Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

4company

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 4company

  1. http://www.4company.pl/budowa/budowadzien1/index.html http://www.4company.pl/budowa/budowadzien2/index.html http://www.4company.pl/budowa/budowadzien3/index.html Beton komórkowy zakupiliśmy ostatecznie po 10,8 PLN a połówki po 5 PLN za beton na ławy zapłaciliśmy 6950 - 25,5 metra poszło. Już udało mi się dwóch pracowników z mojej ekipy wyrzucić z pracy:( Czy oni muszą tak pić. To jest jak beczka bez dna ale teraz zostali już abstynenci. Jeszcze nie jedna przeszkoda na bank przed nami. Cement kupowałem po 440 PLN brutto za tonę. Jak macie jakieś pytania to pytajcie.
  2. Zgodnie z wcześniejszy wpisem umieszczam kosztorys do mBanku. Został on stworzony na podstawię cen z 5 składów z okolic Radomia i Rawy Mazowieckiej. http://www.4company.pl/budowa/strona1.tif http://www.4company.pl/budowa/strona2.tif http://www.4company.pl/budowa/strona3.tif Kosztorys ten jest jak najbardziej realny, jest on trochę na plus. Kosztorys ten obejmuję robociznę w wysokości 34 tys. We wtorek ławy lejemy, zamówiliśmy 22m3 betonu b20 w cenie z dowozem i pompą 5880 PLN.
  3. Koszty budowy niestety zależą od cen materiałów. materiały budowlane, a szczególnie ich ceny są ustalane dowolnie. Ceny materiałów są różne. Generalnie trzeba szukać. Na początku mój beton komórkowy 24x24x59 kosztował po 16 PLN a zapłaciłem 11.3 jest ot olbrzymia różnica przy ilości bloczka 1488 szt dużego i różnica 2,15 w bloczku 12x24x59 670 szt. Jak zamawiałem obdzwoniłem pół Polski ale dzięki temu mam towar tak tanio. Ludzie szukajcie, można zaoszczędzić gigantyczne pieniądze. Do KROPECZKI: nie licytujmy tu się kto ile dał, Wawa i Wrocław są najdroższe, same ceny działek o tym mówią. Jeszcze raz apel to nie jest forum do pogaduszek tylko to merytorycznej wymiany doświadczeń ilościowych i cenowych naszego niewielkiego. Piszcie o ilościach materiałów wykorzystanych a nie o niczym. Jak odbiorę materiał dam numer do mojego składu. A może ktoś chce nabyć bloczki po 12,4 całe i po 7,8 połówki. Mam zamówione w składach, towar do odbioru, jest to biały beton komórkowy 600.
  4. Witam, odnośnie kierownika budowy, cena 2000 to jest spora przesada. My płacimy 1500 PLN pod WARSZAWĄ gdzie wiadomo że ceny są wyższe. Generalnie kierownik budowy przy dobrej ekipie jest zbędny. Pamiętajcie że to nie on buduje, tylko on wpisuje do dziennika gryzmoły. uważam że 2000 to za dużo. Jutro wchodzi ekipa na działkę, zaczyna się prawdziwie budowanie. Dziś także rozliczenie była za studnie dokładnie wyszło 5200 PLN z fakturami oraz za prąd się rozliczałem i za przyłącze ostatecznie zapłacone zostało 2650 PLN. W tym tygodniu będę znał ilość drewna potrzebną na wieźbę dachową. Za drewno na łaty i kontrłaty trzeba w Wawie wydać około 3500 PLN, obok nas dziewczyna buduje niewielkiego i jest na etapie od jutra układania dachówki. Na jutro mają przywieźć deski na razie 0,5 m3 za 300 PLN plus flaszka za przywiezienie. znalazłem stal za 2,7 PLN za kg. No i najlepsza nowina to spadła nam cena za beton komórkowy o 3 tys. mniej mamy zapłacić No i jeszcze dziś zakup 5 kg gwoździ (rozmiar 4) za 25 PLN ( 5 PLN za kg). Stemple budowlane kupuje używane za 3 PLN za sztukę. maja długość po 2,8 m. Resztę informacji będę podawał na bieżąco. Jutro budują WC i wiatę oraz zaczynają kopać fundamenty. No i najważniejsze mamy Tablice Informacyjną na działkę, koszt 45 PLN
  5. Witam, odnośnie kierownika budowy, cena 2000 to jest spora przesada. My płacimy 1500 PLN pod WARSZAWĄ gdzie wiadomo że ceny są wyższe. Generalnie kierownik budowy przy dobrej ekipie jest zbędny. Pamiętajcie że to nie on buduje, tylko on wpisuje do dziennika gryzmoły. uważam że 2000 to za dużo. Jutro wchodzi ekipa na działkę, zaczyna się prawdziwie budowanie. Dziś także rozliczenie była za studnie dokładnie wyszło 5200 PLN z fakturami oraz za prąd się rozliczałem i za przyłącze ostatecznie zapłacone zostało 2650 PLN. W tym tygodniu będę znał ilość drewna potrzebną na wieźbę dachową. Za drewno na łaty i kontrłaty trzeba w Wawie wydać około 3500 PLN, obok nas dziewczyna buduje niewielkiego i jest na etapie od jutra układania dachówki. Na jutro mają przywieźć deski na razie 0,5 m3 za 300 PLN plus flaszka za przywiezienie. znalazłem stal za 2,7 PLN za kg. No i najlepsza nowina to spadła nam cena za beton komórkowy o 3 tys. mniej mamy zapłacić No i jeszcze dziś zakup 5 kg gwoździ (rozmiar 4) za 25 PLN ( 5 PLN za kg). Stemple budowlane kupuje używane za 3 PLN za sztukę. maja długość po 2,8 m. Resztę informacji będę podawał na bieżąco. Jutro budują WC i wiatę oraz zaczynają kopać fundamenty.
  6. Witam, studnia już wykopana dokładnie koszty jej rozłożył się tak: Wiercenie-2660 Pompa-800 Izolacja-30 Kabel-220 Kręgi-700 Głowica-300 Rury i kolana-150 czyli w sumie 4860 PLN z fakturami za materiał. Studnia ma głębokość 19 metrów. Kosztorys jak znajdę wolną chwilę zeskanuje i umieszczę na forum tak samo z wyceną dachu. Jutro zakładają licznik w skrzynce. Jednak będzie opóźnienie bo ekipa dopiero w poniedziałek wchodzi, materiały też dopiero w poniedziałek w takim razie. Zamawiam jutro też stal za tonę 2790 brutto. Dziś byliśmy u dziewczyny która niedaleko nas buduje i powiem wam, że podniesiona ścianka kolankowa do wysokości 79 cm ( dwa pustaki) z wieńcem wygląda rewelacyjnie, czyli dobrze że podnieśliśmy ją.
  7. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to proszę pytać postaram się odpowiedzieć na forum, tak żeby wszyscy mieli dostęp do informacji. Jeśli ktoś chce mogę wstawić wycenę dachu oraz kosztorys do banku, jest super przygotowany, siedziałem nad nim tydzień czasu, ceny materiałów są jak najbardziej aktualne. Dokładnie odpowiada temu co trzeba wydać na naszego niewielkiego. Dla ludzi z okolic Warszawy mogę podać adresy składów oraz miejsc gdzie tanio można nabyć materiały budowlane. Stwórzmy kompedium wiedzy o niewielkim. Pozdrawiam
  8. Nasz Pan który wierci studnie był w programie USTERKA Dziś odnalazłem ten odcinek w internecie i opis do niego. Tak napisali o nim: ...Trzeci pan, to człowiek, który nie tylko szuka wody, ale i sam kopie studnie i to od razu widać. Nie czarował, a stwierdził, że woda jest wszędzie i rozsądnie doradził najtańsze i najlepsze rozwiązanie. I to za bardzo przystępną cenę, w porównaniu z różnymi „wróżami z różdżkami”... a to link do zdjęcia: http://usterka.onet.pl/0,13370,1,7,galerie.html Polecam go, mogę podać numer jeśli ktoś chce.
  9. Ilość belek do stropów opisana dzięki panu Zbyszkowi. To jest już cały strop. Belki: belki 6m 11szt. belki 5,4m 10szt. belki 5m 1szt. belki 4,5m 5szt. belki 3m 8szt. belki 2,4m 8szt. belki 1,8m 16szt. belki 2,7m 7szt Pustaki 52x24x21 Puste - 547 Pełne - 205 Ludzie piszcie jakie ilości materiałów wam idzie na dane etapy budowy, będzie łatwiej budować naszego niewielkiego.
  10. Na razie mamy 12 metrów i wody nie ma, sąsiad ma na 18 metrach dopiero wodę. Czyli jeszcze jeden dzień wiercenia, ale to dopiero w poniedziałek. Na dziś koniec roboty.
  11. A fotki są tutaj: http://www.4company.pl/budowa/budowadzien1/index.html Aha dachu jest dokładnie 260 metrów kwadratowych. W tej kwocie powyżej 42 tys są okna veluxy za 10 tys ( 8 okien plus wyłaz dachowy)
  12. Kilka Fotek z naszego pierwszego dnia budowy. Jutro z rana elektryk będzie zakładał naszą nowiutką skrzynkę na licznik i robił przyłącze z kablem doprowadzającym prąd od naszej skrzynki do wewnątrz domu. kwota 2500 tys. wcześniej już przydział mocy wykupiliśmy za jedyne 1941 PLN z groszami. ( mamy 13 kW) Nasza ekipa bierze za wybudowanie stanu surowego z wieźbą dachową 34 tys, z metra liczy 150. Dach mamy zamówiony, z terminem odbioru połowa sierpnia. Zamówiliśmy euronit niemiecki, w sumie cały dach łącznie z oknami robocizną itp itd wyniesie nas 42 tys. Dodam jeszcze że mamy już 960 sztuk białego betonu komórkowego rozmiar 24x24x59 po 12.40 za sztukę i 480 sztuk 12x24x59 po 7,8 za sztukę są to ceny brutto. Druga dostawa będzie na początku lipca. Bloczki betonowe ściągamy z okolic Radomia koszt jednej sztuki to 2,8 PLN. Resztę kosztów i dokładne ilości materiałów potrzebnych na zbudowanie naszego niewielkiego będę podawał w czasie budowy. Dzięki Panu Zbyszkowi mam już dokładna liczbę pustaków terriva 1 oraz liczbę belek. Pozdrawiam.
  13. Humus usunięty zajęło to 2,5 godziny koszt 200 PLN, kolejna sprawa umowa kredytowa podpisana na wpis do hipoteki kolejne 200 PLN następnie zakupione deski do wyznaczenia budynku za 100 PLN ( 0,3 kubika) oraz geodeta 600 PLN ( wyznaczył 8 osi oraz poziom budynku ) polecam tego geodetę jest super. plus dziś koszt gwoździ 10 PLN , w sumie dziś poszło jakieś 1110 PLN. Jutro zaczynamy wiercenie studni koszt wywiercenia na 20 m to 2800 PLN ( za metr z materiałem 140 PLN) plus kręgi 700 PLN, pompa około 1200 z rurami i przewodami, oraz głowica 300 PLN, w sumie 5 tys, ale za to darmowa woda:) Zdjęcia jutro bo dziś już nie ma siły na to. Mam ich sporo. Pozdrawiam
  14. Witam wszystkich Dziś właśnie nadszedł czas rozpoczęcia mojej budowy. Budujemy w miejscowości Uwieliny gm. Prażmów województwo mazowieckie. 30 km od pałacu Kultury i Nauki. Dziś usuwamy humus. Jutro geodeta. Pan od koparki pobiera opłatę 80 PLN za godzinę pracy, geodeta za wyznaczenie budynku, metodą ławy ciesielskie ( nie wnikam co to jest tak mówił i tak musi być zrobione) pobiera opłatę 600 PLN. Do tego dojdzie 100PLN na materiał potrzebne do tego. Od poniedziałku wiercenie studni, chociaż jest wodociąg ale na potrzeby budowy po co płacić za przyłącze. Wieczorkiem umieszczę jakieś fotki z pierwszego dnia prac.
  15. Witam, czy ktoś może napisać ile trzeba dokładnie zamówić betonu komórkowego na budynek M05aL z rozbiciem na bloczki 24x24x59 oraz 12x24x59, a także ile pustaków teriva a jak już to jeszcze ile bloczków betonowych na fundamenty. Dzięki z góry. U mnie budowa rusza w połowie lipca, już niebawem
  16. Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie czy może ktoś buduje obecnie niewielkiego pod Warszawą? Jeśli tak proszę o informację na maila. Mam pytanie , jaką dokładnie ilość zamówić betonu komórkowego na ściany zewnętrzne i wewnętrzne do projektu z dwoma miejscami postojowymi. To pytanie kieruje do tych którzy już budują. Może ktoś zna skład w którym nie ma problemów z betonem komórkowym, poproszę informację na maila. Pozdrawiam wszystkich. Niedługo powstanie strona dla ludzi budujących ten projekt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...