Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Misialki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Misialki

  1. Dziękuję za odpowiedź ale wydaje mi się że są .. między innymi MISTRAL SLIM 400 EC Strumień objętości powietrza: 300 – 400 m3/h Spręż dyspozycyjny: 550 – 370 Pa Sprawność temperaturowa: 90 – 79 % Wymiary (wys. x szer. x gł.): 300 x 900 x 720 mm Dla budynków o powierzchni: do 250 m2 Powiedziałbym że to poddasze użytkowe ... zostało tam wybudowane pomieszczenie ocieplone i w zimę panują 'pokojowe' warunki .. powyżej 10 stopni podczas mrozów. Dodatkowo jakby było bardzo źle to mógłbym włączyć ogrzewanie elektryczne .. tak więc tym się nie przejmuję.
  2. Przyszła pora na instalację reku i zonk ... nie mieści się przez właz na poddasze. Skrzynia do schodów 47cm x 99ccm - grubość skrzyni po 2cm czyli zostaje otwór 43 x 95. Planowany był AirPack Home 400h ewentualnie MISTRAL SMART 400 EC ale oba raczej za duże. Co polecacie w mniejszym rozmiarze. Z projektu instalacji wychodzi: Nazwa Powierzchnia [m²] Nawiew / Wywiew [m3/h] 1 Przedsionek 3,39 2 Spiżarnia 2,92 3 Kuchnia 10,13 80 4 Salon 36,37 140 5 Hol 5,13 6 Korytarz 5,04 7 Pralnia 4,34 55 8 Pokój 12,98 45 9 Pokój 15,30 45 10 Łazienka 6,21 55 11 Pokój 11,03 45 12 Łazienka 3,62 55 13 Garderoba 3,90 25 14 Pom. gosp 8,18 Suma m2 = 128,54 Suma nawiew = 275m3/h Suma wywiew = 270m3/h Wydajność centrali wentylacyjnej/Spręż Dyspozycyjny 350 [m³/h]/200Pa Kubatura wentylowana budynku 340 [m³] Dzięki za wskazówki ... PS powinien mieć jakiś protokół co by gadał z moim WAGO i inteligentnym domem https://www.linkedin.com/posts/wieliczkoadam_awscloud-snowflake-covid19lockdown-ugcPost-6743955441006493697-QtCj
  3. Też mi się wydaje to bez sensu. Czyli generalnie można zasypać piachem, dolać betonu na równo z chudziakiem i zapomnieć a ewentualną rewizję zrobić przed garażem?
  4. Potrzebuję porady odnośnie obudowy czyszczaka który znajduje się w garażu pod chudziakiem. Załączyłem projekt, typ czyszczaka oraz aktualne zdjęcie. Nie bardzo wiem jak to wykończyć i chciałbym porady zanim wykonawca się zwinie z budowy i zostawi mnie z tym problemem.
  5. Flashback wyczyść skrzynkę odbiorczą z wiadomości bo masz full i nie można wysłać nic do Ciebie. Sorki za offtopic
  6. To akurat nie problem - możesz pod centralkę telefoniczną podłączyć bramkę gsm bądź użyć jej tylko do videodomofonu i podłączyć jeden bądź dwa telefony i mieć łącznośc wewnętrzną po domu tylko. Zdjęcia to co najwyżej przewodów przed tynkami tak więc nie bardzo pomocne. Wszystkie schematy odnośnie kamerek, modulatora na Dipolu (było o tym niejednokrotnie) - schemat na multiswitchu. Przewody koncentryczne plus zasilanie do kamerek i potem w jedno miejsce do modulatora i multiswitcha. Odnośnie centralki telefonicznej to mam pociągniętą skrętkę do wszystkich pomieszczeń gdzie przewiduje telefon i łączą się w jednym punkcie gdzie będzie centralka. Z centralki również skrętka do bramy (choć zdaje się że wystarczy jedna para przewodów) ale to w zależmości od centralki i bramofonu. Wszystkie schematy rónież w opisie centralek i bramofonów na stronie producentów.
  7. No to ja napisze o swoim rozwiązaniu. Centralka telefoniczna z bramofonem i do tego osobno kamera z modulatorem. Zalety nad videodomofonami. - niski koszt - centralka ok 500 plus bramofon 100 plus kamerka i modulator ok 400 - widok z kamerki w kazdym telewizorze - nie tzeba lecieć do videodomofonu tylko sobie przełączyć kanał pilotem - otwarcie z każdego telefonu - brak biegania do videodomofonu żeby otworzyć. Kamerka i modulator można kupić w Dipolu natomiast centrala i bramofon np. Slican bądź Platan. Zyskujemy do tego dodatkowo fajne funkcje związane z centralką telefoniczną. Wady - trzeba wszystko zaplanować przed tynkami i pociągnąć odpowiednie przewody po domu, jak również przewody do bramy.
  8. My również mamy garaż dwustanowiskowy w bryle budynku i w garażu podobnie jak w całym domu będzie podłogówka. Te pare metrów rury więcej to są żadne koszta a temperatura czynnika dużo mniejsza niż w przypadku grzejnika i nie trzeba nic mieszać w układzie. Ponadto w garażu licznik wody i przy dużych mrozach tej zimy temperatura spadała poniżej zera i musiałem dogrzewać grzejnikiem olejowym aby nie zamarzło. Garaż na osobnej pętli i tylko do grzania w awaryjnych sytuacjach. Nie planuje grzać powyżej 5st.
  9. Edde dzięki za poglądowy obrazek i uświadomienie. Ja niestety jestem informatykiem a nie budowlańcem i wszyscy wykonawcy nazywali te lukarny wykuszami. Zgodzę się że jedna z tych lukarn jest nad wykuszem i to by było na tyle. Aż dziw bierze że najlepsi wykonawcy w okolicy u mnie pracują a tu kilka zdjęć i tyle problemów. Jakieś propozycje zatem? Czyżby zrywanie tynku i styropianu? Rozumie że od wewnątrz gdzie są płyty OSB i tak będzie wełna czyli przemarzanie zostanie zminimalizowane. Czy dobrze sobie kombinuje? Pozostaje zatem ściana frontowa?? Może zatem na tynk wełnę jakiś ruszt i KG żeby to w choć minimalnym stopniu poprawić. Wyjdzie trochę szeroki parapet FlashBack, Jak ten strop spoczywa nie mam pojęcia ale leży już 2 lata tak więc mam nadzieję że nie spadnie. Ponadto masz rację z tą szczeliną - wyjdzie tego kilka cm jak obejrzałem zdjęcia wstecz.
  10. Dzięki za odpowiedź ale do końca jej nie zrozumiałem. Zdjęcia są z przed paru miesięcy więc tynki wysuszone na pieprz. Jeszcze nikt nie przyszedł ocieplać i zanim się za to weźmie chcę mieć wiedzę jak to zrobić prawidłowo. Ale do sedna sprawy. Na dachu tych lukarn na OSB jest papa termozgrzewalana i na to dachówka. Ale chyba nie do końca ci o to chodziło. Jeżeli chodzi o dachówkę po bokach lukarn to ona przylega do płyty OSB i na to był klejony styropian i wszystko dokładnie piankowane. Czy to w tym miejscu ma przemarzać? Czy sugerujesz zatem że wykonanie ocieplenia zewnętrzne lukarny jest źle zrobione? Czy powinni zatem zdjąć dachówkę przed klejeniem styropianu i dopiero do styro dachówkę przycinać? Co do ściany zewnętrznej to dlaczego mają przemarzać? Od zewnątrz przyjdzie tam styropian. W jednym miejscu już zresztą jest tam gdzie nie ma łatwego dostępu po położeniu dachówki. Do pozostałych dwóch z dostępem nie ma żadnego problemu choć znów faktem jest że dachówka dotyka ściany. Czy naprawdę ta grubość dachówki (1cm??) która styka się ze ścianami spowoduje że lukarny długo nie pożyją? Przecież od góry jest na niej 14cm styropianu co powinno spowodować jej 'ocieplenie' na styku ze ścianą i OSB a od spodu będzie wełna lub styropian. Oto jak wygląda to od spodu http://www.kosz.webd.pl/inne/img/wykuszociepl.jpg http://www.kosz.webd.pl/inne/img/wykuszdoociep.jpg
  11. Temat przeglądam od jakiegoś czasu ale wciąż mam wątpliwości odnośnie ocieplenia moich lukarn, proszę zatem was o pomoc. Moje wątpliwości są tym większe że dwóch różnych wykonawców ma zupełne odmienne zdanie. Do rzeczy, wykusz skonstruowany w następujący sposób: Płyty OSB po bokach i góra oraz Porotherm 25 ściana frontowa (jeżeli można ją tak nazwać). 3 takie lukarny i z zewnątrz w stanie surowm wyglądają następująco http://www.kosz.webd.pl/inne/img/przedociepl.jpg Zostały ocieplone z każdej strony (boki i front) styropianem o grupości 14cm. http://www.kosz.webd.pl/inne/img/poociepl.jpg Wewnątrz wygląda to następująco http://www.kosz.webd.pl/inne/img/Wykusz2.jpg http://www.kosz.webd.pl/inne/img/wykusz1.jpg I teraz pytania: 1. Czy na ocieplenie góry wełna bezwarunkowo? 2. Czy boki OSB od wewnątrz ocieplać wełną mineralną czy też nie? Jak pisałem dwie wersje już słyszałem. Jedna z wersji mówi płyty KG bezpośrednio na OSB a druga o wełnie i dopiero płyty. Wykonawca który mówi że bez wełny twierdzi że będzie się tam para skraplała i wełna będzie gniła. Drugi wykonawca mówi że bez wełny będzie za zimo. Jak to zrobić żeby było ciepło a zarazem dobrze. Ja sam skłaniam się ku wełnie (i tak musi być na górze). 3.Jeżeli wełna to jakiej grubości? 4. Co ewentualnie zamiast wełny żeby to docieplić?
  12. Mam podobny problem gdyż posadzka betonowa na tarasie przed wejściem też mi pękła i powstała szczelina o szerokości 4-6mm. Kupiłem na próbę zaprawę do naprawy pęknięć posadzek w Casto (5kg worek za 25PLN) nie pamiętam nazwy ale po około miesiącu niestety zaprawa pęka. Czy możecie polecić konkretny preparat - chyba musi być w miarę elastyczny żeby to załatać. Pęknięcie poprzeczne na całej szerokości ok. 1,5. Dzięki i pozdrawiam
  13. Poszukujemy teraz kogoś do wykonania ocieplenia wykuszy. Chodzi o ocieplenie styropianem, tynk, parapety, podbitka - czyli na gotowo. Trzy wykusze do obrobienia - czy możecie kogoś polecić - tylko ekipa musi być fachowa bo zależy nam żeby to dobrze zrobić.
  14. Misialki

    GRUPA KOSZALINSKA

    Poszukujemy teraz kogoś do wykonania ocieplenia wykuszy. Chodzi o ocieplenie styropianem, tynk, parapety, podbitka - czyli na gotowo. Trzy wykusze do obrobienia - czy możecie kogoś polecić - tylko ekipa musi być fachowa bo zależy nam żeby to dobrze zrobić.
  15. Ja proponuje puszki zakryć ładnie zaślepką, zamalować i po zamontowaniu głośnika do ściany zrobić malutką dziurkę żeby przełożyć przez nią przewód i podłączyć bezpośrednio do głośnika. Z tego co czytałem każde takie gniazdko pogarsza jakość dźwięku i w dodatku jakoś nie podoba mi się to zbytnio na ścianie na wysokości oczu w salonie przykładowo.
  16. My mieliśmy trochę nietypowe okna i jako jedna z niewielu firm która zgodziła się je wykonać była firma PPU "DACH". Robią na profilach Veka no i produkcja jest na miejscu co nie było bez znaczenia. Jedno z okien wykonane było źle (otwarcie na zewnątrz) i w sumie nie było problemu z wymianą. Nie ma pośredników nie ma na kogo zrzucać winy: - O Boże okno otwiera się na zewnątrz - Przecież sami panowie robili pomiary - No ale na dokumencie produkcyjny było takie - Ale mnie nie obchodzi co było na waszym wewnętrznym dokumencie - to już wasz problem. - Mam pan racje, za kilka dni przywieziemy nowe. Fakt że było to ponad 2 tyg, ale okno nietypowe z łukiem - chyba nieźle na tym stracili bo raczej nie znajdą nikogo na takie coś. Nie wyobrażam sobie jak bym to robił przez przedstawiciela, a producent gdzieś w innym mieście. Na pewno przedstawiciel chciałby zrzucić winę na producenta a producent na źle wysłane zamówienie. Mogłoby się trochę ciągnąć.
  17. Misialki

    GRUPA KOSZALINSKA

    My mieliśmy trochę nietypowe okna i jako jedna z niewielu firm która zgodziła się je wykonać była firma PPU "DACH". Robią na profilach Veka no i produkcja jest na miejscu co nie było bez znaczenia. Jedno z okien wykonane było źle (otwarcie na zewnątrz) i w sumie nie było problemu z wymianą. Nie ma pośredników nie ma na kogo zrzucać winy: - O Boże okno otwiera się na zewnątrz - Przecież sami panowie robili pomiary - No ale na dokumencie produkcyjny było takie - Ale mnie nie obchodzi co było na waszym wewnętrznym dokumencie - to już wasz problem. - Mam pan racje, za kilka dni przywieziemy nowe. Fakt że było to ponad 2 tyg, ale okno nietypowe z łukiem - chyba nieźle na tym stracili bo raczej nie znajdą nikogo na takie coś. Nie wyobrażam sobie jak bym to robił przez przedstawiciela, a producent gdzieś w innym mieście. Na pewno przedstawiciel chciałby zrzucić winę na producenta a producent na źle wysłane zamówienie. Mogłoby się trochę ciągnąć.
  18. Kamerek Ip chyba nie puścisz na TV no bo jak zamienić sygnał cyfrowy ze skrętki na analogowy na koncentryk. Nie wydaje mi się to możliwe, ale przyznam że nie jestem jakimś specjalistą - raczej pasjonatem. Ponadto te wszystkie serwery multimediów itp - troszkę nowszy serwer za jakieś 1300PLN zintegruje te wszystkie funkcje w sobie i wiele wiele więcej (Monitoring i publikacja na WWW, FTP, Serwer WWW, Serwer plików itd, itd) . Rozprowadzenie po domu trzeba wcześniej zaplanować - w moim wypadku jest to skrętka 6kat i zrobi się Gigabit Internet w całym domu. Skrętka jest doprowadzona wszędzie ... nawet do garażu. Niektórzy powiedzą że przesada - no ale ze szpuli 300mb jeszcze ze 100mb zostało
  19. A widzisz teraz widzę ale ta rurka wygląda na zdjęciu jak przewód elektryczny. A jak zakończysz ten kabelek głośnikowy tzn są jakieś hermetyczne gniazdka głośnikowe Kabelek jest długi i podłącze bezpośrednio do głośnika - mam nadzieje że jak będzie wystawał na odległość 2 czy 3 cm ze styropianu nic mu się nie stanie Ewentualnie jeszcze włoży się w jakąś opaskę termokurczliwą tka dla świętego spokoju. A głośniczek np taki: http://sklep.rms.pl/index.php?p2645,glosnik-zewnetrzny-odporny-na-promienie-uv-wodoodporne-infinity-outrigger
  20. Wszystko ładnie na dipolu opisane, ale skoro chcesz na tacy to proszę: http://www.dipol.com.pl/przewod_tv_przemyslowej_yap_75-0_59-3_7_2x0_5_z_dwoma_przewodami_zasilajacymi_100m__M6500_100.htm Ja nie robię monitoringu IP tylko na koncentryku. Zatem z kamerek do jednego miejsca powyższym przewodem - tam jeden zasilacz na kamerki i dalej (serwer) już można samym koncentrykiem bez zasilania. Kamera wyposażona jest w złącze z wyprowadzonymi przewodami zakończonymi standardowymi złączami: wizja - BNC, zasilanie - gniazdo 2.1/5.5. http://www.dipol.com.pl/kamera_kolorowa_zewnetrzna_n-cam_115_z_reflektorem_podczerwieni_M11234.htm PS. Dużo tych linków do Dipola ale chcę powiedzieć że nie jestem żadnym przedstawicielem ani nie mam z tego tytułu żadnych korzyści
  21. Po prawej stronie na wysokości ok. 1,5m o poziomu tarasu!!!
  22. Te cztery przewody które idą do modulatora rozdzieliłem i poprowadziłem również do serwerowni. Serwer to zwykły PC - może być trochę przestarzały - z zainstalowaną kartą PCI video. Do tego jakiś programik do karty w komplecie albo sporo dobrego freeware http://www.dipol.com.pl/karta_video_gv-250_4_wejscia__program_geovision_M8205.htm i duży dysk twardy Programy mają często opcję że kasują pliki po określonym czasie od ich nagrania (np. po miesiącu). Instalacja i konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...