Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wladek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    306
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wladek

  1. Jeżeli nie wywala przy małych odbiornikach (ten test ze zwarciem N i PE ) a przy dużych wywala, to może sugerować zbyt dużą impedancję uziemnienia. (trzeba brać również pod uwagę rodzaj instalacji) Pozdr.
  2. No toć ci kolega mpoplaw powiedział. Sam tak sprawdzałem, ale bałem się że mie tu na forum zakraczą za szeżenie herezii i niebezpieczeństwa dla życia Pozdr.
  3. Nie ma za co. Wiedza to podstawa im więcej ludzi ją zna tym lepiej dla całego społeczeństwa Pozdrawiam.
  4. Heimnar Coś chyba nie tak z tym stanem normalnym (jeżeli za stan normalny uważasz normalną pracę instalacji gdzie płynie jakiś prąd do odbiornika). Zauważ, że tu prąd nie płynie w "oczku" N - PE tylko w oczku L - N a w momęcie zwarcia przewodów N - PE robią się dwa oczka L - N i L - PE z węzłem w punkcie zwarcia. Innymi słowy jak miałeś odbiornik przez który płynął prąd 100mA to przez przewód N i L też płynie 100 (100 wpływa i 100 wypływa) to jak zewrzesz przewód N z PE pod różnicówką to ten prąd podzieli się na (zakładając równe impedancje obwodów N i PE) dwa prądy po 50mA w węźle zwarcia i wtedy różnicówka zadziała (100 wpływa 50 powraca wynik - 50mA > 30mA mamy gdzieś ubytek prądu). Pozdr.
  5. Zupełnie inny komfort pracy, na korzyść pistoletu. Pozdr.
  6. Jak zewrzesz N i PE to wybije owszem ale pod warunkiem, że masz włączony jakiś odbiornik, i że prąd, który popłynie - zgodnie z prawem kirchoffa - przewodem PE (omijając cewkę różnicówki) będzie większy niż 30mA dla różnicówki 30mAmperowej. Pozdr.
  7. Ja mam imergassa Hercules 20. Był problem z rozruchem - fabrycznie uszkodzony moduł do zapalania (automatyka w kotle jest HONYWHELL'a). Serwis spisał się wyśmienicie bo miałłem nowy moduł zamontowany po 24 godzinach. Serwisan nie mógł uwierzyć że to się popsuło twierdził, że na pareset kotłów imergasa jakie uruchamiał to pierwszy wypadek. Bardzo chwalił te piece - serwisuje jeszcze inne znane marki. Moi znajomi mają zeusa (czy jakiś podobny imergasa wiszący ale nie kondensat) 3 sezon - bez żadnej awarii. W największe mrozy im się wyłączył bo oszroniał wylot spalin i piec zasygnalizował problem z przewodem spalinowym. Interwencja z suszarką rozwiązała problem Ja ze swego doświadczenia powiem, że piec jest napewno dla osób które chcą zapomieć, że mają piec. Po pierwszym sezonie użytkowania mogę jak narazie go z czystym sumieniem polecić. Co do spalania to piszę o tym w wątku "ile gazu wam poszło" . Pozdr.
  8. Lagranda (czy jak to się pisze) w kolorze stalowym (dla mie piękne) kupowałem w hurtowni BARGO i nie wyszło tak drogo. W hipermarketach sporo drożej. Popytaj. Jakość super - nic się nie wygina nic nie wyłazi , choć i tu brakowało jednej śrubki w jednym gnieździe. Pozdr.
  9. A jak sprawdzałeś, że nie działa? Przyciskiem kontrolnym na obudowie?
  10. Ja robiłem sam z żoną. Kupiłem rury PEX i roździelacze, bez żadnych systemów, różnych producentów. Pozdr.
  11. Ściany: 12 cm wełny w ścianach, 25 w skosach i sufice na piętrze. na stropach 10cm styropianu. Piwnica nie ogrzewana. Wentylacja grawitacyjna. Podłogówka - rewelacja. Myślałem, że będzie cieplejsza. Nawet w największe mrozy (u mie -29C) była ledwo ciepła. Pozdr.
  12. Dom 200m2 (użytkowej 170m2) całe ogrzewane, gaz gz50, taryfa W3, mazowsze, rachunek za 18.01.2006 do 16.03.2006 : 852PLN w tym cwu i kuchenka. Temperatura ustawiona na 20,5 całądobę. Kondensat i ogrzewanie podłogowe na całości. Nie paliłem w kominku ani razu w tym okresie. Pozdr.
  13. A wiecie gdzie można UNIZIn zamówić tak aby kurierem pezywieźli? (okolice Warszawy) Pozdr.
  14. Bmadej na twoje pytania do mnie odpowiedział 1950. Jeżeli chodzi w wartość ciśnienia to nie wiem jaka jest, ale zajżę do umowy tam jest to napisane. Oczywiście nie mam jak sprawdzić ani ciśnienia ani wartości opałowej gazu. Zdani jesteśmy na ZG i tyle mając nadzieję, że są uczciwi. Pozdr.
  15. Projekt miałem (był w projekcie domu). Piony robiłem PP bo miałem dużo załamań (takich po 90 stopni) po dorodze a złączki z PP są dużo tańsze niż do PEX no i miałem darmowy dostęp do zgżewarki PP. Co do firmy to kupiłem jakieś włoskie, ale warstwa AL zgrzewana do czoła laserowo. Pozdr.
  16. Ja robiłem wszystkie instalacje sam. Piony robiłem z PP a od roździelaczy z PEX'a (CO i CWU). Wybrałem skręcane, z powodów oczywistych (wystarczą dwa klucze). Pozdr.
  17. A od czego jest reduktor? Wydaje mi się, żeby przed licznikiem utrzymywał stałe ciśnienie gazu. Jak mi podłączali instalację to pokazali mi, że jak otworzyli zawór bez odbiornika (ciśnienie równe atmosferycznemu) to reduktor odciął całkiem przepływ gazu. Pozdr.
  18. No tak też mi się wydawało, że kiedyś było w taryfach to co na fakturze. Muszę się teraz przypatrzeć czy mi ta taryfa jeszcze się będzie opłacała. Liczyłeś może ile trzeba zużyć % na II aby się kalkulowało?
  19. O masz ci los... Na swoją obronę dodam tylko tyle, że patrzyłem na taryfę ze strony a nie fakturę. Pozdr. Wszystkich ogrzewających niezależnie od medium.
  20. Ej to co tak u ciebie drogo? U mnie kosztuje (ZEWT): 1tar -0,3059PLN 2tar -0,16 będzie kosztowało: 1tar -0,3256 2tar -0,1705 To 10 gr na I taryfie i 1gr na II Jakoś cholernie drogo u ciebie (Ja podałem cenę za 1kWh + przesył za 1kWh) więc pewnie zakład trochę przesadził i teraz go URE przytemperował. A dupa tam pomyliłem się jeszcze trzeba po 4,4gr dodać za przesył. Teraz wszystkie opłaty zmienne są wliczone.
  21. Ja to bym chciał, aby oba nośniki potaniały A jak będzie to w głównej mierze zależy od polityki naszego rządu. 20% do 5% nie znaczy, że gaz przegoni prąd, jak sam zauważyłeś narazie idą łeb w łeb w rozliczeniu rocznym/1kWh. Ostatnio zażyło mnie to, że tradycyjnie tani nośnik jakim jest węgiel tak strzsznie skoczył (nie mówiąc już o drewnie). Tona węgla w granicach 450PLN to nawet pomijając dodatkowe koszty to i tak wychodzi niewiele taniej niż na gazie. Pozdr.
  22. Wyniki z niedzieli tj 25.12.05: 222m3 grzeję od 30.11. Pierwszego dnia skotłowało 21m3. Odejmując ten dzień to wychodzi 201/25=8m3/dobę GZ50. Pozdr.
  23. Pewnie się we własne zbiorniki podziemne wwiercili A tak na powaga to nieźle by było.
  24. Masz rację te 5% to była różnica ostatnich podwyżek, ale mój drugi post już odowoływał się do podwyżek dla całego 2005 (taryfy dostępne na stronach zakładów energ i gazowych). Procentowo to może i gaz drożeje szybciej (bo nawet tak jak piszesz 7% do 5%), ale w wartościach bezwzględnych tak jak pokazałem powyżej już tak fajnie nie jest bo gaz podrożał (w przeliczeniu na 1kWh) w zaokragleniu o 0,01PLN a prąd 0,015PLN. Co w rezultacie daje większą dynamikę wzrostu cen prądu niż gazu (w skali 2005 roku innych danych nie posiadam). 5% z 100PLN = 5PLN a 10% z 30PLN = 3PLN. Jak widać mimo że podrożało o 10% to i tak mniej niż to co 5%. Pozdrawiam. Michał. P.S. A może gdzieś jest jakiś wykres cen gaz/prąd tylko w wartościach za 1kW a nie procentowo, bo za procenty się nie płaci (no może poza sklepem monopolowym:-) ) a za kWh tak.
  25. Ano przed falownikiem (w najprostrzym przypadku) jest taki układ ktory się nazywa STEP-UP CONVERTER, który zamienia 12V na 230*3^(1/2) czyli na szczytowe z sieci, bo żeby wytworzyć psełdo sinusoidę przy pomocy tyrystorów mocy musisz mieć napięcie szczytowe. Czy będziesz podnosił z 12V czy z 10V to dla niego nie ma znaczenia, do puki wydajność prądowa źródła będzie zachowana. (zamiana napięć wykorzystuje zasadę L*di/dt ).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...