Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TIGER46

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez TIGER46

  1. Witam Moim zdaniem kocioł lekko przewymiarowany więc będzie więcej palił,temp.zadana zbyt niska z tego sadza i smoła ustawiłbym conajmniej 60*C ,te przedmuchy co 7 min.to też chyba masz za często spróbuj zwiększyć przerwę,producent podaje że można palić od góry ale miałem na próbę bym kupił trochę miału i zapalił od góry,czy strych masz ocieplony?jeżeli nie to dużo ciepełka tam ucieka.
  2. A gdzie jest napisane ,że mam kocioł 30kw?
  3. Ja na próbę przedłużyłem palenisko tu gdzie powinien być popiół dorobiłem blachę gr.5mm dł.5 cm ale podajnik miał problem ze spychaniem popiołu i robił się kopiec na palenisku.Nie zdało to egzaminu, obróciłem ruszt i jest ok.
  4. http://images45.fotosik.pl/1631/86355c244b7acf68m.jpg witam mniej więcej tak to wygląda jak na zdjęciu,z drutu fi 6 wygiąłem tą ramkę gdzie jest oparty szamot z przodu,jak wyjmiesz szamot(trzeba ciągnąć go do siebie) z boku kotła są przyspawane dwa płaskowniki na nich opierasz ramkę i wsuwasz szamot tak aby przód był oparty na ramce a tył tak jak pokazane na zdjęciu.Ramka musi być dopasowana do szerokości kotła(ściśle)
  5. Witam ano proces spalania w tym roku jest zadowalający biorąc pod uwagę poprzednie moje problemy.Testowałem różne opały i stwierdzam że do tego kotła najlepszy jest miał tak jak zaleca producent.Obecnie palę miałem 25 z piasta ładnie się spala ,sporadycznie trafiają się spieki,przy obecnych temp.kocioł dochodzi do zadanej ok.7-8 min.Wprowadziłem 2 zmiany do kotła mianowicie obróciłem ruszt i otwory są bliżej podajnika oraz obniżyłem szamot nad paleniskiem o ok.8 cm i to pozwoliło ograniczyć dymienie z komina jak zawsze dymił tak teraz dymi tylko na początku a potem prawie nie widać dymu z komina.Zainwestowałem jeszcze w siłownik do zaworu 4d oraz sterownik pogodowy st 431.Teraz uzupełniam opał,wynoszę popiół,raz na jakiś czas czyszczenie kotła i spokojnie mogę wypić browarka nie myśląc czy kocioł wygaśnie. pzdr
  6. Alan napisał: Jeżeli podniesiesz temperaturę C.O. to naturalnie zmniejszysz temp na zaworze czterodrożnym. Moim zdaniem podnosząc temp.CO zwiększy się temp.na grzejniki trzeba wtedy przestawić zawór mniejsza na grzejniki i wtedy podniesie się temp.powrotu no ale to jest moje zdanie bo tak u mnie jest. pozdr
  7. Witam akurat kotły defro akm mają dobre uszczelnienie na klapie chyba że kolega ma jakąś wadę uszczelki,domyślam się ,że koledzy palą eko grochem u mnie na kotle AKM eko groch też się szybko wypalał i rosła temp.podajnika na miale akurat to się nie robi.Moim zdaniem albo masz za duży ciąg albo za często dmuchasz a za mało podajesz w podtrzymaniu,sprawdź również wszystkie uszczelnienia na drzwiczkach.
  8. Jeżeli posiadasz sterownik am-lux to kod serwisowy to 5162
  9. Witam Na temat nastaw sterownika kto jakie ma ustawienia to trochę jest napisane w tym temacie,większość ma kocioł AKM a ty masz kocioł nowszej generacji AKM II.Nikt nie poda nastaw jakie będą dla ciebie dobre,każda instalacja jest inna i trzeba samemu dojść do najlepszych ustawień,miał miałowi nie jest równy i tak samo opał ma duże znaczenie(kaloryczność,uziarnienie),ja z moim kotłem walczyłem ponad rok żeby w końcu być zadowolonym z jego pracy i doszedłem do wniosku że kocioł nie lubi zbyt drobnego opału(pylastego miału)a taki miałem opał MIAŁ 23 Z ZIEMOWITU przez który same problemy z kotłem ale na szczęście już powoli ten nieszczęsny miał się kończy,zakupiłem 100 kg groszku z kop.SILESIA i dosypuję do miału i ładnie się spala.Porównując dzisiejsze ceny miału na składzie w mojej okolicy MIAŁ 25 - 615 PLN a GROSZEK 25 -625 PLN to odpuszczę sobie miał i kupię groszek,zero pyłu i ładne spalanie.Podam moje nastawy na chwilę obecną kocioł AKM 22kW: TRYB PRACY-- PRIORYTET BOJLERA TEMP.ZADANA CO-- 60 *C HISTEREZA CO-- 2*C TEMP.ZADANA CWU-- 44*C HISTEREZA CWU-- 3*C PRZERWA PODAWANIA-- 4MIN.55SEC PRZERWA PODTRZYMANIA--57 MIN WENTYLATOR --18 % WENTYLATOR W PODTRZYMANIU: CZAS PRZERWY--44 MIN,CZAS PRACY-- 25 SEC PRZESŁONA NA WENTYLATORZE OTWARTA OK.1,5 CM Życzę powodzenia w ustawieniach
  10. TIGER46

    piec SPYRA

    Witam kotły Spyra to bardzo dobre i sprawdzone kotły,mój sąsiad posiada taki kocioł i pali już piąty sezon bez problemów ,sterownik geco bardzo prosty w ustawieniu jedyne co zmienia to podawanie opału w sezonie letnim ,pali miałem a z komina mało kiedy widać dym. Ja kupiłem kocioł DEFRO AKM i od samego początku mam z nim problemy jak już ktoś kiedyś napisał na tym forum defro to ładnie wygląda a jest wiele kotłów bardziej sprawdzonych do spalania miału niż defro. Obecnie gdybym miał wybór SPYRA czy DEFRO wybrałbym Spyra .
  11. Witam nadmuch to chyba mam dobrze ustawiony bo ogień jest duży a nawet wydaje mi się że jest za duży,przerwę podtrzymania mam ustawioną na 70 min a kocioł stoi około 60 min w podtrzymaniu więc raczej opału nie podaje,wziąłem na próbę miał od sąsiada niby ten sam co mój ale jest trochę więcej kawałków węgla i jest wilgotny nie to co mój (suchy jak pieprz) i kocioł przez dwa dni ładnie pracował nie wygasł,popiół ładnie przepalony . ustawienia kotła: przerwa podawania--- 3min 45 sek. siła nadmuchu--- 35% przerwa podtrzymania--- 70 min wentylator w podtrzymaniu--- czas przerwy 10 min,czas pracy 30 sek. klapka na wentylatorze przymknięta w 90% temp zadana CO--- 62*C temp zadana CWU--- 46*C histereza CO I CWU--- 2*C zawór czterodrogowy ustawiony między 3 i 5 temp na dom ok. 40*C temp powrotu ok.50*C
  12. Wentylator przysłoniłem prawie na max i za szybko się cieszyłem że jest jakaś poprawa bo z rana znowu miał zsypał żar więc szlag mnie już trafia chyba jednak muszę zmienić ten opał na inny albo polać go wodą żeby nie było tyle pyłu.
  13. Dzisiaj zwiększyłem dmuchawę do 30% oraz przysłoniłem wentylator prawie na max i od razu widać różnicę temp.spalin przy dochodzeniu kotła do zadanej w granicach 150*C,popiół nawet ładnie przepalony zobaczę co będzie po nocy.
  14. To pewnie nie masz zaworu n-drogowego bo ja mam obecnie na kotle zadana 64*C na dom puszczam 40*C a w domu temp.23-24*C,zawór 4-d mam ustawiony między 3 a 5 w skali do 9.
  15. Myślę,że problem tkwi w temperaturze zad.c.o 45st to trochę mało ustawiłbym conajmniej 60st,a jaką masz zad. c.w.u?
  16. Witam Posiadam kocioł akm 22kw i nie jest to UNI.Mój kocioł jest z 2010 roku i jest już zmieniony w środku(jak przeczytałeś cały temat to był problem z piecem i serwis wstawiał blachę do środka)u mnie już to jest poprawione ale i tak wydaje mi się ,że z podajnika mogłaby wychodzić cieńsza warstwa opału obecnie warstwa ma grubość ok.8,5 cm. u mnie problem był taki ,że opał który był przepychany przez tłok do palnika zsypywał się jak lawina i zrzucał żar do popielnika przez to miałem co chwile wygaszony kocioł,próbowałem różnych ustawień i raz na jakiś czas żar był zrzucany do popielnika,doszedłem również do wniosku,że do tego kotła nie może być zbyt drobny miał(dużo pyłu) a takim obecnie palę.Przesiałem trochę miału i zasypałem grubszym i nie zsypywał żaru.Ogólnie według mnie piec ma ładny wygląd bo z jego pracy akurat u mnie nie jestem zbytnio zadowolony.
  17. Witam taniej to raczej będzie ciężko coś kupić,jedynie sterownik ST 430 za 300 pln ale z możliwością podłączenia tylko 1 zaworu.Też jestem na etapie poszukiwań siłownika oraz sterownika ale poniżej sumy 700 pln raczej będzie ciężko zejść.
  18. Komfort to minimum 23*C,dla mojej połówki 21*C to zdecydowanie za mało.W mieszaczu mam rotametry-przepływ ustawiony na 2 ,pompa na 1 biegu,obecnie temp.zewn.-1*C na zasilaniu 38*C na powrocie 36*C temp.wewn. ok.23*C. Ciekawi mnie Twoja temp.26*C jakby to się sprawowało u mnie.Muszę jeszcze zmierzyć temp.na płytkach jak to się ma do mojej temp.na mieszaczu.
  19. co to oznacza temp.zasilania czy temp.mierzona na płytkach?
  20. Myślę tak ponieważ żeby czuć komfort cieplny w pomieszczeniu muszę podawać na zasilanie 42 stopnie,mam porównanie z sąsiadem on ma na zasilaniu 36-37 *C i ma ciepło,metraż podłogówki ma podobny tylko że ja mam podłogówkę na mieszaczu KANTHERM a on taki prosty układ pompa +głowica termost.z kapilarą. Nie wiem jak u niego z rozstawem rurek bo u mnie zrobili co 15 cm.
  21. Drugiego domu raczej nie będę stawiał ale kto wie co się może zdarzyć,napewno zbudowałbym mniejszy domek(obecnie 180 użytkowej),nie oszczędzałbym na grubości ocieplenia i na 90% palił bym gazem(czysto i bez roboty).Biorąc pod uwagę moje obecne problemy na DEFRO raczej bym nie postawił.W instalacji napewno dałbym do obliczenia podłogówkę bo teraz mam zrobioną na oko i wydaje mi się że słabo się sprawdza.
  22. Tak jak piszesz mam piec z 2010 czyli z tą blachą,u mnie problemem jest zsypywanie przez opał żaru do popielnika ale doszedłem do wniosku że winę za to ponosi opał -- miał 23 jest bardzo pylisty i podczas podawania zsypuje się jak lawina zrzucając żar do popielnika.
  23. http://images40.fotosik.pl/1352/5c6353289b7156c6m.jpg Ja chyba mam tą blachę wspawaną?
  24. Pilnie to mało powiedziane na zewnątrz mrozy a z piecem coraz więcej problemów!!!
  25. Witam Ja mam do podłogówki mieszacz KAN THERM ,czujnik temperatury podłogówki mam zamocowany do rozdzielacza belka zasilająca i w zależności jak ustawie mam temp.zasilania podłogówki przeważnie ustawioną na 40 stopni.W Twoim przypadku jest to moim zdaniem prawidłowo bo na podłogówkę nie może iść za wysoka temperatura. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...