Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tom.Pakość

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    167
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tom.Pakość

  1. Mam dachówkę Ruppceramika czarny brylant szkliwiona. Prezentuje się cudnie. Cegła klinkierowa na komin to żółta Sahara i czarne fugi.
  2. Witam, też mogę się pochwalić, że muruję sam ściany, ale działówki z Silki i betonu komórkowego. Podpatrzyłem troszkę jak murarz robił ściany konstrukcyjne i fundamenty, pomagałem zresztą przy tych pracach, i za ściany działowe wziąłem się sam. Poziom, pion, sznurek, trochę pomyślunku, etc i nic trudnego. Uwierzcie, nigdy w życiu nie miałem nic wspólnego z budowlanką, robię to pierwszy raz. Satysfakcja niesamowita, wychodzi nie gorzej jak u "fachowca", jeśli mogę go tak nazwać. Praca na swojej budowie (nawet 14 godz. na dobę) to jest jednak relax!!! Gdyby tylko troszkę więcej czasu na to było... Więc Daga&Adam powodzenia!!!
  3. No nie śmiejcie się.... Nie widzicie, że to pierwszy post chłopaka. Wymiary fundamentów masz podane w projekcie budowlanym domu. Podobnie jest z wymiarami ław fundamentowych na których stawia się fundamenty, zbrojeniem które trzeba w nich zastosować, itd. Jednymi słowy w projekcie masz wszystkie ważne informacje dotyczące konstrukcji budynku, instalacji, izolacji, dachu, itd. A najwięcej info praktycznych i pomocnych znajdziesz tu na forum. Uwierz mi, skarbnica wiedzy i porad. A że czasami pojadą trochę po człowieku Przyzwyczaisz się
  4. Spokojnie. Normalne, że leci. U mnie jak padało konkretnie, to tak się lało, że miałem potem kałuże w środku na chudziaku. Przecież beton nie zatrzyma Ci wody, w przeciwnym wypadku po co te wszystkie izolacje przeciwwilgociowe. A mieszkałaś kiedyś w bloku/ wieżowcu? Słyszałaś o przypadkach, kiedy jeden sąsiad zalał drugiego? Więc jak widzisz cieknie i blokowiska mają się dobrze. 4-te piętro nie zawala się na 3-cie, 3 - cie na 2-gie, itd. Nie denerwuj się, nie ma potrzeby. Przyjdzie folia, dachówka i będzie oki.
  5. A ja mam dachówkę glazurowaną Rubin czarny brylant z Rupp Ceramiki, a dachówka w trakcie zakładania. Ślicznie się mieni, ma różne kolory w zależności od padania promienii słonecznych. Zanim jednak ją zakupiłem, zapakowałem rodzinkę do auta i pojechaliśmy oglądać dachówki różnego rodzaju, w określonym kolorze, położone już na domach. Zrobiliśmy wtedy, w pewne sobotnie popołudnie, chyba ok. 200 km. A że traf chciał, że lokalizacja 3 domów była w Borach Tucholskich, więc było miło i ciekawie (lasy, jeziora) Polecam, świetny sposób na wybór dachówki.Wiadomo, w hurtowniach mają najczęściej jakieś wystawki, ale w życiu nie zastąpi to efektu jaki daje dachówka ułożona na dachu. Z 4 firm wybraliśmy dwie i przed ostateczną decyzją po tygodniu pojechaliśmy znów obejrzeć jak to wygląda. W końcu to wybór niemal na całe życie, więc warto dołożyć starań i grosza, aby wybrać właściwie. A wybierałem pomiędzy: RuppCeramika, Koramic, Creaton, Roben.
  6. Zrób to zdecydowanie teraz. Pomimo przyklejenia styro do fundamentów na klej, tam gdzie płyta wychodzi ponad grunt, też przymocowałem go jeszcze kołkami.I teraz to dopiero trzyma
  7. A może tak byśmy wrócili, do podawania cen za materiały, a wszelkie inne dywagacje przerzucili na inne posty. Klej Izolbet, cena za worek 25 kg: - zaprawa cienk. do murowania - 12,50 PLN - klej do styropianu i siatki - 17,80 PLN - styropian EPS100 10cm - 158 PLN za m3.
  8. Wojdal od mojej miejscowości leży 5 km. Piasek po około 6-7 PLN za tonę. W innym poście już napisałem Tobie co i jak. Jak chcesz jakieś namiary to daj znać, wyślę nr tel do 4-5 żwirowni. A jest tych kopalni z 10.
  9. Wojdal od mojej miejscowości leży 5 km. Piasek po około 6-7 PLN za tonę. W innym poście już napisałem Tobie co i jak. Jak chcesz jakieś namiary to daj znać, wyślę nr tel do 4-5 żwirowni. A jest tych kopalni z 10.
  10. Bartek za ile?? Oczom nie wierzę!!! Za zwykły żółty piasek do zasypywania fundamentów płaciłem 7 PLN za tonę, a w innej żwirowni 6 PLN za tonę. A po 25 PLN to za żwir do betonowania można zapłacić, a nie za piasek. Baaardzo drogo!!! Znajdź coś tańszego. Wrzuciłem między fundamenty około 60 ton i wcale nie zapłaciłem za to dużo. Piasek brałem ze żwirowni w Wojdalu k.Pakości.
  11. Bartek za ile?? Oczom nie wierzę!!! Za zwykły żółty piasek do zasypywania fundamentów płaciłem 7 PLN za tonę, a w innej żwirowni 6 PLN za tonę. A po 25 PLN to za żwir do betonowania można zapłacić, a nie za piasek. Baaardzo drogo!!! Znajdź coś tańszego. Wrzuciłem między fundamenty około 60 ton i wcale nie zapłaciłem za to dużo. Piasek brałem ze żwirowni w Wojdalu k.Pakości.
  12. Naprawdę uważasz, że gdyby jakaś "ekipa" chciała wywieźć coś większego, to taka siatka stanowi istotne zabezpieczenie? Pewnie, że nie. Ale chociaż dzieciaki się nie kręcą, a budowa jest zabezpieczona.
  13. Też nie zamierzam budować drugi raz, ale warto własne niedociągnięcia przekazać innym, aby ich uniknęli. Powodzenia!!!
  14. Też nie zamierzam budować drugi raz, ale warto własne niedociągnięcia przekazać innym, aby ich uniknęli. Powodzenia!!!
  15. Zdecydowanie ogrodzenie!!! Na wiosnę ruszyliśmy z budową. Jesienią myślałem o tym ogrodzeniu i wymyśliłem, że zrobię ogrodzenie dopiero na wiosnę. Ale żonka podeszła mnie sposobem ..." a może byśmy kochanie to ogrodzenie jednak zrobili". Ach te kobiety, jak im się oprzeć. I zrobiłem. I całe szczęście!!!!! Siatka i podmurówka z 3 stron, a od przodu prowizorka ogrodzenia ze starej siatki. Ludzie, jak ruszy budowa, to kiedy tu znaleźć czas jeszcze na ogrodzenie działki. A tak spokój, teren zabezpieczony, materiały bezpiecznie sobie leżą, nikt niepowołany się nie kręci!!!! Naprawdę wdzięczny jestem mojej wspaniałomyślnej żonce i teściowi, który też przekonywał.
  16. Dakota, tak jest, humus zdejmujesz do żółtego piasku. Masz orientacyjnie wytyczony budynek? Dopilnuj. aby humus był ściągnięty po ok.2m więcej z każdej strony. U mnie był ok.1 m i to było trochę za mało.Zrobisz wykop pod fundament i już będziesz stykać się z czarną ziemią. A fundamenty kopane ręcznie czy koparka? Nie żałuj na szerokości wykopu. Wykopałem tylko ciut powyżej szerokości ławy i baaaaaaardzo żałuję. Co trzeba za gimnastyki przy hydro i termoizolacji fundamentów. Już wiem, że nast . razem zrobię szersze wykopy. Ale jak to mówią: pierwszy dom buduje się dla wroga.... Inez2007, mi podobają się też te pierwsze drzwi, ale w kolorze tych drugich
  17. Dakota, tak jest, humus zdejmujesz do żółtego piasku. Masz orientacyjnie wytyczony budynek? Dopilnuj. aby humus był ściągnięty po ok.2m więcej z każdej strony. U mnie był ok.1 m i to było trochę za mało.Zrobisz wykop pod fundament i już będziesz stykać się z czarną ziemią. A fundamenty kopane ręcznie czy koparka? Nie żałuj na szerokości wykopu. Wykopałem tylko ciut powyżej szerokości ławy i baaaaaaardzo żałuję. Co trzeba za gimnastyki przy hydro i termoizolacji fundamentów. Już wiem, że nast . razem zrobię szersze wykopy. Ale jak to mówią: pierwszy dom buduje się dla wroga.... Inez2007, mi podobają się też te pierwsze drzwi, ale w kolorze tych drugich
  18. Ocieplenie, później podbitka. Jak zrobisz podbitkę, bez ocieplenia to powstanie niezły mostek termiczny.
  19. Casandra75 film to może nie, lecz w kórymś z ostatnich Muratorów (kilka m-cy temu) było na ten temat. Kupujesz może to czasopismo? Jeśli nie, to postaram się poszukać. A "fachowiec" to się Tobie trafił, jeszcze ma pretensje. Aż dziw, że człowiek z branży nie słyszał o tak oczywistych rzeczach.
  20. Co do pionu kanalizacyjnego to nie zapomniałem, , jest już rura, od położonej instalacji kanalizacyjnej, wystająca z"chudziaka" przygotowana. Dzięki natomiast za pomoc w temacie kominów.
  21. Proszę pomóżcie, bo muszę kupić kominy w ciągu kilku dni,a mam pytanie dotyczące wentylacji. Ile kominów (przewodów) wentylacyjnych powinno być w kotłowni, przylegającej do ściany garażu i łazienki?Zaznaczam, że ewentualne przewody wentylacyjne, będą dostawione do komina dymowego i spalinowego. Ogrzewanie będzie na piec na eko-groszek oraz dodatkowo instalacja gazowa. Prawidłowo powinno być chyba tak: - dymowy - piec na eko-groszek - spalinowy - gaz - wentylacyjny x 3 - łazienka, kotłownia, garaż. Zastanawiam się jednak, czy nie starczy jeśli w garażu i kotłowni, będą kratki wentylacyjne w ścianie zewnętrznej jakieś 30 cm nad posadzką i następnie 30 cm pod stropem tych pomieszczeń. Czy tak będzie poprawnie i spełni to swoją funkcję? Rezygnując z tych dwóch przewodów wentylacyjnych oszczędzam PLN i komin mniejszy. Przewód wentylacyjny w łazience pozostaje. Proszę o poradę.
  22. PSB - jedna wielka lipa!!!! W każdej porządnej hurtowni przy kupnie materiału dostaniesz jakieś zniżki, bez względu na to czy jesteś w programie PSB czy też nie.
  23. Adamol nie Izolbet A, tylko Izolbet S. Izolbet A zawiera rozpuszczalnik i styropian nie powinien się z tym stykać do momentu odparowania rozpuszczalników. Izolbet S to produkt na bazie wody i tym kleisz styropian do ściany pomalowanej dysperbitem. Naprawdę trzyma dobrze. A dysperbit położyłem tak: -pierwsza warstwa gruntującą rozcieńczona z wodą - druga warstwa bez rozcieńczania. Przyklejając styropian koniecznie poczekaj, aż dysperbit wyschnie, druga warstwa schnie dłużej niż rekomendowane 6 godzin. Na styropian daję od góry siatkę i klej, czyli na styro ponad gruntem, a poniżej folia kubełkowa luzem i można zasypywać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...