Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Peteros

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    297
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Peteros

  1. Dzięki za wyczerpujący opis! Zmianę systemu planuję na lato i wtedy Cię pewnie jeszcze o coś zapytam
  2. To był skrót myślowy, ale zrozumiałeś. Dzięki za wyjaśnienie. Ja zabieram się od ponad roku za wymianę partyzanckiego DGP (w aparatem nawiewowym) na coś rozsądniejszego (DCP z dobrym filtrem). W dwóch pomieszczeniach (nad kominkiem) mam nawiewy grawitacyjne, ale na szczęście mam możliwość zmiany na nawiew wymuszony (via dobry filtr). Flexus, jeszcze cię pomęczę: jak zbierasz powietrze z czopucha?
  3. Robi się trochę OT, ale lecę dalej Jak zrealizowałeś nawiewy - przy takie wydajności systemu masz ich pewnie więcej niż jeden na pomieszczenie... Rozumiem, że nawiew w pełni wymuszony we wszystkich pomieszczeniach (tzn. nie łączony z grawitacyjnym)?
  4. Myślałem o dokładnie tym samy typie wentylatora. Filr wystarczyłby chyba euro 4, dlaczego wszedłeś w 5? Dlaczego plastikowe przewody?
  5. A możesz zdradzić, jaki wentylator kanałowy i filtr (klasa euro ile?) pracuje w Twojej dystrybucji ciepłego powietrza?
  6. W takim razie coś się w ostatnich paru latach musiało zmienić...
  7. Od trzech miesięcy trwa u mojego sąsiada trwa budowa domu (już położył strop), a ja do dzisiaj nie dostałem ze starostwa zawiadomienia o rozpoczęciu tej inwestycji. Czy coś zmieniło się w przepisach? Pamiętam, że wcześniej dostawałem urzędowe pisma o działaniach podejmowanych na wszystkich graniczących z moją działkach...
  8. Miałem taka jazdę ze zlewozmywakiem Franke (fragranit). Tam był dwa otwory - pierwszy pięknie mi się wybił, a przy drugim pękł mi kołnierz zewnętrzny. Okazało się, że drugi otwór był zbyt płytko nawiercony (od spodu fabrycznie) i Franke reklamację uznał. A teraz najlepsza część: gdy poprosiłem serwisanta z Frankego, żeby wybił otwory z nowym zlewozmywaku, ów zrobił to bardzo niechętnie i - uwaga - w zupełnie inny od opisanego w instrukcji... Dowiercał, dopukiwał, aż w końcu wybił.
  9. Mają jedną zasadniczą wadę - nie związaną z twardością lakieru. Widać na nich każdą drobinę kurzu...
  10. aresior, a jak oceniasz ofertę link4. Mam u nich OC na auta i nękają mnie ubezpieczeniem domu...
  11. A słyszeliście nową Lisę Gerrard - "The Silver Tree"? I jak?
  12. To masz jakąś popelinę... Lepiej parkuj pod chmurą. Tylko nie nad studzienką kanalizacyjną, bo wtedy narazisz na niebezpieczeństwo śmiertelne szczury i inne robactwo...
  13. selimm, przyjmij do wiadomości, że w instalacji LPG jest coś takiego jak elektrozawór. A do zbiorników strzelali nawet z kałasza na poligonie. Większość komponentów LPG moto dla całej Europy pochodzi z Włoch i z... Polski.
  14. M@riusz_Radom, nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi teoriami spiskowymi. LPG jest wykorzystywany od lat w państwach znacznie bardziej od Polski rozwiniętych. W motoryzacji też. A świetle prawa zakaz wjazdu do parkingów dla pojazdów zasilanych LPG jest... nielegalny. Kto nie wierzy, niech sprawdzi.
  15. Już spieszę z odpowiedzią Musiałbym pożyczyć miernik, ale opierając się na własnych uszach mogę powiedzieć, że w salonie ANa nie słychać. Myślę, że to zasługa rury termoizolowanej (wełną), która nie przenosi drgań. Aparat słychać natomiast na poddaszu użytkowym - najbardziej w jego hallu, nad którym urządzenie to jest umieszczone. Źródłem nie jest ciąg powietrza, a raczej wibracje obudowy i można by je zmniejszyć odpowiednim mocowaniem aparatu do podłoża. Myślałem nawet o podwieszeniu go na więźbie. Patent z rękawem wydaje mi się bardzo interesujący. Masz już coś konkretnego na oku - jakiś materiał? Nie są barierą - zwłaszcza ten najpopularniejszy (choć drugi w kolejności za mandaryńskim )
  16. HAŁAS To właśnie on najbardziej niepokoi mnie w perspektywie planowanych przeróbek. Już miałem o to pytać 37dB(A) to sporo. Mnie na pewno by drażniło, zwłaszcza nocą. CZYSZCZENIE Tutaj rezygnacja z dystrybutora ma sens. No bo jak dostać sie do jego wnętrza - nawet przez rewizję... Swoją drogą, ciekawe, jaka jest najskuteczniejsza metoda czyszczenia rur termoizolowanych DGP... KRATKA To nie zainicjowałem ten wątek... Zapomniałeś Wykorzystałem go niecnie do doprecyzowania, które interesowały mnie od dawna (potrafię korzystać z wyszukiwarek). EPILOG? Na razie dam sobie na wstrzymanie z dalszymi pytaniami, ale będę gryzł temat. Wczoraj zacząłem szukać jak DGP jest realizowana w bardziej rozwiniętych od naszego krajach (o dziwo ma to miejsce). Może przy okazji znajdę jakieś cichsze wentylatory i inne patenty...
  17. Niestety, czasami trzeba eksperymentować, żeby coś osiągnąć. W Twoim ostatnim wejściu uderzyły mnie dwie rzeczy: 1) Skoro zmieniłbyś lokalizację wentylatora, oznacza to, że jest słyszalny... Dobrze dedukuję? 2) Czyściłeś tę wełnę oklejoną folią alu? Jak? Masz jakiegoś tresowanego gryzonia?
  18. No prawie... ale "prawie" robi dużą różnicę.
  19. Nie zrozumiałeś: kto tu zadaje najwięcej pytań?
  20. 1) Przepraszam, nie doczytałem 2) Eksperymentowałem w temacie nawilżanie-dławienie wentylacji. Bez dławienia przy ostrym grzaniu wilgotność spada do 25%, przy dławieniu maksymalnie osiągam 29-32%. Różnica zauważalna, choć nie powalająca. Wydaje mi się, że zwiększyłaby się, gdyby za oknem zrobiło się mroźno. 3) Pytania dodatkowe - jakimi średnicami rozprowadzasz powietrze za wentylatorem? Czy w związku ze zwiększony znacząco ciągiem zamontowałeś większą liczbę kratek wywiewnym/anemostatów w pomieszczeniach?
  21. Jeżu, możesz dopowiedzieć na moje pytanie: czy filtrujesz powietrze w dolocie?
  22. Ja też mam podobne obserwacje - używam nawilżacza pokojowego, choć gdybym mógł, chętnie wstawiłbym kanałowy do głównego "szybu" DGP.
  23. A nie filtrujesz powietrza z zewnątrz (filtr na czerpni)?
  24. Jak dokładnie realizujesz nawiew zimnego powietrza w lecie? Nie myślałeś o nawilżaczu kanałowym za filtrem? Natknąłem się na takowe w sieci... To byłby pełny wypas
×
×
  • Dodaj nową pozycję...