Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Norbertus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Norbertus

  1. Norbertus

    Płyty g-k na sufit

    W tym przypadku, najpierw tynk pozniej sufit podwieszany na odpowiednich stelazach. Dlaczego nie bezposrednio do desek? Poniewaz jest to nie zgodne ze sztuka budowlana... Drewno nie jest materialem stabilnym i po pewnym czasie plyty moglyby zaczac pekac. Pozdrawiam.
  2. Witam serdecznie. Około 2 lat temu montowałem ten produkt u znajomej... z tego co wiem to wszystko jest ok. Swoją drogą to myślę, że żaden zlew nie będzie w stu procentach odporny na atak spadających garnków Pozdrawiam.
  3. Witaj. Jeżeli stara farba ma tzw. pigment "krwawiący" (oddaje kolor w kontakcie z wodą), wówczas najlepiej od razu zerwać ją przed jakimkolwiek remontem, żeby później nie trzeba było kupować specjalnej farby "na plamy". Ty piszesz, że skrobałeś ją, uzupełniłeś tynk i położyłeś gładź. W takim przypadku twierdzenie, że to plami stara farba jest bzdurą. Powodów może być kilka, być może nie poczekałeś aż owe zalanie wyschnie, strop jest drewniany i drewno po zalaniu puściło barwnik, to samo w przypadku stropu ze szlakobetonu. Tak czy inaczej, zwalanie "winy" na farbę niema żadnego uzasadnienia, a dla sąsiada jest najłatwiejsze
  4. 20zł/m2 -100zł/m2. Rozpiętość duża. Wszystko zależy od bardzo wielu czynników...
  5. Tak to w życiu bywa, że zdobycie pewnej wiedzy, zawodu czy umiejętności wymagają określonego czasu, nauki, praktyki itp I naprawdę ciężko jest przekazać to wszystko "od tak". Lepiej skonsultować z fachowcem na miejscu Ale do odważnych świat należy i na własnych błedach najskuteczniejsza nauka
  6. Witaj. Oczywiście takie flamastry są w sprzedaży i nie kosztują zbyt wiele Jedna uwaga, to w żadnym wypadku niema nic wspólnego z profesjonalnym "podejściem do sprawy". W telewizji reklamuje się przeróżne "super-nowości", jednak z prawdą bywa różnie Jeżeli fuga jest stara i przebarwiona na tyle, że nieda się jej w żaden sposób wyczyścić, pozostaje wymiana jej. Jest to dość trudne i wymagające dużej precyzji zajęcie (łatwo uszkodzić istniejące płytki). Możesz też użyć owego flamastra ...lecz efekt będzie doraźny.
  7. Witaj Myślę, że w takim przypadku ustalanie stawki godzinowej może okazać się nie najlepszym pomysłem... Wiem z doświadczenia zatrudniając różnych ludzi do swojej ekipy. Przeważnie jest tak, że pracownik zatrudniony na stawkę godzinową stara się jak potrafi by czas potrzebny do realizacji zadania był jak najdłuższy Ten sam pracownik rozliczany za konkretne dzielo, potrafi zupełnie zmienić swoje podejście do pracy ...bo i motywacja jest zupełnie inna. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Zakres o którym piszesz jest łatwy ale pewnego doświadczenia jednak wymaga. Myslę, że około 10zł za roboczogodzine byłoby ok. Jeśli zlecisz to firmie, dużo więcej Pozdrawiam.
  8. Witaj. Blat z płyty gipsowo kartonowej zdecydowanie odradzam... Możesz zrobić szalunek, zbrojenie i wylać beton. Możesz też wykonać go z płyty OSB (nie zawsze, to zależy od kształtów konstrukcji którą chcesz wykonać, rozmieszczenia punktów podparcia itp.) Pozdrawiam.
  9. "Porządne profile"- Ploskie normy budowlane określają z jakiego rodzaju stali mają być wykonane, jaka jest wymagana minimalna grugość blachy. W tej chwili nie pamiętam tych wartośći ale łatwo jest znaleźć odpowiedź w internecie . To jest ważne ponieważ chodzi o wytrzymałość i sztywność proili. Te w hipermarketach budowlanych typu Castorama, są tanie, cieńkie i nie spełniają wymogów. Dobre profile produkuje np. Knauf, Nida, Norgips. Jak wytłumaczyć pisemnie technologie montażu płyt G-K?...? hm... spróbuję ale tak w skrócie... Jeśli chodzi o sufit i skosy, profile mocujemy w odstępach co 52cm, płyty przykęcamy poprzecznie do kierunku profili. Kolejny rząd płyt zaczynamy od przykręcenia płyty obciętej na długość 104cm (w ten sposób uzyskujemy "wiązanie" na krótszych bokach płyty, co znacznie usztywnia całość i przyczynia się do nie powstawania pęknięć). Krótsze boki płyt należy "fazować" przed montażem. Podobna zasada w przypadku ścian i ścianek działowych z tą różnicą, że profile mocujemy w odstępach co 60cm, a płyty przykręcamy wzdłuż profili. Nie wiem czy odpisałem w sposób zrozumiały... Pozdrawiam.
  10. Witam. Kilka lat temu pracowałem w fabryce Rockwool w Cigacicach. Byłem zatrudniony na dziale produkcji, innymy słowy produkowałem tą wełne Powiem szczerze, że bywało różnie z efektywną kontrolą jakości. Zdarzało się, że duże partie produkcyjne były dopuszczone przez labolatorium kontroli jakości jako produkt pełnowartościowy ( choć było inaczej) tylko dlatego żeby Mistrz Produkcji mógł wykazać się tzw. "wysokim budżetem" Nawet po uzyskaniu certyfikatu jakości ISO zdarzały się 'przekręty". Wszystko zależało od tego która brygada produkowała, 2 na 7 były nierzetelne. (jedna brygada w ciągu 8 godzin produkowała średnio 90ton wełny). Jerzeli chodzi o FASROCK-L to ten produkt jednak był niezwykle często i dokładnie kontrolowany pod względem jakości. Dlaczego... mogę tylko przypuszczać Firma Rockwool bardzo rzetelnie rozpatruje reklamacje i w razie owych zwraca wszystkie poniesione koszty i rekompensuje straty. Jednakże przciętny człowiek nie bardzo wie co można rekllamować, a wszystkie paramerty które ma spełniać wełna są podane na etykiecie w postaci synboli których laik raczej nie odczyta. Takie realia były tam kilka lat temu, jak jest teraz? Nie mam pojęcia Pozdrawiam.
  11. Witam. Proszę napisać na mój adres mail'owy o jaki zakres chodzi i czy jest możliwość zakwaterowania dla dwóch osób w pobliżu miejsca budowy, lub w jej miejscu? Prowadzę firmę remontowo- wykończeniową. Pozdrawiam.
  12. Spróbuj odtłuścić plamy używając do tego np. nafty. Oprócz tego jest na runku dostępna szeroka gama farb przeznaczonych do pokrywania uciążliwych plam które można stosować jako podkład. To powinno rozwiązać Twój problem. Pozdrawiam.
  13. Witaj. Jestem wykonawcą. Myslę, że może być różnie... Zdecydowanie w takim przypadku jednym z podstawowych warunków jest wykonanie konstrukcji z profili stalowych (porządnych, nie z hipermarketu!!). Kolejnym istotnym warunkiem jest PRAWIDŁOWE wykonanie konstkukcji. Przykręcanie płłyt G-K również powinno być wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami (muszą być przykręcone w taki sposób aby było "wiązanie"). Materiały użyte do spoinowania powinny charakteryzować się wysoką twardością, a zarazem wysoką elastycznością. Na tak wykonaną całość osobiście nie bał bym się udzielić gwarancji
  14. Płaci się za konkretna pracę, nie za fatygę... Najlepiej (dla obu stron) jest wcześniejsze ustalenie ceny "fatygi"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...