Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

iberlander

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez iberlander

  1. Czy ktos uzywal i ma jakies doswiadczenia?
  2. Ja miałem taką skuchę: Przekonano mnie żebym kupił Robena bo to dobra firma i choć jest droższa od pozostałych na rynku opłaci się bo niebęde miał żadnych problemów.Kupiłem, a dekarze położyli.Wyglądała pięknie - brąz natryskiwany - wykonano ją w Polskiej fili w Środzie Ślązkiej. I wszystko było ładnie dopóki nie przyjechałem kilka dni później w piękny słoneczny poranek. Slonce swiecilo akurat na skrajne brzegi i w prawie wszystkich dachowkach bylo widac nie domalowane czerwone brzegi. Wymienili na koszt firmy 70 % dachowki po akcji reklamacyjnej.
  3. Wybrałem panele układane na zamek. Mysle , ze na klej przy ogrzewaniu podłogowym nie ma sensu, na wpust(wbijane) wg mnie są rozwiązaniem połowicznycm bo jeśli nawet nie używasz kleju to póżniej i tak ich nie rozłożysz (np. gdy się coś rozleje) na zamek można zawsze zdemontować i zamontować ponownie poza tym zamek powoduje że mogą się minimalnie "naddawać" gdy są duże gradienty temperatury. Zawsze na panelach jest ikonka z wężykami - oznacza że można stosować do ogrzewania podłogowego.
  4. Ja jestem na etapie zalewania (zasypywania ponieważ robie na pół sucho) parteru, górę mam za sobą. U góry chce położyć właśnie panele. Z tego co się dowiedziałem to istotne jest korzystanie pod panele z papieru falistego zamiast folii czy pianki.Sam wybrałem panale 6mm aby zwiększyć przewodność cieplną, ale wtedy zatarcie powierzchni musi być na tip top. ZAstosowałem rury PEX uponoru (Pcv-Al-pcv) w istocie są idealne do układania, pamiętają kształt itd.Korzystałem też ze styropianu z "czopami" - co pozwoliło położyć całą instalację w cztery dni (łącznie ze styropianem i folią) na pow.240m2.
  5. Kupiłem wkład INVICTA z Leroy w zeszłym roku. Grzałem nim niemiłosiernie przez całą zimię różnymi rodzajami drewna (często mokrymi).Nic istotnego się z nim nie stało - był zamontowany prowizorycznie (tylko przewód kominowy).Ostatnio był u mnie fachowiec który sprzedaje kominki i rozprowadzenie ogrzewania.Powiedział że ten wkład się do niczego nie nadaje i szkoda go zabudowywać bo zaraz się rozszczelni , a najlepiej kupić wkład odlany w całości. Teraz także mam spore wątpliwości czy go zabudować czy kupić nowy...
  6. Także kupiłem wkład INVICTA z Leroy w zeszłym roku. Grzałem nim niemiłosiernie przez całą zimię różnymi rodzajami drewna (często mokrymi).Nic istotnego się z nim nie stało - był zamontowany prowizorycznie (tylko przewód kominowy).Ostatnio był u mnie fachowiec który sprzedaje kominki i rozprowadzenie ogrzewania.Powiedział że ten wkład się do niczego nie nadaje i szkoda go zabudowywać bo zaraz się rozszczelni , a najlepiej kupić wkład odlany w całości. Teraz także mam spore wątpliwości czy go zabudować czy kupić nowy...
  7. Ja na styropin (zewnętrzny) na ścianie fundamentowej położyłem papę termozgrzewalną tzn. którą wystarczy przelecieć palnikiem od wewnąśtrz i się klei. Przykleiła się elegancko do styropianu i teraz mam izolacje 100%. To wszystko zależy od wykonawcy, nie którzy nie mają praktyki.
  8. Mój sąsiad wykonał taras z ładnej kostki. Chyba zdecyduje się na to samo ponieważ koszt jest niewielki, a efekt niezły.
  9. Mam 240m2 powierzchni i 1200mb rury (10 obwodów) - ogrzewanie podlogowe i tylko podlogowe. Ostatnio przedstawiciel handlowy od kotla powiedzial mi ze dla takiej ilosci podlogowki standartowa pompa w kotle nie wystarczy, dlatego potrzebuje dodatkowo dwie pompy obiegowe (parter, poddasze) i sprzeglo hydrauliczne aby pompa w kotle nie padla po 2 latach. Czy to brzmi rozsadnie czy tylko znowu chcą ode mnie więcej kasy niż potrzeba? Z góry dziękuje za komentarze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...