Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bazhyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    526
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bazhyl

  1. U mnie było podobnie i musiałem na mapce nanieść budynek, który "mam kiedyś zamiar" wybudować w linii zabudowy.
  2. Szkoda tego pisania, jak na kilkanaście złotych miesięcznie... ja zapłaciłem za rok z góry prawie 200zł i problem z głowy. Za wywrotkę ziemi do ogródka płaciłem 500zł. Swoją droga wozić śmieci samochodem osobowym na osiedle, ech... chociaż z drugiej strony pewnie się rodzina cieszy, bo w innym przypadku zapewne byście ich nie odwiedzali.
  3. U mnie jeszcze surowo, ale przymierzam się do paneli WPC. Można boso chodzić, taniej niż egzotyk, trwalsze niż Sosienka.
  4. U mnie w najzimniejszym okresie 600zł. Standardowo 400-500. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych preferencji użytkownika i sposobu egzystowania .
  5. Mogę napisać jedynie, że wełna nie ma tutaj sensu jeśli bierzesz ją pod uwagę jedynie dla zmniejszenia hałasu. Silikaty sobie spokojnie poradzą. Ja mam dom niedaleko torów kolejowych i w środku bardzo rzadko coś słychać. Oczywiście pozostaje jeszcze problem grillowania, ponieważ na zewnątrz oczywiście nic nie stłumi hałasu do 0. Chociaż w sumie do wielu rzeczy można się przyzwyczaić.
  6. Błąd montera. Nie ma tutaj mowy, że coś było za ciężkie. Niech wraca i naprawia.
  7. U mnie wszystko piknie. Mieszkam i czekam do końca zimy, aby wyjść ze snu zimowego i zabrać się za jakieś prace przy domu .
  8. Apropos wpisu w dzienniku - zdjęcia prosiemy
  9. Ja osobiście wybrałbym kabel w ziemi. Walczyłem z Enionem 1,5 roku, ponieważ musieli przebić się pod drogą, ale się udało. Teraz nie mam 30m warkocza, który wisiałby mi nad głową. Wybór jednak należy do Ciebie, ponieważ niektórym to może nie przeszkadzać.
  10. Ja mam stelaż i takie rozwiązanie mogę polecić.
  11. Mam kilka metrów mniej, działa jak należy, a jak zagotujesz wodę w instalacji, to Ci nie zachlapie całego pokoju.
  12. Skoro by zrobić dobrze układ zamknięty trzeba mieć doktorat to po co na siłę wstawiać kominek w taki układ? Co do schładzania płaszcza wężownicą - nie wiem jaką średnicę musiałaby mieć ta rurka (wężownica), aby schłodzić całą wodę w obiegu. Jest to jakaś forma zabezpieczenia, ale z jej skutecznością bywa różnie.
  13. Ja mam układ: 1) Kocioł gazowy kondensacyjny - grzeje ciepłą wodę w zasobniku i oczywiście grzeje dom. 2) Kominek z płaszczem wodnym - jak wyżej 3) Solary - grzeją wodę Od wiosny do jesieni działają u mnie tylko solary. Zimą w tym roku praktycznie tylko gaz, natomiast plan jest taki, by kocioł gazowy ogrzewał dom tylko podczas naszej nieobecności, a jak jesteśmy w domy palenie w kominku, ponieważ lubimy kominkowe klimaty . Nie mam żadnego bufora.
  14. U mnie dom 167,8m2, wszędzie kaloryfery, dodatkowo 3 obiegi podłogówki na RTL'ach. Garażu nie ogrzewam. Dom ocieplony styropianem 15cm, kocioł gazowy kondensacyjny. Oczywiście w ciągu dnia w tygodniu temperatura jest obniżana, ponieważ nikogo nie ma w domu. Płacę za gaz około 400zł/m-c.
  15. Widać Kris_ST, że decyzja już podjęta... natomiast zgadzam się tutaj z jek. Jeśli ważne są dla Ciebie jedynie walory użytkowe to oczywiście Twoje rozwiązanie spełnia je zapewne w 100%, natomiast kwestia wizualna to rzecz gustu - dla mnie średnie rozwiązanie - kłopotliwa markiza prezentuje się korzystniej w moich oczach. Osobiście taras mam na NE, więc nie mam tego typu problemów, aczkolwiek zgadam się, że nad tarasem musi być cień.
  16. U mnie coś takiego pod kolor okien: http://www.parkier.pl/parapety-stalowe-drewnopodobne.html Parapety nie dzwonią ponieważ deszcz nie pada u mnie na okna i parapety.
  17. U mnie czyszczenie raz w tygodniu w zupełności wystarcza, natomiast szyba brudzi się w zależności od drewna i sposobu jego układania.
  18. Wizja sensowna. Tak jak napisał przedmówca, szukaj architekta i do dzieła. Ja osobiście posiadam już rodzinę, natomiast miałem podobne dylematy. Ostatecznie zrobiłem całość, przy czym poddasze będę sobie wykańczał powoli, do momentu gdy będzie potrzebne.
  19. Moim zdaniem, jeśli chcesz mieć w miarę równomierne rozprowadzone owo powietrze musisz doprowadzić je bezpośrednio do każdego pomieszczenia.
  20. Ja gruntowałem tuż przed strukturą gruntem z systemu - Ceresit 70zł/10l + pigment z Castoramy. Rozmawiałem z ekspertem z Ceresita i mówił, że gruntuje się bezpośrednio przed strukturą. Gruntowanie kilka miesięcy przed nie ma sensu. Dom stał bez struktury całą zimę i wiosnę - nic się nie stało.
  21. Przy melodii to raczej generalnie chyba nie zaciekają okna i nie brudzi się elewacja. Ja nic nie podwyższałem, nie wydłużałem i również nie mam tego tyu problemów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...