Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pestor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pestor

  1. My zlikwidowaliśmy "L" i mieszka się normalnie.Drzwi do komórki nie mieliśmy, ale czemu miałoby kolidować?
  2. My powiększtliśmy naszą iskierkę o 1 m od strony kuchni i garażu i jest nawet za duża , ale w kuchni stoi stół teraz ma 13qm (kuchnia). Góra podobnie jak piszesz.Dół-okna dużo większe niżw projekcie. Dla nas tylko wielkość góry była zaskoczeniem. Samochód stoi pod wiatą a garż sł€ży za pralnie ,spiżarnie , magazyn itp,-miejsca aż nadto:)
  3. Mieszkamy już kilka lat w Iskierce powiększonej o 1 metr zarówno od strony kuchni , jak i garażu.środek prawie bez zmian -otwór schodów na gorę jest prostokątny a nie w "L" .Ścianka kolankowa ma1 metr.Brak balkonu. Jeżeli chodzi o okna dachowe- kaloryfer obowiązkowo. Wentylację mamy mechaniczną z odzyskiem ciepła -to się nie wypowiem
  4. Mieszkamy od 2008 w Iskierce poszerzonej o 1 metr z każdej strony:) Co do Twoich pytań: -Mamy strop żerański- zaleta ścianki działowe na górze stawiasz gdzie chcesz , był tańszy -Parter oprócz salonu w podłogówce z ekogroszkiem , dzisiaj położyłbym też ale dokładnie po całych pomieszczeniach nie przejmując się gdzie będzie stała lodówka. Podłogówka z "porządnego rozdzielacza " z regulacjami przepływów na poszczególne pętle.Z ręczną nastawą zawrem trójdrogowym.Ustawiona pierwszego sezonu do dzisiaj nie ruszana.Działa rewelka.Grzejniki w salonie załączają się od -6 Na ławach nie bardzo się znam , ale u mnie są 90 cm - warunki gruntowe.Tu nie ma co oszczędzać. Drzwi mam standardowe , ale garaż robi za Pralnię i Piwnice-samochód stawiam pod wiatą-czysto i bez zapachów.Szyb samochodu nie skrobałem pod wiatą nie zamarzają. Wszystkie te zmiany wprowadziłem przy budowie- kierownik wpisał w dziennik i po sprawie. POWODZENIA i wytrwałości.
  5. co to za cudo? za chwilę czeka mnie wybór pieca... Piec OPAL z firmy Sekom Łuck ze sterownikiem PID firmy elektromiz. My mamy powiększony dom i 25KW jest z zapasem. Zdjęcia pieca w galerii.
  6. Taras częściowo zrobiony- ze starej poniemieckiej cegły wykopanej spod naszego domu. Zobaczymy jak będzie wyglądał po zimie. Postaram się zrobiś\ć zdjęcia jak oddtaje.
  7. Kanaliza dokładnie tą samą drogą. Wszystko ładnie ze spadkami schodzi do kotłowni. Tylko że nie w bruzdach. Tu potrzebna była przedścianka na grubość rury 110. A tak z innej mańki ... W komentach u betiny71 , pojawiła się pewna kwestia. Chodziło o to czego iskierce brakuje? Czy wybierając projekt braliście pod uwagę jego niedoskonałości? Czy przeważyła jego prostota i wynikające z niej mniejsze koszty. I do tych co już zbudowali - wybralibyście ten projekt jeszcze raz? U mnie tak samo jak u Tomkwasa. Zdecydowały Prostota i koszt wybudowania. Gdybym miał więcej grosza postawiłbym parterówkę-ale dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni.Co bym zmienił: ścianka kolankowa 90 do 100 cm a reszta wyszła według założeń i po 1,5 roku mieszkania sprawdza się nieźle. Z czego najbardziej jesteśmy zadowoleni: wyjście na taras z klamką- korzystamy z niego więcej niż z drzwi wejściowych-nawet znajomi walą od razu przez taras. palimy ekogroszkiem i piec co przewyższył nasze oczekiwania--nie sam piec , ale jego sterownik i ustawianie-tylko tem wody -bez przerw , przedmuchów itp Wiata zamiast garaż-rewelka. Garaż służy za pralnię , graciarnię , piwnice , warsztat i składzik plonów i przetworów.
  8. To pomysł mojej "lepszejszej" połowy. Luk zawsze można wyprostować , z prostego podciągu łuk zrobić trudno( chyba , ze w dół - zbrojona belka górna) Mały łuk został obniżony ( wypłaszczony aby miał podobny kształt do tego dużego) Był problem-jednakowa wysokość , czy podobny kształt.
  9. Proszę: http://picasaweb.google.co.uk/pilocik.zibi/BUDOWA#5215709601903320738[/img]
  10. Witam serdecznie Śledze od dłuzżego czasu forum Iskierki; przymierzam się do budowy domku Atos, który jest bardzo podpbny do Iskierki i zastanawiam sie nad budowa rekuperatora. Wiedzę, że ty załozyłeś. Co sadzisz teraz po upływie czasu, czy warto było. Jaki był koszt w Twoim wpadku. Palnuje ogrzewac ekogroszkiem i głownie nie chodzi mi tyle o koszty ogrzewania tylko boje się ewentualnych plesni w związku z niedostateczne wentylacją grawitacyjna. Jezeli tu jeszcze zaglądasz to prosze o odpowiedź; ewentualnie innych iskierkowiczów którzy załozyli reku Witam> Myślę , że warto-koszt całości 18 tyś.(AIRKOMFORT Z CONTROL IZY) Przez chwilę mieszkałem bez i widać różnicę. Myślę , że latem docenię go jeszcze bardziej. Przy cenie jaką zapłaciłem minus 1komin i nawiewniki w oknach faktyczny koszt to ok 8tyś(jeżeli pomysli się na etapie projektu) Po wygaszeniu pieca do "stygnie ok1,2 stopnia na dobę-myślę że dzięki REKU tak wolno. W codziennym życiu instalacja jest praktycznie niezauważalna (reku w garażu),doceniłem ją przu ostatnich B. silnych wiatrach(w domku ciepł, miło i cicho) tak jak codziennie Instalację troszkę słychać na najwyższym biegu (anemostaty wyciągowe - ale na tym biegu używamy jej do szybkiego i raczej kroktrwałego wietrzenia. Dzisiaj też załozyłbym reku w nowym domy. I TYLE
  11. Ja podwoiłem ilość jętek i dodałem na nich zastrzały przez całą długość (powiększonego) dachu 20*20cm.W kalenicy też bela 20*20 leżaca na krótkich jętkach -- bez adaptacji i płacenia Dodam , że mieszka blisko morza na płaskim-żuławy
  12. Rozumiem, ze takie wymiary ma po poszerzeniu (wydłuzeniu) o 1m i bez stawiania scianki na garderobe? Jesli tak to faktycznie duuuzo. Mysle ze w zupelnosci wystarczy. Dzieki za informacje. A moze masz jakies rzuty swojej Iskierki po przeróbkach? Moze i zdjecie sypialni by sie znalazlo? Pozdrowionka. Na oryginalnym projekcie zmieniono tylko wymiar 11m na 13 m. Cały środek pozostał bez zmian. W sypialni faktycznie nie stawiałem ścianki , jak zbuduję będzie konstrukcją drewnianą. Zdjęcia postaram się wkleić niedługo -na stronę albumu.
  13. No wiesz...na papierze mozna pokombinowac Nic to nie kosztuje, a mozna np sie przekonac ze sypialnia 30m to "troche" za duzo Pestor, dla mnie ważniejsza jest funkcjonalność niz wygląd zewnętrzny. Myśle, ze przy takiej sciance kolankowej jak u Ciebie udałoby mi sie zrobić garderobe i łazienke w sypialni bez zbytniego wydłużania domu. Czy dobrze widze, ze masz wentylacje mechaniczną? Z rekuperatorem czy bez? Jak sie sprawuje? Warto inwestowac? Napisz prosze, jesli to nie tajemnica, gdzie mozna ta "stodole" zobaczyc na zywo Pozdrawiam Mieszkam 40 km od Gdańska jest załaczona mapa przy zdjęciach. Reku działa- przez miesiąc mieszkałem bez i to było odczuwalne-in minus. Teraz jest OK , ale musze go jeszcze ustawić pod siebie( czasy pracy i moc) Chyba sporo ciepła oszczędza( ale jak to sprawdzić?) spalam niecały worek ekogroszku na dobę+200l ciepłej wody. Sypialnia jest faktycznie olbrzymia 36qm i spoko można by wydzielić małą łazienkę i garderobę.
  14. Popatrz na zdjęcia mojej ISKIERKI link poniżej. Kolega stwierdzi -ładną stodołe wybudowałeś ( i chyba coś w tym jest). Dom ma wymiary 13*9.6m.( Powiększony garaż i kuchnia z salonem po 1 metrze. Ścianka kolankowa podwyrzszona do 110cm ( teaz stwierdzam , że za wysoko 1m to moim zdaniem max , małzonka niewiele widzi przez okna dachowe , choć przy ścianie można postawić kawał komody.
  15. Mój następny problem to piec do co. planujemy palić ekogroszkiem, fachowiec zaproponował nam elektromet 15 lub 25 Może ktoś z was ma wypróbowany piec na ekogroszek i mi coś podpowie. Ja mam kocioł : http://www.sekom-pleszew.com.pl/opal.html koniecznie ze sterowaniem PID rewelka. Palę ekogroszkiem i nim ogrzewam też ciepłą wodę ( zasobnik 500 litrów w przyszłości z kolektorami słonecznymi grzeje tylko górna wężownica) Polecam bo producent bez doplat wykonał kocioł dokładnie na miarę 25 KW.
  16. 16 tys za okna ???? strasznie duzo, zakłądając że to dobrej jakości plastyki, my wydaliśmy 8600, zew złoty dąb, 5 komorowe, profil veka, okucia roco, wsp 1,0 z zabezpieczeniami antywłamaniowymi .............. Moje kosztowaly 17500 , ale są większe niż w projekcie. Wyjście na taras ma szerokośc 3 metry i jeszcze ten łuk.... cena tego przeszklenia po dużych zniżkach 4800 zł. Okna obustronnie barwione z ruchomymi słupkami.
  17. Wcale nie chciałem budowac zwykłej oczyszczalni drenażowej z rozsączem. Robiłem podejscie do oczyszczalni hydrobotanicznej (trzcinowej) oraz do oczyszczalni z nisko obciążonym osadem czynnym (DELFIN SBR) ale w obu tych przypadkach ze sciekow pozostaje woda która trzeba jakos zagospodarowac na działce. Tu nie o to chodzi, ze ja nie wiec co z tą wodą zrobic - planowałem wykorzystac ta wode do zasilenie oczka wodnego lub odprowadzic ją do przydroznego rowu melioracyjnego. W obu przypadkach natrafiłem na tępy upór urzednika "nie - bo nie". Działka znajduje sie w strefie płytkiego wystepowania wód gruntowych i koniec dyskusji. Od decyzji miałem sie odwoływac do Wojewodzkiego Kolegium Odwoławczego. Nie chciało mi sie walczyc z kolejna instytucja. Polska to taki kraj, ze jak zrobisz nieszczelne szambo to "jestes swoj" a jak probujesz sie wychylic to udupiaja. Ponad rok czasu probowałem walczyc o oczyszczalnie. 50 metrow dalej oczyszczalnie mozna wybudowac bo tam juz w/g mapy nie ma strefy wystepowania płytkich wod gruntowych. To wspólczuję. Co do urzędników to masz całkowitą rację. U mnie też bez czytania dokumentacji oczyszczalni "Pani" stwierdziła , że nie ma oczyszczalni bez rozsączania.Na mój protest stwierdziła, że to niemożliwe( ale ja też się uparłem-koszty wywozu szamba są przerażające:(
  18. POŚ - to swietny pomysł, tylko ze moja działka lezy w "strefy wystepowania niekorzystnych warunkow gruntowych" - wysoki poziom wod gruntowych i urzednik sie uparł, ze wybudowac takiej nie moge. Wygrał - do sądu biegac nie bede choc mam ekspertyze (na szczescie bezpłatna) z AGH, ze taka oczyszczalnia w przypadku mojej dzialki nie bedzie zanieczyszczac wod gruntowych. Kupie szambo, w 2010-2012 roku maja robic kanalizacje to wtedy szambo wykorzystam jako zbiornik do zbierania deszczowki. Na forum mozesz o oczyszczalniach kupe przeczytac, najistotniejsze jest jaka masz glebe (glina czy piach) oraz jak gleboko masz wody gruntowe. Ja z Żuław tez miałem kłopoty z warunkami gruntowymi. Napisałem , że wode z oczyszczalni BIORES wykorzystam do podlewania trawnika-przeszło. Od 2 miesięcy działa i jestem bardzo zadowolony. Zrzut mam w 30 metrową rurke drenarską i podlewam trawę "od dołu". Przy bardzo ostatnio obfitych opadach nic się nie dzieje i wszystko "ładzia"
  19. Myślę, że gdyby poszerzyć dom o metr, tak żeby kuchnia i łazienka były szersze o 0.5 metra to wtedy kabina byłaby tam jak najbardziej na miejscu, a tak... Pozostaje się cieszyć prysznicem w pobliżu sypialni 8 Ktoś próbował taką rzecz załatwić , ale nie dostał zgody od P.Herby. Trzeba wszystko przeliczć na nowo , a dach na 100% U nas był solidnie wzmocniony dodatkowymi jętkami i zastrzałami18*18
  20. Możliwe , ale chyba tylko z wiatrołapu. Może się mylę , ale ściana w przedpokoju jest za wąska. Małżonka też chciała tak zrobić , ale nie wyszło.
  21. Cyba ciasno ale na upartego. My rezygnujemy z brodzika na rzecz bidetu wymiary wg projektu to 228cm*150cm(w miejscu gdzie na planie jest brodzik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...