Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KrzysiekSM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KrzysiekSM

  1. czy ktos zna dystrybutora max'a kozlowice w Warszawie owszem mam ofertę 1,65 brutto na te pustaki ale z gorzowa śląskiego (do warszawy trasport wyniosłby ponad 1000 zł)http://dachmarket.republika.pl/cerpol/cennik.htm
  2. wracam z pytaniem czy max z wienerberger jest ok wytwórnia w dobre mam ofertę na 1,75 za maxa (288x188x220) - czy to dobra cena?
  3. a kto z was budował w maxa od wienerberger jakie są wasze opinie
  4. MAXa od którego producenta polecacie. Mam dobrą ofertę na MAXa z Kozłowic oraz Wienerberger Wolałbym tego z wienerberger bo nie jest poryzowany (ale mam ofertę droższą od Kozłowic o 10 groszy) Jakie jest wasze zdanie.
  5. Właśnie buduję dom z porotherm 44 P+W Odradzam wszystkim ten materiał a zwłaszcza 44 Teraz żałuję, że wybrałem porotherm, dlaczego? 1) Bardzo kruchy - po budowie czeka mnie wywrotka gruzu 2) Ściana jednowarstwowa - tylko na targach i w folderach porotherm składa się tak pięknie, w rzeczywistości nie jest idealnym prostokątem (wiele pustaków jest krzywych) co oznacza szczeliny na łączeniach, 3) Duże trudności w docięciu 4) Kosztowna ciepła zaprawa Gdybym jeszcze raz budował wybrałbym ceramikę tradycyjną + styropian. I jeszcze jedno czego nauczyłem się w trakcie budowy. Nigdy więcej nowości. Najlepsze jest to co tradycyjne i spawdzone
  6. Ten gość na górze to ja
  7. Wczoraj spotkałem sie z konsultantem z Wienerberger. Zarzekał się, że czarna masa w środku pustaków to tylko niedobarwienie w czasie wypalania i nie ma to wpływu na właściwości mechaniczne i termoizolacyjne. Nie uznał mi zatem reklamacji. Poprosiłem ich jednak o pisemko z informacją, że czarne w środku pustaki nie mają wpływu na właściwości mechaniczne i termiczne i moja ściana jednowarstwowa będzie trzymała U=0,31. Później wam podam jakie cuda tam napisali
  8. Pustaki mam z Dobrego Podobno jest to najbardziej nowoczesna cegielnia.
  9. Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielem Wienerberger Podobno czarny kolor pustaków to efekt niedobarwienia wywołany brakiem dopływu powietrza. Podobo właściwości mechaniczne i terminie są niezmienne. Jutro jestem z nim umówiony na budowie, zobaczymy jak wytłumaczy to zjawisko.
  10. Sirma Czy chcesz mi powiedzieć, że ściana z takich pustaków może się osunąć.
  11. Proszę niech ktoś coś napisze. Czy mam składać reklamację na te pustaki
  12. W zeszłym tygodniu kupiłem Porotherm 44. Wszystkie pustaki są w środku czarne. Czy to oznacza, że są źle wypalone. Czy w takim przypadku małą gorsze właściwości (zwłaszcza współczynnik przenikania ciepła). W niektórych czerń widać na ściankach. Nawiasem mówiąc gdybym jeszcze raz budował dom, na pewno nie budowałbym z Porothermu.
  13. Ja chciałem zamówić okno 160 x 240 PCV w termoplaście Nie podjęto się jednak ich wykonania ze względu na zbyt wysokie skrzydło. Wyjściem z sytuacji było wstawienie na samej górze drzwi, okna stałego o wysokości 30 i szerokości 160, w ten sposób skrzydła drzwiowe mają 220 i taka wysokość jest OK.
  14. KrzysiekSM

    Jaki wkład kominkowy?

    Czy ktoś zna dobry wkład do kominka. Dobry tzn utrzymujący jak najdłużej spalanie drewna. Słuszałem, że można kupić wkłady różniące się czasem spalania jednego załadowania drewnem od 3 do 10 godzin.
  15. A co sądzicie o rynnach Rautaruukki albo Lindab
  16. Jeżeli dajesz zaliczkę to zawsze spisz umowę. Jeżeli dałeś zaliczkę bez umowy to w jaki sposób później w razie kłopotów udowodnisz, że ją dałeś. Wykonawca zawsze musi ci pokwotować, że ją odebrał. A w umowie raczej używał pojęcia zadatek a nie zaliczka oraz dopisz, że w przypadku niewywiązania się wykonawcy z warunków umowy zadatek podlega zwrotowi w co najmniej podwójnej wysokości. Ja ruszam z budową z przyszłym tygodniu i mam za sobą umowę z murażem oraz producentem okien. Wzory umów możesz znaleźć pod adresem. http://www.infor.pl/dane/umowy/
  17. Czyżby nikt w tym temacie nic nie wiedział
  18. Kiedy waszym zdaniem powinno się montować okna. Przed czy po wykonaniu tynków. Boję się, że montując okna (jak również drzwi zewnętrzne i bramę garażową) przed tynkami, w trakcie tych prac zostaną one zniszczone. Zastanawiałem się aby na razie na czas wykonywania tynków otwory okienne zabezpieczyć folią, jednak tu obawiam się, że po wykonaniu instalacji w budynku otwartym zostanie ona szybko rozkradziona. Co radzicie, Jak wy postępowaliście, Wasze doświadczenia.
  19. Niedawno spotkałem sie z jednym z instalatorów junkersa, który twierdził, że pomimo tego, że kotły stojące mają palnik jednostopniowy to można im "przykręcić" mocy (tzn jak kupię 24KW a chwilowo będę potrzebował jedynie np 18 KW to instalator może mu tę moc zmniejszyć). Do tej pory wydawało mi sie, że taką możliwość posiadają jedynie kotły wiszące z modulowaną mocą palnika i jak do tej pory ze względu na to byłem zdecydowany jedynie na kocioł wiszące. Bałem się kupić kocioł stojący, ze wględu na możliwość popełnienia błędu w doborze zapotrzebowania na energię tzn. gdyby okazało się, że kocioł ma za dużą moc to w przypadku - kotłów stojących mój dom będzie stale przegrzewany, - w przypadku kotłów wiszących zmniejszyłbym odpowiednio moc palnika. Jak jest naprawdę????
  20. Działa !!! Wielkie Dzięki
  21. Czy ktoś wie jak zainstalować program do kalkulacji zapotrzebowania energetycznego domu ze strony internetowej http://www.kan.com.pl/programy_komp.php Plik instalacyjny ma nierozpoznany format i nie da się go uruchomić
  22. Gdzie w Warszawie można najtaniej kupić porotherm Jaka jest dobra cena za 44P+W Mam ofertę na 4,8 Czy można dostać lepszą cenę?
  23. Czy ktoś może przedstawić kalkulację porównawczą kosztów wykonania - tynk gipsowy (maszynowo) - tynk tradycyjny (cementowo-wapienny) + gładź gipsowa Czy faktycznie ten drugi jest droższy
  24. Tom Soyer, Wstępnie do swojego domku wybrałem następującą instalację. Kocioł Junkers Eurostar z zasobnikiem 160l + sterowanie pogodowe. Grzanie będzie wspomagane kominkiem (ogrzewanie powietrzem) ale tylko 50% powierzchni domu. Buduję segment środkowy (dwie ściany graniczą z sąsiadem) ściana jednowarstwowa Porotherm P+W 44, tynk tradycyjny. Co sądzisz o tym wyborze. Długo zastanawiałem się nad kondensacyjnym ale zbyt długo zwracałyby się koszty: - zamknięta komora spalania = specjalny wkład kominowy (wybór ten jest tym bardziej bezzasadny, że posiadam wydzieloną kotłownię z wentylacja grawitacyjną oraz komin 13 metrów) - większe grzejniki - droższy piec Przy tak ciepłym domu + kominek prawdopodobnie koszty zwróciłyby się po co najmniej 10 latach. A wybrałem junkersa bo: - stosunkowo niedrogi, - eurostar jest wypróbowanym kotłem o którym niewielu forumowiczów mówi źle, - serwis (dom buduję w Warszawie, a tu nie ma z tym problemów) Jedno tylko mnie jeszcze dręczy, czy nie kupić stojącego żeliwnego. Tom, jakie jest twoje zdanie na temat mojego wyboru A może ktoś inny z forumowiczów mi podpowie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...