Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tazz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

tazz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Płyta warstwowa, jest podobna konstrukcyjnie do kontenerów, które coraz częściej wykorzystuje się do budowy domów w Polsce, na zachodzie jest dłuższa tradycja kontenerowa. Wiele firm ma wykonane biurowce w konstrukcji płyty warstwowej, także jak najbardziej jest to możliwe. Takie ściany nie mają "masy" także trzeba brać pod uwagę słabszą samoregulację wilgoci poprzez beton i cegły oraz szybkie zmiany temperatury (podobnie jak w konstrukcjach szkieletowych). Problemem może być brak lub ograniczony zasięg komórek
  2. Najlepiej jasno wskazać teren, którego nie powinni zająć- wtedy zachowasz chociaż część terenu pielęgnowanego przez Wuja = będzie mniej pracy i niższe koszty przywrócenia terenu po budowie, najgorzej dać wolną rękę budowlańcom
  3. Pionowe pęknięcie sugeruje, że drzwi zostały przesunięte, można próbować ukryć pękniecie np. jak wyżej napisał Mareks77, warto zamontować samozamykacz np.DC140 https://mibar.pl/assa-abloy-samozamykacz-drzwi-dc140-szary-z-ramieniem oraz posmarować język zamka, aby łatwiej cofał się/mniej uderzał/hałasował. Samozamykacz należy ustawić na powolne trzaśnięcie w końcówce zamykania
  4. a jak to wyglada u osob, ktore maja 3 szyby? (tutaj sa chyba 2) i dobre ocieplenie
  5. tazz

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Wyciagalem juz kilka razy sadze poprzez odkurzacz kominkowy, jest tam filtr podobny do filtra samochodowego tylko w ksztalcie rury. Zgadza sie, ze sie zapycha, ale wystarczy go postukac i wiekszosc sadzy odpada, tak jak popiol. Po ostukaniu filtra nadal jest szary (kiedys byl bialy) co oznacza, ze nie jest zapchany.
  6. pozwole sie przylaczyc do tematu. Mam polozony klej z siatka 4 lata temu... w tym roku planuje otynkowac. Jest kilka pekniec (male szczeliny, lub male pajaczki). Co trzeba zrobic zeby zwiekszyc prawdopodobienstwo, ze tynk nie odpadnie? Jaki rodzaj tynku? Planuje bialokremowa elewacje.
  7. Drewniane mam jako drugie wejściowe, głównie chodziło o wyciszenie i lepsza izolacje wejścia, kolejne 4 z płyty po 3 latach uzytkownia oceniam dobrze, Oba rodzaje spełniają moje wymagania (z płyty kiedys wymienie na lepsze jakościowo, ale jak juz dziecko będzie wieksze)
  8. Pomijam cene obu, ale: - drewniane sa czesto tylko na zewnatrz (fornir), a w srodku roznie z tym bywa - uszkodzenie obu jest rownie latwe, ale latwiej/mniej boli wymiana z plyty - wku.. dziecko nie trzasnie z oczekiwanem efektem przy uzyciu 'kartonowych' - zakup drogich drzwi drewnianych powoduje, ze nie bedziemy chcieli ich wymienic za iles tam lat - drewniane sa mocniejsze i jakosciowo tez lepiej sie prezentuja Ja mam oba rodzaje
  9. nie warto, zamontuj zwykły powietrzny i ewentualnie załóż dodatkowy wymiennik na spaliny(wodny), lub jeszcze lepsza opcja zamontuj wymiennik ceramiczny na wylocie. Instalacja wodna przy kominku potrzebuje obsługi, energii i itp, ceramiczna tylko czyszczenia, koszty wszystkich opcji mogą być podobne.
  10. Jest to impresja - troche przerobiona ale w części garażowej i schowka wygląda identycznie jak w projekcie: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/impresja/
  11. Bramy garażowe są bardzo słabo ocieplone a jak są z wyższej pulki to i tak maja szczeliny na prowadzeniach, jeżeli ktoś może wybrać to polecam bramy panelowe(wydaja się bardziej szczelne i zwykle cieplejsze). Sam mam uchylna i ocieplona styropianem (3cm),a na ścianie pomiędzy schowkiem a garażem 10cm (na suficie tez). Posadzka bez izolacji. Generalnie nie ma problemu z zamarzaniem przyłącza. Jeżeli jest dłużej -15C (co najmniej tydzień) to temperatura spada poniżej zera w garażu. Mam owinięty wodomierz wełna i nie było problemu z zamarzaniem wody - no chyba-ze zapomni się owinąć go wełną po dodaniu dodatkowego zaworu... , nie mam grzejnika w garażu i nie jest potrzebny, przy mrozach -20C uchylałem drzwi do schowka, żeby trochę ogrzać powietrze- grzejnik powoduje cały czas wychładzanie wody w układzie CO a dużych mrozów z tydzień na rok. Zastanawiałem się czy nie położyć kabli grzejnych w otulinie przylacza. Rury generalnie powinny być łatwo dostępne (awarie i możliwość sprawdzenia przez pracownika wodociągów układu przyłącza itp.
  12. Ściany jednowarstwowe z Porothermu to pomyłka, wiadomo, ze dom musi być szczelny aby był ekonomiczny w utrzymaniu. Porotherm jest idealnym materiałem dla kogoś kto uważa, ze ściany oddychają (zastępując wentylacje- bo w istocie w ścianie jednowarstwowej tak jest- sito łączeń zatkane tynkiem). Sam mam porotherm 25PW, ale cale szczęście jeszcze styropian na wierzchu, wiec nie jest źle. Drugi raz na pewno nie wziąłbym go.
  13. Sa kraje gdzie kanaliza jest wyprowadzana na zewnatrz (piony i wyjscia na scianie zewnetrzej), moj hydraulik mowil, ze w rosji tez takie widzial. Takze, nie ma obaw o scieki. Podobno za duzy spadek jest grozniejszy (zbyt duza predkosc) i w ekstremalnym przypadku moze sie zapychac.
  14. tazz

    DOWCIPY są wieczne

    co do metra... jezdzilem kazdym poza warszawskim chyba zbyt proste...
  15. Zanim cos kupisz, sprawdz jakie masz cisnienie przed podgrzaniem wody, po i po upuszczeniu cwu i zimnej. Moze masz cos nie tak w instalacji. Kiedys robilo sie proste instalacje i wszystko chodzilo. Teraz mamy mnostwo bajerow, ktore sie moge zepsuc w kazdej chwili. W buderusie maja baniaki tylko niebieskie, trzeba sprawdzic tabliczke do jakiego cisnienia moze pracowac.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...