Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ctr_tomi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ctr_tomi

  1. Witam, mam doprowadzony prąd do domu do masztu/sztycy. Po ostatnich silnych wiatrach zabezpieczenie przeciwdeszczowe/ daszek z góry tego masztu zerwało. Czy powinienem to zgłosić czymś to grozi? Sztyca w środku domyślam się jest pusta więc ma to chronić tylko przed korozją czy przed czymś jeszcze? Pozdrawiam.
  2. Witam, dom kwadraciak z lat 70, 8 x 8m. Strych ma służyć jako suszarnia prania. Dom 1,5 pustaka ocieplony 5 cm styropian. Całe ciepło ucieka do góry nie idzie go dogrzać, w lecie upał okropny bo blacha niczym niezaizolowana, a na posadzce nie ma nic. Chce położyć styropian i zalać to miksokretem, w związku z tym mam pytanie: Ile warstw? Jaka grubość? Jaka grubość wylewki? Czy dawać folię? Pozdrawiam.
  3. Witam, mam klatkę schodową do połowy pomalowaną farbą olejną tzw. lamperia. Chciałbym zrobić całą klatkę glinką wenecką. Jak przygotować ścianę pomalowaną farbą olejną, czy należy ją zedrzeć, czy są jakieś grunty na farbę olejną, tak aby pomalować później farbą podkładową i dać glinkę? Jak glinka sprawdza się w praktyce, chodzi mi o zabrudzenia, mam wielkiego psa, który brudzi ściany, czy glinka pomalowana lakierem ochronnym da się zmywać? Pozdrawiam.
  4. nawet nie graciarnia, tylko suszarnia prania, strych nieużytkowy.
  5. Witam, muszę wybrać w tym tygodniu sposób na ocieplenie strychu. Dom jest z lat 60 - typowa kostka. Dach jak to w takich domach, goła blacha bez żadnych folii. Latem jest sauna na strychu, zimą wiadomo. Co będzie lepszym rozwiązaniem, natrysk pianki na dach czy izolacja stropu wełną? Ze względu na oszczędność na opale chyba lepiej byłoby strop ponieważ ciepło nie będzie uciekać górą? Jeżeli będzie ocieplony pianką tylko dach to będę miał oszczędności na opale w zimie takie jakbym ocieplił strop? Czy natrysk pianki mogę zrobić na gołą blachę między krokwie? nie będzie się tam tam skraplać woda zimą tak jak do tej pory i wsiąkać w piankę? Pozdrawiam.
  6. Proszę o jeszcze jedną poradę. Po konsultacji z rodziną doszliśmy do wniosku, że strych w naszym domu będzie nieużytkowy z tego względu, że i tak jest w tej chwili na niego bardzo trudno wejść, jak dojdzie 30cm ocieplenia będzie to praktycznie niemożliwe bez czołgania. Podłogi nie będziemy robili, oprócz wąskiego dojścia do komina i włazu na dach - tam damy 2 legary + osb. Proszę mi napisać jak poprawnie ułożyć wełnę na stropie? Po prostu ją położyć na goły strop w dwóch warstwach? Czy folię dawać na strop przed położeniem wełny? Czy na wełnę dawać jakąś folię? Jeżeli trzeba dać folię proszę napisać jaki rodzaj i grubość, ocieplenie będziemy wykonywać samodzielnie. Jeszcze jedna kwestia, po rozmowach ze znajomymi Ci straszą mnie, że jak nieumiejętnie ocieplę strop to czeka mnie pleśń i grzyb - szczególnie mieli na myśli styropian, co tutaj można zrobić źle, żeby powstał grzyb itd? Proszę o ostateczne wskazówki. Pozdrawiam.
  7. Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze 2 pytania, warto bezpośrednio przed rozłożeniem wełny i belek dać na posadzkę folię paroizolacyjną? Na wierzch wełny też coś trzeba dać? Czy po obwodzie powinienem dać izolację obwodową?
  8. Komin jest z cegły szamotowej. Z podnoszeniem belek z tego co widzę nie miałbym problemu, ponieważ można kupić nawet 30 cm wysokość takiej belki. Jaką grubość i rodzaj wełny Pan proponuje, czy położyć paroizolację, proszę o nazwy produktów, abym wiedział co zamówić.
  9. Tak, rozważałem taką możliwość, ale podłoga ma dużo nierówności, jak to kiedyś wylewali strop na poddaszu, boję się, że jeżeli położę bezpośrednio na nią styropian ten popęka pod obciążeniem.
  10. Witam, mam poważny problem nurtujący mnie w zasadzie od kilku lat. Mieszkam na wsi, mam dom jednorodzinny + inne zabudowania. Obok mnie jest działka 30 arowa z dwiema chatami. Właściciele opuścili tę działkę około 10-15 lat temu. Na działce z czasem zrobił się pustostan, zarosła drzewami, chwastami, jest ogólny burdel. Działkę upatrzyli sobie miejscowi alkoholicy. Nawiasem mówiąc jeden z właścicieli działki, ma 30m metrów dalej sklep spożywczy oczywiście z alkoholem, nie muszę mówić gdzie spożywają go jego klienci. Powybijali szyby w chatach i codziennie bez żadnego skrępowania urządzają tam libację. Jest to okropnie uciążliwe, hałasy nie dają swobodnie pracować na naszej działce nie mówiąc o niedzielnym grillu itd. wszystko słychać nawet przez zamknięte okna. Boimy się, że któregoś dnia po prostu podpalą te chaty, a są oddalone od naszych zabudowań o niecałe 10m. Co mogę zrobić i gdzie szukać pomocy? Może napiszę co do tej pory zrobiłem: - zadzwoniłem na policję, przyjechała oznajmiła, że to teren prywatny i do 22 nic nie mogą zrobić, na pozostałe wezwania już nie reagują bo to nie mój teren - ustaliłem właścicieli - są to 2 rodziny - oznajmili, że nie interesuje ich co się dzieje na tej działce - zaproponowałem odkupienie działek - zaśpiewali sumę, za którą bym kupił cały dom razem z działką - zaproponowałem pomoc w ogrodzeniu + część moich materiałów na płot dałbym gratis - zostały mi po budowie - odpowiedź - nie będą w to inwestowali Co mogę zrobić gdzie się zgłosić, to naprawdę staje się nie do wytrzymania. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  11. Witam, posiadam dom kostka z lat 70, wymiary 8x8. Chce ocieplić strop poddasza - w lecie panują temperatury nie do wytrzymania dla mieszkańców II kondygnacji w zimie ucieka ciepło.Strych będzie służył tylko i wyłącznie jako suszarnia prania, ale chodzić po tym trzeba. Skłaniam się jednak ku wełnie. Zrobiłbym podłogę na dwuteowniku Kronopol, takie belki, zamiast legarów zamawianych w tartaku miałbym gotowe rozwiązanie. Przykryłbym to płytami OSB na pióro - wpust też tej samej firmy. http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt na to wełna - tylko jaka grubość - 20 cm wystarczy? Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać? Czy między warstwą wełny a płytą OSB powinna być szpara, jeżeli tak to jaka? Czy od komina spalinowego powinienem zachować jakąś odległość? Czy na stropie położyć jakąś folię? Czym przymocować belki do stropu? Same belki stworzą mostki termiczne bo będą bezpośrednio na stropie czy pod te belki powinienem coś dać np. paski styropianu, czy poprawne będzie ułożenie wełny tylko pomiędzy belkami? Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
  12. Skłaniam się jednak ku wełnie. Zrobiłbym podłogę na dwuteowniku Kronopol, takie belki, zamiast legarów zamawianych w tartaku miałbym gotowe rozwiązanie. Przykryłbym to płytami OSB na pióro - wpust też tej samej firmy. http://www.mdb.kronopol.pl/Belki-dwuteowe/Produkt na to wełna - tylko jaka grubość - 20 cm wystarczy? Czy jeszcze powinienem o czymś pamiętać? Czy między warstwą wełny a płytą OSB powinna być szpara, jeżeli tak to jaka? Czy od komina spalinowego powinienem zachować jakąś odległość? Czy na stropie położyć jakąś folię? Czym przymocować belki do stropu? Same belki stworzą mostki termiczne bo będą bezpośrednio na stropie czy pod te belki powinienem coś dać np. paski styropianu, czy poprawne będzie ułożenie wełny tylko pomiędzy belkami? Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
  13. Witam, posiadam dom - kostka z lat 70. Do tej pory ocieplenie stropu na strychu było w postaci trocin rozsypanych na stropie. Praktycznie nic to nie dawało w zimie trzeba było bardzo dużo grzać, w lecie upał na piętrze dochodzący do 35 stopni. W tej chwili zapadła decyzja o ociepleniu stropu. Strych został wysprzątany, trociny usunięte. W tej chwili jest tylko goła wylewka - oczywiście nierówna. Po kilkudniowym czytaniu informacji wybór padł na ekofiber. Planuję dać warstwę ok. 25 cm. Ze strychu zamierzam korzystać tylko i wyłącznie jako suszarni na ubrania, żadnych gratów już tam nie będzie. Mam pytanie do ludzi, którzy mają takie ocieplenie, jak rozwiązać problem poruszania się po stropie ocieplonym ekofibrem? Pozdrawiam.
  14. Witam, mam dom - piętrowa kostka z lat 70. Na strychu jest goła blacha niczym niezabezpieczona, efekt jest taki że na piętrze temperatura w lecie sięga 35 stopni. Ponieważ będzie to poddasze nieużytkowe chciałbym ocieplić tylko strop. Znalazłem znakomite rozwiązanie firmy Austrotherm - PADLAP. Położyłbym tego 20cm, z tymże mój zapał do tego materiału ostudziła cena - prawie 100zł za m2. Czy znacie Państwo takie rozwiązania innych firm, tańsze? Czy może lepiej będzie położyć styropian w 2 warstwach po 10 cm i na to płytę OSB 8mm? Pozdrawiam.
  15. Witam, zrobiłem dojazd w postaci 2 pasów ażurów. Dojazd ma służyć przeważnie dla samochodów osobowych, ale sporadycznie samochód z węglem czy drewnem też przez nie przejedzie. Wykonawca jaki podbudowę zrobił ok. 40cm zagęszczonego piachu ze żwirem. Tydzień po ułożeniu ażurów wjeżdża samochód z piachem ok. 9t. wszystkie ażury się zapadają część z nich pęka, dzień wcześniej padał deszcz co dodatkowo rozmiękczyło teren. Wykonawca nie chce przyjąć reklamacji tłumacząc, że ażury nie były robione pod takie obciążenia i że to moja wina, że wpuściłem taki pojazd. Moje pytanie jest takie, czy pod ażury w ogóle właściwą podbudową jest sam zageszczony piach? Czy dyskwalifikuje to wykonawcę i oznacza spapraną robotę? Nie wiem na czym stoję i czy mogę egzekwować coś do niego czy faktycznie wina leży po mojej stronie? Pozdrawiam.
  16. problem po rozmowie z kierownikiem budowy został rozwiązany. Pozdrawiam.
  17. Witam! Jestem na etapie układania kostki brukowej na podjeździe. Ekipa twierdzi, że wystarczy podłoże standardowe z piasku i cementu. Obciążenie to samochód osobowy 1,5t oraz czasami samochód z węglem 5-6 ton. Kostka grubości 6 cm. Czy fachowcy mają rację i wystarczy tylko takie podłoże czy trzeba najpierw podsypać gruzem, tłuczniem czy żwirem. Proszę o opinie.
  18. Witam! Posiadam piec połączony z bojlerem. W lecie palę w piecu, aby ogrzać wodę w bojlerze. Mam pytanie: Czy jak temperatura osiągnie np. 70 stopni, mogę wyłączyć pompę od pieca bez obaw o wzrost ciśnienia w instalacji? aby woda nie krążyła w obiegu i nie ochładzała wody w bojlerze? Jak prawidłowo powinno się eksploatować takie rozwiązanie? ps. sterownik na piecu nie ma opcji sterowania bojlerem. Pozdrawiam.
  19. Witam! Dostałem propozycję pracy w firmie jak temacie. Chciałbym zapytać czy ktoś korzystał z ich oferty. Zajmują się dystrybucją kostki brukowej, węgla, pustaków, cementu. Pozdrawiam, będę wdzięczny za każdą opinię.
  20. aktualne: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10448893 Części eksploatacyjne, wkłady 10 calowe do systemow odwróconej osmozy, do filtrów domowych, zapraszam.
  21. aktualne http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10448893
  22. Witam! Jeżeli Ktoś z forum potrzebowałby filtra do wody zapraszam na moje aukcje. W ofercie także części zamienne, wkłady itd. Zapraszam! http://www.allegro.pl/item364493715_najlepsza_osmoza_ro7_10_gratisow_od_akwamarket_.html Polecam: System odwróconej osmozy jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą zapewnienia sobie i swojej rodzinie czystej wody. Daje wodę pozbawioną trujących i rakotwórczych związków chemicznych. Oczyszczanie wody przebiega w kilku etapach: 1. pierwszy stopień filtracji - wstępny filtr sedymentacyjny (5 mikronów) - usuwa się z wody wszelkie zawiesiny większe od 5 mikronów (piasek, szlam, rdzę) - zatrzymuje pozostałe mniejsze osady 2. drugi stopień filtracji: - wstępny filtr sedymentacyjny (1 mikron) 3. trzeci stopień filtracji: - filtr z węgla aktywnego - redukuje związki organiczne (chlor i jego pochodne, bakterie, metale ciężkie, herbicydy, pestycydy, detergenty i fenole. - poprawia smak i zapach wody 4. czwarty stopień filtracji: Odwrócona Osmoza - półprzepuszczalna membrana, najistotniejsza część R.O. Membrana zatrzymuje zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne oraz rozpuszczone w wodzie ciała stałe, azotany, metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne, bakterie i wirusy. MEMBRANA PRZEPUSZCZA JEDYNIE CZĄSTECZKI WODY. 5. piąty stopień filtracji: - końcowy filtr węglowy dodatkowo wzbogaca wodę - usuwa gazy i substancje lotne, wzbogaca smak i zapach wody Tak oczyszczona woda doskonale nadaje się do - gotowania, mycia owoców, warzyw - uwydatnia aromat kawy i herbaty - sporządzania odżywek dla dzieci - zalecana jest do picia przy nadciśnieniu tętniczym, reumatyzmie, problemach z układem krążenia, w dietach odchudzających - do higieny osobistej (mycie twarzy, dla wrażliwej skóry) 6. szósty stopień filtracji - Mineralizator Służy do nasycania wody jonami soli mineralnych. Wnętrza wkładów zawierają minerały, których odpowiednie rozdrobnienie powoduje właściwe ich rozpuszczanie w wodzie. Poprawiają w ten sposób smak, barwę i zapach wody. 7. siódmy stopień filtracji - BIORREZONATOR http://abcdiscus.info/szablon/fotki/IMG_5210.jpg
  23. Niestety mial zaplacone 50% z gory, wiem bylem glupi i naiwny.
  24. Witam! Jutro nadchodzi czas rozliczenia z wykonawca. Zostało mi do zapłaty 1500zl. proszę o ocenę roboty na podstawie zdjęć. Są to zauważone przeze mnie miejsca gdzie robota zestala lekko mówiąc spieprzona. Nie wiem jak zakończyć ta sprawe. Może jest ktoś na forum kto wie czy takie niedociągnięcia da sie wogóle naprawić czy nie ma sensu tego ruszać bo zrobi sie jeszcze gorzej. Tynk jest akrylowy greinplast. Co zrobilibyście na moim miejscu - na szczęście nie zapłaciłem jeszcze kwoty 1500zl. wzięli 24zl/m2 za robociznę. Województwo lubelskie. proszę o jakieś wskazówki, jutro kończą robotę. ps. nie wspomnę o porysowanych parapetach i zabrudzonych oknach, kore myłem cały dzień. Pozdrawiam. Fotki: http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5169.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5168.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5170.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5171.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5178.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5179.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5191.jpg http://abcdiscus.info/elewacja/IMG_5194.jpg Duzo wiecej fotek: http://abcdiscus.info/elewacja/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...