Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_jarl_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez _jarl_

  1. Mamy pozwolenie na budowę !
  2. Mamy pozwolenie na budowę !
  3. To nawet lepiej że z okolic czarnobyla, bede miał gratis oświetlenie w ścianach Adaptacje robiła mi firma lokalna (SATOR z Pucka), zaplaciłem zgodnie z cennikiem 1350zł
  4. Chetnie pokażę jak wróci od urzędasów, ale ja modyfikowalem gotowca i niewiele zmienilem. Wiekszy taras, dodatkowe okna polaciowe i rezygnacja z tego dodatkowego pomieszczenia obok lazienki na gorze, czyli bedzie duza lazienka z duzym oknem polaciowym bo akurat z tej strony mam widok na morze
  5. _jarl_

    Domy z bali

    Urzekła nas prostota Bartnego, dodatkowo ta wizualizacja na stronie pasuje jak ulał do naszej działki. Bedziemy mieć piec na paliwo stale (pellets), ale myśle tez o solarach (ciepła woda latem i nie tylko). Kominek bedzie ale tylko jako "klimat".
  6. Na razie troche nasz rozped budowlany wstrzymał nowy członek rodziny; Basia (6 tygodni). Kompletujemy dokumenty. Czekamy na pozwolenie na budowe. Mysle o balu okrągłym min 26cm, zero ocieplenia, nachetniej modrzew syberyjski albo sosna syberyjska. Mysle ze budowa czesci drewnianej ruszy na wiosne 2009.
  7. _jarl_

    Domy z bali

    Jakoś do tego garażu trzeba sie dostać, no chyba że tylko z zewnątrz budynku, to zawsze stwarza ryzyko powstania mostków termicznych. Jeżeli garaz jest tylko dostawiony do budynku a nie stanowi z nim jedenej całości to oczywiscie nic nie pogarsza, ale myslalem ze rozmawiamy o garazu w bryle.
  8. Złożyliśmy dokumenty w celu otrzymania pozwolenia na budowę.
  9. Złożyliśmy dokumenty w celu otrzymania pozwolenia na budowę.
  10. _jarl_

    Domy z bali

    Zgadzam się że garaż w bryle budynku to zbyt duży ukłon w stronę wygody kosztem wyglądy całego domu. Podatek od garażu wolnostojącego jest większy ale taki w bryle na pewno pogarsza energooszczędnośc całego domu, inna sprawa że taki wolnostojący trudno ogrzewać. Zawsze jest cos za cos. Ja zamierzam budować bartne (osiek tez mi sie podoba), jedyna zmiany to powiekszenie dolnego tarasu, likwidacja tego śmiesznego pomieszczenia obok łazienki na poddaszu i dwa dodatkowe okna połaciowe w celu doswietlenia pokojów na górze. Acha i oczywiscie pelne podwpiwniczenie. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe.
  11. _jarl_

    Domy z bali

    Sorry piotr.nowy, ale nie zamierzam palić w piecu starymi oponami. Piece na paliwo stałe też są uważane za ekologiczne; jest to kwestia zastosowania odpowiedniego paliwa oraz właściwego sposobu spalania. Właściwie jedyny minus, jak dla mnie, takiego pieca to konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownie oraz na składowanie zapasu paliwa. Ogrzewanie kominkiem nie jest najbardziej efektywnym (ekologicznym) sposobem zamiany drewna na energię, to właśnie jest przykład nieefektywnego pieca na paliwo stałe.
  12. _jarl_

    Domy z bali

    Jak dla mnie to nie ma innej alternatywy niż porządny piec na paliwo stałe (z automatycznym systemem podawania paliwa) + kominek oczywiście to raczej jako dodatek niż główne źródło ciepła.
  13. _jarl_

    Domy z bali

    A czemu tylko na priv ? Chyba warto promować banki, które mają na tyle rozwiniętych analityków, że uznają domy z bali za nie gorsze niż murowane (na to aby uznali za lepsze nie liczę).
  14. _jarl_

    Domy z bali

    Ja też na początku byłem zwolennikiem bal-ekofiber-bal (myślałem o firmie z mazur), ale skutecznie się wyleczyłem cenami takiej ściany (pełny bal jest w porównywalnej cenie, a własności cieplne niewiele gorsze), dodatkowo regułą jest stosowanie cienkich bali 70mm, wykrzywiają sie niestety i wypaczają. Spotkałem się też w kilku miejscach z opinią że ściany domu z bali powinny być robione z bali grubości min 120mm ( 2x70mm to w sumie 140, ale jakoś straciłem do tej technologi zaufanie).
  15. Zapadła decyzja w sprawie technologii, okrągły bal bez docieplania (czyli min 20cm, ale chyba lepiej 26cm). Jest kilka firm robiących w tej technologii (materiał zazwyczaj sprowadzają z Rosji), ceny podobne. No chyba że w końcu znajdziemy jakie rozsądne dojście do firm bezpośrednio w Rosji.
  16. Zapadła decyzja w sprawie technologii, okrągły bal bez docieplania (czyli min 20cm, ale chyba lepiej 26cm). Jest kilka firm robiących w tej technologii (materiał zazwyczaj sprowadzają z Rosji), ceny podobne. No chyba że w końcu znajdziemy jakie rozsądne dojście do firm bezpośrednio w Rosji.
  17. _jarl_

    Domy z bali

    2200/m2 - to strasznie dużo, ostatnio jedna firma wyceniła się (domek około 110 użytkowej) na 1800/m2, stan surowy zamknięty czyli okna i drzwi ale bez dachu (w cenie tez transport), bal 26cm okrągły (sosna lub świerk sprowadzany ze wschodu)
  18. WZiZT już mamy ! Hurra !
  19. WZiZT już mamy ! Hurra !
  20. _jarl_

    Domy z bali

    Pytanie do ankamienna; jaka jest grubosc bala ? Na oko chyba nie wiecej jak 15cm. Czy na ocieplenie planujecie ekofiber czy tez standardowo welna mineralna ? Czy mozesz zdradzic co za firma buduje Twój domek ?
  21. _jarl_

    Domy z bali

    Ta firma z Gdanska http://www.ewm1.pl/pl/reklama/domsyberyjski/projekty.htm to tylko pośrednik, ja na pytanie wysłane emailem też dostałem jedno zdjęcie . Po rozmowie telefonicznej z panem odpowiedzialnym za handel domami z bala okazało się że nie ma problemu z wykonaniem domu zgodnie z dostarczonym projektem (kosztuje to 500euro extra opłaty za adaptację projektu). Gotowy dom przychodzi z instrukcją montażu (koszt transportu kolejowego to około 1000euro). Generalnie nie ma w Polsce jeszcze nikogo kto by korzystał z tej oferty ( wszystko idzie do naszych zachodnich sąsiadów), największy problem jest z koniecznością zapłaty z góry za całość. Gdyby było kilku chętnych można by szukać kontaktu z firmami rosyjskimi na własną ręką korzystając z pomocy poloni w Rosji. np. http://dom-polski.tpu.ru/polski/main.htm Jest firma z olsztyna która buduje z drewna syberyjskiego (sosna, modrzew), koszt stanu surowego otwartego za 1m2 użytkowej w przypadku modrzewia (bal okrągły 26cm) to około 1300zł. Tylko czy modrzew nie jest za ciemny ?
  22. _jarl_

    Domy z bali

    Carbov - zawsze można zastosować Ekofiber albo Termax (ocieplenie na bazie celulozy) + obiecie z drewna. Wtedy nic nie stracimy z atmosfery domu z bala. Sam się zastanawiam czy wybrać bal bez ocieplenia czy bal z ociepleniem. Moj znajomy postawił dom z płazów (18cm), nie zastosował żadnego docieplenia od środka i spokojnie przezimował ( tzn nie stracił majatku na ogrzewanie). Według mnie szansa na tanie budowanie z grubego bala to materiał i firma z Rosji (albo tylko sam materiał; sosna lub modrzew syberyjski). Np dom 200m2 za 100tys http://www.ewm1.pl/pl/reklama/domsyberyjski/projekty.htm - firma z Tomska Zresztą sam stan surowy otwarty to tylko 25% całkowitych kosztów budowy.
  23. Wiosna się zbliża :) http://picasaweb.google.pl/jarl7219/Mrzezino/photo#5038082312179838690" rel="external nofollow">http://picasaweb.google.pl/jarl7219/Mrzezino/photo#5038082312179838690
×
×
  • Dodaj nową pozycję...