tkwi w tym jakiś podstęp, bo Eukula wychodzi dużo taniej ale może ma jakieś wady. przedstawieiel tej firmy w Warszawie to Prodexpol z Kłobuckiej, u nich chcę kupić klepkę ,materiały i usługę z 7% Vat, ale może nie warto bo słyszałam Np że proponują wtedy klej tani ale kiepski. Bardzo proszę o opinię doświadczonych posiadaczy podłóg olejowanych
  7. odpowiadam na pytania aka Dom był w stanie surowym, można było poprowadzić przewód nad sufitem podwieszanym w łazience i przejść przez ścianę do salonu, tymczasem firma twierdziła,ze lepiej jest ułożyć w wylewce na piętrze iwykuć dziurę w stropie. Sciana, w której jest przewód 5/20 ma 24 cm grubości plus 14 cm ocieplenia.
  8. Hej Flakon t dobrze,ze masz nadzieję,ze instalacja bedzie dobrze działała.Ja też mam taką nadzieje ponieważ zakładała mi instalację ta sama firma, jednak w moim przypadku istnieje sporo zastrzeżeń , patrz j.w Kanały do trzech pomieszczeń mam właśnie plastikowe 5na 20. Czy waszym zdaniem, jezeli firma wykuła dziurę wścianie na przewód od podłogi do sufitu, nie powinna we własnym zakresie jej następnia zabudować. Ja mam taki pasztet, dziury nie da się zamurować, jest w zasadzie za płytka na zakrycie zlicowamą płytą gipsową i teraz mogę sobie obłożyć całą ścianę karton gipsem, chociaż nie miałam takich planów. Co do projektu, to nie widziałam na oczy, wersja wykonana jest wersją trzecią, pierwsza była uzgodniona przez telefon, druga na budowie. wykonano jeszcze inną. Panowie z tej firmy najlepszy mają marketing zanim klient nie podejmie decyzji na tak.
  9. Hej Flakon t dobrze,ze masz nadzieję,ze instalacja bedzie dobrze działała.Ja też mam taką nadzieje ponieważ zakładała mi instalację ta sama firma, jednak w moim przypadku istnieje sporo zastrzeżeń , patrz j.w Kanały do trzech pomieszczeń mam właśnie plastikowe 5na 20. Czy waszym zdaniem, jezeli firma wykuła dziurę wścianie na przewód od podłogi do sufitu, nie powinna we własnym zakresie jej następnia zabudować. Ja mam taki pasztet, dziury nie da się zamurować, jest w zasadzie za płytka na zakrycie zlicowamą płytą gipsową i teraz mogę sobie obłożyć całą ścianę karton gipsem, chociaż nie miałam takich planów. Co do projektu, to nie widziałam na oczy, wersja wykonana jest wersją trzecią, pierwsza była uzgodniona przez telefon, druga na budowie. wykonano jeszcze inną. Panowie z tej firmy najlepszy mają marketing zanim klient nie podejmie decyzji na tak.
  10. Hej Flakon t dobrze,ze masz nadzieję,ze instalacja bedzie dobrze działała.Ja też mam taką nadzieje ponieważ zakładała mi instalację ta sama firma, jednak w moim przypadku istnieje sporo zastrzeżeń , patrz j.w Kanały do trzech pomieszczeń mam właśnie plastikowe 5na 20. Czy waszym zdaniem, jezeli firma wykuła dziurę wścianie na przewód od podłogi do sufitu, nie powinna we własnym zakresie jej następnia zabudować. Ja mam taki pasztet, dziury nie da się zamurować, jest w zasadzie za płytka na zakrycie zlicowamą płytą gipsową i teraz mogę sobie obłożyć całą ścianę karton gipsem, chociaż nie miałam takich planów. Co do projektu, to nie widziałam na oczy, wersja wykonana jest wersją trzecią, pierwsza była uzgodniona przez telefon, druga na budowie. wykonano jeszcze inną. Panowie z tej firmy najlepszy mają marketing zanim klient nie podejmie decyzji na tak.
  11. Nie mam czasu szukać w innych wątkach ,chociaż wiem że już była o tym mowa. Mam taką wątpliwość: umawiałam się z panami z firmy na pewien układ przewodów i miały to być rury bodajże flex. miały przechodzić przez specjalny pusty szeroki przewód wentylacyjny i biec w łazience nad sufitem podwiesznym m.in do salonu. Tymczasem szef firmy powiedział, że zrobią mi bardziej skutecznie i położuli w cienkiej wulewce piętra i wścianie przewody płaskie plastikowe. Wylewka już pękła na jednym przewodzie, rozryli mi ścianę i kawałek wieńca, powiedzieli że zatykanie dziur nie należy do nich i teraz nie bardzo jest jak to zatkać, trzeba kłaśc gips-karton na całą ścianę. I główna wątpliwość -słyszałam,że takie płaskie przewody śą niekorzystne zw względu na opory hydrauliczne. I jeszcze jedno pytanie,czy firmy pokazują projekt klientowi-bo ja takiego nie widziałam. Oczekuję wyczerpujących informacji, bo wiem,że są tutacy co rekuperację mają w małym palcu.
  12. Gazownia wypowiadała się pozytywnie co do naszego rozwiązania, to było około pół roku temu. Obecie projektant instalacji mówi co innego ,a teoretycznie powinien by c na bieżąco.Dlatego pytam czy ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać przepisów na piśmie
  13. Gaz ziemny. Z tego co napisałeś rozumiem, że wywiew grawitacyjny musi być.Ale jaki to ma sens , gdyby piec był na przykład w szafie to co ? Przewody gazowe idą też po cały domu, u mnie niestety prze przedpokój i łazienkę, inaczej się nie dało. A poza tym mam w pomieszczeniu gospodarczym wywiew do rekuperatora, namówili mnie panowie z firmy, mimo że pierwotnie pomieszczenie miało być pominięte. Mówili,że przepisy się zmieniły i co teraz?
  14. Gaz ziemny. Z tego co napisałeś rozumiem, że wywiew grawitacyjny musi być.Ale jaki to ma sens , gdyby piec był na przykład w szafie to co ? Przewody gazowe idą też po cały domu, u mnie niestety prze przedpokój i łazienkę, inaczej się nie dało. A poza tym mam w pomieszczeniu gospodarczym wywiew do rekuperatora, namówili mnie panowie z firmy, mimo że pierwotnie pomieszczenie miało być pominięte. Mówili,że przepisy się zmieniły i co teraz?
  15. Proszę o pomoc fachowca. Mam piec z zamkniętą komorą spalania z wyrzutem spalin przez ścianę. W domu jest już system wentylacji z rekuperatorem /w pomiaszczeniu gospodarczym jest wywiew/. W pomieszceniu gospodarczym nie ma żadnego wywiewu grawitacyjnego. Jak zakładałam rekuperację panowie z firmy mówili,że tak jest prawidłowo. Teraz panowie od gazu mówią,że musi być wywiew grawitacyjny. Czy ktoś zna konkretne przepisy, najlepiej z numerem rozporządzenia czy innej ustawy. Boję sie że nie dam rady załatwić odbioru gazu. Poza tym tak naprawdę nie da się u mnie dorobić komina wywiewnego bo: nie ma nawiewu, są szczelne okna, jak będzie nawiew to na kij rekuperacja, pomieszczenie ma 2,5 m wysokości a na tym płaski dach, więc cugu na pewno nie będzie.
  16. Maż nie chce kuchenki elektrycznej a instalator powiedział mi ,że tam gdzie są rurki z gazem musi być niezależna wentylacja., a to się kłóci z rekuperatorem
  17. W pomieszczeniu w którym jest kuchenka gazowa i przewody gazowe ponoć musi być jednak wentylacja grawitacyjna , jak ten spełnić wymóg jeżeli jest rekuperacja?
  18. W pomieszczeniu w którym jest kuchenka gazowa i przewody gazowe ponoć musi być jednak wentylacja grawitacyjna , jak ten spełnić wymóg jeżeli jest rekuperacja?
  19. czy można mieć rekuperator i kuchnię gazową ? moje informacje są niejednoznaczne.
  20. czy ktoś wie czy moąna mieć kuchnię gazową i rekuperację. w muratorze czytałam -moze, trzeba zwiększyć wywiew z kuchni do 70 m3 -nie może, właściwie nie wiem dla czego, w końcu kuchnia gazowa to nie otwarty kominek
  21. Czytam sobie od dawna wątki o rekuperacji i zastanawiam się czy ten system daje jakies korzyści finansowe. Cena takiego urządzenia wraz z osprzetem i wykonaniem nie wydaje się być niższa niż 10000, do tego trzeba dodać kuchnię elektryczną ktora sporo kosztuje w zakupie i utrzymaniu-mój mąż który lubi pichcić uważa ze na elektrycznej się zle gotuje. Pozostaje jeszcze kwestia wentylacji-można kupic okna z nawiewnikami i ewentualnie wywiew wspomóc elektrycznie-wentylator bez odzysku ciepła jest bardzo tani. A, jeszcze reku pobiera prąd,trzeba czyścic przewody , zmieniac filtry.Więc co per saldo się opłaca. Dodam że kiedy spytałam architekta, twórcę mojego projektu z rekuperacją wyróznionego w konkursie muratora jaka wentylacja ,doradził grawitacyjną. Ja się uparłam, dom stoi w stanie surowym, a teraz się poważnie zastanawiam. Pytanie czy ktoś kto ma reku- wyliczył sbie jakieś zyski w stosunku do nakładów.
  22. W sprawie mojego nieszczęsnego fundamentu wypowiedział się inny kierownik budowy.Twierdzi że grunt jest mokry więc zaczyn w istotny sposób nie wyciekł. Poza tym ława jest nieco poszerzona w stosunku do projektu ,co może zrekompensować osłabiony beton. Tamten kierownik robił w szalunkach, ale mówi że tak tez można. 30000 to oczywiście koszt całego fundamentu z izolacjami, niektórzy i tak mówią że drogo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...