Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

derekpl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez derekpl

  1. Witam W chwili obecnej zostałem powstrzymany przez sprawy natury formalnej, i zmuszony do skorzystania (nie taniego) z pomocy architekta, mam nadzieje, iż pomoże mi rozwiać wątpliwości. Jedyne co trochę mi się nie podoba, to, to iż Pani architekt podchodzi do takiego ocieplenia bardziej jako tendencji a nie technologii wykonania „trzeba by sprawdzić jakie grubości ocieplenia, są w tabelach, dla domów pasywnych”. Zamierzam ogrzewać gazem z linii miejskiej poprzez użycie pieca kondensacyjnego, do tego przewiduje montaż rekuperatora. Rozważam możliwość budowy GWC w formie rurowej, ale skutecznie powstrzymuje mnie kwestia odprowadzenia kondensatu pary wodnej, gdyż mieszkać mam w okolicy, której czasowo (wiosna, jesień) poziom wód gruntowych znacząco się podnosi, boje się przez to nie miłego zapachu a także tego co mogło by zacząć żyć własnym życiem w owych rurach, poprzez brak możliwości ich skutecznego czyszczenia. Najgorsze jest to – iż dopiero zacząłem, efektów nie widać kasa ubywa znacznie, a ilość dylematów rośnie. Dzięki za pomoc.
  2. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. O ile moge ocieplic sciany, strop i taras o tyle nie bardzo wiem jak mam sie zabrac do fundamentow. Z opisow na forum wiem ze nowo budowane domy mozna ocieplic przez wprowadzenie, po miedzy fundament a sciane wlasciwa warstwy z bodaj "cieplejszego pustaka". O tyle ja remontuje to co juz stoi. Czytalem opisy kilku technologii, wszedzie byla jedynie mowa o ociepleniu sciany do linii gruntu, jak ugryzc temat ponizej? Dzieki za zainteresowanie tematem.
  3. Tak wiec chyba zdecyduje sie na 20 cm Jeszcze jedno pytanie, posiadam calkiem sporo 10 cm styropianu, czy moge na scianach przykleic 10 a do niej nastepnie kolejna 10 co w sumie da 20 cm? Czy kolkowac pierwsza warstwe a puzniej takze druga - czy wystarczy tylko druga? Wszystko oczywiscie sowicie zakolkuje (jak na razie sam chce wykonac to ocieplenie) Czy nie bedzie w takim rozwiazaniu jakiegos problemu?
  4. Przy zastosowaniu wszedize po 15 cm styropianu wychodzi mi cos takiego: Sciany : 0.250 Podloga : 0.227 Strop, ktory jednoczesnie jest rarasem : 0.264 Za to przy zastosowaniu 20 cm : Sciany : 0.196 Podloga : 0.181 Strop, ktory jednosczesnie jest tarasem : 0.204 Zastanawia mnie wartosc do ktorej oplacalne jest jeszcze ocieplenie, zeby nie robic sztuki dla samej siebie.
  5. Dzieki Program super i do tego darmowy, trochę trudny w obsludze, dla laika, ale swoje wyliczylem Ciekaw jestem jeszcze, jak sie ma "energooszczednaosc" do wartosci U, lub jak w tym programie K. Czy jest moze gdzies jakas informacja, chodzi mi o przedzialy od .. do kiepskie od ... do dobre od ... do bardzo dobre, czy cos podobnego.
  6. Witam Ramontuje stare pomieszczenia, w chwili obecnej jestem po etapie niszczenia, a na etapie koncepcyjnym. Czytalem troche i znalazlem iz polska norma mowi iz U dla budynkow nowo wydowanych nie powinna byc wyzsze niz 0,3 z czego inwestozy wybieraja zawsze nizsze. 1. Sciany zbudowane sa z 24 cm cegly silikatowej, ja z rozpedu kupilem styropian 10cm po przeliczeniu wyszlo mi U na poziomie 0,33. Zastanawiam sie nad dokupieniem dodatkowo 5 cm co dalo by calosciowe 15 cm i U=0,23. Nie mam za bardzo porownania, czy jest to juz wystarczajace rozwiazanie. 2. Czy jesli kleic bede do sciany 10 a do niego 5 i zabezpiecze to kolkami nie bedzie problemu? 3. Zakladajac ze sciany mialy by po 15 cm ocieplenia, na jaka grubosc powinienem sie zdecydowac jesli chodzi o ocieplenie podlogi (na gruncie, z tego co widze, to wylanej na nieprzygotowane podloze z gruzem warstwa wylewki okolo 5 cm), nie uzytkowego poddasza oraz tarasu ktory znajduje sie nad polowa pomieszczen, w sumie 50 m2 ? Czy wystarczy zachowanie tej samej grubosci?
  7. Witam Mam następujący dylemat: Kilkanaście lat temu działa stanowiła całość teraz są to dwie oddzielne działki których mieszkańcy delikatnie powiedziawszy się nie lubią. Przypadł nam remont jednego budynku – sprawa ma się w ten sposób. Budynek sąsiedni przylega ścianą do granicy a nasz oddalony jest o około 1 m od niego, część naszego budynku wysunięta jest poza obrys sąsiedniego i w tej części umieszczone jest okno wychodzące na działkę sąsiada. I tu pytanie – podczas remontu chcemy wymienić okna, lecz zastanawia mnie to – czy sąsiad nie może poczynić kroków w celu nakazania nam zaślepienia tego otworu okiennego – na dobra sprawę znalazłem tylko przepisy o granicach i odległościach w budowie domów i to bez okien.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...