Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafalcon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rafalcon

  1. Ostatnio gdy przeszedł w tryb podtrzymania przy tych ustawieniach na palniku było zupełnie ciemno i myślałem ze wygasło... na szczęście się pozbierał gdy przeszedł w tryb grzania. Do tej pory w trybie podtrzymania był tylko w ciągu jednego dnia ale przy obecnych temperaturach będzie coraz częściej i obawiam się, że mógłby za którymś razem już "nie wstać".
  2. Witam.. od 27 listopada ogrzewam 2 budynki RBR'em 23kW w sumie ok 345 m2 i jak na razie jestem zadowolony!! W połączeniu z odpopielniaczem jest to naprawdę porządny sprzęt. Dzięki temu nie ma po prostu wybierania popiołu tylko średnio co 2 tygodnie odpinam worek (ok 28 kg) i wynoszę do kubła - naprawdę wygoda a wiem co mówię bo wcześniej przez ok 15 lat ogrzewałem olejem opałowym. Mam pytanie co do trybu podtrzymania - jak go ustawić żeby przypadkiem nie wygasło. Dzisiaj u nas jest 15 st.C i przeszedł w tryb lato tak że podtrzymanie muszę mieć ustawione:). Tryb podtrzymanie mam tak: Czas pracy podajnika [sek] 4 ; Czas postoju podajnika [min] 60; Czas krótkiej przerwy [sek] 35; Ilość powtórzeń podajnika 4; Moc dmuchawy [%] 60. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
  3. Bardzo się cieszę
  4. Witam.. RBR 23kW juz podłączony, dzisiaj pierwsze odpalenie piec będzie ogrzewać 2 budynki 185m2 (tylko grzejniki) i 160m2 (grzejniki + podłogówka na RTL) + zasobnik CWU 160l, w instalacji zawór 4D, wszystkie czujniki podpięte (zewnętrzny, wewnętrzne x2, CWU...). Dla ekogroszku (5-25mm 29.000KJ/kg) co wpisać po zasypie do sterownika; automat czy grupowe??...itp Proszę o wskazówki przed pierwszym uruchomieniem
  5. W jaki sposób masz podpięte obydwa piece?? Ja mam olejaka Viessmann'a 22kW i będę zmieniać na RBR'a i generalnie chcę przejść na ekogroszek, ale mimo wszystko chciałbym mieć możliwość używania oleju czy to awaryjnie czy do CWU. Chciałbym, żeby w razie potrzeby bez schodzenia do kotłowni kocioł olejowy mógł rozpocząć pracę i żeby przy normalnej pracy RBR'a nie grzać wody w kotle olejowym.
  6. Już wcześniej pisalem: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5804309&viewfull=1#post5804309 okna i drzwi - plastiki, ps.. budynek 185m2 zużywa rocznie na CO + CWU ok 2500l oleju opalowego (wartość opałowa, min. 42,6 MJ/kg, kocioł niskotemperaturowy sprawnosc ok 88%), tak że można by z tego obliczyć rzeczywiste zapotrzebowanie budynku na energię; teraz bede grzać dodatkowo drugi budynek 160m2 dobrze ocieplony - opis pod linkiem powyżej Jaką moc max. osiąga RBR23kW - czy były jakieś testy? (w DTRce 28kW)
  7. Witam.. Biorąc pod uwagę RBR Ekouniwersal 23kW i 35 kW mamy do czynienia z tym samym palnikiem (EKOENERGIA 25), więc teoretycznie palnik w podtrzymaniu będzie zachowywał się tak samo (generuje tyle samo ciepła). Rozumiem, że RBR 35kW szybciej odbierze ciepło z palnika bo płaszcz ma większą pow. i przez to częściej będzie w stanie podtrzymania - ale czy przez to nie spali mniej (przy tym samym palniku) ?? RBR 23 czy 35 kW - mój odwieczny dylemat...teraz jeszcze palnik Multi Grenia wygląda ciekawie - coś trzeba wybrać
  8. Ten palnik MULTI z filmiku to ekoenergia??
  9. Jeszcze raz... jak to jest z tymi palnikami ?? Który jest lepszy Burner-S czy Ekoenergia ?? Który wybrać ??
  10. Więc jak to jest z tymi palnikami ?? Który jest lepszy Burner-S czy Ekoenergia ????? ps..drzwiczki ekstra, tez się nimi zainteresuje jak będę zamawiać RBR'a
  11. karoka65 jaki dokładnie masz piec, powierzchnię do grzania i jak ocieplony budynek?? Jak oceniasz Twój dobór pieca??
  12. Czym różnią się od siebie sterowniki eCoal i bruli ??
  13. Odnośnie tego systemu odpopielniania... Taki pełny kosz popiołu wynosimy w całości (szczelnie zamknięty), czy wybieramy z niego popiół ręcznie? Pierwsza opcja byłaby naprawdę ciekawa, w tym drugim przypadku byłoby to po prostu zwiększenie pojemności popielnika. Można to zobaczyć gdzieś w sieci? ..konkretny producent, model?
  14. RBR 17kW w miejsce OE 24kW? Przypomnij jaka jest powierzchnia do ogrzania ? A tak w sumie jakie są przyczyny wymiany pieca??
  15. Jakiego producenta teraz masz motoreduktor i silnik?
  16. No nie pomyślałem ...no to ładny wynik A tak teoretycznie, jeśli by się zatkał kanał (co jak widać jest mało prawdopodobne) to płomień by wygasł..?
  17. Tak szybko pełny popielnik i pusty zasobnik ?? jaki opał - ekogroszek?? U wujka na OE24kW wychodzi co 4 dni przy temp. ok -7 do -12st.C a przy obecnych temperaturach wystarcza mu na 5 dni (temp.ok 0 do -3). Popielnik ma bez szuflady - wybiera łopatką.
  18. Jaki zestaw został wysłany do kolegi chrisa??
  19. Zdążyłem się dowiedzieć, że gdy wujek stoi za drzwiami kotłowni na zewnątrz budynku to jak się wsłucha to słyszy pracę podajnika. Gdy u niego będę to sam ocenię głośność pracy i zdam relacje:). Mam porównanie do pracy pieca Lazar Eko Perfekt 35kW. W tym egzemplarzu u znajomego słychać tylko chrupanie groszku gdy stoi się obok. Podajnik jest wyposażony w przekładnię i silnik firmy NORD (sprawdziłem). Nie wiem jakie to ma znaczenie, wiem natomiast, że to zestawienie w tym piecu działa cichutko (piec stoi na starej posadzce słabej jakości w piwnicy w miejscu starego pieca węglowego). Co z tymi koronami robicie, po co je przerabiacie??
  20. Z gabarytów pieców RBR i Ogniwo Eko wygląda na to że popielniki są podobnej pojemności.
  21. Co do buczenia to nigdy nie zwracał na to uwagi bo kotłownię ma w drugim budynku (musiałby sprawdzić), temp. podajnika nigdy nie kontrolował a alarmów też nie miał, spieki się zdarzały w zależności od węgla. Nie ma podpiętego internetu i jako tako nie ingeruje w proces spalania (piec ma od 3 lat). Co do RBR pojemność szuflady 10l, więc pojemność popielnika bez szuflady jest większa - bez szuflady wejdzie więcej popiołu?
  22. Odległość między budynkami wynosi ok 4m i myślę że jest to bardzo dobrze zaizolowane. Gdy grzaliśmy na olejowym obydwa budynki to długo trzeba było czekać aż powrót z nowego budynku się zagrzeje - był ciągle zimny. Wszystkie grzejniki i podłogówka grzały. Budynek dobrze odbierał. Ile kg groszku wchodzi do zasobnika? Który popielnik jest większy w RBR czy w Ogniwo Eko, bo wujek (Ogniwo Eko 24kW) na pełny zasyp ma pełny popielnik (ma wyciągniętą szufladę) i tak wybiera (łopatą). Wg dtrki zasobnik jest większy w RBR ale nie ma nic o popielniku. Cały czas zastanawia mnie jaka będzie różnica między RBR 23 i 35kW przy dodatniej temp. na zewnątrz, tym bardziej, że w obydwa przecież jest ten sam palnik ekoenergia 25.
  23. Wydaje mi się że aż tak źle nie będzie ..na Ogniwie Eko 24kW u wujka na dom 220m2 obecnie wychodzi mu średnio 30kg ekogroszku przy czym kotłownię ma w budynku obok razem z garażem i biurem, które to pomieszczenia też nieznacznie dogrzewa...zakładając, że u mnie starszy budynek 185m2 pochłonie 40kg a nowy budynek 160m2 kolejne 25kg to końcowy wynik 65kg/dobę jest całkiem realny...a może uda się jeszcze coś z tego urwać .. Trudno będzie zdecydować, którą moc kotła wybrać. Zastanawiają mnie jeszcze te wszystkie problemy opisywane na tym forum np: problem z buczeniem (podobno już rozwiązany), przegrzewanie się podajnika, jakieś ogromne spieki, mały popielnik itp..
  24. Jeśli już zmieniam ogrzewanie to definitywnie , piec na olej opalowy chciałbym pozostawić jako awaryjny lub jako alternatywę do grzania CWU latem. Tak że wciąż chciałbym poznać wady ewentualnie przewymiarowanego pieca....??? Zawsze można piec ustawić na niższą moc w sterowniku, czy to nie wystarcza...???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...