Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alexsoft

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    276
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez alexsoft

  1. Piec to jest: http://www.immergas.com.pl/menu_2/kk/victrix_plus/models/20_120.htm Grzejników mam 12 sztuk moc bliżej mi nieznana..... Dom ma ok. 850m3 (220 m2) koszt zeszłego sezonu ok. 5000PLN (propan) temperatura 21.5C
  2. Był pewien problem ze początkową konfiguracją pieca - (piec "strzelał tak jak motocykl) - przyczyna okazała się być zbyt niska moc minimalna i przy stosunkowo "zaazotowanym" propanie powodowało to drobne wybuchy. Dopiero za trzecią wizytą serwisu udało się to poprawić. Ale po za tym w ogóle nie wiem że mam piec - odkręcam wodę i leci ciepła. Co do "ekonomiczności" to trudno mi o niej powiedzieć bo nie mam skali porównawczej (w moim domu nigdy innego pieca nie było - a jako że dom nietypowy nie mam z kim porównać).
  3. Działa od dwóch lat.
  4. http://www.agkorc.com.pl/
  5. zacząłem w sierpniu wprowadziłem się w maju i żadne drewno (a mam wyłącznie parkiety i drewniane schody) nie popękało a dom był całkowicie wyszuszony zimą za pomocą ogrzewania z otwartymi oknami. (wylewki wylewane w grudniu miały < 2% w końcu lutego)
  6. Cóż suche (czytaj suszone komorowo) i proste drewno JEST dostępne w Polsce ale: 1. z VATem i transportem (teraz pewnie droższym niż dwa lata temu) 2. znacząco droższe niż mokre (zwykle ok. 100%) 3. np. pod Warszawą ja znalazłem najbliżej w Wieluniu k. Częstochowy 4. inni producenci spod Warszawy nie byli w stanie dostarczyć żądanych przekrojów (np. 10m 14*14 - 8m 24*14) 5. warto je stosować wtedy gdy: a. od razu zabudowujesz dach wełną i gk. b. masz drogi dach którego koszt pokrycia przekracza znacząco koszt więźby i nie chcesz ryzykować dla paru tysięcy złotych oszczędności Tak więc jeśli koszt materiału na więźbę jest poniżej 15% kosztów dachu to mam sens stosowanie dobrego materiału - jak np. 50% to to wg. mnie nie ma sensu bo z mokrego też dach wyjdzie - a że może być gdzieniegdzie krzywy -> takie ryzyko.
  7. Cóż albo pod + kotwy albo nad wrzucasz płytę betonową. Ale ja mam wody gruntowe w zależności od pogody od 250cm do 50cm i szambo betonowe jest szczelne (tj. wywożę szambo a nie wody opadowe). Więc może jednak lepiej poszukać sprawdzonego wykonawcy betonowego szamba?
  8. Taaa a Powiat musi "tylko" w w ciągu 30 dni nie zaprotestować - cóż są przypadki że protestują.
  9. Zgadza się bo tak jak Carl pisałem o D12a...... PS-Ja nie mam 5 okien dachowych tylko 11......
  10. D12a - wybudowany. Uwagi - to drogi projekt - jest on zdecydowanie nie "ekonomiczny" Wady - "specyficzne" usytuowanie salonu - trudno znaleźć miejsce na telewizor (ale zawsze można zlikwidować telewizor), schody w salonie - drewniane samonośne = kosztowne
  11. albo dokupić neutralizator do kondensatu
  12. A jak z tym jest, jezeli ja chce juz do istniejacego budynku (stan surowy zamkniety z instalacjami, ale w zamierzeniu mialo byc ogrzewanie elektryczne, ktorego ja nie chce) dac instalacje gazowa? Tez potrzebuje pozwolenia na budowe? I kto w zasadzie powinien robic taki projekt? Tak bez projektu się nie obędzie..... np. mi zrobiła firma od butli gazowej.
  13. 1. aby wykonać wewn. inst. gaz potrzebujesz: a. pozwolenie na budowę 2. aby otrzymać pozwolenie na budowę potrzebujesz: a. projekt b. wykonawcę z uprawnieniami c. kierownika budowy z uprawnieniami tak więc samemu jej nie wykonasz.
  14. Cóż moje wyleki po 2.5 miesiącu miały <2% ale suszenie się odbywało się ZIMĄ (na zewnątrz powietrze idealnie suche przy mrozie -5 i -10 w środku powietrze podgrzewane do 15-25C okna otwarte)
  15. Moze byc problem bo orzech ma bardzo rozbudowany system korzeniowy - przesadzalem 0.5m orzecha z 1.5m korzeniem wiec 1.4 moze miec korzen np. 5m.....
  16. 1. przewód elektryczny - np. 5*10mm 2. przewod telefoniczny - minimum 3 pary (a lepiej wiecej) 3. domofon/videofon ok. 4 pary 4. sterowanie brama: w moim przypadku to 2*2*0.5+2*2*0.0X+przewod antenowy 5. ew. kabel antenowy do telewizji kablowej
  17. Cóż, obawiam się że trwałość betonowych malowanych dachówek jest mimo wszystko inna niż szkliwionych (a nie angobowanych!) dachówek ceramicznych.
  18. 200 raczej nie starczy. (chyba ze nie wykonczycie go w srodku) powierzchnia dachu to ok. 280 m2 scian zewnetrznych do ocieplania/tynkowania ok. 300 m2 w tym domu jest duza objetosc podciagow i spora powierzchnia zabudowy, i gigantyczna powierzchnia scian wewnetrznych do tynkowania, wewnetrzne DREWNIANE schody, a fundamenty sa dosc zlozone (obwod 70m a law jest ponad 110m) Ja mieszkam w D12a i wiem ze 200 to dopiero stan surowy zamkniety + poczatek wykonczenia (przy zalozeniu ze nie potrzeba np. wymiany gruntu i fundamenty sa normalne a nie wzmocnione, i wykonczenie jest materialami z dolnej polki cenowej). Sam dach (wiezba + pokrycie) w tym domu (z wiezba) bedzie kosztowal MIN. 40 tys. Sugeruje popatrzec na kosztorys "muratora" - szczegolnie spojrzec na koszty wykonczenia ktore sa POWAZNIE nie doszacowane. np. drzwi wewn. maja byc po. 100PLN wraz z oscieżnicami. podloga na gotowo kosztuje 20PLN/m2 - po spojrzeniu na te ceny trzeba sie przejsc do sklepu i sprawdzic czy takie materialy wykonczeniowe sa dla was akceptowalne. Jesli chodzi o roboty "budowlane" wielka niewiadoma sa koszty fundamentow - bo ich wielkosc i koszt sa zalezne od gruntu na jakim budujesz - gdy masz mokro koszty mnoznikowo rosna. Takze prosze nie zapomnieć o kosztach przyłączy, ew. szamba, ogrodu, ogrodzenia, podjazdów bo koszt domu wykończonego to zwykle max. 60-70% kosztów całej inwestycji. Mimo, że nie byłem zwolennikiem budowy domu (wołałem duże mieszkanie) teraz uważam, że warto było rozpocząć budowę. Dom nie jest mieszkaniem - to coś innego.
  19. Cóż aby móc zbudować POS potrzebujesz wykonać: - zgłoszenie do starostwa Aby starostwo nie wyraziło sprzeciwu w ciągu 30 dni powinieneś mieć zgodę gminy lub co innego w zależności od tego co sobie zażyczy starostwo. Tak więc skoro starostwo życzy sobie opinię z gminy a gminy zgody nie dostaniesz to nie zbudujesz POS.
  20. Są specjalne WKRĘTY pastikowe które wkręcasz do styropianu - i lampa się trzyma wyłącznie na styropianie.
  21. Ja jestem pewien że do Visbitu można kleić płyki klinkierowe - może dlatego że mam tak zrobione i jeden sezon bez uszczerbku przetrwało....
  22. Szukam wykonawcy ogrodzenia - siatka z betonową podmurówką....
  23. alexsoft

    Grupa kampinoska

    Szukam ekipy do wykonania ogrodzenia - siatka z betonową podmurówką....
  24. Szukam ekipy do wykonania ogrodzenia - siatka z betonową podmurówką....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...