Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Abigor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    92
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Abigor

  1. sprzedam tanio: - cegiełki klinkierowe ręcznie formowane CRH - ALT MAAS - ok. 300 sztuk - dachówka Creaton Sinfonie czerwień glazurowana - ok. 100 szt (+ kilka gąsiorów) Transport własny, Gdańsk Kiełpino Górne. 697-711-942
  2. 800l Gotowiec z jedną wężownicą (użyta jako awaryjny zrzut nadmiaru ciepła z solarów w razie dłuższego wyjzdu). Ocieplenie oryginalną otuliną z pianki (jakieś 4cm) plus 10cm wełny. Ładowanie - piec elektryczny trójfazowy 12kW. Rozładowanie - podłogówka 150m^2. Ładowanie tylko na taryfie 2giej, do temperatury zależnej od temperatury zewnętrznej (25-35 stopni). Przeważnie 1-2h (13-15) i potem ok. 2-4h (22-6)
  3. Jako dalmierz polecam LEICA DISTO D2, bardzo dokładny i poręczny. Od 3ech lat używam w niełatwych warunkach i jeszcze żyje. Na pewno chcesz wkrętarkę sieciową? Do KG bardzo nieporęczne są. Osobiście mam Makitę i nie zamieniłbym na nic innego.
  4. Wszystko zależy co kto sobie zaprojektuje i policzy. U mnie 15-18 cm styroduru/styropianu podłogowego, głównie nadmiar, który pozostał po fundamentach ( 15 ) i podłodze wew. ( 18 ). Na to ok. 20cm betonu B25 z gruchy. W środek trochę pozostałości siatki z wylewek. Czołgiem to bym nie wjechał, bo prześwit garażu za mały, ale reszta spokojnie może jeździć.
  5. Jak najbardziej się da. Maszyna podobna jak poprzednik zalinkował. Do cięcia glazury, koniecznie z cięciem na mokro. U mnie z pełnej wychodziły dwie płytki o grubości ok. 1,5cm i środek. Jeszcze muszę wymyśleć co z tym środkiem zrobić :/ Uszkodzonych płytek prawie brak, a ciętych miałem ok. 500 cegieł w ten sposób.
  6. Bloczki betonowe czemu nie, byle wkopać je poniżej głębokości przemarzania gruntu. U siebie mam mini fundament w kształcie litery E i na nim wymurowane z bloczków filary. Belki sosnowe raczej bym raczej odradził. Nawet dobrze zakonserwowane po 10ciu latach raczej zaczną gnić itp. A konserwować stelaża na bieżąco przeważnie nie ma jak. Stelaż oczywiście kotwić do filarów. Konieczna izolacja pozioma pomiędzy filarami a stelażem. Typowo stalowa kotwa U. Co ile stawiać podpory to już trzeba indywidualnie obliczyć. Zależy od konstrukcji, stelaża, desek. Jako podsypkę pod taras mam: 5cm białego piasku, geowłóknina, 5cm białego piasku i warstwa małych otoczaków coby koty nie urządziły sobie kuwety.
  7. Przelicz i sprawdź empirycznie. Przy typowym deszczu opad jest na poziomie 2-3 mm/h, przy powierzchni 220m^2 masz około 500 litrów wody na godzinę, czyli pojemność Twojego układu wystarczy na odebranie wody z godziny-dwóch deszczu. Zakop pierwszą beczułkę, zalej wodą i zmierz czas po którym się opróżni. Pół godziny - masz swój układ, godzinka - powinno z tymi wszystkimi drenami łączącymi beczki wystarczyć, powyżej dwóch godzin - trochę za słabo grunt odbiera i będzie ryzyko przelewania.
  8. Krótko podsumuję moje zabawy z zasilaniem awaryjnym. Chciałem agregat, najlepiej 3F, koniecznie z elektrycznym rozrusznikiem, pełen automat, ale niestety to kosztuje, za dużo ... Ostatecznie stanęło na w miarę porządnym inwerterze 2kW + akumulator 12V/92Ah. Zasilana z tego jest automatyka C.O. (sterownik, 2 pompki, pompka solarów) + brama garażowa + oświetlenie LED klatki schodowej. W praktyce działa przez ok. 8h i tyle mi wystarcza, głównie do zabezpieczenia solarów. Nie widzę sensu w inwestowaniu w większą pojemność akumulatorów. Wydałbym dodatkowy tysiąc miałbym dobę podtrzymania. Jak wyjadę na weekend i tak lipa. W ramach zabezpieczenia się przed dłuższym zanikiem napięcia, alarm wysyła SMS z informacją o zaniku i powrocie zasilania. Koszt całości, trochę ponad 1k PLN
  9. http://cieploserwis.pl/ Zdecydowanie mogę ich polecić. Wykonali u mnie całą instalację wodną z recyrkulacją, ogrzewanie podłogowe, solary, bufor ciepła, ...
  10. Dokładnie tak, zimą tylko przy naprawdę ładnej pogodzie ogrzewają wodę (mam 2x18 rur). Czyli jakiś jeden dzień na dwa tygodnie.
  11. To co wygooglałem: 1) http://www.slupia.bipst.pl/index.php?grupa=26739 Klasyfikacją obejmuje się grunty rolne oraz grunty pod lasami i wodami zamkniętymi o powierzchni do 10 hektarów. Jeśli uważamy. że istnieje potrzeba przeprowadzenia na nowo klasyfikacji gruntu (nadanie klasy lub zmiana klasy), możemy wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do starosty powiatowego; on rozstrzyga w formie decyzji administracyjnej o zasadności nadania klasy lub jej zmianie. Od decyzji negatywnej można się odwołać do wojewody. Projekt klasyfikacji gruntów opracowuje klasyfikator, który określa typ i klasę gleby oraz sporządza potrzebną dokumentację (podstawę do naniesienia zmian w ewidencji gruntów). 2) http://www.grupy.otopr.pl/zmiana-klasy-gruntu,usn,8342551.html Musisz znalezc geodete z uprawnieniemi klasyfikatora gruntow, ktory sporzadzi operat klasyfikacyjny i poprowadzi za Ciebie sprawy w urzedzie. 3) http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070712&typ=po&id=po04.txt
  12. Spróbuj przemianować klasę na gorszą. Za 4rtą klasę już jakieś grosze się płaci.
  13. halogen przy cenie ok. 8zł jest ekonomicznie opłacalny. Szczegóły poniżej: http://en.wikipedia.org/wiki/Luminous_efficacy#Overall_luminous_efficacy
  14. Pomnóż sobie razy ilość metrów domu i już masz zapotrzebowanie roczne. Przy 150m^2: 113*150 = 16950 kWh / rok Przy gazie ziemnym 1m^3 gazu ma kaloryczność ok. 9,5 kWh. Mnożysz to razy sprawność pieca i całego układu ogrzewania +- i wychodzi ci przy dobrych wiatrach jakieś 8kWh z metra sześciennego gazu. Teoretycznie rocznie zużyjesz 2000 m^3 gazu (przy 150m^2).
  15. Dzięki. Energa rządzi się swoimi prawami. Wałkowane z tego co czytam w wątku o zmianie taryfy z budowlanej na normalną. Co do protokołu odbioru przyłącza, aktualizacja. Wystawią mi go na podstawie warunków przyłączenia + umowy + potwierdzenia przelewu. Potem z tym po odbiór, a następnie do nich. Potem już tylko chwilka na podłączenie kabla (skrzynka już jest) i licznika.
  16. Energa a odbiór budynku. Potrzebna pomoc, konsultacja. Chciałbym budynek zgłosić do odbioru. W nadzorze budowlanym chcą dwóch dokumentów związanych z elektryką: 1) protokół odbioru instalacji wewnętrznej 2) protokół odbioru przyłącza Ad.1 Instalację robiłem sam. Uprawnienia mam, aczkolwiek nie zajmuję się tym na codzień, także pytanie jak taki protokół wygląda? Jakieś wzory? Ad.2 Mam przyłącze budowlane, ale brak protokołu. Tylko umowa. Zagubił mi się, czy jakieś niedopatrzenie? Gdzie szukać tego? Jeszcze 3ci hipotetyczny problem. Mam w Enerdze podpisaną umowę na przyłącze docelowe. Mówią, że są gotowi do podłączenia, tylko potrzebują odbioru budynku. Teraz gdybym nie miał przyłącza budowlanego a jechał całą budowę na agregacie to co? Zapętlam się, bo ani odbioru ani przyłącza!
  17. Napisz dokładnie z czego wykonany jest komin. Jakieś zdjęcia obróbek blacharskich może? A bez umowy czy z umową raczej jesteśmy skazani na wiarę w dobrą wolę i uczciwość wykonawców. Chociaż z umową na piśmie można ich trochę postraszyć by wykazali dobrą wolę.
  18. Pokazać hydraulikowi projekt i niech robi zgodnie z nim.
  19. Milusiński sąsiad Przypuszczalnie PINB może pomóc (?) Ale chyba najprościej samemu rozwiązać problem. Może w tym miejscu do siatki przymocować kawałek blachy, tak by jednak ta woda się nie dostawała do Ciebie. No chyba, że brak podmurówki i spadek terenu w Twoją stronę. Wtedy może balia, pompka i przelew powrotny na elewację sąsiada, coby zrozumiał, że to jednak jego woda.
  20. Google daje też podtynkowy wynik tego samego producenta. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:73jT1quIMacJ:allegro.pl/item1054772940_zestaw_podtynkowy_3_funkcyjny_deszczownica_rhode.html+Zestaw+podtynkowy+3-funkcyjny&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera napisz do nich
  21. Ciekawe wyzwanie. Wpierw myślałem o umieszczeniu kotka na wlocie czerpni, oczywiście dobrze umocowany, żeby się nie wyrwał na początku. Ale pewnie w tym przeciągu biedactwo się zasuszy i ze śmierdzenia niewiele wyjdzie. Chyba trzeba by go przycisnąć w miejscu zbierania się skroplin, dorzucić kopę jaj i spokojnie poczekać.
  22. Są na pewno - korzystałem (Novotel Lizbona). Chyba było to Grohe albo Hansgrohe. masz wtedy trzy pokrętła - jedno trójpozycyjne (deszczownica, prysznic, wanna), drugie otwierające wodę i trzecie do ustawienia temperatury. Tak na szybko - http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16766919
×
×
  • Dodaj nową pozycję...