Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ciesiel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ciesiel

  1. Dzięki wielkie. Muszę dorwać owoce Łutówki i zrobić konfrontację. Ale chyba dopiero w przyszłym roku, bo teraz już po ptokach tzn. po wiśniach.
  2. Witam, 2 lata temu dostaliśmy przypadkowo z 2 wiadra wiśni. Takie kwasieluchy, że na żywca nie dało się ich jeść mimo iż prawie czarne. Przerobiliśmy to na dżemy i wiśniówkę. Przetwory wyszły tak fantastycznie dobre, że żona nawet pod groźbą tortur nie chce zdradzić, gdzie ukryła ostatni słoik dżemu, po wiśniówce śladu dawno niet. Co to mógł być za gatunek? Jedyne co mogę powiedzieć to, że owoce były nieduże.
  3. Niedawno też założyłem ten czujnik skręcony na max'a i mam to samo. Umieściłem go za anteną satelitarną skierowana na HotBird'a (południe), od zachodu osłania go wystająca reszta domu, a od wschodu komin, więc cień ma przyzwoity. Wysycha po 1 do 1,5 dnia nawet po całonocnej ulewie. Do d..y z takim czujnikiem. Niby awmerikanski.
  4. Można rozpatrywać różne powody, który prawdziwy nie wiem. 1. Podobno podlewanie wieczorem jest szkodliwe: wilgoć + ciemno = grzyb, dlatego najlepiej podlewać między świtem a wschodem słońca. 2. Trawa tam gdzie nie podlewane sama szuka wilgoci głębiej, przez co ma głębszy system korzeniowy = bardziej wytrzymała na suszę, a podlewana ma wilgoć przy powierzchni i wystarczy chwila nieuwagi aby ją wypaliło. Dlatego jeśli podlewamy, to rzadziej a obficiej. Tak tylko sobie gdybam.
  5. Kilka lat temu zaryzykowałem "Murawę sportową" z Iławy: http://www.projekty.wzt.pl/rolimpex2/www/pliki/ulotka_ntzi_akc.pdf Ziemia gliniasta (zmieszana z wierzchu z piaskiem rzecznym) w słońcu. Nie wiem czy to był najlepszy wybór, ale trawa spisuje się bardzo przyzwoicie.
  6. Na temat opału ciekawy artykuł znalazłem kiedyś tu: http://www.kominiarz.org.pl/3-2002/11.htm Pozostałe części dot. kominków http://www.kominiarz.org.pl/4-2001/07.htm http://www.kominiarz.org.pl/1-2002/02.htm http://www.kominiarz.org.pl/2-2002/01.htm
  7. Podobno jodły bardzo się stresują po posadzeniu nawet z doniczki. Moja sadzona na wiosnę też "świruje". Tu Sloneczko pokazuje jak jej koreanka wyglądała: http://forum.muratordom.pl/post3635906.htm?highlight=#3635906
  8. http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=667
  9. Najlepiej zapytaj fachowca tu: http://forum.muratordom.pl/mirek-pytania-ogrodnicze-pogotowie,t65529-3000.htm?highlight=mirek%20pogotowie ale najpierw zrób i wstaw zdjęcia z bliska (macro)
  10. Ja maniakalnie używam tego: http://www.beta.altax.pl/produkty/altaxin-q Mam tym obmalowaną podbitkę, drewutnię z komórką, piaskownicę, i wszelkiego rodzaju kratki na kwiaty. Używam dwóch kolorów pinia i zieleń, którymi maluję różne elementy konstrukcji, dzięki czemu ciekawiej wyglądają np. piaskownica: boki - pinia, ławeczka - zieleń. A jak coś ma być super-bajer to jako drugą warstwę można dać: http://www.beta.altax.pl/produkty/altaxin-q-lakierobejca
  11. U mnie najlepiej w tym roku rosną robale: miseczniki na cisach, ochojnik na świerkach no i wszędobylskie mszyce. Przedwczoraj jak się przyjrzałem żarnowcowi to mnie zatkało. Zagęszczenie mszyc i innego badziewia (jeszcze nie wiem co to) większe niż na plaży w Sopocie - po kilka na jednym kocyku. Przybyły do mnie na wczasy, czy co? Ponieważ nie wniosły opłaty klimatycznej zrobiłem im wczoraj pogorszenie warunków wypoczynku mospilanem.
  12. Zapytaj google np "środek chwastobójczy kolejowych" mnie wyrzucił jako pierwszy link: http://www.ogrodnicze.warszawa.pl/?p=productsMore&iProduct=453&sName=casoron-200-g cyt. "W zależności od wysokości dawki oraz przebiegu warunków atmosferycznych utrzymuje się w powierzchniowej warstwie gleby (0-5 cm) przez okres 3-6 miesięcy."
  13. Dla amatorów bardzo dobra będzie instrukcja Gardeny: http://www.gardena.com/opencms/opencms/all_brochures/PLpl/planning_pl.pdf Więcej: http://www.gardena.com/opencms/opencms/PL/pl/index.html?flash=true#/opencms/opencms/PL/pl/service/brochures/ Prosta, zwięzła i nie trzeba się doktoryzować z tematu, aby zrobić instalację dla przydomowego ogrodu. Była ona zamieszczona w katalogu Ogród Castoramy z 2008 roku. Można się wzorować też na instrukcjach: http://www.floraland.pl/elgo http://www.floraland.pl/elgo/POPUP.PDF
  14. Na instrukcji wewnątrz opakowania jest opisane kiedy można na młodej trawie.
  15. Ja używam: http://www.altax.com.pl/strony/2/i/17.php Mam tym pomalowaną też podbitkę. Kratka pomalowana 3 lata temu wygląda jak nówka. W zeszłym roku obmalowałem drewutnię na razie jest OK.
  16. Ja mam lane ściany fundamentowe 20cm szer. na to silikat 25cm szer. zwisający na zewnątrz.
  17. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Gliny nie żałuj, zaoszczędzisz na wodzie. Ja mam ziemię gliniastą. Jak robiłem trawnik to tylko wierzchnią warstwę, aby ją rozluźnić przerobiłem z piachem (wywrotka na ok 250 m2 - teraz dałbym więcej). Mam najładniejszy trawnik w sąsiedztwie. Jak podleję to wilgoć w glebie długo się trzyma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...