Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gkwiatkowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gkwiatkowski

  1. Żywotnik zachodni - odm. Brabant.Ale szybko rośnie również świerk.
  2. Roundup powtarzany 2 - 3 razy do jesieni, żeby zlikwidować również rośliny, które powstaną z rozsianych nasion chwastów.Potem zrobisz, co zechcesz.
  3. Roundup jest bardzo skuteczny - niszczy wszystko - nie tylko dwuliścienne.Przenika przez liście do korzeni i likwiduje całą roślinę - może to być nawet drzewo, to jest tylko kwestia dawki. To, co odrasta, to zwykle rośliny rozwijające się z nasion. Ten preparat szybko ulega biodegradacji, więc sadzić można prawie natychmiast.Nie jest szkodliwy dla ryb, więc można nim likwidować wynurzoną roślinność wodną.Stosowałem wielokrotnie z dobrym skutkiem.
  4. Płacę 6 zł za położenie tynku cem.-wap. plus mój materiał.Na wszelki wypadek zacząłem od budynku gospodarczego, ale wyszło dobrze i dopuszczę fachowców do b. mieszkalnego.To chyba tanio?
  5. Ciekaw jestem, co to za oczyszczalnia - daj namiar na producenta.Ile to kosztuje?
  6. Próbuję samodzielnie dobrać moc grzejników do powierzchni pomieszczeń.Ponoć w przypadku ciepłego domu wystarczy 90 - 100 W/m2. Producenci podają zazwyczaj dwie wartości mocy grzejników, w zależności od temperatur. Które wartości przyjąć w przypadku zastosowania kotła odgazowującego drewno (np. Vigas)?
  7. Hej! Byłem przez kilka dni całkiem wyłączony.A teraz można tylko powiedzieć "żałuj Rudy że Cię nie było...".Pozdrawiam wszystkich.
  8. Witam w klubie! Moje 2,63 ha pod lasem- a właściwie w centrum Borów dolnośląskich- było regularnie napastowane przez zwierzynę.Najczęściej jelenie zgryzały to, co posadziłem, ze stawu zrobiły soboe wodopój.Dziki są inteligentne, przywiązanie do ogrodzeniapuszek lub butelek działa b. krótko.Pastuch będzie najlepszy.Pewnie masz w glebie pędraki.Mojego ogrodzenia zwierzyna nie rusza.
  9. Witam w klubie! Moje 2,63 ha pod lasem- a właściwie w centrum Borów dolnośląskich- było regularnie napastowane przez zwierzynę.Najczęściej jelenie zgryzały to, co posadziłem, ze stawu zrobiły soboe wodopój.Dziki są inteligentne, przywiązanie do ogrodzeniapuszek lub butelek działa b. krótko.Pastuch będzie najlepszy.Pewnie masz w glebie pędraki.Mojego ogrodzenia zwierzyna nie rusza.
  10. Marzec mi odpowiada, myślę, że nie będę musiał nigdzie wyjeżdżać. Dostosuję się do magistrantów. Pozdrowienia- Grzegorz.
  11. Słyszałem, że Małysz buduje z K 90 i K 120.
  12. U nas w kniei do niedawna obowiązywała tzw. wolna amerykanka, tzn.dzikie wysypiska pod lasem, usankcjonowane przez Gminę. Na szczęście mamy już centralne wysypisko i kontenery we wsiach. Ludek boży nie rozumie, co powstaje w wyniku spalania tworzyw sztucznych,więc palą nadal co się da, głupki.O sortowaniu odpadów nie ma mowy, za małe ilości. Odpady organiczne kompostuję, kocioł c.o. będę miał opalany drewnem - praktycznie nie emituje szkodliwych substancji.Tyle mogę zrobić na razie ze swej strony. Ukłony!
  13. Z tą mętnością wody to jest nie całkiem tak. Ryby karpiowate odżywiające się organizmami żyjącymi w mule zawsze przeszukują całe dno, więc osad organiczny będzie się unosił w wodzie. Odchody ryb nakręcają spiralę eutrofizacji, więc pojawić się może zakwit. To są procesy dość skomplikowane, więc nie będę się rozwodził.Sposobem na czystą wodę jest np. : 1. Mało ryb, najlepiej żerujące w toni - np. jaź - złota orfa. 2. Filtrowanie całej wody nieustannie - może być to filtr żwirowo - kamienny + gąbka + węgiel aktywowany. 3. Oddziaływanie preparatami chemicznymi. 4. Do ew. karmienia ryb używać zbilansowanej paszy granulowanej.
  14. Drogą też nie dojedziesz, bo sołtys asfalt zwija.
  15. gkwiatkowski

    GRUPA WĄCHOCKA

    Drogą też nie dojedziesz, bo sołtys asfalt zwija.
  16. W pełni zgadzam się z Alantą jeśli chodzi o ogrodzenie - tzn. siatka plus coś zielonego.Ja zacząłem od tego zielonego, ale mi zwierzyna leśna intensywnie zżerała.Teraz mam też siatkę. Resztki zielonego pozostawiłem od środka. A ponieważ całość ma 850 mb, a moje przyszłe podwórko 2,63 ha, więc się nie zdziwicie jeśli powiem, że siatka jest leśna, a słupki z akacji. Jest to obliczone na ok. 20 lat - przez ten czas będę miał ścianę zieleni nie do przejścia. Na wiosnę będę znów sadził - tym razem głóg, tarninę i berberys.A koty posadziłem trzy, ale żaden się nie przyjął.
  17. Są gatunki drzew które są w stanie wytranspirować więcej wody od innych.Słyszałem, że dobrze się w tej materii spisuje topola. Nie polecam jej jednak ze względu na uciążliwe kłaki w czasie kwitnienia i bardzo szybki wzrost.Mając taki teren trudno jest coś zrobić. A transpiracja nie działa zimą - liściaste nie mają liści, iglaste śpią.W domu, w którym mieszkam rozwiązałem podobny problem przez opaskę drenacyjną, studzienkę z pompą z wyłącznikiem pływakowym i rurociąg do oddalonego 100 czy 130 m rowu melioracyjnego. Dzięki temu nie mam wody w piwnicy.Swój dom buduję w odległości 300 m - po wcześniejszych doświadczeniach dokładnie wybadałem wachania wód gruntowych i tak zadziałałem, żeby nie robić opaski i nie mieć więcej problemów z wodą. Na wodę mam dość miejsca w stawie.
  18. Wracając do budowy sieci, pająk topik nie ma takich problemów.Buduje pod wodą coś w rodzaju dzwona,potem wypełnia go pęcherzykami powietrza i tworzy swą podwodną przestrzeń życiową.Taki podwodny (częściowo) dom to byłoby coś, co tygrysy lubią najbardziej.
  19. No proszę! Od pająka doszliście do namiotu.Adekwatnie do tematu, bo w przyrodzie nic,jeno ruja i poróbstwo.Z namiotem dobry patent,też tak robimy z żoną - choć małe dzieci już nam nie kwilą.Rozbijamy w sadzie nieopodal domu.Jeśli zaś chodzi o pająka,do zrobienia pierwszych konstrukcyjnych nici wykorzystuje wiatr,a potem mota od środka na zewnątrz spiralę lepkich.
  20. Poczytaj w dziale "pamiętajcie o ogrodach" wątek Staw.Powodzenia.
  21. Mieszkam i buduję w sercu Borów Dolnośląskich - praktycznie mieszkam w lesie .Stąd ten pomysł.W okolicy funkcjonuje wiele kotłów Vigas, Atmos, Żar i podobnych.Użytkownicy są z nich zadowoleni.Nie mam natomiast z kim wymienić poglądów na kocioł Moderator.Jeśli ktoś z bywalców Forum ma taki kocioł, proszę podzielić się wrażeniami.Ukłony.
  22. Dzięki za odzew. Byłem na tych stronach, znam konstrukcje kotłów.Chodzi mi o to ,czy są one porównywalne.Jak na ironię,w firmie w której do niedawna pracowałem zamontowałem zamontowałem duży kocioł Moderator i nieco mniejszy Żar.Drewno było za mokre, więc nie mogę się wypowiedzieć, który bardziej warto kupić.Wybierając dla siebie chciałbym, żeby był dobry i nie za drogi.Może ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniami? Cześć!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...