Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kabelek12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kabelek12

  1. Witam We wrześniu robili mi kostkę, dosyć małą, niby wszystko było ok. Ale teraz, przy roztopach w niektórych miejscach zaczęła wypływać woda wypychając piasek. Dodatkowo kostka w tych miejscach "chodzi" - rusza się, i czuć że pod kostką jest dużo wody. Czy spotkaliście się z podobną sytuacją ? Oto jak to wygląda: http://img695.imageshack.us/img695/5196/htchd2036.jpg
  2. Czy doizolowanie rury głównej 15cm coś pomogło ? A ile masz na pozostałych ? U mnie na wszystkich 3cm jest wełny, strych 25
  3. mam podobny problem, czekam na instalatora z ASK, Jaką masz grubość izolacji na rurach ?
  4. Tak mi tłumaczył gość z rekuperatory.pl, że możliwe że bypass jest tylko częściowy, trzeba by to gdzieś potwierdzić.
  5. Możemy wrócić do mojego pierwotnego pytania :] Jakie macie temperatury na nawiewach przy włączonym bypass, bo w sumie jeszcze nikt nie podał ?? A chcę wiedzieć czy u mnie jest źle czy bardzo źle
  6. Reku podaje że ma bypass włączony, kanały idą strychem (strych izolowany 25cm wełny), długość 4-10 metrów zależy który. Czyli u Was dmucha przy otwartym bypassie taką temperaturą jak jest na zewnątrz ?
  7. Całość robiła profesjonalna firma, jest izolacja. Jak sytuacja wygląda u Was ? Czy przy włączonym bypassie macie na nadmuchach taką temperaturę jak na zewnątrz ?
  8. Witam Mam rekuperator Renovent HR (Brink) z Bypassem bez GWC. Wydawało mi się że przy włączonym Bypassie powinien dmuchać powietrze o takiej temperaturze jak na zewnątrz, tak zapewniał instalator. Tymczasem niby bypass otwarty, na zewnątrz 16 stopnii w domu 25 stopnie, a on dmucha 21!!! W ten sposób temperatura w domu praktycznie nigdy się nie obniża. Czy mógłbym Was prosić o pomiary u siebie.
  9. A jakie macie temperatury na nawiewach ? U mnie jest coś nieciekawie Np rano, Bypass włączony, na zewnątrz 20 stopni a dmucha 25 stopni
  10. Masakra, u mnie wilgotność w domu 70% gdy były te duże deszcze. Wczoraj i dzisiaj 65%. Do tego temperatura w domu rano 24,5 stopnia a na zewnątrz 21 stopni. Dzisiaj w nocy nie dało się już wytrzymać, musiałem pootwierać okna i trochę się schłodziło. Trochę to bez sensu bo miało osuszać, schładzać i wietrzyć, a okien miało się wogóle nie otwierać a tu poprostu czasem się nie da. Mam "Renoventa HR 400", Chodzi od 3dni cały czas na 300 Może ktoś ma lepszą sytuację, może coś trzeba poustawiać ?
  11. Witam Zamierzam zrobić bramę dwuskrzydłową kutą, brama zamontowana na słupkach klinkierowych 38x38 cm, pod słupkami fundament na 1,2m Ale pytanie czy robić koniecznie fundament pomiędzy słupkami na całej długości bramy ?
  12. eej ludzie spokojnie, nie panikujcie, jeszcze nic nie spaliłem. poto się pytam żeby wiedzieć czy spalać czy nie.
  13. oooj mądrale, polecam lekture: http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje-termiczne/izolacje/styropian---ekologia,17082_26427.htm Stryropian jest materiałem samogasnącym w przypadku pożaru i spalania się styropianu nie należy się obawiać zagrożenia gazami powstającymi w tym procesie ani także skażenia gruntu lub wody. Spaliny można porównywać z tymi, jakie powstają podczas spalania drewna)
  14. etam czarny dym, pięknie się utlenia że ani śladu nie ma
  15. witam Po ocieplaniu domu zostało nam sporo kawałków styropianu, jest tego z 30 worków. Pytanie takie, czy można to spalić , czy może jest to niezgodne z prawem i zatruwa środowisko ?
  16. eeej ludzie, piszcie poważnie, całą noc nie spalem. Grozi czy nie ? Zasypać to czym prędzej czy robić ocieplenie i drenaż ?
  17. ... no to mnie nastraszyłeś.......szkoda że nie spytałem wcześniej... już odkopane. Wczoraj odkopała całość koparka....ehh
  18. Witam Dom wybudowany, jakiś czas temu skończyli kryć dach, niestety wykonawca nie zrobił ocieplenia fundamentów. Mam pytanie, czy mogę teraz obkopać (koparką) cały dom, na około na 1m głębokości i 60 cm szerokości ? Czy nie zagrozi to stabilności budynku ? Fundament na 1,1 - 1,2 m Chcę wykonać odrazu isolację, ocieplenie fundmanetów i drenaż.
  19. dokładnie, takie argumenty wydają się słuszne, cóż się ten mój murarz uparł żeby do samej folii....eh.. na każdym kroku trzeba pilnować wszystkiego
  20. Witam Do jakiej wysokości murujecie ścianki wewnętrzne na poddaszu użytkowym, do samej folii - membrany, czy też 20 cm mniej aby ułożyć tam wełnę ?
  21. Ale jaja no rzeczywiście mam w projekcie jedną na wysokość 115 a drugą na wysokość 94. Ale wykonawca uznał że to pomyłka architekta i wszystko zrobił na 115 He to lipa teraz troche.
  22. ok, dzięki za info, czyli oprócz tego że wizualnie będzie trochę do d... nie ma żadnych przeciwskazań, no nic dzisiaj krokwią zobaczymy jak to wyjdzie wszystko... ale nerwów na tej budowie
  23. Projekt mamy zatwierdzony z wydłużoną kalenicą i różnymi kątami, Myśllałem żeby zrobić z krótszą ale mogą być potem jaja z odbiorem. Czyli problem tylko w wyglądzie ? 45 a 38 to nie taka duża różnica, 3 jaskółki to może nie będzie tego bardzo widać.
  24. Witam Dzisiaj budowniczy zaczął robić dach i natknął się na mały problem, projekt domu : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m442d34629ebb0 Dach jest 4 spadowy, była wydłużana kalenica, w planie zagospodarowania mamy że musi mieć minimum 1/3 długości dachu i tak została wydłużona. Po zmianach jedna część dachu jest pod kątem 45 a druga pod kątem 38 stopni Budowniczy mówi że jeszcze czegoś takiego nie budował i że mu się to nie podoba. Czy ktoś się spotkał z takim dachem ?
  25. ano jest taka opcja takiej szyby, podajże +3tyś, ale czy warto ? aż tak duże oszczędności ? nie ma efektu brudnych firanek ? ale i tak nie wiem czy pcv jezierski czy drewno mahoń (meranti) pamo plast? Które cieplejsze ? Cena taka sama.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...