Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szejens

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    215
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szejens

  1. ja mam stihla i polecam. Może nie jest najmocniejsza ale daje radę
  2. Nie ma znaczenia czy wyżej czy niżej bo problem indukcji może wystąpić 360 st wokół bednarki. a czemu piony lepsze niż bednarka?
  3. A jak mam takie pytanie. Dom już skończony wiec trzeba wykopac rów żeby położyć bednarkę jako uziom otokowy. I teraz okazuje sie że bednarka przechodzi ok 30 cm nad głónym przewodem prądowym do domu. Czy nie bedzie to powodowało jakiś problemów z instalacją elektryczną po ewentualnym zadziałaniu uziemnienia. Chodzi mi o prądy indukcyjne które mogą powstać w kablu zasilającym. Czy w przypadju uziomu otokowego coś takiego nie występuje? Moze lepie wbić uziomy pionowe zamiast kopać otoku?
  4. A tak w temacie domku letniego czym izolujecie połać dachową? bo bez izolacji w lecie gorąco a z kolei zima obawiam się że nieogrzewanym domku wilgoć w wełnę wniknie i będzie grzyb aż miło.
  5. wytłumaczcie mi proszę sens tego zapisu: 4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych. To zna czy co mogę sobie ten budynek postawić na granicy czy 1,5 m od niej. Czy jak ma okna to przy granicy a bez okien to 1,5 m. Dla mnie to jakiś bełkot pierwszy warunek pozwala na więcej niż drugi to którego mam się trzymać ?
  6. No u mnie to było 10% wartości kosiarki więc stwierdziłem ze odżałuję. Licznik sam się włącza w momencie pojawienia się iskry i staje po jej zaniknięciu. Podobno sam się też ładuje.
  7. Bo jak mam L48V i w niej zalecają 25 godzin wiec po 20 godzinach to już prawie czas na wymianę. Dobrze trafiłeś.
  8. Nie wiem może i by dojechał ale kazali co 25 to wymieniam co 25. Nie chciałbym sobie pluć w brodę po 2-3 sezonach jak się okaże że silnik padł bo przyoszczędziłem na wymianach oleju. A jaką masz tą husqvarnę?
  9. U mnie 25 motogodzin kończy się w 2/3 sezonu
  10. Warto też od razu dokupić do niej licznik motogodzin. Nie będzie problemu z zastanawianiem się ile to już godzin na oleju przejechał i czy już go wymieniać czy nie? Ja mam taki http://www.allegro.pl/item939154223_licznik_motogodzin_sendec_kawasaki_zych_off_road.html
  11. Nie obraź się ale wiesz szczerze mówiąc to trochę bez sensu ta ankieta. Żeby dać obiektywna odpowiedź musiałbym mieć kosiarki obu producentów. A tak to co mam zagłosować "Husqvarna bo mam"??? czy "Honda bo nie mam"??? Przy 500 metrach to chyba w ogóle dyskusja akademicka. Każda kosiarka sobie poradzi i będzie chodziła przez kilka sezonów. L48V nie nadaje się do mokrej trawy. Wtedy zapycha się ta rurka pod górę ale nie wiem czy to nie jest powszechny problem. Stalowy korpus mnie przekonuje bo nieraz trafisz kamień i powiem że po takim jednym na obudowie pozostała bruzda. Nie wiem jak zachowałby się plastik. Mulczowanie - pic na wodę raz użyłem i więcej nie będę, trawa schnie a nie rozkłada się poza tym jak zapcha Ci się rura to masz mulczowanie w standardzie. Silnik pewnie lepszy w Hondzie ale ja przy koszeniu ponad 2 arów średnio raz w tygodniu nie zrobiłem 25 motogodzin wymaganych do wymiany oleju, więc przy 500 metrach moim zdaniem nie ma sensu kupować Hondy bo B&S też starczy na lata. Pojawia się wiec pytanie po co Ci kosiarka. Do koszenia to Husqvarna albo coś jeszcze tańszego, do lansu przed sąsiadami kupuj Hondę.
  12. Co nikt nie pomoże ???
  13. Planujemy zrobić nad garażem wolno stojącym nieogrzewanym taki coś w stylu domku letniego dla gości i nielubianej rodziny . Ponieważ budynek ten nie jest ogrzewany to w zimie jest tam dość wilgotno. Jako że pomieszczenie gościnne będzie na poddaszu to trzeba je wykończyć. i tu moje pytanie co do tego zastosować. Czy zwykła płyta GK wodoodporna i wełna na dach wytrzymają porę zimową, mróz i wilgoć? Czy po roku będę miał grzyba jak w pieczarkarni?
  14. No to mam dwie wiadomości: zła: Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę (Dz.U. 2001 nr 72, poz 747, art. 5) mówi, że "przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne ma obowiazek zapewnić...należytą jakość dostarczanej wody" Jakość wody reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia (Dz.U. 2007 nr 61, poz. 417). Twoja woda nie spełnia ww wymagań. Szczerze mówiąc Sanepid powinien zamknąć taki wodociąg. dobra: Możesz ubiegać się o obniżenie opłat za dostawę wody. Zmiękczacz oczywiście usunie żelazo i mangan (pod warunkiem, że zmiękczysz wodę całkowicie). Jeżeli nie masz miejsca, to (jak napisał qbek17) najlepszym rozwiązaniem jest złoże do usuwania żelaza, manganu i twardości. Spróbuj wyguglać: "sanitizer crystal right". Zadzwoniłem z burdą do Gminy że co oni za syf mi sprzedają. Pan poinformował ze te wyniki które mi przekazali są wynikami wody surowej ze studni przed przejściem przez filtry.
  15. woda z wodociągu Zależy do czego ma być ta woda: do picia? do c.o.? do wszystkiego? Jeśli do wszystkiego to radziłbym odżelaziacz + zmiękczacz (może być w jednym stopniu) i np. mała osmoza pod zlewem do wody pitnej. No niestety do wszystkiego bo nie pomyślałem żeby osobną linie pociągnąć do kranu w kuchni. Więc teraz cała woda będzie szła przez zmiękczacz (na szczęście wyjście na ogród jest osobną linią). Sam zmiękczacz też chyba usuwa żelazo i magnez w jakimś stopniu. wiecie obawiam się ze jak wstawię jeszcze dwa dodatkowe baniaki (odżelaziacz i zmiękczacz) to już do kotłowni drzwi nie otworzę Co oznacza w jednym stopniu?
  16. wyciągnąłem z Gminy badania wody wyglądają one następująco: barwa - 15 mgPt/l mętność - 7,60 NTU odczyn PH - 7,3 pH amoniak - 0,81 mgNH4/l azotyny - <0,003 mgNO2/l azotany - <0,17 mgNO3/l chlorki - 9 mgCl/l żelazo - 0,7 mgFe/l mangan - 0,14 mgMn/l index nadmanganianowy - 1,02 mgO2/l zasadowość - 6,79 mmol/l twardość ogólna - 247 mgCaCO3/l twardość wapniowa - 2,34 mmol/l wapń - 94 mgCa/l magnez - 3,00 mgMg/l cynk - <0,1 mgZn/l miedź - <0,02 mgCu/l chrom ogólny - <0,02 mgCr/l ołów - <0,025 mgPb/l kadm - <0,003 mgCd/l nikiel - <0,003 mgNi/l rtęć - <0,005 mgHg/l przewodność el. wł. w 25 C - 545 uS/cm siarczany - 12 mgSO4/l zawiesiny ogólne - 3,1 mg/l sucha pozostałość - 320 mg/l Pytanie do tych, którzy sie na tym znają bo ja ni w ząb. Czy oprócz zmiękczacza coś jeszcze jest mi potrzebne do szczęścia? Pan w Gminie twierdził że trochę wysoka jest wartość zawiesin ogólnych i coś wspominał ze przewodność elektryczna też jest za wysoka. Co o tym sądzicie?
  17. Mam takie może banalne pytanie ale chciałbym skonfrontować mój tok myślenia. Nie chce mi się instalować dodatkowego podlicznika raz ze względu na koszty dwa na ilość miejsca. W menu pompy jest zakładka "Czas pracy" podaje tam czas pracy pompy, podział % na CO i CWU i czas pracy podgrzewacza elektrycznego. Wiedząc, że sprężarka pobiera 2,14 KW i spisując czas pracy pompy w okresach np miesięcznych i mnożąc to przez koszt 1 KWh powinienem uzyskać koszt tak samo jak mając podlicznik. Zgadza się czy nie?
  18. U nas Śnieżka grunt się nie sprawdziła. Po zagruntowaniu przy kolejnych warstwach farby silikonowej robiło się tak że w niektórych miejscach farba nawierzchniowa odchodziła razem z gruntem całymi płatami i zostawała na wałku. Moim zdaniem dużo lepiej jest zagruntować jakimś unigruntem atlasa i na to farba nawierzchniowa. Efektów jak przy śnieżce nie było Łatwiej byłoby gdybyś stosował przycisk CYTUJ
  19. Wróci jak trochę więcej wilgoci dostanie. A jak uniknąć tej sytuacji? - zmieni parkiet na płytki - zmieni dąb na bardziej stabilne drewno - wyłączy ogrzewanie - przyzwyczaj sie
  20. Nie no wszystko pięknie tylko że opory instalacji rosną zdaje się z kwadratem prędkości przepływu czyli bezpośrednio przy niezmiennych przekroju kanałów ze wzrostem wydajności wiec przy 275 m3/h masz opór 100 Pa a przy 380 m3/h ja mam opór 145 Pa. Problem w tym że te 380 m3/h jest jak podejrzewam wyliczane z prędkości obrotowej wentylatorów a nie faktycznego przepływu. W związku z tym jeżeli przy np 400 m3/h reku pokazywałby opór 175 Pa to realny przepływ zgodnie z górną krzywą byłby 370 m3/h ze środkową krzywą jakieś 390 m3/h a według dolnej pewnie w granicach zera bo ona pokazuje 400m3/h przy oporze 100 Pa większy opór by go zdławił. Czy dobrze to interpretuję czy nie? Moim celem nie jest wyliczanie ile będzie mnie kosztowało używanie reku tylko sprawdzenie poprawności wykonania instalacji która powinna pozwalać na przepływ 400 m3/h nie generując oporu większego niż 150 Pa.
  21. Co do zasady masz racje ale czemu tam są trzy krzywe zgodnie z którymi przy tym samym oporze mamy różne wydajności ??
  22. http://www.e-rekuperatory.pl/grafika/brink_charakterystyka_large.jpg Czy ktoś może mi powiedzieć co oznaczają te trzy linie na tym wykresie. Large ma wydajność 400m3/h przy oporze 150 Pa czyli odpowiadała by temu linia środkowa ale co oznaczają te dwie pozostałe ?? U mnie obecnei przy wymianie 380 m3/h mam ciśnienie 145 Pa czyli teoretycznie biorąc pod uwagę brudne filtry powinno być ok jeżeli opierać się na pierwszej od dołu i środkowej krzywej na ostatniej już nie bardzo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...