Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sarabanda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    78
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Sarabanda

  1. Odradzam tynki cementowo - wapienne!!! Takie mamy z mojego skąpstwa, bo miało wyjść taniej... Pewnie trochę taniej wyszło niż gdyby robić Kreislem, ale teraz tego Kreisla 510 musiałam kupić do poprawek! I za robociznę też trzeba zapłacić. Znajomi też robili tynki c-w tradycyjne i też bardzo żałują, bo po malowaniu już nie wyglądają dobrze. Nie wiem co u nas będzie, gdy się pomaluje... Jakaś lepianka chyba. Tak oryginalnie znaczy się. Rozważałam nawet robienie gładzi. Na poddaszu przy okazji robienia płyt g-k zostało "wygładzone" w całości i wygląda super! Parter ma trochę więcej metrów. Może przy następnym malowaniu.... No i trzeba uwzględnić czas potrzebny do wykonania tynków tradycyjnych i maszynowych. Czasem te moje oszczędności kosztują mnie tyle nerwów i pieniędzy.... Ale co tam świadectwo, grunt żybyśmy zdrowi byli!
  2. Nie wytrzymam i dodam swoje 3 grosze: Pan Trojak zakładał u mnie w domu alarm, jest perfekcjonistą i przemiłym, kulturalnym człowiekiem! Gdyby wszyscy w taki sposób wykonywali swoją pracę, mogłabym się przebranżowić i budować domy. Byłaby to zabawa, a nie pasmo udręk, bo niestety też miałam nieprzyjemność spotkać gołosłownych partaczy! Panie Sławku, pozdrawiam i życzę wytrwałości, ponieważ ja już macham ręką...
  3. Mayland! Zbyt rzadko zaglądam na Forum i odpisuję dopiero teraz... Jutro będę w LM i sprawdzę (mam nadzieję, że nie za późno) czy jeszcze mają te płytki w promocji, ja je kupowałam chyba we wrześniu i odbierałam w ubiegłym tygodniu. Różnie to wygląda z promocjami... Za dekory płaciłam już bez promocji, coś około 50 zł za płytkę ze wstawionymi kwadratami.
  4. Machnąć się jest w kosztach bardzo łatwo. Jak przyjdzie do wybierania płytek na podłogę i dojdziesz do wniosku, że trawertyn jednak lepiej wygląda w salonie niż gres, że drzwi nie z Gredy tylko drewniane na zamówienie, że jak alarm to już najnowszej generacji to te 150 -200 tys. to i tak niewiele... Poza tym nie policzyłam takich bzdetów jak kominy, strop, szambo i inne takie duperele. Ale na szczęście szybnko się uczę. Przy następnym domu zapewne lepiej oszacuję koszty.
  5. A u mnie dyletacja na szczęście jest dobrze zrobiona, bo robiłam ją sama. Praca dla idioty, a jaka przyjemność, że coś zrobiło się samej! Przy okazji polecam forumowego EIMUNDA, a raczej jego ekipę... Chłopaki zrobili 250 m2 wylewki w jeden dzień! Zaczęli o 7 rano, pozbierali się o o 15.30. Nie mają wprawdzie tego helikoptera tylko zacierają ręcznie, jednak wylewki są zrobione dobrze. Polecam! Polecam! Polecam! I jeszcze raz dziękuję!
  6. Ostatatnio znalazłam coś takiego: http://www.allegro.pl/item269714372_to_nie_kamien_sciany_elewacje_luki_kominki.html Nawet niegłupie, ale cena jak za prawdziwy kamień...
  7. Do oglądania polecam TTW Opex i Inwest Bud na Puławskiej 599, a potem zakupy w internecie na http://www.eplytki.pl lub w marketach budowlanych. Płytki, które w TTW Opex kosztują 86 zł/m2 kupiłam w Leroy Merlin za 28,50! Trochę czasu to wymaga, ale jaka satysfakcja!
  8. Wystarcza, ale ile nerwów mi zjadło, to tylko ja wiem. Na razie stan surowy zamknięty z instalacją alarmową, elektryczną, ocieplonym dachem i tynkami ok. 220tys. Powierzchnia całkowita ok.230m2. Uff!
  9. Ubezpieczyłam dom w trakcie budowy w Hestii. Dom na 200tys, kradzież z włamaniem (dot. elementów stałych) 60tys. Składka za pół roku 600 zł. Ważne: już po zamieszkaniu, a nie po odbiorze budynku przechodzi się na zwykłe ubezpieczenie domu i tu już są zniżki za alarmy , okna antywłamaniowe. W Warcie było drożej i żądali opłaty za rok z góry. Zmiana na ubezpieczenie domu po odbiorze. W PZU powiedzieli, że nie mają takiego ubezpieczenia. Później dowiedziałam się, że jednak mają takie ubezpieczenie, ale było już "po ptokach", więc nie drążyłam.
  10. Też pocieszam się tym, że w domu będzie więcej miejsca na szpejozę, która sypie nam sie teraz na głowy. Myśl o planowanych szafach i schowkach doprowadza mnie do błogości... A co do sprzątania, to z mycia okiem co 2 tygodnie już wyrosłam (czasem nawet szmata przymarzała mido okna! ). Teraz wychodzę z założenia, że za parę lat nikt nie będzie pamiętał, że danego dnia nie miał wyprasowanej bluzy, ale może zapamięta jesienny spacer, a że na nim trochę zmarznie, można założyć polar. Tych nie prasuję! Idę na zakupy! Kupię całej rodzince wdzianka polarowe!
  11. W ubiegłym tygodniu biegałam za wkładami, jakbym się co najmniej szaleju i blekotu najadła... Niby kilka miesięcy temu już wybrałam właśnie ZUZIĘ z Kratek, bo cena bardzo przystępna, do tego dają kredyt nieoprocentowany. Ale pojechałam, zobaczyłam i poddałam się. Od strony estetycznej ZUZIA jest tragiczna! Do tego instalatorzy i kominkarze różnej maści niezbyt przychylnie wypowiadają sie o tych kominkach. Tylko jeden kominkarz mnie namawiał na ten kominek, a później chciał zedrzeć ze mnie skórę za obudowę i ma dziwnie masę wolnych terminów. Zamówiłam Lechmę. Trcochę droższa, ale prosta i bez udziwnień.
  12. Moja rada:możesz podpisać przedwstępną umowę w formie aktu notarialnego przd podziałem i zawrzeć dodatkowe warunki jakie muszą być spełnione, by doszło do transakcji. Gdy działka będzie wydzielona, ale jeszcze nie Twoja możesz wystąpić o warunki zabudowy nie będąc jej właścicielem, chyba że jest plan z-p. I przestroga: nie licz, że wszystko dobrze się ułoży... Jeśli ma się coś spieprzyć, to spieprzy się napewno! Mam pewne doświadczenie w kwestii dróg, służebności itp.
  13. Mam obecnie mgliste porównanie. Obecnie ja buduję dom z poddaszem użytkowym, a znajomi dom piętrowy (podobny metraż +/- 230 m2). I myślę, że koszty są podobne. Niby znajomi lali dwa stropy, ale za to mieli normalny (czyt. tanie) okna. Cena tych Veluxów to czyste zdzierstwo, a że mam ich 12, to wydatek spory. Trochę więcej poszło znajomym materiału na ściany i więcej zapłacili za tynki, ale ja mam przed sobą ocieplenie dachu i zrobienie płyt g-k. Znajomi mają ładne cztery pokoje na piętrze, a u mnie po podłodze jakieś hangary, a wszystko to trudne do aranżacji. Zwłaszcza 15-metrowa łazienka, gdzie nie ma miejsca na prysznic.... Myślę więc, że chyba należy się kierować raczej upodobaniami niż samą kalkulacją. Gdybym miała teraz decydować i tak wybrałabym poddasze, te skosy są takie urocze... Ale mając do wyboru dom parterowy a piętrowy zdecydowanie opowiadam się na korzyść parterowego! Tylko ta ziemia taka droga.
  14. Do grafitowej dachówki Euronity mamy rynny plastkowe firmy Bryza (10-letnia gwarancja) i wyglądają bardzo dobrze. Na mój gust, oczywista. Polecam.
  15. Przy okazji szukania czegoś o geberitach wpadłam na ten wątek i przeczytałam... Ludzie!!! Pokazaliście tu nasze polskie piekiełko! Zawiść rządzi tymi co zazdroszczą tej osławionej umywalki za 5 tysięcy. Szczęście ma Pataya, że nikt go nie spytał skąd miał tę kasę i nie zażądał PIT-37. Ma chłop farta... Kolejna nasza cecha to ta rodzinność. Te argumenty, że to wolę na wczasy z rodziną, itp. Co ma pieron do wiatraka! Mowa o łazienkach, a nie o wyjazdach. Kupił Pataya tę umywalkę, jego broszka. I się cieszy. I dobrze. O to chodziło. Ja kupiłam dziś na allegro wannę ROCA za pół ceny katalogowej, bo ktoś się pomylił i kupił nie to co trzeba. I też się cieszę. Uwielbiam okazje! Kwestia wydanej kasy na bzdety nie podlega klasyfikacji moralnej. Dobrze, że do linczu nie doszło. Zaglądam na forum, kiedy potrzebuję jakichś informacji związanych z budową domu, a od takiego jazgotanie są inne fora. Pozdrawiam budujących!
  16. Ja mam jeszcze większy problem: otwór na drzwi garażowe jest za wysoki. Drzwi już zamówione, te standardowe. Czy najpierw je zamontować, a potem coś zrobić z ziejącym otworerm, czy też zminiejszyć wysokość przed montażem. I jak???
  17. Zadręczam kogo mogę, ale mam dylemat na miarę Antygony: walczyć czy dać sobie ("se" lepiej brzmi, ala fatalnie wygląda ) l siana... Czy komuś w Warszawie udało się legalnie zrobić oczyszczalnię? (Dla niewtajemniczonych spoza stolycy: Ursynów jeszcze nie wszedł w XXI wiek i nadal parę lat a kolorowymi inaczej ) Chodzi mi głównie o papierologię i paniusie w urzędach... Czy określenie w warunkach zabudowy "ze względu na wysoki poziom wód gruntowych w tym rejonie..." jest wyrocznią i będę zmuszona co 2 tygodnie spotykać się ze smutnym panem, co to mu pieniądze nie śmierdzą (czyt. z szambiarzem)? Pomóżcie dobrzy ludzie!
  18. U mnie robią właśnie tynki cementowo - wapienne. Dzisiaj położyli ostatnią warstwę z piaskiem kwarcowym i część zatarli na gotowo. Jest ślicznie!!! Ściany są białe, gotowe pod malowanie i nie rysują się pod dotknięciem paznokciem. Wprawdzie tynkarze dotarli na budowę z dwutygodniowym poślizgiem, ale już teraz widzę, że warto było czekać. Polecam zdecydowanie! Ale uważajcie na ekipy: znajomym trafili się oszuści (z internetu), którzy spaprali im salon i po wzięciu kolejnej zaliczki (a zaliczki były duże) uciekli
  19. Czy warto użerać się z urzędnikami? Dziś Pani w Urzędzie Gminy powiedziała mi, że w życiu nie uzyskam zgody na wybudowanie POŚ, bo poziom wód gruntowych na Ursynowie jest wysoki i ona sama widziała w 1997 roku wodę w piwnicy w jakichś tam domach. Ja jej tłumaczę, że działka jest na górce (27 metrów ponad poziomem lustra wody w Wiśle), że gleba jest piaszczysta i poziom wody jest niski, bo obok przechodzi rów melioracyjny głęboki na 3 m i zawsze jest suchy. Wstępnie umówiłam się z geologiem na wykonanie badania geotechnicznego, ale czy jest sens to robić (kosztuje to 1000 zł)? Pani urzędniczka twierdzi, że ekspertyza geotechniczna jest psu na buty, bo teraz jest sucho, a ona przecież widziała wodę w piwnicy.
  20. Ratunku! Gdzie kupowaliście szambo? I jakie lepsze: betonowe czy z tworzywa?
  21. W poniedziałek "wchodzą" tynkarze!!! Cena 16zł / m2. W tym szlichta z piasku kwarcowego, ale dzisiaj dowiedziałam się od szefa, że mam szcząście, bo teraz to już ceny są inne. Ze strachu nie zapytałam jakie...
  22. Ile obecnie płaciliście za mapę projektową wraz z naniesieniem projektów przyłączy prądu, wody i gazu?
  23. Właśnie ostatnio przerabiałam problem rynien... Sprawdź przede wszystkim: Ile masz rynien na cełej połaci dachu? Mój kierwonik budowy obawiał się przelewania wody przez rynny, bo mam tylko 2 na dach 250 m2, ale zbiera wodę ładnie... Uff! Sugerował, że jeśli woda będzie przelewała się przez rynny trzeba zrobić kosze (takie zbiorniki) pod lejem spustowym i to załatwiłoby problem. Jaki mają przekrój Twoj rynny - może trzeba będzie wymienić standardowe 90-ki na 110-ki? Jaki to system?
  24. Mam pytanie odnośnie tego hydraulika: czy on od razu zrobił piony na drugie piętro do kanalizacji?! Cena jest porażająca.
  25. Za wykonanie następujących prac przy dachu kopertowym 260m2: więźba, folia, dachówka betonowa, orynnowanie, montaż 12 veluxów i podbitka - zapłaciłam w czerwcu 35zł/m2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...