Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miran

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Miran

  1. No tak ale w takim razie masz jeszcze jedną pompę do układu grzejnikowego ??Bo u mnie układ grzejnikowy pracuje z pompą własną kotła a do układu podłogówki jest druga pompa tak że u mnie to chyba nie zadziała . Czyli z tego co zrozumiałem jedynym wyjściem dla mnie jest odpięcie Easyradio w to miejsce ewentualnie Auraton 2025RTF oraz wyrzucenie AD222 i podłogówka będzie sterowana razem z grzejnikami ,ewentualnie można ręcznie przykręcić zawór podłogówki. A sterowanie pogodowe jest już realizowane przez kocioł w jakimś tam stopniu. Jakieś inne pomysły??
  2. Rozumiem że masz również płytkę AD222 do sterowania podłogówką i ustawiłeś w ustawieniach Easyradio przyporządkowanie czujnika do obiegu B. Gdzie w takim razie podłączyłeś ten drugi sterownik bo rozumiem że są obydwa podłączone równocześnie?? A druga sprawa co rozumiesz przez pojęcie że sterowanie easyradio działa czy to że steruje zaworem podłogówki czy również załącza i wyłącza piec ?? Do CitroCerbera Takie są ustawienia przy Easyradio jest to ochrona przeciwzamrożeniowa przy temp. zewnętrznej i najniżej można to ustawić na -8. Co temperatura na zewnątrz ma wspólnego z zamarzaniem kotła który jest w środku to pytać w Dietrichu no oczywiście jakieś powiązanie jest jak na zewnątrz jest +20 to kocioł na pewno nie zamarznie.
  3. Mam kocioł MCR24 (cztery przyciski pod wyświetlaczem dwa z boku) od trzech lat dokupiłem do tego za kosmiczne pieniądze interface AD222 do podłączenia obiegu podłogówki i Easyradio AD201 plus czujnik temperatury zewnętrznej.Jak część z was zdołała się przekonać sterowanie to z tymi kotłami nie działało a w zasadzie działały tylko wybrane funkcje .Oczywiście serwis Dietricha rżnął totalnego głupa (byli dwa razy potem nawet się nie pokazywali) w każdym razie nigdy to nie działało jak należy radzę sobie tak że ustawiam grzanie czasowo po prostu kocioł grzeje po trzy godziny rano i trzy wieczorem .Pozostaje problem gdy na dworze jest poniżej -8 bo wtedy muszę wyłączyć grzanie CO na kotle bo inaczej będzie chodził ciągle normalnie jakiś geniusz to wymyślił. I ten full wypas za jedyne tysiąc złotych z hakiem aż się ręce same składają do braw ,dzisiaj nie mogę odżałować że nie poszedłem z tym do federacji konsumentów . Zdrowy rozsądek nakazywał że jeśli sterowanie nie działa (a zaraz się z niego wycofali i wprowadzili nowe) to należy je wymienić na działające . Ale do rzeczy ,mam wielką prośbę dla obytych z tematem lub może ktoś już przez to przechodził jak niewielkim kosztem jakoś usprawnić to sterowanie. Mam czujnik zewnętrzny więc rozumiem że kocioł ma już w sobie pogodówkę czy dokupienie sterowania typu Auraton 2025RTH będzie lepszym rozwiązaniem czy będzie to sterowało obiegiem podłogówki i współpracowało z AD222??? Czy jest w ogóle jakieś sterowanie które by zrealizowało te funkcje czy ewentualnie zawór na podłogówkę przestawić na sterowanie ręczne?? Czy z innym sterownikiem kocioł też będzie się włączał gdy temperatura spadnie poniżej -8?? Bardzo proszę o porady bo już mnie trochę szlag trafia na to sterowanie.
  4. proszę bardzo silikonowy tynk Armasil KABE kolor F1050 i F1080 Śliczne dzięki,akurat mam zamiar brać tynk kabe i też silikonowy Ps.Ale w moim wzorniku kabe nie ma takiego koloru?? Kolory zaczynają się literką K i są 5-cio cyfrowe Już wiem to są kolory ze starego wzornika
  5. Witam Bardzo mi się podoba zastawienie tych dwóch kolorów na elewacji i chciałbym mieć coś podobnego. Jeśli jest ktoś kto orientuje się co to za kolory ewentualnie zna numery kolorów z wzornika i może pomóc to bardzo,bardzo proszę!!
  6. Miran

    Jaką wełnę na elewacje?

    Dziękuję,więc jednak kupię lamelową oczywiście przez cenę u mnie różnica około 8zł na metrze kwadratowym.
  7. Witam Chciałbym w tym roku wykonać ocieplenie murów zewnętrznych wełną mineralną i nie wiem którą wybrać. Jak wiecie są dwa rodzaje wełny ciut tańsza wełna lamelowa i droższa wełna panelowa.Z tego co wyczytałem wełna lamelowa to mniejsze bloczki,niższa cena,więcej mostków termicznych czyli połączeń a w rezultacie ciut zimniejsza ściana no i teoretycznie nie potrzeba łączników czyli kołków. Wełna panelowa to duża liczba kołków,wyższa cena ale cieplejsza ściana. Moje pytanie czym kierowaliście się przy wyborze wełny,czy warto dopłacać do wełny panelowej,którą polecacie. Ogólnie mądre uwagi mile widziane. Pozdrawiam
  8. Piec kupowałem chyba w sierpniu o ile dobrze pamiętam,pierwsze uruchomienie we wrześniu a grzeję od listopada. Mam Easyradio ,oczywiście czujnik zewnętrzny i CWU i bodajże AD222 czyli interfejs do sterowania podłogówką. Ogólnie przetestowałem już chyba wszystkie ustawienia i jedno co mogę powiedzieć sterowanie w tych kotłach jest koszmarne nie wiem jak te nowe sterowniki może tam już jest lepiej. W każdym razie sam kocioł nie jest najgorszy szczególnie gdy spojrzymy na cenę ale sterowanie na pewno firmie chwały nie przynosi. No nie wiem jak z tą wymianą pan we Wrocławiu podał mi swoje nazwisko i sugerował że jeśli po założeniu termostatów będą problemy to możliwa będzie wymiana. Mam rozumieć że ten sterownik nie będzie pracował z tym kotłem??
  9. Z tego co piszecie mam chyba jedynkę,jest wyświetlacz cztery przyciski na dole i dwa jakby z boku i manometr. To nie jest takie proste jak ty to ujmujesz,jeżeli są dwa obiegi to easymatic może sterować bezpośrednio obiegiem podłogówki i po osiągnięciu zadanej temperatury wyłączy zasilanie podłogówki ale grzeje dalej na potrzeby zasilania grzejników według ustalonej krzywej grzewczej.Dopiero założenie zaworów termostatycznych ma spowodować że kocioł się wyłączy bo po osiągnięciu temperatury zawory się zamkną i nie będzie już zapotrzebowania na ciepło. To teoria bo w praktyce kocioł się wyłącza ze 3-5 minut pompy mieszają i znowu się włącza i znowu się wyłącza itd. w międzyczasie trzeba zagrzać CWU a potem może trzeba dogrzać w jakimś pomieszczeniu i tak w praktyce kocioł się prawie w cale nie wyłącza. Ogólnie ta pan we Wrocławiu powiedział mi że na tym właśnie polega komfort a komfort niestety kosztuje.
  10. Witam Ja też od listopada walczę z easymatic i MCR i tak jak piszecie kocioł ma całkowitą alergię na wyłączanie po dwóch wizytach serwisu a nawiasem mówiąc od ostatniej mineło dwa miesiące i więcej się już nie odezwali. Zadzwoniłem do centrali do Wrocławia i pan powiedział że kocioł steruje tylko obiegiem B czyli podłogówką a do grzejników mam sobie założyć zawory termostatyczne. Więc wywaliłem tysiąc złotych na zawory ale i tak piec się nie wyłącza lub wyłącza się na pięć minut co pięć minut ,jedynym plusem jest jednak równiejsza temperatura w domu. Mam około180m2 ale trzy pokoje praktycznie nie grzane zużycie w tej chwili z ciepłą wodą 9-11m3 na dobę Panowie pytanie zasadnicze jak zmusiliście serwis do wymiany easymatica na VS5500?? Mi pan z Wrocławia jak go spytałem czy mi wymienią na nowy sterownik powiedział żebym założył zawory termostatyczne to zobaczymy,muszę teraz zadzwonić zobaczymy co teraz powie??
  11. Tym że w RTD można robić nastawę wstępną i zakres temp masz 6-26 A w RTS 8-28 Tu masz dokładne opisy http://heating.danfoss.pl/PCMPDF/Vdvfb249_RTS_Everis.pdf http://heating.danfoss.pl/PCMPDF/VD32C549_RTD_Inova.pdf Ślicznie dziękuję za odpowiedź,czyli rozumiem że spokojnie mogę brać Inowę nastawa do 26 mnie wystarcza.
  12. Witam Potrzebuję kupić zawory termostatyczne z głowicami do grzejników purmo,instalacja zrobiona miedzią. Zdecydowałem się na Danfosa jako że firma znana i solidna ,mam pytanie czym różnią się głowice RTD Inova od RTS Eweris tak na chłopski rozum. Mam okazję kupić zestawy z głowicą RTD Inova i nie wiem czy one są lepsze czy gorsze od tych drugich a może różnica jest nie istotna. Proszę o poradę pozdrawiam
  13. Żeby to było takie proste to jeszcze pół biedy. Sęk w tym że ten kocioł się po prostu nie wyłącza pomimo przekroczenia zadanej temperatury i to w zasadzie nie ważne o ile jest to przekroczenie. Różnica polega na tym że jeśli nie ma jeszcze zadanej temperatury kocioł grzeje zgodnie z krzywą grzania a po osiągnięciu temperatury z najniższą mocą. Ogólnie kocioł wykazuje strach przed wyłączeniem jeśli już to góra na 15 minut. Ja korzystam z tego że realizuje wyłączenie jeśli jest ustawiony na okres z obniżoną temperaturą i w ten sposób wymuszam jego wyłączenie tak to bym zbankrutował.Co do resetów to robiłem już wielokrotnie ,również wpływ czujnika pokojowego był już ustawiany na 3,5 i 10. O ile przy ustawieniu 3lub 5 gdy temperatura pomieszczenia jest brana pod uwagę w stopniu znacznym może ona być troszkę przekraczana ,to ustawienie na 10 powoduje że czujnik ma działać jak termostat pokojowy i bezwzględnie pilnować temperatury. Niestety dalej to samo i nic nie pomaga a ja tylko chcę żeby kocioł po ustawieniu 20 stopni tego pilnował,czy to dużo??
  14. Na starym Bioeko. Stare było takie-jedna komora,jedna pompka,jeden wąż-wszystko chodziło 24h na dobę metodą przepływową-istny cyrk. W nowym są 3 komory,cztery węże i wszystkim steruje sterownik. Całkiem inna oczyszczalnia. Potwierdzam,również mam bioeko i na razie odpukać wszystko w porządku. Zalecam tylko zwrócić uwagę gdzie się kupuje a najlepiej kupić oczyszczalnię bezpośrednio u słowaków ,dużo taniej i oni się bardziej poczuwają do serwisu i uruchomienia niż polskie firmy które to sprzedają. Odradzam wszelkie firmy bioeko z sanoka czy rzeszowa ,firmy na zasadzie sprzedać a potem wal się . Tak nawiasem mówiąc to oczyszczalnie jest firmy Bioires.
  15. No cóż nie tylko u ciebie ale jest to wina automatyki do tego pieca. Niestety, ścigaj serwis choć uprzedzam u mnie byli dwa razy i nic to nie dało ciekawe co wymyślą na trzeci raz. U mnie było to samo piec po osiągnięciu temp np.20stopni nie potrafi się wyłączyć tylko mieli na 25%mocy co u mnie owocuje 35 stopni na grzejnikach czyli zupełny bezsens. Jedyne co realizuje dobrze to wyłączenie nocne od 22-6. W tej chwili robię tak że jak się nagrzeje w domu to przełączam piec na ogrzewanie tylko CWU. Jestem wkurzony piec kosztował 3900 a automatyka ponad 1000zł i zupełna kicha.
  16. Witam Mam to samo - ten kocioł przegrzewa dom szczególnie gdy temp na zewn. jest większa od zera. Mam ustawione komfortowa temp na 21,5 a on daje do 24 w skrajnym przypadku. Nie wyłącza się i mieli na 1/4 mocy. A że dom dobrze ocieplony i temperatura na zewn. nie za niska to efekt łatwo przewidzieć Co gorsza zauważyłem że w ogóle nie zwraca uwagi na ustawione krzywe grzewcze - grzeje do temp jaką ustawiam na kotle - jak 40 to 40 jak dałem 50 to jarał do 50. Ręce opadają. Co ciekawe zużycie gazu na względnie niskim poziomie - ok 230 m3 za 1 miesiąc grzania 230 m 70 m podłogówki. CWU grzeje ok UStawione mam na 50 - jak spadnie do 40 to się przełącza i podgrzewa do 50. Na razie nie wzywałem serwisu - kombinuję sam z różnymi ustawieniami. A gdzie masz serwis? Słyszałem że w Krakowie jest ok. Pozdr M O nareszcie bratnia dusza. Serwis mam fabryczny w Nowym Sączu i był już dwa razy ale nic nie wymieniali tylko próbowali ustawień na pilocie tak jakbym ja sam już różnych nie próbował. Nie wiem jakie masz konkretnie sterowanie ja mam zdalne sterowanie easyradio plus płytka z czujnikiem do sterowania dodatkowego obwodu mieszaczowego. Sęk w tym że on w zasadzie niczym nie steruje a popatrz co powinien robić http://www.dedietrich.pl/k08/3/f3/4.html U mnie teraz od 6-22 kocioł w zasadzie chodzi non stop na 25% mocy więc grzejniki nigdy nie mają więcej jak 36 stopni i o ile na dole gdzie jest podłogówka jest w miarę ciepło to góra gdzie są same grzejniki jest nie dogrzana. Całe to sterowanie wydaje się być kpiną w żywe oczy,o regulacji temp.CWU powiedziano mi że mogę zapomnieć ,sami nie wiedzą którym obiegiem ma to sterować ,ostatnio przyjechali z rewelacją że trzeba przyporządkować obieg B czyli mieszaczowy,efekty opisałem wyżej. Gdy tymczasem w opisie pisze wyraźnie że sterowanie obiegiem B jest dodatkowo. Ogólnie nie jest mi wesoło ,przecież to sterowanie sporo kosztowało ale nie odpuszczę i proszę cię o to samo jak odpuścimy to będą sprzedawać te buble dalej. Ja zgłosiłem że to w dalszym ciągu nie działa mieli się kontaktować z centralą ,zobaczymy co wymyślą teraz????
  17. Ależ oni nawet nie udają od razu mi powiedzieli że się nie znają a moja full wypas automatyka jest jedyną na ich terenie a jeszcze do tego jest ona nie dopracowana i są z nią same problemy. Co do ceny to wiedziałem że muszę zapłacić za automatykę i do tego nie mam pretensji zresztą wszystkie najtańsze modele kondensatów są sprzedawane bez automatyki. No cóż przyczyna zapewne jakaś jest ale trudno żebym ja ją znalazł chociaż chwilami mi się wydają że mam większe szansa od serwisu.
  18. I właśnie o to chodzi żeby po osiągnięciu zadanej temperatury kocioł się wyłączał. Niestety tego nie robi i mimo dwóch wizyt serwisu dalej grzeje jak uważa. Nie wiem czemu uważasz że za takie pieniądze powinien słabiej działać czy za pogodówkę 1.5 tyś to jest mało??Sam kocioł jest tani niestety automatykę trzeba sobie dokupić. U mnie teraz kocioł w zasadzie chodzi cały czas wyłancza się na pięć minut dajmy na to co godzinę i respektuje nocne obniżenie od 22-6 ,wtedy nie grzeje. Pytanie dlaczego w ogóle się włancza skoro ma ustawione 18.5 stopnia a w pomieszczeniu jest już ponad 20 stopni. Kocioł chodzi na 25%mocy i jeśli temp.na zewnątrz jest poniżej zera to jeszcze jeszcze ale jeśli jest cieplej to mi przegrzewa itak jeszcze przed wizytą serwisu doszedł mi do 24 stopni. Niestety po wizycie zanosi się na to samo.
  19. Jeśli masz własną automatykę to sam kocioł jest w porządku i naprawdę oszczędny. Tragiczne jest sterowanie do tego kotła,nie dopracowane i myślę że w cywilizowanych krajach byłoby nie do sprzedania. Trzeba dokupić interfejs czyli taki układ scalony który ma odpowiadać za komunikację z kotłem,niestety robi to w bardzo ograniczonym zakresie i trochę na zasadzie jak mu się będzie chciało. Na razie się męczę ale coś mi się zdaje że będę musiał wyrzucić tą całą pogodówkę za 1.5 tyś i kupić zwykłego eurostera ale za nim to zrobię to trochę pomęczę firmę Dietrich jak dla mnie to serwis może u mnie nawet nocować.
  20. Witam Jako że temat o wyborze kotła to ja wtrącę swoje trzy grosze niestety poparte gorzkimi doświadczeniami. Zakupiłem MCR24 jednofunkcyjny z pełną automatyką do sterowania dwoma obwodami z komunikacją radiową za nie małe pieniądze. Kocioł wydaje się być nie najgorszy co do automatyki to bezkresna i nieustająca czarna rozpacz. Jak firma może sprzedawać tak nie dopracowaną automatykę ?? ręce opadają. Dwa razy już był serwis w tej chwili mam jakąś namiastkę działania automatyki bardzo niedokładną i nie do końca przewidywalną. Okazało się że o sterowaniu temperaturą CWU mogę zapomnieć bo automatyka tego nie trawi,druga sprawa jak dopłacicie możecie sobie kupić interfejs do podłączenia mieszacza i sterowania obiegiem podłogówki. Okazuje się że można sterować wtedy tylko obiegiem podłogówki a na obieg grzejnikowy nie mamy wtedy wpływu ani możliwości którym obiegiem sterujemy (taka możliwość jest tylko w instrukcji) Słowem koszmar firma Dietrich powinna się bardzo wstydzić "gorąco polecam" dla rządnych wrażeń.
  21. Witam Zakupiłem kocioł MCR 24 plus zasobnik 150l ze sterowaniem easymatic a dokładnie easyradio ale jak przypuszczam tu różnica tylko w sposobie komunikacji. Oczywiście wszystkie czujniki zewn.i CWU.Są dwa obiegi podłogówka i grzejniki. Przyjechał serwisant na pierwsze uruchomienie on to wszytko podłączał i ustawiał choć jak sam powiedział to konkretnie robił po raz pierwszy. Od tygodnia już mieszkam w nowym domu i niestety sterowanie mnie nie słucha na pocieszenie pozostaje mi fakt że kocioł jest naprawdę oszczędny i zużycie gazu jest na akceptowalnym poziomie. Ostatnią dobę zeżarł 4.3m3 ale temperatura przekracza już 22stopnie. Sterowanie nie realizuje regulacji temperatury CWU słucha tylko tego co ustawione na kotle. Ale co gorsze nie realizuje zadanej temperatury w pomieszczeniu ustawione jest 17stopni a mam 22 stopnie.Nie ma też mowy o nocnym obniżeniu temperatury. Co gorsza ja niczego nie zmieniam a temperatura rośnie co dobę o 0.5 stopnia jak tak dalej pójdzie to nie długo będzie 30 stopni. Mam prośbę jeśli ktoś posiada taki kocioł z podobnym sterowaniem napiszcie jak to u was wygląda. A może ktoś się na tym zna i może mi pomóc?? Pozdrawiam
  22. Witam Podłączyłem dzisiaj Boscha PIC675T01E ,kosztowała dość pokaźnie ale pomyślałem że jednak gotowanie jest dość ważną czynnością w domu,poza tym poza piekarnikiem samsunga reszta sprzętu jest Boscha. Troszkę się pobawiłem, gotuje w miarę szybko jednak na maxa odbywa się to naprawdę dość głośno i jakby wibracji garnek dostawał. Trudno mi się jednoznacznie na dzisiaj ustosunkować na pewno wygląda estetycznie,zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie normalnego użytkowania. Troszeczkę jakby czuję się zawiedziony ale być może jakiegoś cudu się spodziewałem w końcu tyle ciężko zarobionej kasy. Ale tak to już jest największa frajda to wybieranie i zakup a potem to już jakby nieco gorzej. Pozdrawiam
  23. Miran

    kociol kondensacyjny

    Cholera trochę mnie zmartwiłeś to ja ma takiego Dietricha i zasobnik 150l ale mam 170m2 i 4 osoby. Czy ja mam tak bardzo przesadzony piec i zasobnik czy modulacja załatwi sprawę. Pozdrawiam
  24. Miran

    piekarnik samsung

    To ty kupiłeś pewno ten BT65FQBFST.My jednak wybraliśmy model z prowadnicami kosztem czyszczenia pyrolitycznego. Ale jako że praktyki z piekarnikami nie mamy to życie pokaże czy to był dobry wybór. Ale tak jak piszesz ciężko znaleźć tak wypasione piekarniki w tej cenie a i desing nie powiem też się liczył. Pozdrawiam
  25. Miran

    piekarnik samsung

    Jeśli można odświeżę temat. Skoro panowie już kupiliście to bardzo proszę propagować A tak poważnie bardzo proszę o opinie o tym piekarniku bo chcę go kupić na dniach. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...