Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TW

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez TW

  1. Ja ciągnąłem rurę przez strop przy samej ścianie do góry i zakończyłem grzybkiem na dachu. Spowodowało to, że musiałem w sypialni nad kuchnią dodatkowo zabudować ściankę kolankową, żeby nie było widać rury. Tak to wygląda przed położeniem płyty g-k http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b0bdadb9113f40a.html
  2. Fizycznie na dachu są 3 trójniki. Nie wiem nic o 6 trójnikach. Zresztą, gdzie one miałyby być założone. Przecież są tylko na rozwidleniach kalenic. Nasze Virgo w realu można zobaczyć pod tymi linkami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/650817bb2dd68493.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70797f44fe4a9ad5.html
  3. T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu? Za całość od fundamentów do przykrycia dachu ze schodami zewnętrznymi, tarasem i donicami - 75 tys. w 2008 r. Ma na myśli stan surowy otwarty.
  4. Nie mam koramica, ale ma miedziany roben w angobie. Zdjęcie pod tym linkiem: http://virgotiw.fotosik.pl/albumy/523958.html
  5. Witam, też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.
  6. Widzę, że już tu prawie nikt nie wchodzi. Zapracowani? No ale może ktoś sobie przypomni o tym forum jeszcze. Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację.
  7. To bardzo zależy od regionu Polski. Ja buduję się w Świnoujściu. Za samą więźbę dałem 15 tys. zł. W jej skład wchodziły również łaty i kontrłaty. Odeskowania nie robiłem, bo kryłem membraną wysokoparoprzepuszczalną i dachówką.
  8. Będzie rynna, a właściwie już jest, zamocowana pomiędzy dwoma oknami wykusza. Rzygacz byłby kłopotliwy, ponieważ wypłukiwałby ziemię.
  9. My zrobiliśmy pełne orynnowanie nad wykuszem, bo nie podobało nam się to boczne wykończenie z blachy. Musieliśmy zamówić kolanka o odpowiednim kącie, aby połączyć rynny ze sobą. Zdjęcie umieściłem na poprzedniej stronie. Efekt świetny
  10. Dokładnie - dodatkowy kominek wentylacyjny w dachówce. Co do otworu w stropie, to jest parę rozwiązań. Można go zrobić w trakcie zalewania stropu, tuż przy ścianie lub go wyciąć w odpowiednim miejscu po zalaniu stropu. Można też zrobić otwór w ścianie zewnętrznej pod stropem i wyprowadzić rurę spiro na zewnątrz do góry przy ścianie i pod dachem do grzybka. Pierwszy sposób ma jedną wadę - rura będzie szła w pokoju przy ścianie i jeżeli nie będziesz dobudowywał dodatkowych ścianek pod skosami ( ja tego nie robię, bo podniosłem ściankę kolankową o 30 cm i dało mi dużo większy pokój), to rurę trzeba będzie zabudować, co zabierze około 12 cm pokoju. Drugi też ni jest bez wad, gdyż w miejscu rury będzie znacznie cieńsze ocieplenie ze styropianu.
  11. Ja ściany nośne budowałem z betonu komórkowego 24 cm, bo i tak będę ocieplał styropianem. Kupiłem 1250 szt. o wymiarach dł/szer/wys 59/24/25 cm i wystarczyło na wszystkie ściany nośne, w tym część wyższa poddasza podniesiona o jeden pustak, a na części niższej wyrównane odpowiednio cegłą, bo beton komórkowy nie nadaje się pod murłatę. Poza tym zachowane są wszystkie wymiary.
  12. do Mario555 Ja też będę miał okap na tej samej ścianie. Dlatego zakupiłem dodatkowo jeden grzybek wentylacyjny na dach i zamierzam połączyć go rurą spiro lub plastykową od zewnątrz budynku, bo ściany wykonane z betonu komórkowego 24 cm będę ocieplał styropianem 14 cm, więc zamaskuję wentylację.
  13. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników kominków z pw. Obecnie stoję przed wyborem systemu ogrzewania do domu o pow. ok. 180 m2. Zastanawiam się nad kupnem kominka z płaszczem wodnym plus piec gazowy kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i solarami na dachu w układzie ogrzewania podłogowo-kaloryferowego. Pytania: jaka moc kominka i pieca dla domu? Jaki piec- jedno czy dwufunkcyjny?
  14. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników kominków z pw. Obecnie stoję przed wyborem systemu ogrzewania do domu o pow. ok. 180 m2. Zastanawiam się nad kupnem kominka z płaszczem wodnym plus piec gazowy kondensacyjny z zamknięta komorą spalania i solarami na dachu w układzie ogrzewania podłogowo-kaloryferowego. Pytania: jaka moc kominka i pieca dla domu? Jaki piec- jedno czy dwufunkcyjny?
  15. Jak w każdym projekcie braki się znajdą. Nie wiem, czy już są one usunięte, ale w projekcie z lata ubiegłego roku w zestawieniu więźby nie było jętek, które potrzebne są do wykonania stropów na poddaszu. Nie było też deski podrynnowej, ani desek koszowych. Poza tym, w zależności od fachowców zbędne mogą być słupy nad garażem, miecze, wiązar, który można wykonać z krokwi (wówczas trzeba zamówić dłuższe murłaty M9). Można również zamontować krótsze płatwie przy lukarnach, żeby nie przechodziły przez pokoje aż do słupów, jak na zdjęciu. http://images47.fotosik.pl/39/090934bb32ee9936m.jpg' alt='090934bb32ee9936m.jpg'>
  16. Ja też kupowałem Toprock Rockwool z tym że 150mm i Superrock 50mm w sierpniu w firmie Budohurt( wystawia na allegro). Na mój dach wyszło 210mkw Toprocka i 180mkw Superrocka. To mnie pocieszyłeś trochę tą informacją, bo ja jeszcze nie położyłem całej wełny, a kupiłem 250 m2 Toprocka i 180 m2 Superrocka i bałem się, że to będzie mało, bo powierzchnia dachu od zewnątrz ok. 270 m2, to wewnątrz liczyłem na 250 m2. Ale co innego mnie dziwi. Jak to się stało, że jednej wełny ci wyszło więcej a drugiej mniej? Teoretycznie to taka sama powierzchnia ocieplania.
  17. Do Piotr_k4 dzięki za odpowiedź, choć nadal pozostaje kwestia pieca - jedno czy dwufunkcyjny? Czy w systemie c.o. masz tylko grzejniki, czy również podłogówkę? Jeżeli z podłogówką , to jak to się sprawuje i jakie rozwiązania zastosowano, żeby to funkcjonowało?
  18. Ja kupiłem wełnę Toprock Rockwool, bo wg danych ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła - 0,035 [W/mK], grubości 180 mm (bo takie mam krokwie) i dodatkowo na zakładkę w konstrukcję stelaży regipsów płyty Superrock Rockwool, grubości 50 mm (aby zakryć spody krokwi). Razem 23 cm. Fachowa lektura mówi o grubości 20-25 cm, więc powinno wystarczyć. A i chyba istotna wiadomość - wełnę kupiłem na http://www.Mega1000.pl. Internetowy sklep z przyzwoitymi cenami i dostawą gratis przy zamówieniu na cały dach - godna polecenia.
  19. Wspomniałeś coś o solarach. Ja też zamierzam je instalować w układzie z kominkiem z płaszczem wodnym i piecem gazowym kondensacyjnym z zamkniętą komorą spalania. Jakie solary stosujesz? Szklane czy próżniowe? A przy okazji, może ktoś ma wiedzę jaki piec powinno się zastosować przy układzie z kominkiem z płaszczem wodnym. Moi znajomi fachowcy twierdzą, że przy takim układzie powinien być piec dwufunkcyjny. Z kolei wyczytałem gdzieś na forum, że powinien być jednofunkcyjny. Sprzeczność informacji = brak informacji. Help!!!
  20. Już nikt tu nie wchodzi i nic nie pisze, co oznacza, że koniec prac na ten rok i Virgowicze zapadają w sen zimowy. O nas wciąż walczą elektrycy z instalacją. Obiecują zakończyć do końca miesiąca. W tym roku to już ostatnia praca zlecona komuś. Jeszcze będzie ocieplane poddasze wełną, ale to już we własnym zakresie i w miarę posiadanego czasu.
  21. możesz być pewny, że jak zastosujesz zwykły gips, to po jakimś czasie będziesz miał pęknięia. Wynika to z faktu , że słup podtrzymuje dach, który zawsze będzie pracował pod wpływem wiatru, czy nadmiernej ilości śniegu, a tym samym słup będzie się lekko poruszał, co w efekcie powodować będzie jakieś pęknięcia. Rozwiązaniem są płyty gipsowe montowane na konstrukcji ściany, bez kontaktu ze słupem. Osobiście problem ten ominąłem poprzez przesunięcie ścian działowych i słupy są niezależnie poza nimi. Mam dwa takie słupy, bo resztę udało się wyeliminować (miałem sprytnych cieśli). Zrobimy na nich jakieś elementy dekoracyjne i będzie ok.
  22. My też długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, który spełniłby nasze oczekiwania. I właściwie Emanuela, Libra oraz Saturn też nam chodziły po głowie. Ostatecznie wygrało Virgo II, bo podobnie jak u Sylwii idealnie pasowały kierunki świata (kuchnia na pólnoc i na drogę, ogród na południe. Poza tym urok domu i lokalny wymóg zachowania głównej kalenicy równolegle do drogi (z małym naciągnięciem tej zasady) miały swój dodatkowy udział. Ogólnie - trafny wybór i chociaż jeszcze nie mieszkamy, bo budujemy od czerwca tego roku (stan surowy zamknięty + woda, kanaliza, prąd), to już się cieszymy z perspektywy mieszkania w nim.
  23. Mam pytanie do wszystkich, którzy jeszcze zaglądają na to forum. Jak rozwiązaliście ogrzewanie domu i jakie koszty ponieśliście? Jak się teraz sprawuje? Nie pytam o "pc", bo jej nie będę montować. Przymierzam się do mieszanego ogrzewania - piec kondensacyjny z zamkniętą komorą dwufunkcyjny + kominek z płaszczem wodnym + kolektory próżniowe. Wszytko rozprowadzone w instalacji podłogowej i kaloryferach
  24. Faktycznie, wkleiłeś tą samą informację wiele razy zajmując spory obszar strony. Ale możesz przecież je wykasować po zalogowaniu i zostawić tylko jedną. Co do "pc" to mam podobne zdanie. U nas nadal jest to droga inwestycja, kóra amortyzuje się po wielu latach
  25. za okna Urzędowskiego, dębowe z podwójną szybą i montażem 25,5 tys. Tyle, że w salonie zamieniliśmy okno 180x180 na podwójne, balkonowe 230x180 i dodaliśmy dodatkowo jedno w garażu. Co do ceny tych okien z łukiem, to nie odbiegały one zbytnio od ceny standardowej, dokładnie nie pamiętam, ale poniżej 3 tys.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...